Prognoza na Lipiec w roku Wodnego Królika

owca

 

Lipiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Owcy i będzie trwać od 7 lipca do 7 sierpnia

Lipiec, tak jak jego poprzednik, będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie.  Teraz tak zwany Niebiański Pień będzie w symbiozie z energetyką Ziemskiego Konaru, ponieważ obydwie energie będą zawierać ten sam rodzaj żywiołu, czyli Ziemię. Jeśli się dokładniej przyjrzymy, to wraz z energią ziemskiego konaru zobaczymy jeszcze inne składowe energii, a będą nimi Ogień oraz Drzewo, co urozmaici tą dużą ziemną porcję Qi.

To, że energia niebiańskiego pnia nie będzie walczyć z energią ziemskiego konaru, wcale nie oznacza sielanki lub monotonni w wydarzeniach, jakich doświadczymy w tym miesiącu, ponieważ nie możemy zapomnieć, że w tak zwanym filarze roku znajduje się ziemski konar Królika, który wraz z miesięcznym konarem Owcy utworzy pół układ trygonu Drzewa i będą czekać na dzień z konarem Świni, aby dopełnić ten silny układ energii. Takimi dniami będą 16 i 28 lipca. Generalnie miesięczny wpływ żywiołu Ziemi może przynieść zwolnienie spraw, ale w tych dwóch dniach może coś dosłownie „wystrzelić”, zatem jeśli dla kogoś żywioł Drzewa nie jest korzystny, to powinien wtedy zachować ostrożność.  Drzewo to impuls, zapłon i wystrzał, a zatem możemy w tych dniach doświadczyć wybuchów, rewolucyjnych działań czy wzmożonej nerwowości.
Jeśli zaś chodzi o wpływ miesiąca, to silna Ziemia nie tylko spowolni wiele procesów, ale może być groźna dla zdrowia. Szczególnie narażone będą osoby, które mają problem z nerkami (piasek), nadmierną krzepliwością krwi, cukrzycy i osoby zagrożone, lub takie, które niedawno przeszły udar mózgu. Ziemia generalnie spowoduje zwolnienie i to, że ludzie nieco okrzepną i skoncentrują się na rzeczach naprawdę ważnych i fundamentalnych.  Lipiec więc zapowiada się, jako okres „Slow Life”.

Wchodząc w szczegóły dotyczące energetyki miesiąca, zobaczymy w akcji w przewadze żywioł Ziemi i będzie to jej polaryzacja Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek, dlatego możemy teraz częściej słyszeć o górskich i błotnych lawinach, może dojść do zasypania ludzi w kopalniach i jaskiniach, ale również będziemy też obserwować jakieś działania militarne na terenach pustynnych. Za sprawą wpływu silnego żywiołu Ziemi ludzie mogą być teraz bardziej drobiazgowi i zasadniczy w działaniach i ocenach innych, co może mieć też swoje dobre skutki.   

Druga część energetyki, czyli też Ziemia Yin, wprowadzi do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami, z którymi nie mogli sobie dotąd poradzić. To będzie również dobry czas na refleksję i bilans strat oraz zysków, co pozwoli na podjecie kluczowych decyzji na przyszłość. Właśnie teraz będzie można na zimno dostrzec, co zrobiliśmy źle a co dobrze i według tego zaplanować strategię na drugą połowę roku, ponieważ jesteśmy właśnie w jego połowie.  Pozostałe składniki energetyki miesiąca lipca, to Ogień, który mimo tej całej hałdy Ziemi, przyniesie trochę radości, uczucia i spontaniczności, oraz Drzewo, które wyzwoli w niektórych osobach wiele ciekawych i praktycznych pomysłów, oraz ukierunkuje przeciwników w stronę osiągania kompromisów. Spróbujmy zatem wykorzystać te dwa dodatkowe żywioły, opisane wyżej, w ich pozytywnych cechach, aby cos jednak zrobić dobrego w tym leniwym czasie ;-)

Jak widzimy, w tym miesiącu będzie działał w przewadze jeden żywioł, ale również inne składowe energii, które nieco urozmaicą tą ziemską energetykę, która to lubi wprowadzać trochę pasywności w wydarzeniach i zachowaniu ludzi. Niestety zabraknie w tej energetycznej potrawie żywiołu Wody, czyniąc ją bardziej gęstszą, a która to może wpłynąć na sposób myślenia i postępowania u ludzi. Może zatem zabraknąć dobrej komunikacji międzyludzkiej i ogólnie pojętej mądrości w rozwiązywaniu problemów.

Deficyt żywiołu Wody może również wpłynąć na pogodę, przynosząc więcej suchych i gorących dni, zmniejszając życiodajne opady deszczu do minimum. Dla urlopowiczów może to oznaczać potencjalnie dobrą pogodę na wakacyjne wojaże. Z tego powodu powinniśmy w te wakacje wybierać pobyty nad oceanami, morzami, rzekami i jeziorami, aby uzupełnić ten brakujący ważny żywioł poprzez przebywanie w takim otoczeniu. Nie zapominajmy też o odpowiednim nawodnieniu organizmu, ponieważ teraz łatwiej będzie się odwodnić. Możemy niestety teraz częściej słyszeć o dzieciach lub naszych zwierzęcych przyjaciołach zostawionych w rozgrzanych samochodach.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że u wielu ludzi nastąpi spadek entuzjazmu i chęci do działania. Niektórzy będą musieli zejść na przysłowiową ziemię i spojrzeć prawdzie w oczy. Będzie potrzeba popracowania nad sobą i spojrzenia na swoje wnętrze bez tego codziennego retuszu. Główna energia miesiąca, a może bardziej jej namacalne efekty mogą nas zmusić do zwrócenia uwagi na nasze zdrowie. Lipiec może wzmóc problemy z układem odpornościowym, mimo, że znajdziemy się w okresie letnim. Możemy teraz częściej słyszeć o wirusach grypy żołądkowej, dlatego pamiętajmy o naturalnym wspomożeniu organizmu w witaminę D,  poprzez korzystanie z kąpieli słonecznych. Pamiętajcie, aby robić to wbrew błędnym radom wielu specjalistów, i korzystać ze słońca między godziną 11 a 14, ponieważ wtedy to mamy największą szansę, aby słońce podarowało nam tej witaminy najwięcej.  Oczywiście trzeba pamiętać o naświetlaniu ciała, a nie o jego przypalaniu  ;-)
W kwestiach zdrowotnych zwróćcie też uwagę na układ moczowy, ponieważ mogą się odezwać stare problemy z piaskiem na nerkach. W razie czego, wypróbujcie stary sposób czyli piwo i ciepła kąpiel w wannie ;-) pamiętając o odpowiednim nawodnieniu w międzyczasie.

W świecie polityki, działanie energii miesiąca lipca, może przynieść czas realizowania zaplanowanych wcześniej zmian, które będą się toczyć swoim z góry ustalonym rytmem.  Oczywiście pojawi się reakcja ze strony części społeczeństwa, czyli znów pojawią się protesty, ale tym razem ich skutek nie będzie tak znaczący. Niewykluczone, że jakieś protesty odbędą się w dwóch dniach, które dopełnią wcześniej wspomniany trygon żywiołu Drzewa, czyli 16 i 28 lipca. Generalnie wśród polityków stojących na przeciwległych frontach, atmosfera zgęstnieje i będzie to przypominało zbrojenie się przed kolejną bitwą. Gdzieś w tle pojawią się wydarzenia polegające na nieczystych grach i może dochodzić do stosowania prowokacji, mających wpłynąć na opinię publiczną.

W polityce międzynarodowej będzie teraz trudno o pokojowe nastawienie i raczej będzie się unikać okazji do jakichkolwiek rozmów, a jeśli do nich dojdzie, to nic konkretnego z nich raczej nie wyniknie. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości. Tak jak sugerowałem wcześniej, możemy również obserwować jakieś działania militarne na terenach pustynnych. Pojawią się również prawdopodobnie zamieszki i protesty związane z uchodźcami.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to mimo nieobecnego w tym miesiącu żywiołu Wody, na giełdach nie dojdzie do jakiegoś dużego ożywienia i inwestorzy będą nadal bardzo ostrożni. Na pewno ożywi się rynek medyczny związany przede wszystkim z farmaceutyką, która zanotuje duże zyski. To będzie też dobry czas dla transportu, producentów zdrowej żywności i suplementów diety oraz firm deweloperskich. Najwięcej przychodów mogą odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Ziemi, czyli: wydobycie surowców kopalnianych, rudy metali. Może się ożywić rynek nieruchomości, inwestycje deweloperskie, technologie oparte na wykorzystywaniu bogactw natury.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to lipiec zaznaczy się charakterem działania energii trygramu Zhen nazywanego Grzmotem, co oczywiście jest też związane z występowaniem burz. Ta energia jest bardzo gwałtowna i jest też związana z mężczyznami w sile wieku i to oni mogą być teraz w centrum wydarzeń. Możemy teraz częściej słyszeć o wybuchach gazu a nawet o zawaleniu się budynków w wyniku takiego wybuchu. Niestety wybuchy mogą być też zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów, ponieważ energia tego trygramu jest związana ze sportem wyczynowym oraz  ogromną rywalizacją. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt oraz o ukąszeniach i pogryzieniach. Łatwiej będzie teraz o kontuzje nóg, a szczególnie stóp, natomiast pod względem zdrowia niestety możemy obserwować wzmożony atak wirusów, co w połączeniu z dużym wpływem żywiołu Ziemi może przynieść atak grypy żołądkowej. W tym miesiącu będzie też łatwo o przepracowanie, a szczególnie da nam w kość rywalizacja, dlatego mądrze rozkładajmy siły i regenerujmy układ nerwowy w postaci kąpieli magnezowych, które działają bardzo szybko i bardzo dobrze są wchłaniane przez organizm. Spróbujmy też podchodzić do takich sytuacji z głową, i jeśli poczujemy, że mamy dość, warto wziąć urlop i wyjechać, aby po prostu zmienić klimat i dać odpocząć naszej głowie. Uwaga w tym miesiącu na komputery i smartfony, ponieważ aż może się pojawić wirus komputerowy, który będzie wykradał dane, zatem nie instalujcie tego, czego nie znacie i nie eksperymentujcie w czymś, na czym się nie znacie.
Energetyka ta może też przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ energie wspierają wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym. Ten miesiąc będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość.
W centrum uwagi może się znaleźć również jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. Dużo się będzie też teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach oraz o religii.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lipca w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie będzie rezydować miesięczna „żółta piątka”.  Starajmy się zatem unikać pracy nad ważnymi sprawami w tym miejscu oraz nie przeprowadzajmy tam drażliwych rozmów. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać w każdym aspekcie życia, a szczególnie na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem, zębami, oraz mogą nam się przytrafić urazy klatki piersiowej. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Można też zamiennie puszczać tam muzykę instrumentalną, graną na metalowych instrumentach.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj za sprawą energii choroby i zastoju możemy doświadczać problemów zdrowotnych oraz może dochodzić do awarii odpływów lub instalacji wodnych.  To również nie jest dobre miejsce do spania. Powinniśmy w tej części naszych domów również uważać na poślizgnięcia, ponieważ może dojść do stłuczenia dolnego odcinka kręgosłupa.  Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Unikajmy podróży w kierunku południowo wschodnim, ponieważ mogą przynieść jakieś przeszkody lub opóźnienia.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin mogą nie mieć teraz łatwego życia w pracy a obowiązki mogą znacznie skomplikować im sytuację. Również w życiu codziennym powinny uważać na wszelkie uchybienia i płacić w terminie wszystkie rachunki. Warto zwrócić uwagę na zdrowie, ponieważ możliwa jakaś choroba. Uwaga na drodze, ponieważ możliwy mandat. Możliwa konieczność stawienia się w sądzie.

 

ren.gif Wody Yang mogą być teraz bardzo zdeterminowane i chętne do działania, tym bardziej, że pojawią się moce decyzyjne i uda się załatwić pewne ważne sprawy. Również w sprawach zawodowych okoliczności będą sprzyjać poprawie finansów, które będą wymagały zakasania rękawów i pewnych wyrzeczeń. Koncentracja uwagi na pracy, to motto na nadchodzący miesiąc.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą teraz zajęte planowaniem biznesowych zamierzeń, które pochłoną większość ich czasu. To może być trochę męczące, ale powinno się opłacić, tym bardziej, że w perspektywie tego miesiąca, będzie okazja na łatwe pieniądze. Warto teraz również wysłać totolotka lub pójść do kasyna, ale nie bądźcie teraz zbyt zachłanne, ponieważ łatwo będzie przesadzić .

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz strasznie intensywny czas w sprawach zawodowych, ale mogą być z tego atrakcyjne pieniądze, jednak trzeba będzie włożyć w to dużo wysiłków i zrezygnować ze swojego prywatnego czasu. Samotni panowie powinni teraz wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ na horyzoncie może się pojawić miłość ich życia.

 

ding.gif Ognie Yin mogą być teraz zmuszone do zajęcia się sprawami zawodowymi, które nie przyniosą wymiernego efektu finansowego. Trzeba będzie popracować nad swoim wizerunkiem, i najlepiej, aby robić to według sprawdzonych metod. W tym miesiącu trzeba będzie więcej czasu poświęcić dzieciom i ich problemom. Działajcie teraz w sposób standardowy i nie eksperymentujcie.

 

Bing.gifOgnie Yang będą teraz musiały działać zdecydowanie i za pomocą nowoczesnych metod, ponieważ tylko takie przyniosą teraz efekt.  Będzie szansa, aby zabłysnąć w środowisku zawodowym, ale trzeba będzie pokazać coś znacznie ciekawszego, niż konkurencja. Należy pamiętać, aby dotrzymywać obietnic, ponieważ łatwo będzie teraz o stratę zaufania.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą mogły teraz osiągnąć bardzo dobre efekty, ale pod warunkiem, że wykorzystają do tego pomoc innych i wszelkie znajomości. Razem raźniej, to hasło na nadchodzący miesiąc. To będzie czas wielu spotkań towarzyskich. Jeśli chodzi o relaks, to najlepiej wybrać się na zaległy urlop z rodziną lub przyjaciółmi, najlepiej w kierunku wody.

 

Wu.gif  Ziemie Yang w sprawach zawodowych będą odczuwały pewne niedowartościowanie i poczucie odsunięcia. Wszystko z powodu pojawienia się ludzi, którzy będą chcieli ich wygryźć ze stanowiska. Jeśli do tego dojdzie, trzeba będzie postawić wszystko na jedną kartę i być może zrobić coś bardzo nietypowego, ale gdy to okaże się skuteczne, zyskamy podwójnie.

 

Xin.gif Metale Yin mogą mieć teraz wymarzony czas do załatwiania wszelkiego rodzaju spraw czy zaczynania ważnych przedsięwzięć. Sprawy będą wręcz same posuwały się do przodu, dlatego warto to wykorzystać i zaplanować mały wypoczynek. Czas spędzony z rodziną da wam ogromne zadowolenie i energię do dalszego działania.

 

geng.gif  Metale Yang dostaną przysłowiowy wiatr w żagle i pokażą, na co je stać, dlatego warto teraz zaplanować zajęcie się bardzo trudnymi sprawami, ponieważ będzie szansa na ich całkowite załatwienie. Bardzo dobrze będzie teraz poświecić czas na naukę i poszerzanie naszych umiejętności, co da nam ogromną radość i stworzy bardzo ciekawe perspektywy na przyszłość.


Buliński Włodzimierz

 

1178