Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2024 roku.

Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ wraz z jego początkiem wchodzimy w kolejny 20-letni okres, który zmieni hierarchię energii w wykresach Feng Shui.
Taka sytuacja wymaga ponownego spojrzenia na każdy wykres Feng Shui, aby ocenić jego nowy potencjał, który jak wiadomo, jest uzależniony od aspektu czasowego. Nowy okres dwudziestoletni może zatem zmienić dobry wykres w zły, albo zły w dobry, co bardzo często dzieje się w praktyce. W przypadku pogorszenia sytuacji, należy zaordynować stosowne kroki, o ile takie są możliwe i o tym będzie można się dowiedzieć w aktualizacjach do okresu 9, które również będzie można zamówić.

Włodzimierz Buliński

Prognoza na Grudzień w roku Wodnego Królika

szczur

 Grudzień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Szczura i będzie trwać od 7 grudnia do 5 stycznia.

Grudzień to, co prawda ostatni miesiąc tak zwanego kalendarza zachodniego, którego używamy na co dzień, ale stanowi on przedostatni miesiąc solarnego kalendarza chińskiego, zatem do końca roku jeszcze trochę czasu pozostało.  Tak jak kilka wcześniejszych miesięcy, również i on, nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, choć jak zawsze przestrzegam przed pewnymi „skutkami ubocznymi”, ponieważ każda energia ma swoje dobre i złe oblicze. Teraz w akcji zobaczymy energie, które są w relacji wspierającej, a ich wzajemny układ będzie niósł ze sobą przekaz współdziałania człowieka z tym, co przyniosą mu okoliczności. To oznacza, że w grudniu nie powinniśmy się zajmować sprawami, na które nie mamy wpływu i wykorzystywać bieżące możliwości. To oznacza też, abyśmy ostrożniej podchodzili do swoich decyzji i nie przeceniali swoich sił.

Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca, na tak zwanej pozycji Niebiańskiego Pnia, będzie żywioł Drzewa o polaryzacji Yang, które to można porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem.  Energia ta może się teraz silnie objawić w wydarzeniach, jakich przyjdzie nam doświadczać. Gwałtowność Drzewa Yang może oznaczać jakieś rozruchy, niebezpieczne w skutkach konfrontacje oraz wybuchy. Te ostatnie mogą dotyczyć na przykład wybuchów gazu, dlatego warto skontrolować wszelkie instalacje mające związek z gazem.

Drugi rodzaj energetyki to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem tak zwanego Ziemskiego Konaru Szczura, od którego nazwę bierze miesiąc grudzień. Polaryzacja tej Wody to pierwiastek Yin, który możemy porównać do małego strumyczka albo do porannej mgły, która sprawia, że okolica wygląda bardzo tajemniczo. Cechy tej energetyki mogą się udzielić teraz szczególnie ludziom i za sprawą tej energii możemy teraz obserwować wysyp wszelkiego rodzaju dziwnych ludzkich zachowań a nawet oszustw, dlatego proponuję zachować ostrożność, szczególnie w stosunku do osób proponujących atrakcyjne okazje, co w okresie przedświątecznym może się znacznie nasilić. Uwaga zatem na przebiegłych telemarketerów, domokrążców lub osoby namawiające do wzięcia atrakcyjnych kredytów, ponieważ bardzo łatwo będzie się teraz nabrać, a tym samym stracić. Będzie też sporo ofert od firm widmo i rzekomych fachowców, którzy  jako reklamę, będą wykorzystywać zdjęcia ze znamymi osobami oraz sponsorowane artykuły z kolorowych gazet. 

Jak widzimy,  w miesiącu  Drewnianego Szczura, energią wypadkową będzie silne Drzewo, które dla niektórych osób może stanowić silny zapłon do działania oraz dużą kreatywność, ale dla innych może to być duży problem, szczególnie w sferze psychiki. Najbardziej narażone osoby to właśnie Drzewa Yang, ale również i Ziemie Yang.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to wypadkowa energia Drzewa Yang, zasilona energią tajemniczej Wody Yin, może spowodować, że u wielu ludzi może przeważać bardzo nostalgiczny nastrój, a najgorzej odczują to osoby, które cierpią na depresję. Zwróćmy więc uwagę na ludzi samotnych lub takich, które doświadczyły ostatnio jakichś problemów lub nieszczęść, aby szczególnie w okresie świątecznym nie zostawały same. Bardzo prawdopodobne, że teraz niestety częściej będziemy słyszeć w mediach o samobójstwach, oraz o dziwnych a zrazem niebezpiecznych zachowaniach zdesperowanych ludzi. Szczególnie niebezpiecznie może się teraz zrobić w głowach osób, których żywioł urodzeniowy to silne Drzewo Yang lub słaba Ziemia Yang. Wspólnym antidotum dla tych dwóch grup ludzi będzie żywioł Ognia, który oznacza miłość, uczucia, przyjacielskie ciepło oraz imprezy i dobrą zabawę. Dobrym pomysłem dla takich osób, będzie spontaniczny wyjazd w ciepłe kraje, gdzie w promieniach słońca będą mogły naładować swoje akumulatory i rozładować emocje. Jeśli ktoś nie może wyjechać, to można będzie to nadrobić za pomocą bywania w towarzystwie na imprezach czy koncertach. Jeśli  i z takimi rozwiązaniami komuś nie będzie po drodze,  to może się posiłkować paleniem świec czy kadzidełek, ewentualnie kąpielą słoneczną za pośrednictwem osobistej lampy na podczerwień. Każdy akcent i wpływ żywiołu Ognia będzie teraz niezwykle cenny w takich sytuacjach.
Za sprawą konaru Szczura będziemy obserwować kontynuację działania Wody Yin z poprzedniego miesiąca, czyli nagłaśniania ekscesów o podłożu seksualnym. Będzie też więcej doniesień o atakach pedofilów czy gwałcicieli, oraz nie zabraknie doniesień o skandalach obyczajowych.
Będzie teraz wiele skrywanych emocji, które w pewnym momencie mogą być okazane w bardzo spontaniczny a nawet desperacki sposób. To wszystko za sprawą energii Drzewa Yang, które niesie ze sobą potężną energię, która wcześniej przy później musi zostać zauważona.  Jeśli uczestniczyliście kiedyś z kimś w jakimś konflikcie, to teraz ta osoba może zacząć publicznie wylewać swoje żale i próbować Was zdyskredytować w oczach innych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, wykorzystajcie w swoim działaniu najlepszą z cech żywiołu Ognia, czyli miłość, która rozładuje całą sytuację. Okażcie takiej osobie współczucie i zrozumienie, ponieważ to wszystko niestety siedzi w jej głowie. Być może przeżyła w swoim życiu jakiś zawód czy niedocenienie, które teraz wyłazi na wierzch.
Reasumując: tak jak w zeszłym miesiącu, wielu ludzi będzie zbyt dużo mówiło, a później będzie tego żałowało, dlatego warto będzie się teraz dwa razy zastanowić, zanim coś powiemy, ponieważ niechcąco możemy kogoś obrazić a tym samym sobie zaszkodzić. Szczególnie będzie to dotyczyło wszelkiego rodzaju bezpodstawnych oskarżeń i insynuacji.

Mówiąc o emocjach nie możemy też zapomnieć o ciele, ponieważ to będzie miesiąc, w którym powinniśmy również zadbać o nasze zdrowie a dokładnie o odporność, ponieważ energie pokazują możliwość rozprzestrzeniania się jakiegoś agresywnego wirusa. Problem może być umiejscowiony w układzie pokarmowym, a dokładnie w żołądku. Możemy zatem doświadczyć zarówno ataku wirusa grypy żołądkowej ale również niestrawności wywołanej zwykłym przejedzeniem. Zbliża się okres świąteczny, dlatego planując menu nie przesadzajmy z ilością przygotowanego lub kupionego jedzenia. Jest to też istotne z punktu widzenia ekonomii, ponieważ wiele jedzenia ze świąt się marnuje, a biorąc pod uwagę moje wcześniejsze uwagi o nie przecenianiu swoich sił, logika podpowiada nam, aby nie wyprawiać teraz świąt ponad swoje możliwości. Są niestety i takie osoby, które mimo niezbyt dobrej sytuacji finansowej, hołdują zasadzie „zastaw się, a postaw się”, biorąc na święta nawet kredyty na te cele. Tak więc energie podpowiadają nam, aby w grudniu zachować umiar i zdrowy rozsądek – nie tylko w jedzeniu. ;-)

Jeśli mowa o świętach, to pewnie wielu z was chciałoby klasycznych białych świąt … ale patrząc na energie, obawiam się, że w drugiej połowie miesiąca, czyli im bliżej świąt i Sylwestra, to tego białego puchu może nie być zbyt dużo. Grudzień może przypominać późną jesień z temperaturą oscylującą wokół zera. Zanosi się na przeplatankę dni z przymrozkami, marznąca mżawką i słoneczkiem poprzedzonym mglistymi porankami. Śnieg może być raczej krótkotrwałą lokalną atrakcją, a ten dłużej leżący znajdziecie raczej w górach. Niewykluczone, że jedna z energii miesięcznych objawi się w pogodzie grzmotem.

Efekty działania dynamicznej energii wypadkowej miesiąca, będą też widoczne w świecie polityki, co może przynieść prowokacje przyjmujące wymiar czasami bardzo bezpośredni. Ataki i oskarżenia będą wymieniane przez strony konfliktów, bez zachowania jakichkolwiek konwenansów. Ten trend może też podchwycić część społeczeństwa, mogąc organizować demonstracje i protesty. W niektórych przypadkach mogą to być bardzo zdecydowane i ostre protesty, co niesie ze sobą zagrożenie incydentami i koniecznością użycia nawet środków przymusu bezpośredniego.  Na światło dzienne mogą wyjść teraz jakieś materiały czy dokumenty, które mogą wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi w świecie polityki. Energia Drzewa Yang może przynieść wiele kontrowersyjnych wypowiedzi a także zachowań, które mogą pogrzebać przyszłość polityczną osób lub partii, które ulegną tym emocjom.  W dziedzinie ustawodawczej możemy teraz obserwować pewne nagłe zmiany, których wcześniej nikt się nie spodziewał.

W świecie polityki światowej możemy również obserwować niespokojne wydarzenia związane z możliwościami zamachów terrorystycznych. Odnosząc się do wcześniej wspomnianych zagrożeń wybuchami, mogą się zdarzać zamachy bombowe, szczególnie w północnych częściach miast. Zagrożone mogą być też lotniska, samoloty i wieżowce. Biorąc pod uwagę nieobliczalność Drzewa Yang, zamachy mogą mieć charakter samobójczy. Bardzo prawdopodobne, że znów pojawią się groźby ze strony tak zwanego państwa islamskiego, które będzie stosowało terror strachu wobec Europy. Niewykluczone, że może dojść do prób zamachu na źródła lub rurociągi wody pitnej. W światowej polityce możemy również obserwować jakieś nerwowe i agresywne decyzje głów państw, oraz trudności dochodzenia do kompromisów. Niewykluczone, że jakieś państwo dokona podwodnej próby jądrowej, ewentualnie dojdzie do awarii okrętu podwodnego.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to będziemy obserwować chwilowe i nagłe polepszenie nastrojów na giełdach, ze względu na gwałtowne działanie Drzewa Yang, które oznacza możliwość szybkich zysków, ale również i możliwość szybkich strat. Na wykresach giełdowych może pojawić się kolor zielony, czyli dominujące zwyżki, ale może to być efekt manipulacji, dlatego uważajcie na swoje zasoby inwestycyjne.  Niewykluczone, że dojdzie do manipulacji wirtualną walutą Bitcoin, której zmiany kursowe przypominają właśnie działanie Drzewa Yang, zatem będzie można zarobić krocie, ale również wiele stracić. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł drzewny, papierniczy, biznes związany z rynkiem prasowym, elektrownie wiatrowe, przemysł lotniczy i pewna grupa sektora związanego z pracą sezonową.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, grudzień przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać młode kobiety, które poprzez czasami kontrowersyjne słowa lub czyny, znajdą się na przysłowiowych językach. To może być również dobry czas do wypromowania młodych wokalistek i aktorek. Zaobserwujemy teraz ogromną moc słowa a świetne wyniki zanotują teraz aktorzy  prezentujący swoje stand-upy, oraz telemarketerzy i yotuberzy. To będzie tez świetny czas dla wokalistów i śpiewaków operowych oraz raperów. 
Bardzo często ludzkie osądy będą teraz bazować na plotkach i pomówieniach, które później trzeba będzie prostować, aby wyjść z problemów obronną ręką.  Siła plotki może być teraz na tyle niebezpieczna w skutkach, że konsekwencją tego mogą być sytuacje określane mianem życia i śmierci. W wyniku tego możemy słyszeć o zaszczuwaniu ludzi, z których ci bardziej słabi psychicznie mogą się targnąć na swoje życie. Będą również ataki w pełni fizyczne, które mogą się wiązać z użyciem noża lub innego ostrego narzędzia. Tego typu zdarzenia mogą się też zdarzać ważnym ludziom i przywódcom państw.
W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości, gdzie mogą się dokonać poważne zmiany w zasadach funkcjonowania sądów, prokuratur czy policji. Pojawią się też jakieś kłótnie z udziałem autorytetów ze środowiska prawniczego i politycznego. Wiele spraw w zakresie przepisów może zostać teraz całkowicie przewróconych do góry nogami, gdzie stare zasady zostaną zastąpione zupełnie nowymi. Niestety będzie tez dużo takich gwałtownych zmian, które nie wygenerują dobrych efektów. Częściej może teraz też dochodzić do demonstracji i dewastacji mienia. Możemy też usłyszeć o jakichś makabrycznych sytuacjach z udziałem wojska. Mogą się  teraz częsciej pojawić schorzenia związane z jamą ustną oraz uszkodzenia ciała w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Ostrożnie podczas uprawiania sportów i podczas majsterkowania z użyciem narzędzi tnących.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki grudnia w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wschód, gdzie pojawi się energia, która może powodować wypadki, zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy kontuzje związane z nogami i stopami.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie wschodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie naszego działu księgowości, który poprzez nieroztropność może wywołać poważne zamieszanie.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północ, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież oraz awantury a nawet możemy zostać uwikłani w proces sądowy. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, możemy doświadczyć tych wydarzeń w dużym stopniu . Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji lub stracić sporo pieniędzy w wyniku roztargnienia. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, która będzie tam wyjątkowo silna. Może ona najczęściej powodować problemy z sercem i oczami, dlatego osoby mające w/w problemy nie powinny tam spać i na wszelki wypadek odwiedzić stosownego lekarza. Niebezpieczeństwo może dotyczyć głównie kobiet. Koniecznie postawmy w naszych domach na południu na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się chwilowego zastoju.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin poczują teraz wiele inspiracji za sprawą okoliczności, które przyniosą im wiele kontaktów z ciekawymi ludźmi. Aby zwiększyć swoje szanse w sprawach zawodowych, będą musiały działać w trochę nietypowy sposób, choć to może nie być najlepszy patent na wszystkie problemy. Bieżące działania mogą zakłócić jakieś niedokończone sprawy z przeszłości, dlatego kluczem będzie jak najszybsze załatwienie zaległości.


renWody Yang będą teraz zmuszone stawić czoła konkurencji, i aby mieć szansę w tej rywalizacji, będą musiały działać w bardzo wyważony sposób, ponieważ zaskoczenie przeciwnika nie będzie teraz najlepszą metodą. Warto teraz działać w zespole lub ze wspólnikiem, ponieważ tylko tak będzie można podołać wszystkim wyzwaniom, jakie sobie założycie.  Kreatywność i upór będą teraz w cenie, ponieważ na efekty waszej pracy trzeba będzie trochę poczekać.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz dużo czasu na uregulowanie zaległych spraw i nadrobienie rodzinnych obowiązków, ponieważ zanosi się na trochę oddechu i swobody. Możliwa jakaś zaskakująca wiadomość na temat kogoś bliskiego, która wywoła duże emocje. Konkurencja będzie Wam deptała po piętach, co może wywołać w was niepohamowany atak złości i popsuć świąteczny nastrój. Zapomnijcie na chwilę o pieniądzach i skupcie się lepiej na własnym zdrowiu.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz duże wsparcie od ludzi, przez to wszelkie trudne sprawy będzie można rozwiązać w mgnieniu oka. To będzie bardzo towarzyski czas oraz możliwość do odświeżenia starych przyjaźni, ale jeśli chodzi o sprawy biznesowe, to miejcie jednak oczy szeroko otwarte, ponieważ wśród tych osób, mogą się trafić wilki w owczej skórze.  Dla ludzi z trudnym charakterem i słabą psychiką może być teraz szczególnie niebezpieczny moment. To będzie bobry czas na szkolenia.


dingOgnie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ ktoś może zacząć im patrzyć na ręce i gdy zrobią błąd, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Prawdopodobnie czeka was problem natury prawnej, który z pozoru będzie nie do przeskoczenia, ale dobry prawnik sobie z tym poradzi. Zanim coś zrobicie, warto się będzie najpierw dobrze zastanowić, ponieważ teraz będzie łatwiej o błąd. Nie ryzykujcie teraz zanadto i nie ulegajcie pokusie szybkiego zysku. Uwaga na drodze i w podróży.

bingOgnie Yang będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść im awans. Będą mieć poparcie swoich przełożonych, oraz moce decyzyjne, dlatego wszystko, co sobie teraz zaplanują, nie będzie trudne do zrealizowania. Samotne panie Ognie Yang mogą mieć teraz okazję do poznania swojego przyszłego partnera, dlatego uzbrójcie się w czujność i odwiedźcie jakieś dobre Spa. Okoliczności będą Was wspierać, zatem działajcie śmiało i z rozmachem.


jiZiemie Yin mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ale odpowiednie znajomości powinny być najlepszym lekiem na ewentualne problemy. W pracy możliwy awans lub premia uznaniowa. Generalnie passa finansowa powinna Wam dopisywać, jednak będziecie musieli wziąć nadgodziny, a to oznacza okupienie sukcesu problemami zdrowotnymi, dlatego zadbajcie o odpowiednią dietę i nie zapomnijcie o regeneracji organizmu. To będzie dobry czas na nowe inwestycje i remonty.


wuZiemie Yang będą teraz na cenzurowanym, dlatego wszystkie decyzje powinny być starannie przemyślane.  Absolutnie nie wchodźcie w dziwne i podejrzane interesy, ponieważ możecie popaść w ogromne kłopoty.  Uwaga podczas podróży i uprawiania zimowych sportów, ponieważ możliwa kontuzja.  Zapowiada się na duży fart w temacie tak zwanych łatwych pieniędzy. Będzie można otrzymać jakiś prezent, premię, spadek a nawet coś wygrać, więc skreślcie parę kuponów w lotto.


xin Metale Yin będą miały teraz pełne ręce pracy, ponieważ okazji do podreperowania finansów będzie więcej niż się spodziewają. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wyzwaniom, a nie będzie z tym problemu, ponieważ wokół Was pojawią się sie ludzie, którzy Was zainspirują do działania. Warto będzie teraz posłuchać kogoś bardziej doświadczonego i nie podejmować zbyt ryzykownych pomysłów, mimo dobrej passy zawodowo-finansowej.


gengMetale Yang mogą być w tym miesiącu największymi szczęściarzami wśród wszystkich żywiołów. Okoliczności stworzą im świetne warunki do działania, a wszystko, czego się dotkną w biznesie, może się zamieniać w pieniądze. To będzie świetny okres na pozyskanie dotacji, dofinansowań, ewentualnie szansa na wygraną, dlatego spróbujcie szczęścia w grach losowych. Jeśli uprawiacie jakiś sport, to teraz możecie osiągnąć swój największy sukces w całym sezonie.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

 

971