Prognoza na Listopad w roku Wodnego Królika

świnia

Listopad według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Świni i będzie trwać od 7 listopada do 7 grudnia.

Listopad to miesiąc, którego energetyka nawiąże do rocznej tendencji energii miesięcznych, czyli po wyjątkowo skonfliktowanym październiku znów zobaczymy energie w symbiozie, co może również w praktyce wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, choć jak zawsze przestrzegam przed pewnymi „skutkami ubocznymi”, ponieważ każda energia ma swoje dobre i złe oblicze.
W tym miesiącu będziemy mieli doczynienia z kumulacją żywiołu Wody, która nie pozostanie obojętna wobec wydarzeń, które będą nam towarzyszyć, co może być też silną podwaliną do generowania strachu w umysłach ludzi, a zatem to może być też nieco depresyjny czas.  Jako, że każdy żywioł posiada swoje złe i dobre cechy, to aktualny układ energii będzie mógł również działać z dużą korzyścią dla ludzi, ponieważ wypadkowa energia miesiąca będzie niosła ze sobą tendencję do używania mądrości w podejmowaniu decyzji, oraz będzie generowała postawy społeczne mające za główny cel, poszanowanie człowieka i jego praw, czyli niewykluczone, że dojdzie do jakiegoś wielkiego przełomu, pojednania lub wspólnego zaangażowania na rzecz praw człowieka.

 

Wchodząc w szczegóły energetyki miesiąca, to na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, zobaczymy nieco tajemniczy żywioł Wody Yin, którą to można porównać do małego strumyka albo do porannej mgły, unoszącej się nad powierzchnią ziemi, zaczynającej znikać w pierwszych promieniach wschodzącego słońca. To przeciwność gwałtownej i ekspansywnej Wody Yang, którą zobaczymy w tak zwanym Ziemskim Konarze Świni, od której nazwę bierze ten miesiąc. Ten rodzaj Wody natomiast symbolizuje moc oceanu a nawet tsunami, dlatego może to oznaczać nagłe zaskakujące zmiany, ogromne emocje, wielkie przedsięwzięcia, ale również spektakularne katastrofy, a te katastrofalne zapowiedzi mają niestety szanse się sprawdzić, ponieważ w rocznej energetyce jest nieobecny żywioł Ziemi, który mógłby przytrzymać w ryzach rozpędzoną Wodę Yang.
Wracając do konaru Świni, to w jego składzie zobaczymy jeszcze żywioł Drzewa Yang, które w jakimś zakresie odbierze nadmiar energii od Wody Yang, natomiast to może z kolei podnieść cechy, za które ten żywioł odpowiada, czyli upór i kreatywność, dlatego może mieć to znaczenie jedynie w stosunku do  ludzkich emocji i predyspozycji, a zatem teraz będzie dobry czas na trudne wyzwania, w tym na pracę nad sobą. Tak jak wspomniałem wcześniej, Woda symbolizuje również mądrość, dlatego ta w połączeniu z upartością i kreatywnością Drzewa, może zdziałać też wiele dobrego. Musimy też pamiętać, że każda energia jest jak dwie strony przysłowiowego medalu, czyli z jednej strony może przynieść dobre rzeczy a z drugiej złe. Jaka strona medalu się objawi, zależy od nas i naszego zachowania w konkretnych sytuacjach. Jeśli będziemy działać z rozwagą, wtedy możemy stworzyć coś wielkiego, ale jeśli poniesie nas tak zwana ułańska fantazja, wtedy możemy się zbytnio zagalopować i zepsuć cały efekt naszych wysiłków, pozostawiając po nich dodatkowo duży niesmak.
Wracając do efektu połączenia obu składników energii miesiąca, to energią wypadkową będzie oczywiście żywioł Wody, ale działający w bardzo specyficzny sposób. Jej działanie będzie opierać się na balansie między polaryzacją Yin a polaryzacją Yang. Chcąc przedstawić to w sposób obrazowy, zobaczylibyśmy teren spowity mgłą, przez którą niewiele widać, a która może zacierać widoczność między lądem a dużą wodą. Jak nie trudno się domyślić, taka sytuacja może się też wprost zmaterializować i możemy w nadchodzącym miesiącu słyszeć o wypadkach samochodowych, wynikających z trudnych warunków pogodowych, gdzie samochody mogą nawet wpadać właśnie do wody. Jeśli już jesteśmy przy temacie pogody, to listopad może być stosunkowo ciepły miesiącem, zatem silne mgły mogą występować dosyć często, utrudniając nie tylko komunikację lądową, ale również lotniczą. Możemy częściej słyszeć o paraliżach lotnisk lub opóźnionych i przeniesionych lotach. Mgły mogą też być niebezpieczne dla pieszych, zatem obowiązkowo trzeba będzie zadbać o akcesoria, które sprawią, że będziemy bardziej widoczni na drogach, poza terenem zabudowanym.

Wracając do balansu między polaryzacjami żywiołu Wody, to może się on również przełożyć na inne wydarzenia, jakie będą nam teraz towarzyszyć. Możemy teraz obserwować sytuacje, że coś na zewnątrz będzie spokojne, otoczone pewną tajemnicą, a w środku będzie dynamika i trudny do utrzymania w ryzach żywioł. Nawiązując do wcześniej opisywanej tendencji w pogodzie, to w praktyce taki balans polaryzacji może oznaczać nagłe i gwałtowne zmiany pogody, szczególnie związane z opadami deszczu ewentualnie sztormami na morzach i oceanach, a na tych drugich może nawet dochodzić do tworzenia się fal tsunami i katastrofalnych skutków tych zjawisk.
 

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to balans polaryzacji (Yin- Yang)  wypadkowego żywiołu Wody może spowodować, że wielu ludzi będzie miało poważne wahania nastrojów, a u osób z zaburzeniami psychiki może nawet dojść do gwałtownych reakcji. W związku z tym możemy teraz obserwować wysyp szaleńców i osób, których dziwne i gwałtowne zachowanie może spowodować zagrożenie dla zdrowia lub życia innych ludzi. Będzie też więcej doniesień o atakach pedofilów czy gwałcicieli, oraz nie zabraknie doniesień o skandalach obyczajowych. W niekonwencjonalnych dziedzinach związanych z medycyną, ezoteryką czy duchowością,  mogą się pojawić podejrzani mentorzy, którzy będą chcieli świadomie lub nieświadomie wprowadzać ludzi w błąd, zatem bądźcie  czujni i niech was nie zwodzą jakieś marketingowe sztuczki. Generalnie będzie teraz prawdziwy wysyp oszustów i fałszywych fachowców z różnych dziedzin.
Wielu ludzi będzie zbyt dużo mówiło, a później tego żałowało, dlatego warto będzie się teraz dwa razy zastanowić, zanim coś powiemy, bo konsekwencje mogą być opłakane. To będzie jednak wspaniały czas dla mówców czy negocjatorów, ale pod warunkiem, że ich działania będą poprzedzone dokładną analizą sytuacji. Jeśli dołożycie do tego jeszcze kreatywność i upór, czyli cechy żywiołu Drzewa zawarte w konarze Świni - sukces murowany. Ten miesiąc gwarantuje też wspaniałą komunikację, więc to może być dobry czas dla rozmów kwalifikacyjnych, rozmów biznesowych czy na zdawanie wszelkich egzaminów, dlatego uczniowie i studenci powinni go wykorzystać w największym stopniu, jak tylko się da. Biorąc pod uwagę całą energetykę listopada, to ludzie będą teraz mieć również dużo słomianego zapału, lub po prostu będzie tendencja do gadania a nie działania.
Musimy również pamiętać, że wchodzimy w zimowy sezon, który jest sezonem żywiołu Wody, dlatego zbyt wiele myślenia może przynieść również negatywne skutki. Mowa oczywiście o ludziach ze słabą psychiką, dla których ten żywioł nie jest korzystny i często wywołuje depresje, nerwice a nawet załamania nerwowe.  Jeśli zatem widzimy trudniejszą sytuację kogoś z naszego otoczenia i wiemy, że miał w przeszłości problemy z psychiką, to nie pozwalajmy mu na zbyt długie pozostawanie w samotności i spróbujmy z nim porozmawiać, a jeśli to potrzebne, starajmy się również czynnie pomóc. Czasami jeden niespodziewany telefon lub spotkanie, może komuś uratować życie. Bardzo ważny będzie teraz żywioł Ognia, który może zbalansować ten ogrom Wody, który przyjdzie wraz z listopadem, zatem warto ubierać kreacje w odcieniach czerwieni, chodzić częściej do suchej sauny, palić świece i kadzidełka, lub częściej bywać na imprezach i koncertach, które mogą nam tego żywiołu dostarczyć. Te z pozoru nieistotne działania świetnie  dostarczą potrzebnego żywiołu Ognia.
W tematyce zdrowia najbardziej powinny teraz na siebie uważać osoby mające problemy z sercem i układem krążenia, ponieważ mogą występować arytmie, bóle wieńcowe oraz nadciśnienie, a w skrajnych przypadkach nawet wylewy krwi do mózgu.
Nadchodzący miesiąc będzie również intensywnym czasem dla muzyków a szczególnie piosenkarzy, oraz dla spikerów, dziennikarzy, kaznodziejów, tancerzy, pływaków, wioślarzy, żeglarzy, mówców, nauczycieli i lekarzy. Jeśli chodzi o tych ostatnich, to ta intensywność pewnie będzie się wiązała z tematyką chorób zakaźnych i szczepień, które są związane właśnie z żywiołem Wody, a że ten żywioł będąc w nadmiarze wprowadza strach, jak wspominałem na początku prognozy, to będzie on sposobem na odpowiedni marketing w tej dziedzinie. Starajmy się zatem w swoich osądach bazować na faktach i odsuwać emocje na bok, choć zapewne będzie to trudne w miesiącu z tak silnym żywiołem Wody. Biorąc pod uwagę wcześniej wspomniany balans polaryzacji żywiołu Wody, to możemy obserwować wiele niejasnych doniesień, manipulacji, teorii spiskowych, ale również wyjścia na światło dzienne prawdziwych, a wcześniej skrywanych faktów. To będzie intensywny czas dla wszelkiego rodzaju mediów, które będą między sobą konkurować, a czasami będą się w tym uciekać do forteli, manipulacji a nawet kłamstw.

W świecie polityki balans polaryzacji żywiołu Wody, może przynieść czas zmian, ale również obaw i strachu, za co odpowiada dominująca energia miesiąca. Silna Woda to również wszelkie wydarzenia związane z ruchem społecznym, inicjatywą obywatelską czy demonstracjami i innymi działaniami związanymi z wyrażaniem swojej woli i uczuć. Połączenie Wody Yin i Wody Yang może obrazować klimat wokół budującej się nowej koalicji, gdzie na zewnątrz  nie wydostaje się zbyt dużo konkretnych informacji w sprawie podziału stanowisk, ale wewnątrz te rozmowy mogą być raczej burzliwe. Otoczkę tego wydarzenia mogą również dopełniać skrajne wersje przekazu medialnego, ponieważ media to właśnie żywioł Wody, zatem na pewno będziemy mogli obserwować różne przekazy w tej sprawie.
Innym skutkiem działania energii miesiąca mogą być też jakieś zmiany związane ze służbą zdrowia, prawem, transportem i mediami. Nie zabraknie też tematu związanego z tajnymi służbami oraz aferami związanymi z jakimiś kolejnymi tajemniczymi nagraniami.

W polityce międzynarodowej możemy obserwować jakieś głośne wydarzenia związane z głowami państw czy politykami, a będą to głównie młodzi energiczni mężczyźni. Możemy usłyszeć o próbie zaatakowania wyżej wymienionych osób przez jakiegoś szaleńca. Przywódcy państw mogą mieć teraz również jakieś wpadki w związku z podejmowaniem nieprzemyślanych i pochopnych decyzji.  Zbyt duża gwałtowność w zakresie dyplomacji może doprowadzić, że niektóre kraje mogą zerwać ze sobą stosunki dyplomatyczne, a nawet w pewnych przypadkach może dojść do wprowadzenia sankcji gospodarczych.  Mogą się teraz zdarzać incydenty a nawet konflikty militarne na morzach i oceanach.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to dominujący żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, nie zawiedzie. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym, jako spadki kursów. Teraz każda wiadomość będzie miała wpływ na kursy akcji i walut. Najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym miesiącu będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, rybołówstwo, przemysł monopolowy oraz farmaceutyczny.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, listopad może przynieść wydarzenia związane z trygramem Gen, czyli wydarzenia, w których główne role będą odgrywać dzieci, a najczęściej możemy słyszeć o małych chłopcach. Mogą się pojawić szczęśliwe wydarzenia dotyczące uzdolnionych dzieci, a nawet takich, które swoimi działaniami uratowały komuś życie. Niestety mogą być też i niezbyt miłe wydarzenia, które spowodują, że to właśnie dzieci będą ofiarami nieszczęśliwych wypadków, dlatego pilnujcie teraz swoje pociechy jak oka w głowie. Możemy teraz częściej słyszeć o molestowaniu dzieci, szczególnie młodych chłopców. Mogą też wyjść tego typu sprawy z przeszłości za sprawą ujawnienia pewnych informacji przez media lub same ofiary.  Możemy też obserwować sprawy związane z zabieraniem dzieci od swoich rodziców. Może to dotyczyć zarówno spraw pod kątem egzystencjalnym (brak warunków), ale również możemy słyszeć o porwaniach dzieci dla okupu lub dla potrzeb zastraszenia. Dużo będzie się teraz mówić o dzieciach przywódców  i generalnie znanych ludzi. W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z awarią wielkich serwerów lub stron internetowych. Użytkownicy banków, którzy korzystają z bankowości internetowej również mogą nie spać spokojnie, ponieważ pojawią się jakieś utrudnienia w centralach. Generalnie w tym miesiącu zwróćcie uwagę na zabezpieczenia swoich komputerów i smartfonów, oraz ostrożnie podchodźcie do operacji finansowych za pośrednictwem Internetu.
 

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki listopada w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy zachód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka” . Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym, zatrucia pokarmowe i kontuzje związane z plecami i pośladkami.  Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy drzwi naszej firmy w tym sektorze, mogą się przydarzyć problemy z płynnością finansową a nawet rozboje na punkcie finansowym. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą też piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek południowy, ponieważ pojawi się tam agresywna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. W naszych domach, gdy znajdzie się w drzwiach głównych lub sypialni, może spowodować choroby serca, oczu oraz pogryzienia zwierząt. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub firmy, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie zastosować tam dodatki wystroju wnętrza w kolorze czerwieni. Jeśli pozwala nam na to nasz wykres Feng Shui, dobrze będzie palić tam również teraz świece. Na szczęście ta energia może nie być w tym miesiącu zbyt silna w działaniu, ale warto mieć na uwadze powyższe sugestie.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z lokalizowane w brzuchu, oraz stany zapalne związane z rękoma i pacami rąk. Jeśli ktoś, kto choruje na zaawansowaną cukrzycę i ma problemy z miażdżycą, nie powinien w tym miesiącu spać w tym sektorze.  Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z brakiem płynności finansowej oraz blokadą ze spływaniem należności.  Oprócz kalabasza, przyda się tu też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc. Uwaga na przepięcia i pożary.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

guiWody Yin poczują wiatr w żaglach za sprawą sprzyjających okoliczności, które przyniosą im wiele kontaktów z ciekawymi ludźmi. Warto będzie teraz działać w zespole lub ze wspólnikiem, ponieważ tylko tak będzie można podołać wszystkim wyzwaniom, jakie sobie założą. Starajcie się działać spokojnie i bez niepotrzebnych eksperymentów, ponieważ konkurencja nie będzie spała. Pora odświeżyć wasz zawodowy lub biznesowy image, który mógł ostatnio ucierpieć.

renWody Yang będą zmuszone stawić czoła konkurencji, i aby mieć szansę w tej rywalizacji, będą musiały zastosować zdecydowane działania, jednak takie, które wzbudzają zaufanie, dlatego nie warto teraz zbytnio wydziwiać. Znajdziecie teraz największe oparcie w bliskich, których warto będzie posłuchać, ponieważ pewne rzeczy trzeba będzie zobaczyć z innej perspektywy, i oni wam w tym pomogą. To może być obfity czas, dzięki któremu poznacie nowych wartościowych przyjaciół.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności, a wszystkie sprawy będą się toczyć wręcz same, dlatego będzie więcej czasu na wypoczynek i regenerację sił po ostatnich trudnych wydarzeniach. To czas, w którym warto nieco zwolnić i poświęcić go dla bliskich, którzy w tym roku mogą być przez was nieco zaniedbywani z powodu nawału pracy i obowiązków. Dobry czas na naukę i podwyższanie kwalifikacji zawodowych, ewentualnie pracę nad sobą.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz dużo czasu na uregulowanie zaległych spraw, ponieważ okoliczności przyniosą im trochę oddechu i swobody. Będzie to też czas obfitujący w wiele ciekawych okazji, dzięki którym będzie można osiągnąć sukces oraz spełnić od dawna skrywane marzenia. Może to być niespodziewany awans, nagroda czy premia, ale będzie to zależeć od odpowiednich znajomości. W przypływie dobrych wydarzeń nie możecie zapomnieć o bliskich, którzy teraz mogą potrzebować waszej pomocy.

dingOgnie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ ktoś może zacząć im patrzyć na ręce i gdy zrobią błąd, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Prawdopodobnie czekają was problemy natury prawnej, które mogą ogromnie skomplikować wiele spraw, dlatego koniecznie trzeba będzie w razie potrzeby skonsultować to z dobrym prawnikiem. Postępujcie teraz w sposób wyważony i rozważny, a być może spotka was zaskakująco atrakcyjna nagroda. Zadbajcie teraz bardziej o swój wizerunek zawodowy.

bingOgnie Yang będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść im awans. Będą mieć również poparcie innych, oraz będą posiadać moce decyzyjne, dlatego wszystko, co sobie teraz zaplanują, nie będzie trudne do zrealizowania. Samotne panie Ognie Yang mogą mieć teraz okazję do poznania atrakcyjnego partnera, a nawet mogą spotkać mężczyznę na resztę swojego życia. Uwaga na wszelkie uchybienia prawne i możliwe kłopoty.


jiZiemie Yin będą teraz mieć ogromny fart w temacie tak zwanych łatwych pieniędzy, czyli będzie można otrzymać jakiś prezent, premię, spadek a nawet wygrać w lotto, więc sprowokujcie los i skreślajcie kupony w tym miesiącu. Odpowiednie działania i kontakty biznesowe mogą was przybliżyć do ciekawego efektu zawodowo finansowego, jednak postępujcie roztropnie i nie ryzykujcie zanadto, ponieważ plan może nie wypalić. Panowie Ziemie Yin będą mieć teraz świetną passę w sprawach uczuciowych, a kluczem do sukcesu będzie odpowiednia prezencja.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz bardzo intensywny i pracowity czas, który przyniesie bardzo dobre efekty finansowe, ale nie wolno przeceniać swoich sił i pamiętać o zdrowiu, które teraz może wysłać im sygnał alarmowy. Generalnie passa finansowa powinna wam dopisywać, jednak nie popadajcie w rutynę i kontrolujcie ruchy konkurencji. Nie wierzcie w cudowne recepty na szybkie wzbogacenie się, a takie będą wam teraz przedstawiane. Uwaga na oszustów i naciągaczy.


xin Metale Yin będą teraz miały bardzo intensywny czas, który może nie przynieść zbyt dużych efektów w postaci namacalnej, jednak może to być tak zwane przygotowanie gruntu pod przyszłe sukcesy. Starajcie się działać w sposób wywarzony i zbytnio nie ryzykować, ponieważ teraz nie będzie dla was taryfy ulgowej i każdy błąd może mieć poważne skutki. Pojawią się osoby, które mogą wam zaproponować bardzo atrakcyjny system biznesowy, ale przemyślcie to starannie.


gengMetale Yang będą teraz mogły dużo zdziałać za pomocą odpowiednich ludzi w ich otoczeniu, jednak wybierajcie tylko najbardziej doświadczonych w temacie, ponieważ cała wasza praca może spalić na panewce. Starajcie się działać w sposób nowoczesny a czasami nawet nietypowy, ale tylko w sytuacjach, które będą tego wymagać. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy i problemy związane z waszym wizerunkiem. Uważajcie co i do kogo mówicie, ponieważ może się to odbić na waszej reputacji.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

 

825