Prognoza na Styczeń w roku Ognistej Małpy

xin
wolStyczeń według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Wołu i będzie trwać od 5 stycznia do 3 lutego.

Styczeń, jest pierwszym miesiącem kalendarza zachodniego, ale ostatnim miesiącem kalendarza solarnego, na którym jest oparty chiński kalendarz. Miesiąc ten, tak jak jego poprzednik, będzie znów zawierał energie, które są wobec siebie w cyklu wspierającym (Metal i Ziemię), co oczywiście oznacza harmonię, ale zważywszy na specyfikę energii składowych, może to nie przypominać sielanki, jednak pozytywy mogą znów przesłaniać negatywy. Tym razem to nie Niebiański Pień będzie wspierał Ziemski Konar jak to widzieliśmy w zeszłym miesiącu, ale odwrotnie. Oznacza to mniej więcej tyle, że ludzie będą teraz bardziej bierni w swoich działaniach i mogą czekać na sprzyjające okoliczności lub pewne okazje. To może być dobra taktyka na ten miesiąc, ponieważ ostrożność i roztropność w działaniach będzie teraz na wagę złota, jednak nie siedźcie z założonymi rękoma, tylko układajcie jakiś plan, a najlepiej dwa, ponieważ w tym przypadku będzie miało zastosowanie powiedzenie, że od nadmiaru głowa nie boli. Warto być zatem gotowym na kilka wariantów, ponieważ okazje mogą się pojawić znienacka, i przybrać czasami bardzo zaskakującą formę.

Jeśli chodzi o energetykę stycznia, to tym razem zobaczymy w akcji żywioł Metalu, ale o polaryzacji Yin, czyli bardziej subtelny rodzaj tego żywiołu, w stosunku do tego, który mogliśmy obserwować w zeszłym miesiącu. Metal Yin można porównać do pięknej biżuterii, ale również do sztyletu czy noża. Może się teraz okazać, że coś z pozoru wyglądające niewinnie, stanie się zabójcze w skutkach. Może to wywołać bardzo duży skandal, tym bardziej ze względu na długi czas, ukrywania tego przed opinią publiczną. Może to dotyczyć zarówno jakiegoś znanego produktu handlowego lub jakiejś osoby, która dotąd miała nieposzlakowane opinie.

Druga część energetyki, skupiona w konarze Woła, od którego nazwę bierze miesiąc styczeń, będzie przede wszystkim zawierała Ziemię Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek. To postać delikatniejszej Ziemi, która nie jest zbyt ekspansywna w działaniu. Ziemia ta może wprowadzić do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami. To będzie również dobry czas na refleksję i roczny bilans strat oraz zysków, co pozwoli zaplanować strategię na kolejny rok, a ten zacznie się już z 3 lutego. Pozostałe składniki energetyki miesiąca stycznia, to Woda, która przyniesie dużo nostalgicznych emocji i strachu, oraz Metal, który wyzwoli w niektórych osobach potrzebę stworzenia jakichś tajnych planów a nawet zemsty.

To właśnie połączenie energii Niebiańskiego Pnia, czyli Metalu Yin oraz Ziemskiego Konaru Wołu, może wywołać u ludzi nieprzewidywalne skutki oparte na chęci zemsty, co będzie znacznym zaburzeniem wspierającego cyklu energetyki tego miesiąca. Co gorsza, zemsta ta może być zaplanowana z zimną krwią, co dodatkowo wzbudzi ludzkie emocje.
Możemy więc teraz częściej słyszeć o morderstwach dokonanych z premedytacją, o zamachach terrorystycznych z użyciem bomb naszpikowanych gwoździami i metalowymi odłamkami, czy o celowych okaleczeniach ofiar przez różnorakich psychopatów.
Na celowniku oprawców mogą znaleźć się teraz piękne kobiety, dlatego radzę uważać podczas masowych imprez karnawałowych . Nie polecam też zbyt mocno eksponować biżuterii, ponieważ teraz szczególnie może dochodzić do kradzieży tego typu ozdób, a przy okazji można narazić na niebezpieczeństwo swoje zdrowie lub nawet życie. Być może będziemy mogli teraz usłyszeć o błędach lekarskich z zakresu chirurgii (również plastycznej), stomatologii, czy operacjach dotyczących odchudzania. Być może też wyniknie jakiś skandal związany z tematem szczepień ochronnych.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że wielu ludzi chętniej będzie zmieniać zdanie czy poglądy, a spowodowane to będzie czystą kalkulacją. Ludzie mogą być teraz bardziej zawistni i zazdrośni, czego skutkiem będzie wbijanie innym przysłowiowych szpil. Teraz będzie można poznać, kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto po prostu nas wykorzystywał dla zaspokojenia własnych interesów i gierek. Wiele przyjaźni i znajomości może przejść teraz swoisty test prawdy, i wiele z nich może go nie przetrwać. To będzie też dobry czas na skalkulowanie nowego domowego budżetu, ponieważ teraz zobaczymy znacznie więcej istotnych dla nas czynników, na które nie zawracaliśmy dawniej uwagi, i łatwiej będzie teraz wypatrzyć oszczędności. Nadchodzący miesiąc będzie również świetnym czasem dla wynalazców i konstruktorów, dlatego jeśli ktoś pracuje naukowo, powinien teraz poświecić więcej czasu na swoje badania, ponieważ będzie szansa na niespodziewany sukces. Energie będą wspierać wszystkie prace wymagające precyzji i skupienia, dlatego jeśli jest coś, co zostawiliście na później z braku czasu i weny, to teraz będzie okazja to wreszcie skończyć i mieć z tego ogromną satysfakcję.

W świecie polityki, połączenie Metalu Yin i Ziemi Yin, może przynieść czas stopniowych, ale zarazem płynnych zmian, które będą realizowane przez ekipę rządzącą z konkretnie wytyczonym planem. Dalej będziemy w naszym kraju obserwować wielkie sprzątanie i wyciąganie konsekwencji wobec osób, które wcześniej dopuściły się działań na szkodę państwa. Na celowniku może się pojawić się ktoś znaczący w środowisku opozycji, co będzie mało na celu zatrząść spójnością koalicji. Możemy obserwować jakieś zmiany prawa w zakresie podatków, ubezpieczeń i zasad księgowości. Zmiany mogą również dotyczyć sądów, prokuratury, policji i innych służb mundurowych. Może dojść również do zaskakującej zmiany w temacie Trybunału Konstytucyjnego, która może znów sparaliżować jego pracę.
Również opozycja nie będzie siedzieć bezczynnie i tak jak sugerowałem na początku prognozy, będzie wyczekiwała na stosowny moment, na jakąś okoliczność, która spełni rolę katalizatora do inicjacji określonych działań. Będziemy znów obserwować coś z pozoru spontanicznego, co może w rzeczywistości być zaplanowanym wcześniej działaniem. Może się zdarzyć, że dojdzie do prowokacji policji lub innych służb porządkowych przez grupę posłów, i jeśli zostanie popełniony, choć najmniejszy błąd w działaniach owych służb, może się rozpętać potężny konflikt, którego następstwa mogą być zarzewiem nawet ulicznych rozruchów. Generalnie energie nie wskazują jednoznacznie na taką ewentualność, ale taka możliwość jest jak najbardziej możliwa.

W polityce międzynarodowej może też nie być pokojowej atmosfery. Co prawda nie zanosi się na jakieś większe działania wojenne, ale będą się zdarzały jakieś ataki, głównie wykonywane z zaskoczenia. Najbardziej prawdopodobnym miejscem skupiającym najwięcej takich zdarzeń będą tereny pustynne i północne części krajów i miast. W polityce między dwoma największymi rywalami czyli Rosją i USA , będzie kontynuowany wątek szpiegowski, ataków cybernetycznych i dojdzie do jakiejś manipulacji wywiadowczej, która zaogni sytuację. W europie może nie być zbyt spokojnie, ale tym razem może dojść do jakiegoś ataku terrorystycznego w miejscu, które nie będzie w ogóle brane pod uwagę przez służby. Może to być północ europy lub północna cześć jakiegoś kraju. Niewykluczone, że próba takiego ataku zostanie wcześniej wykryta a sprawcy unieszkodliwieni.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to okres zimowy z żywiołem Wody nadal nie będzie pozytywnie działał na giełdy, tym bardziej, że będzie wzmocniony energią Niebiańskiego Pnia. Nie pomoże tutaj nawet żywioł Ziemi z Ziemskiego Konaru, ponieważ to delikatna Ziemia podmyta dodatkową porcją Wody. Za sprawą tej drugiej energii może wrócić trudny temat kopalni, który zrobi dużo kłopotu ekipie rządzącej w naszym kraju. Rynek walut nie będzie zbyt łaskawy szczególnie dla Polski i dla kredytobiorców, którzy spłacają swoje raty w obcej walucie. Całkiem możliwe, że dojdzie do zaskakującego upadku banku, który może pogłębić istniejący kryzys. Najmniej odczują niesprzyjającą sytuację firmy, których działanie jest oparte na handlu. Pewnie pamiętacie o okazjach, wobec których was uczulałem na początku prognozy. To może dotyczyć wielu wyprzedaży i promocji, których oferty trzeba będzie starannie rozważyć, a najlepiej zawczasu przygotować sobie plan, ponieważ może się okazać, że kupimy więcej niż potrzebujemy i zaczniemy rok z niespodziewanym kredytem.

Energetyka miesiąca może się również uwidocznić w zjawiskach natury i prawdopodobnie będziemy nękani intensywnymi opadami śniegu, które mogą sparaliżować nie tylko drogi, ale również uszkodzić linie przesyłowe energii elektrycznej. Zagrożeniem może być też pośniegowe błoto oraz możliwość schodzenia lawin w górach oraz lawin błotnych, które mogą zniszczyć wiele zabudowań a nawet uszkodzić metalowe mosty i konstrukcje.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, styczeń przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najsilniej o sobie mogą dać znać młode kobiety. Znów pojawi się temat praw człowieka, roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, jak to miało miejsce w niedalekiej przeszłości. Dojrzałe kobiety natomiast mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości. W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety. Najprawdopodobniej prym w tych działaniach będzie wiodła kanclerz Merkel i premier May.
Możemy obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty. Głośno może być teraz w temacie rolnictwa, nieruchomości, ziemi, naturalnych metod leczenia, medycyny, górnictwa i bankowości. Ludzie mogą teraz podejmować bardzo nonszalanckie decyzje, wręcz głupie, co może generować wiele kłopotów związanych z kredytami. Wielu może stracić majątki swojego życia i popaść w ogromne długi, dlatego bądźmy teraz ostrożni w podejmowaniu decyzji związanych z pieniędzmi, umowami i współpracą z innymi.
W centrum uwagi mogą się też pojawić sprawy związane ze zdrowiem i profilaktyką. Będą to w dużej części agresywne kampanie oparte na generowaniu strachu, zmuszające ludzi do wszelkiego rodzaju szczepień i profilaktycznych badan przesiewowych. Może też być głośno o jakichś kontrowersyjnych reklamach produktów przemysłu farmaceutycznego, które mogą zakończyć się skandalem.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki stycznia w roku Ognistej Małpy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie połączą się energie, które mogą powodować zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z jamą ustną, zatruciami pokarmowymi oraz infekcjami układu moczowego i problemy z immunologią. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia. Ten kierunek może być szczególnie szkodliwy dla dzieci, dlatego jeśli mają pokój w tym sektorze, powinniśmy mieć na nie oko w tym miesiącu. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z dokumentami księgowymi i rozliczeniami. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.
Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności i poczują, że sprawy będą się dziać wręcz same, dlatego spróbujcie dobrze wykorzystać ten czas i załatwić jak najwięcej zaległych spraw. Niestety możecie nie mieć teraz zbyt dobrego kontaktu z innymi (szef w pracy, policjant na drodze, złośliwi znajomi) a samotne panie niech sobie odpuszczą w tym miesiącu polowania na potencjalnych partnerów.

renWody Yang będą teraz rządzić na całego, ponieważ uzyskają wsparcie od niebios i będą dodatkowo posiadać moce decyzyjne. Łatwo będzie teraz o awans, premię uznaniową, ale musicie działać rozważnie i mieć w zanadrzu jakiś dobry plan, aby mieć nad wszystkim kontrolę. Samotne panie mają teraz okazję na spotkanie tego właściwego kandydata, ale nie zaszkodzi przyjrzeć mu się ze zdwojoną uwagą. Dobry czas do nauki i podnoszenia kwalifikacji.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz konflikt z prawem za sprawą kuszącej propozycji biznesowej, która w późniejszym rozrachunku może się okazać początkiem wielkich kłopotów, dlatego przemyślcie czy warto zawracać sobie tym głowę. Rozejrzyjcie się za jakąs dotacją albo zagrajcie w lotto, ponieważ będzie okazja coś wygrać w tym miesiącu. Uwaga za kółkiem – możliwa kolizja lub mandat.

jia Drzewa Yang będą mieć teraz czas realizacji ważnych planów zawodowych a samotne panie mogą liczyć na pojawienie się przystojnego i wysportowanego amanta, który zawróci im w głowie. Generalnie praca zawodowa i inwestycje, mogą wam znacznie poprawić budżet, ale musicie zakasać rękawy i nastawić się na czas wytężonej pracy, ponieważ nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

dingOgnie Yin powinny mieć teraz fartowny czas i będzie szansa na otrzymanie prezentów albo nawet na spore wygrane, dlatego próbujcie szczęścia na loterii, giełdzie i odświeżcie kontakty z zamożnymi wujkami i ciociami. Postępujcie teraz w sposób wyważony i rozważny, a być może spotka was zaskakująco atrakcyjna nagroda. Zadbajcie teraz bardziej o swój wizerunek zawodowy.

bingOgnie Yang będą zajęte pracą a będzie jej pod dostatkiem, dlatego na razie odpuście sobie wakacyjne plany i korzystajcie z dobrej koniunktury, póki jest. Być może będziecie zmuszeni do działania wbrew ustalonym wcześniej planom i będzie potrzeba nieco zaszaleć. Skorzystajcie z pomocy odpowiednich ludzi a załatwicie jakiś ważny finansowy deal.

jiZiemie Yin będą teraz ostrożne i nie będą zbytnio wydziwiać, co przy odpowiednim przygotowaniu i wsparciu przyjaciół czy wspólników da im ciekawe efekty w biznesie. To dobry czas, aby spakować rodzinę lub zebrać paczkę zaufanych przyjaciół i wyjechać na wakacje, ponieważ jak mawia przysłowie: „robota nie zając, nie ucieknie”.

wuZiemie Yang mogą być teraz zmuszone do zmiany planów i improwizacji w działaniu, aby wywieść w pole swoich największych rywali i konkurentów. Warto teraz postawić na solidną reklamę, która pokaże waszą przewagę nad konkurencją. Nie prowadźcie teraz z nikim wojen, ponieważ możecie teraz ponieść dotkliwą i wstydliwą porażkę.

xinMetale Yin będą teraz na fali z racji pojawienia się wokół nich przyjaciół oraz osób, dzięki którym zrealizują niejedną sprawę, lub zrobią dobry biznes. To dobry czas na poświęcenie czasu rodzinie i na nadrobienie zaległości, z którymi teraz uporacie się bardzo sprawnie. Warto spróbować szczęścia i wysłać kupon w lotto, ponieważ możliwa wygrana.

gengMetale Yang będą teraz rywalizować z wszystkimi o wszystko i udzieli się im iście olimpijski klimat. Za pomocą odpowiednich ludzi w waszym otoczeniu, będziecie mogli bardzo wiele zdziałać, dlatego wykorzystajcie znajomości, ponieważ za ich pomocą zyskacie moce decyzyjne oraz niewykluczone, że podreperujecie nadwątlony budżet.

 


Buliński Włodzimierz

1703