Prognoza na Czerwiec w roku Wodnego Królika

wąż

 

Czerwiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Konia i będzie trwać od 5 czerwca do 7 lipca.

Czerwiec będzie miesiącem nieco podobnym do poprzedniego, ponieważ dalej będzie się utrzymywał w dobrej jakości żywioł Ognia, choć już nie będzie to jednolita energia, tak jak to miało miejsce w maju. Teraz oprócz Ognia będziemy obserwować jeszcze żywioł Ziemi, czyli energie miesiąca będą względem siebie w cyklu wspierającym (Ogień wspiera Ziemię), co oznacza harmonię, czyli zapowiedź pozytywnych wydarzeń, choć jak zawsze ze względu na charakter poszczególnych energii oraz koniunkcje z energią roku czy nawet samych dni, będzie można doświadczyć pewnych zawirowań.

Przechodząc do szczegółów, to na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia miesiąca, pojawi się Ziemia Yang, która to symbolizuje solidną i wysoką górę, dzielnie stawiającą czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. Ten rodzaj Ziemi oznacza solidny fundament, przywiązanie do zasad i niezmienność w poglądach, więc to te cechy będą teraz dominować w działaniu ludzi. To również charakterystyka okoliczności, jakie będą nam teraz towarzyszyć. Ziemia Yang to też rzeczywista góra, a zatem ludzie mogą na przykład teraz bardziej wybierać tereny górzyste na wakacyjne wojaże, niż okolice morskie, dlatego jeśli ktoś np. ma biznes turystyczny w górach, nie powinien teraz narzekać na brak pracy.
Drugi rodzaj polaryzacji, czyli żywioł Ognia Yin, który to symbolizuje płomień świecy, czyli Ogień, ale taki bardziej subtelny, znajdziemy w tak zwanym miesięcznym Ziemskim Konarze.  W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Ziemi Yin, która powiększy aktualne miesięczne zasoby tego żywiołu, który wspierany Ogniem czerwca, będzie teraz bardzo silny.

Tu na wstępie chciałbym przestrzec wszystkich, którzy mają problemy z układem krążenia, sercem, nadciśnieniem tętniczym, lub uczestniczyli w akcji „ostatnia prosta”, ponieważ ten miesiąc ze względu na bardzo silny wpływ żywiołu Ziemi, może sprzyjać zawałom, udarom, zatorom, a także może być teraz więcej tak zwanych nagłych zgonów, warto zatem zadbać o siebie i kontrolować krzepliwość  krwi i nie przepracowywać się.
Mimo wszystko, ta Ziemia będzie miała też dodatkowy dobry wpływ na aktualne wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Ona może nieco rozładować emocje i ostudzić zbyt gwałtowne działania. Wygląda na to, że aktualnie panujący Ogień tego miesiąca nie przyniesie aż tak dużych emocji, jakie przyniósł w maju, ale nadal będzie aktywny przynosząc pożary, wybuchy czy nawet ataki terrorystyczne.
Biorąc pod uwagę wypadkową energię czerwca, to będzie nią oczywiście Ziemia, ponieważ będzie wspierana przez występujący Ogień w konarze Konia, i nie da się ukryć, że tak silna formacja żywiołu Ziemi nie przyniesie czegoś negatywnego, wszak jej charakter jest najczęściej określany, jako nagłe zatrzymanie, dlatego tak właśnie może działać energetyka czerwca. Żywioł Ziemi jest przeciwnikiem żywiołu Wody, która w tym miesiącu będzie w ogromnym deficycie, dlatego będą zagrożenia związane z tym drugim żywiołem. Możemy obserwować awarie energetycznych sieci przesyłowych, może dojść do awarii światłowodu internetowego, sieci wodociągowej, ale również do skażenia wody lub awarii tamy lub elektrowni wodnej.
Nadmiar Ziemi przy obecności Ognia i z deficytem Wody może się również odbić na stanie pogody, dlatego czerwiec może być ciepłym miesiącem, który może przynieść upały, suszę i opady deszczu ale szczególnie w towarzystwie gwałtownych burz. Pod względem wakacyjnym, ten czas może zatem sprzyjać urlopowiczom lubiącym wylegiwanie się na słońcu.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Konia, tak jak poprzedni miesiąc Węża, przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Tak jak w poprzednim miesiącu i teraz emocje mogą odegrać ważną rolę w kontaktach między ludźmi, ale powinno to mieć już mniejszy wymiar. W poprzednim miesiącu to ziemski konar był Ogniem Yang, zatem ludzie mogli być bardziej porywczy. Teraz ziemski konar będzie miał polaryzację Yin, zatem ludzie będą bardziej panować nad emocjami, chociaż okoliczności będą dosyć ostro podkręcać temperaturę wszelkich sporów, ponieważ jak pisałem wyżej, silny żywioł Ziemi Yang oznaczający nagłe zatrzymanie, wprowadzi dużo nieustępliwości. Z drugiej strony ta sama Ziemia dodatkowo rozładuje emocje i przyniesie tez więcej zdrowego rozsądku i przysłowiowego stąpania po twardej ziemi. Ten żywioł oznacza też opanowanie i koncentrację, zatem będzie pomagał nawet w typowo podbramkowych sytuacjach. Ziemia to cierpliwość i tak zwany efekt zimnej głowy, co oznacza, ze wykazując te cechy, będziemy mogli nawet wygenerować ciekawe efekty. Szczególnie osoby, których żywioł to Drzewo, będą mogły dzięki temu osiągnąć świetne rezultaty w inwestycjach czy w grze giełdowej.  Pozostałe osoby mogą również wykorzystać te cechy, ale efekt będzie uzależniony od ich osobistych predyspozycji, czyli inaczej mówiąc od specyfiki ich wykresów osobistych.

Jak widzimy, ta silna kumulacja żywiołu Ziemi, którymi straszą niektórzy adepci chińskiej metafizyki, nie zawsze musi przynosić tylko złe rzeczy. To oczywiście nie zwalnia nas od zbyt lekkodusznego podejścia do pewnych spraw, a takimi na pewno są sprawy zdrowotne, o których wspominałem na początku prognozy. Trzeba też wspomnieć , że żywioł ten jest przede wszystkim największym wrogiem żywiołu Wody (Ziemia kontroluje Wodę), która odpowiada za układ immunologiczny, układ moczowy, rozrodczy oraz płyny w organizmie. W tym miesiącu, mimo iż jest typowo letnim czasem, możemy być częściej nękani przez wirusy chorobotwórcze. Mogą się też częściej przytrafiać problemy z układem moczowym, czyli np. kamienie nerkowe, częściej możemy doświadczać podwyższonego poziomu glukozy we krwi, oraz możemy bardziej przybierać na wadze, wszak Ziemia to tłuszcze i cukry. W związku z tym, musimy wspomóc żywioł Wody wszelkimi sposobami, czyli zadbać o odporność, a pomoże nam w tym odpowiednie uzupełnianie płynów, ale również żywioł Metalu (ruch), który powoduje jego lepsze działanie. 
Ogień, tak jak i Ziemię będziemy mogli również wykorzystać do innych pozytywnych celów, a mianowicie do zmaterializowania się pokładów ekspresji, jakie w nas drzemią. Bardzo dobre rezultaty będzie można teraz odnieść w nagłaśnianiu wszelakich przedsięwzięć. To będzie tez wspaniały czas na organizowanie przyjęć, imprez plenerowych, zawodów sportowych czy ślubów. Ogień będziemy mogli wykorzystać również do nagłaśniania informacji, tak jak w poprzednim miesiącu, ale uczulam, aby uważać, ponieważ niechcąco mogą również wyjść na światło dzienne sprawy, które nie powinny, a część drażliwych spraw może się teraz rozchodzić poprzez tak zwaną pocztę pantoflową.

Efekty połączonego żywiołu Ognia i Ziemi będą też widoczne w świecie polityki, co może przynieść nagłośnienie jakichś trochę zapomnianych afer. Będzie teraz tendencja do wyciągania starych spraw i uchybień, które będą jedynie czymś w rodzaju zaczepnej walki i nie przyniosą oczekiwanych globalnych skutków. Niektórzy politycy w związku z tym, mogą natomiast zaliczyć sromotny upadek, łącznie z wykluczeniem ich z szeregów partii.  Możemy też obserwować teraz jakieś protesty wynikające z niedotrzymania obietnic wyborczych. Niewykluczone, że dojdzie do jakiejś rekonstrukcji rządu, ewentualnie odejścia ze stanowiska kogoś związanego ze spółką skarbu państwa.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z zaostrzaniem konfliktu między państwami UE, który może zatrząść jej jednością. Ta sprawa może jednak nabrać nieoczekiwanego zwrotu, i wszystko rozejdzie się po przysłowiowych kościach, za sprawą zimnej kalkulacji. Może też dojść do nałożenia na jakieś państwo embarga, a nawet może dojść do zerwania stosunków z takim państwem.
Jeśli chodzi o gospodarkę, to efekty połączonego żywiołu Ognia i Ziemi powinny wpłynąć stabilizująco na światowe rynki i kursy walut. Sam Ogień może pozytywnie wpłynąć na dziedziny gospodarki z nim związane a zatem należy w czerwcu oczekiwać progresu w dziedzinach związanych z energetyką, przemysłem lotniczym, show biznesem, usługowymi charakterami biznesu, odlewnictwem, wydobyciem gazu oraz ropy naftowej. Najwięcej przychodów mogą natomiast odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Wody, czyli: media, telekomunikacja, transport, informatyka i Internet, oraz rybołówstwo, stocznie, przemysł spożywczy związany z produkcją napojów oraz alkoholi, turystyka, oraz niektóre dziedziny związane z handlem. Żywioł Ognia generalnie powinien przynieść też dobre nastroje inwestorów i giełda może nas zaskoczyć bardzo dynamicznymi wzrostami.
Nadchodzący miesiąc, tak jak i poprzedni, będzie też dobrym okresem do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji, dlatego jeśli odpowiednio zredagujecie ogłoszenie lub kampanię reklamową, efekty mogą przejść wasze oczekiwania. Z tego samego powodu będzie to dobry czas dla show biznesu i telewizji, gdzie odpowiednio stworzony produkt, pokazany w odpowiednim czasie będzie mógł zatrząść rynkiem. Trzeba będzie uważać na wszelkie potknięcia czy kompromitacje, ponieważ zanotowane właśnie teraz, będą mogły przekreślić na zawsze niejedną dobrze zapowiadającą się karierę.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to czerwiec przyniesie wydarzenia związane z kobietami, które mogą teraz odegrać kluczową rolę w wielu aspektach, szczególnie w temacie prawa i polityki. To będą raczej kobiety dojrzałe i doświadczone, zatem niewykluczone, że w centrum uwagi pojawi się Usula von der Lyen.  Niestety niekoniecznie mogą to być chlubne dla nich wydarzenia. Jakaś kobieta stojąca na czele dużej firmy lub organizacji, ewentualne rządu, może zrezygnować ze swojego stanowiska poprzez skandal. Mogą się pojawić też wydarzenia z kobietami w tle w tematyce kultury i sztuki i prawdopodobnie nie obędzie się bez skandali obyczajowych. Generalnie będzie to miesiąc, gdzie dużo się będzie mówić właśnie o kulturze, sztuce oraz szkolnictwie. Mogą się pojawić propozycje zmian w zasadach dotyczących edukacji, lub takie zmiany zostaną wdrożone. To będzie też kreatywny czas dla artystów, pisarzy czy wynalazców.  Nawet skandale mogą być teraz wykorzystywane do promocji i zwrócenia na siebie uwagi. Jeśli ktoś chce popracować nad swoją książką, lub zacząć nowy program badawczy, to teraz jest idealny czas na takie przedsięwzięcia. W centrum uwagi może znaleźć się jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. W centrum uwagi może się tez znaleźć jakaś nowo wydana książka, która zbulwersuje wielu ludzi. W świecie artystycznym może być głośno na temat pewnego kontrowersyjnego artysty, który zaszokuje wszystkich swoim nietypowym dziełem lub happeningiem. Mogą się pojawić wydarzenia związane z ujawnieniem jakiegoś plagiatu, nieuprawnionego użycia czyjegoś dzieła lub wizerunku. Dużo się będzie teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach.
Trygram Xun, który stanowi centralną energię miesięczną, może zapowiadać rozwój jakiejś epidemii wirusowej, dlatego koniecznie trzeba będzie zwracać uwagę na odpowiednią higienę osobistą i naturalne wspomaganie systemu immunologicznego.  Jeśli już mowa o zdrowiu, to niewykluczone, że wróci temat planów przymuszania ludzi do szczepień, za sprawą pojawiania się kontrowersyjnych projektów rozwiązań prawnych na ten temat. Trygram Xun jest też związany z wiatrem, zatem w pogodzie mogą nas trapić jakieś wichury a nawet trąby powietrzne. Mogą się zdarzać jakieś incydenty z samolotami w tle, gdzie wietrzna pogoda może być powodem awarii lub katastrof.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki czerwca w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny zachód, gdzie pojawi się miesięczna „żółta piątka” w asyście jej rocznej siostry bliźniaczki . Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wszelkiego rodzaju wypadki a w szczególności na urazy głowy i klatki piersiowej.   Te energie mogą również powodować kłopoty osób zarządzających. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnego zachodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie zarządu, osoby prezesa lub właściciela firmy.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Zaopatrzony to miejsce kombinację czterech złotych i dziewięciu srebrnych kul, tworzących kombinację HeTu żywiołu Metalu, która uspokoi tutejsze energie. Ta energia może silnie oddziaływać podczas podróży w tym kierunku, dlatego uważajmy w drodze.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, gdzie znajdzie się energia miesięczna poparta taką samą energią roczną, która może powodować dużą kreatywność w działaniu ale też włamania i kradzieże. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe. Ta energia będzie silnie oddziaływać szczególnie podczas podróży w tym kierunku, dlatego uważajmy w drodze na dobytek. Ten kierunek może też być pechowy, przyczyniając się do kontuzji i różnych uszkodzeń ciała. Najbardziej zagrożone części ciała to uda, pośladki i dolna część pleców.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała miesięczna energia choroby w asyście tej samej energii rocznej. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami ruchu, głównie stopami. Bądźmy rozważni podczas podróżowania w kierunku wschodnim, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na wschodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, które mogą dać im duże możliwości w tematyce zawodowo finansowej, ale dobre efekty będą tylko przy odpowiednim zaangażowaniu w dziedzinę marketingu i reklamy. Finanse będą dopisywać oraz będzie okazja na tak zwane łatwiejsze pieniądze, oraz jakieś zaległe pieniądze, dofinansowania, ewentualnie będzie można coś wygrać, dlatego koniecznie spróbujcie szczęścia w grach losowych lub wystartujcie w jakimś konkursie.

 

ren.gif Wody Yang mogą mieć teraz bardzo intensywny, ale trochę nerwowy czas. Mogą się pojawić okoliczności, które będą komplikować i utrudniać pewne sprawy, dlatego bardzo ważna będzie teraz odpowiednia organizacja i dokładność w działaniu. Jeśli będą działać w zespole lub ze wspólnikiem, ewentualnie trafią na odpowiednich ludzi, mogą doświadczyć wyjątkowej okazji do niespodziewanego zastrzyku finansowego. Uwaga na drodze, ponieważ możliwy mandat.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć bardzo pracowity czas z uwagi na konieczność podniesienia swojej pozycji w odniesieniu do konkurencji, która może być teraz zaskakująco skuteczna. Nie warto będzie się uciekać do nietypowych pomysłów, ponieważ może to zostać odebrane, jako robienie wokół siebie sztucznego szumu i cała wasza praca pójdzie na marne. Warto teraz skupić się na zaczętych projektach, ponieważ dosyć szybko będzie można cieszyć się wpływami do kasy.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych pomysłów, które mogą się spodobać przełożonym, co może zaowocować awansem lub solidną premią, ale trzeba będzie użyć do tego niestandardowych metod. Warto sobie teraz zrobić przerwę w pracy i wybrać się na krótkie wakacje, ponieważ w sprawach finansowych pieniądze mogą płynąć dość szerokim strumieniem. Będzie też okazja coś wygrać, dlatego warto spróbować szczęścia w loterii lub na giełdzie.

 

ding.gif Ognie Yin będą mogły teraz liczyć na przyjaciół lub wspólników, dlatego dobrze będzie teraz działać w zespole. Będzie okazja do realizacji wielu planów, nie tylko zawodowych, ale również tych osobistych, choć najwięcej będzie można ugrać poprzez działania nowoczesne a nawet nietypowe. Może być potrzeba poświęcenia czasu na sprawy związane z wizerunkiem osobistym oraz sprawami marketingowymi, jeśli chodzi o sprawy firmowe, ale to niebawem zaowocuje.

 

Bing.gif Ognie Yang będą mieć teraz dobry, choć mocno pracowity czas, ponieważ pojawią się okazje do działania oraz będzie okazja do poznania bardzo ciekawych i pomocnych ludzi, ale niestety z drugiej strony uaktywnią się tak zwani zazdrośnicy, którzy za wszelką cenę będą chcieli się podczepić pod ich sukces. To będzie też czas, kiedy najlepsze efekty przyniosą stonowane i sprawdzone pomysły i działania, zatem nie warto będzie teraz improwizować.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomocnych ludzi, dzięki którym sprawy mogą się teraz toczyć zadziwiająco dobrze. To będzie dobry czas na zaczynanie wszelkich przedsięwzięć biznesowych, choć efektów materialnych na razie nie będzie zbyt obfitych. To też dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na jakieś sprawy rodzinne.

 

Wu.gif  Ziemie Yang uzyskają od przyjaciół ważne wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu od spraw zawodowych. To będzie dobry czas na załatwienie wszystkich zaległych trudnych spraw, które od dawna wisiały nad wami jak wyrok, ale teraz dacie im radę właśnie z pomocą dobrych przyjaciół. To będzie generalnie bardzo towarzyski okres, dlatego warto być aktywnym i próbować poszerzać swoje znajomości, które mogą w dalszej perspektywie, nawet zmienić wasze życie.

 

Xin.gif Metale Yin będą teraz miały trochę nerwowy czas z uwagi na pojawienie się niesprzyjających osób, które mogą zmusić do pojawienia się w sądzie, ewentualnie trzeba będzie zapłacić jakąś karę za zwłokę lub mandat. Ostrożnie za kierownicą i podczas uprawiania sportów, ponieważ będzie zagrożenie wypadkiem. W sprawach zawodowych możliwy awans, ale nie radzę teraz eksperymentować, lecz postawić na stare sprawdzone sposoby.

 

geng.gif  Metale Yang będą mieć teraz moce decyzyjne w sprawach zawodowych, co może oznaczać awans lub premię, ale trzeba będzie najpierw uporać się z wszelkimi zaległymi sprawami, które mogą przynieść zaskakująco dużo dobrego. Może być potrzeba załatwienia jakiejś problematycznej urzędowej lub prawnej sprawy, której nie wolno lekceważyć. Uwaga podczas jazdy samochodem, ponieważ możliwy wypadek lub mandat. Okoliczności  teraz będą jednak mocno wspierać.


Buliński Włodzimierz

 

1263