Prognoza na Kwiecień w roku Wodnego Królika

pig

Kwiecień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Smoka i będzie trwać od 4 kwietnia do 5 maja.

Kwiecień w odróżnieniu od dwóch poprzednich miesięcy nowego roku Wodnego Królika (prognoza roczna jest dostępna na mojej stronie), nie przyniesie jednolitej energii. Tym razem zobaczymy też zupełnie inne energie, które co prawda, będą wobec siebie w relacji wspierającej (Ogień wspiera Ziemię), co może oznaczać harmonię w pewnych wydarzeniach, ale charakter działania tych energii, oraz ich wzajemne koniunkcje, mogą zaburzyć ten pozornie zapowiadający sie spokój.

Tym razem na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Ognia Yang, który można porównać do największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli do Słońca. Ta energia w naszym codziennym życiu oznacza radość, miłość i otwartość, zatem będziemy mogli liczyć na wiele takich zachowań u ludzi, co oczywiście będzie bardzo istotne podczas rozwiązywania konfliktów, bo tych niestety, również nie zabraknie. Jest tak, ponieważ Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, podsycając atmosferę wśród ludzi.
Drugi rodzaj energetyki tak zwanego Ziemskiego Konaru, to żywioł Ziemi i będzie to również polaryzacja Yang, symbolizująca solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa.  W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Szczególnie istotnym składnikiem konaru Smoka może być Drzewo, które posiada polaryzację Yin, a będzie umożliwiało nam osiąganie kompromisów, ponieważ jego charakter nada sprawom bardziej elastyczny i ugodowy klimat.
Jeśli chodzi o Ziemski Konar Smoka, to trzeba również wspomnieć, że jest on specyficznym ziemskim konarem w tym roku, ponieważ razem z Ziemskim Konarem Psa, czyli energią roku, tworzy tak zwaną oś ziemi, dlatego w tym miesiącu możemy obserwować „przebudzenia ziemi”, które mogą przynieść jakieś osunięcia, trzęsienia ziemi, zawalenia w kopalniach czy zakłócenia magnetyzmu ziemskiego.
Dodatkowo Smok w spotkaniu z Psem powoduje tak zwane „otwarcie grobowca”, czyli uwolnienie ukrytej tam energii Wody, która może przynieść kataklizmy związane z rzeczywistą wodą, czyli tsunami, obfite opady deszczu czy silne sztormy. Takie małe starcia mogą nastąpić w dniach z konarem Psa, a będą nimi: 10 i 22 kwiecień, oraz 4 maja.
Starcie tych dwóch energii może również skutkować wyjściem na światło dzienne wielu tajemniczych i skrywanych dotąd faktów. Mogą one wprowadzić sporo zamieszania, spowodować zmianę pewnych dotychczasowych trendów, oraz wpłynąć na nasze decyzje. Możemy teraz usłyszeć o jakichś ważnych odkryciach archeologicznych, odkopaniu jakichś artefaktów lub o odkryciu złóż zasobów naturalnych. Niestety, ale częściej będzie również teraz dochodzić do uszkodzeń budynków a nawet ich zawaleń.

Jeśli chodzi o miesięczny konar Smoka, to wchodzi on w układ z rocznym konarem Królika i gdy pojawi się dzień z konarem Tygrysa, to uformuje się bardzo silna kombinacja kierunkowa żywiołu Drzewa, która może z jednej strony kontrolować wypadkową energię miesiąca, czyli Ziemię (uwaga osoby z żywiołem urodzeniowym Ziemi), ale przede wszystkim wzmocni żywioł Ognia, co może spowodować wzrost emocji i sytuacji zapalnych. Dniami z konarem Tygrysa będą: 14 i 26 kwiecień.
W tych dniach może również dochodzić do fizycznych wybuchów.

W kwietniu energią wypadkową będzie żywioł Ziemi, która będzie teraz bardzo silna i nie pozostanie to obojętne w życiu wielu ludzi. Ten żywioł lubi powodować zastoje, kryzysy, ale również nie jest obojętny wobec tematu zdrowia, dlatego wszelkie stany zapalne w naszych organizmach mogą się teraz przerodzić w większy problem. Powinniśmy teraz częściej spożywać w naszej diecie przeciwzapalny imbir oraz kurkumę, które posiadają charakter żywiołu Metalu, co pozwoli rozładować nadmiar Ziemi. Dobrze będzie też suplementować się witaminą C, która jako przejaw żywiołu Drzewa, rozluźni ten ziemisty żywioł w naszych organizmach. Jeśli chodzi o zdrowie, to w kwietniu mogą się nam częściej przytrafiać niestrawności pokarmowe oraz mogą nas nękać resztki zimowych ognisk grypy jelitowej, dlatego warto do naszej diety włączyć również probiotyki.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to energia Ognistego Smoka, od którego bierze nazwę ten miesiąc, przyniesie więcej pogodności, życzliwości oraz potrzeby bycia razem. To może być czas pewnych przełomów i trudnych decyzji, co może szczególnie wiele zmienić w związkach, które dotąd przeżywały jakiś kryzys. To będzie przypominało wiosenną burzę, po której zmienia się powietrze, ale dla jednych par będzie to perspektywiczny początek czegoś nowego, a dla niektórych niestety koniec złudzeń. Kwiecień może być również miesiącem, w którym może się okazać, kto jest waszym prawdziwym przyjacielem, a kto tylko udaje. Jeśli między Wami a waszymi przyjaciółmi dodatkowo pojawią się sprawy natury finansowej lub dotyczące kariery zawodowej, jedna ze stron może pokazać swoją „prawdziwą twarz” i zrobić coś niemiłego, dlatego ten czas może przypominać wielkie sprzątanie w relacjach międzyludzkich.  Niektórzy ludzie nie będą teraz panować nad emocjami i zamiast łagodzić konflikty, mogą je bardziej rozpalać poprzez swoje zachowanie i decyzje. Niektórzy będą teraz robić wiele na pokaz, ale w większości będzie to podyktowane pozytywnymi zamiarami.  Ten czas będzie sprzyjał wszelkim akcjom dobroczynnym, ponieważ ludzie będą teraz bardziej hojni i czuli na ludzkie nieszczęście. Ludzie będą też okazywać sobie wiele wsparcia i często będzie to robione bez zbędnego rozgłosu. Może być teraz więcej akcji dobroczynnych zupełnie spontanicznych i wynikających z czystej potrzeby serca. To będzie też dobry czas na wywołanie zmian w naszym życiu, ale takich, które sami zainicjujemy, zanim los zrobi to za nas. Można dla rozładowania energii zaplanować jakiś długo odkładany remont albo początek inwestycji, jednak nie starajmy się niczego robić „na szybko”, tylko skorzystajmy z domeny żywiołu Ziemi, która obdarza koncentracją i usilnym dążeniem do celu. W tym miesiącu bowiem łatwo się będzie pomylić lub zaliczyć błąd, który może wywołać dosyć poważne reperkusje.
Ogień będziemy mogli również wykorzystać do innych pozytywnych celów, a mianowicie do zmaterializowania się pokładów ekspresji, jakie w nas drzemią. Bardzo dobre rezultaty będzie można teraz odnieść w nagłaśnianiu wszelakich przedsięwzięć. To będzie tez wspaniały czas na organizowanie przyjęć, imprez plenerowych, zawodów sportowych czy ślubów.

Efekty działania energii miesiąca będą też widoczne w świecie polityki, co może przynieść nagłośnienie jakichś starych afer. Na światło dzienne wyjdą jakieś bardzo drażliwe sprawy, które mogą wywołać ogromny skandal i poruszenie wśród społeczeństwa. Możemy też obserwować jakieś protesty wynikające z niedotrzymania obietnic wyborczych lub wprowadzenia nowego prawa. Niektórzy politycy zamiast najpierw pomyśleć a później mówić, pomylą tą kolejność, co może się dla nich źle skończyć, łącznie z odejściem z czynnej roli polityka. Wiele się będzie działo wokół spraw związanych z rolnictwem, budownictwem, deweloperstwem oraz sprawami związanymi z prawem własności nieruchomości. Może również dojść do zmian w rządzie oraz w spółkach skarbu państwa.

 

W polityce światowej możemy obserwować zaostrzenie trwających konfliktów, których przyczyny wyrosną wręcz z pod ziemi. Decyzje pewnych polityków mogą zniweczyć wiele wcześniejszych działań na rzecz pokoju, i wprowadzić więcej nerwowości. Na światło dzienne mogą wyjść jakieś informacje, które postawią w zupełnie innym świetle sprawę jakiegoś międzynarodowego skandalu. Niewykluczone, że będzie to miało związek z wywiadem, szpiegiem lub działaniem militarnym, ale również z korupcją. Może być teraz tendencja do stosowania tak zwanych tematów zastępczych, które będą przykrywką do realizacji pewnych strategicznych działań politycznych lub gospodarczych. 

Jeśli chodzi o gospodarkę, to powinniśmy obserwować polepszenie nastrojów na giełdach, ze względu na wcześniej wspomnianą energię żywiołu Ognia. Pojawią się pozytywne okoliczności, które spowodują wzrost notowań i zysków wielu sektorów gospodarki, ale szczególnie zyska na tym: sektor energetyczny, paliwowy, wydobywczy, budowlany, hutniczy i rolniczy. Bardzo dobre wyniki będzie można uzyskać w handlu ziemią i nieruchomościami, biznesie związanym z naturalnymi zasobami naszej planety, w handlu naturalnymi suplementami diety oraz naturalną żywnością.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to kwiecień przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, głowami państw czy dużych firm i instytucjami zarządzającymi światem finansowym.
W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, prezesi rządzących partii i prezesi dużych firm i banków, oraz wysoko postawione osoby w wojsku czy służbach specjalnych. Niewykluczone, że w którejś stolicy kraju lub siedziby rządu dojdzie do zmiany na ważnym stanowisku lub nawet do jakiegoś zamachu terrorystycznego, ewentualnie w ostatniej chwili służby specjalne to uniemożliwią.  Będzie się teraz dużo mówiło o nieudolnej władzy, o korupcji wśród urzędników najwyższych szczebli oraz w organizacjach międzynarodowych. Na jaw mogą wyjść ogromne malwersacje i przestępstwa finansowe oraz korupcja. Pojawi się temat wojska oraz innych służb mundurowych, i ewentualne zmiany prawa lub zasad funkcjonujących w tym środowisku. Wojsko może też zostać użyte do zaprowadzania porządku.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki kwietnia w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która to może powodować zagrożenie sytuacji finansowej. Te energie mogą też powodować zatrucia. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ta cześć domów, wymienić należy kontuzje związane z udami, pośladkami i dolną częścią pleców, więc uwaga na śliskich powierzchniach.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy zachód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować wypadki i uszkodzenia ciała, a może to dotyczyć kobiet, w szczególności tych starszych. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć wszystkich domowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie i kradzież. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północ, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z nerkami, pęcherzem oraz choroby krwi, dlatego osoby mające problemy z tym ostatnim zagadnieniem zdrowotnym nie powinny tam spać i na wszelki wypadek powinny odwiedzić stosownego lekarza. To miejsce będzie też generowało problemy i awantury. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku północy, ponieważ możemy doświadczyć problemów na drodze i warto sprawdzić przed wyjazdem nasze samochody. Jeśli na północy znajdują się drzwi naszej firmy, to możemy mieć problem z płynnością finansową. Koniecznie postawmy w naszych domach na północy na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

Gui.gif Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, które mogą im dać duże moce decyzyjne, ewentualnie awans i uznanie w środowisku zawodowym. Będzie okazja do podreperowania finansów, które będą jednak wymagały poświęcenia większej niż zwykle, ilości czasu oraz wysiłku. Panowie będący w stanie wolnym mogą teraz liczyć na pojawienie się ciekawej kobiety, a nawet materiału na potencjalną żonę. Pamiętajcie, aby niczego teraz nie odkładać na później.

 

ren.gif Wody Yang mogą mieć teraz trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, a ktoś dodatkowo będzie próbował je wybić z rytmu. Kluczem do sukcesu będzie odpowiedni plan działania i skupienie się tylko na rzeczach ważnych. Może być potrzeba stawienia czoła sprawom natury urzędowej lub prawnej, ale dzięki kreatywności powinniście opanować sytuację. Może być okazja do wygrania ciekawych pieniędzy, więc warto spróbować szczęścia na przykład w lotto.

 

Yi.gif Drzewa Yin mogą mieć teraz czas wytężonej pracy, która na początku może trochę zniechęcić, ale później przyniesie wiele radości z powodu dobrych efektów. Trzeba się będzie wznieść na wyżyny kunsztu zawodowego, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy. Jeśli coś się nie uda, nie traćcie zapału i próbujcie dalej. Panowie poszukujący swojej drugiej połowy mogą mieć teraz dobry czas do poznania tej jedynej, ale trzeba będzie o nią zawalczyć.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas intensywnego działania, ale trzeba będzie przyjąć standardowe metody pracy, ponieważ inaczej niczego do końca nie załatwimy. Jakaś osoba może wam zaproponować bardzo intratny interes, ale sprawdźcie to dobrze, ponieważ mogą wyjść z tego jakieś problemy. Spróbujcie szczęścia w grach losowych lub konkursach, ponieważ będzie okazja coś wygrać. Możecie też dostać zaskakująco atrakcyjny prezent lub niespodziewany spadek.

 

ding.gifOgnie Yin będą zmuszone do konkurowania na punkcie zawodowym i trzeba będzie obrać bardzo nietypowe sposoby działania, aby zaskoczyć konkurentów. Dużą wagę trzeba będzie przyłożyć do wizerunku i wyglądu, dlatego warto teraz skorzystać z porad profesjonalistów w tych dziedzinach. Wiele spraw może się teraz ślimaczyć, i na efekty aktualnych działań przyjdzie trochę poczekać, dlatego trzeba zacisnąć zęby i przeczekać ten trudny czas.

 

Bing.gif Ognie Yang będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami lub po prostu oderwaniem się od obowiązków, a tych teraz nie zabraknie. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, doczekacie się odpowiedniej nagrody w innym terminie. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu sprawom waszych dzieci lub zainwestowania w reklamę.

 

Ji.gif  Ziemie Yin uzyskają od okoliczności wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu od spraw zawodowych. Będzie można nawet poimprowizować, co może przynieść zaskakująco dobre efekty. Trzeba będzie stawić czoła konkurentom, ale moc będzie po wasze stronie, więc dacie radę. To będzie dobry czas na załatwienie wszystkich zaległych trudnych spraw, które od dawna wisiały nad wami jak wyrok, ale teraz dacie im radę i dodatkowo uzyskacie z nich dodatkowe profity.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same. To będzie dobry czas na zaczynanie wszelkich przedsięwzięć biznesowych, choć efektów materialnych na razie nie będzie zbyt obfitych. To też dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na jakieś sprawy rodzinne.

 

Xin.gifMetale Yin będą teraz mogły liczyć na przyjaciół i pomocnych ludzi, dzięki którym pokonają wszelkie przeciwności losu. W sprawach zawodowych ważne będą teraz odpowiednie znajomości, które otworzą Wam drogę do awansu lub lepszej pracy, dlatego rozglądajcie się uważnie wokół siebie. Samotne panie będą mieć świetną okazję na poznanie atrakcyjnego mężczyzny, który być może zawróci im głowie, i to nie na żarty.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz niezwykle pomyślny czas w aspektach zawodowo finansowych, który może ich wywindować do przysłowiowej pierwszej ligi, ale trzeba będzie grać fair, ponieważ efekt może być zupełnie odwrotny. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię.
W ferworze walki i sukcesów, nie zapomnijcie o bliskich, którzy będę potrzebować waszej pomocy. Uwaga za kierownicą, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

1241