Prognoza na Sierpień w roku Ognistej Małpy

bing
malpa Sierpień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Małpy i będzie trwać od 7 sierpnia do 7 września.

Sierpień będzie specyficznym miesiącem, ponieważ jego energetyka dokładnie odzwierciedli energetykę roku, czyniąc ją silniejszą i jeszcze bardziej wyrazistą. Biorąc pod uwagę specyfikę zależności jego głównych energii, możemy się spodziewać dużej dynamiki, wszak znów dojdzie do konfliktu żywiołów. Oczywiście wiemy, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, a teraz będzie to zjawisko o podwójnej mocy, dlatego skutki mogą być teraz intensywne, ponieważ w konflikcie będą uczestniczyć nie tylko energie miesiąca, ale i roku. O ile energia roku rozkłada się na dwanaście miesięcy i czasami trudniej zauważyć jej efekty, to już w dobie miesiąca widać to lepiej. Sierpień może być miesiącem, kiedy spełni się kilka zapowiedzi właśnie z mojej prognozy rocznej.

Wchodząc w szczegóły, nadchodzący miesiąc Ognistej Małpy, posiada w pniu Ogień a w konarze Małpę, która jest z natury Metalem, ale posiada również domieszkę żywiołu Wody i Ziemi. Jak widzimy, energetyka miesiąca będzie zawierała praktycznie wszystkie rodzaje żywiołów, z wyjątkiem tylko jednego, czyli Drzewa, ale to może i dobrze, ponieważ Drzewo nasila konflikt między Ogniem a Metalem. Starajcie się zatem ograniczyć ten żywioł w waszym zachowaniu i działaniach.
Konflikt energetyczny to jak wspomniałem wcześniej dysharmonia, dlatego znajdzie to adekwatne odzwierciedlenie w wydarzeniach, które będą się charakteryzować nieporozumieniami i napięciami wśród ludzi.
Widzimy, że aktualna energetyka to dwie walczące ze sobą energie, jednak nie oznacza to, że czeka nas czas absolutnego chaosu, na co wskazuje charakter energii Niebiańskiego Pnia. Chodzi tutaj o energię Ognia Yang, który można porównać do największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli do Słońca. Ta energia oznacza radość, miłość i otwartość, zatem nie zabraknie i takich zachowań u ludzi, co oczywiście będzie bardzo istotne podczas rozwiązywania konfliktów, na które wskazuje energetyka nadchodzącego miesiąca zdublowana taką samą energetyką roku. Oczywiście Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, podsycając atmosferę w owych konfliktach. Generalnie Ogień zawsze przynosi coś pozytywnego, dlatego powinniśmy przy pewnym wysiłku, wyciągnąć wiele dobrego z tego czasu. Innym czynnikiem łagodzącym ten konflikt jest specyfika konaru Małpy, ponieważ to czas, kiedy rodzi się żywioł Wody (obecny zresztą w tym konarze jako jego składnik), który nieco ostudzi moc Ognia, chociaż patrząc na jego jakości, efekt nie będzie zbyt duży. Woda to mądrość, zatem niewiele jej potrzeba, aby naprawić lub zażegnać konflikt. Czasami jedna mądra decyzja potrafi ugasić ogromny konflikt. Pamiętajcie, co pisałem wcześniej o unikaniu żywiołu Drzewa, szczególnie jego odmiany Yang, która potrafi być wybuchowa i bezkompromisowa. Drzewo jest tutaj paliwem dla ogromu Ognia, jaki się skumuluje w tym miesiącu i musimy uważać, aby nie przesadzić z temperaturą.

Patrząc obrazowo na cały filar obecnego miesiąca, można by go porównać do kuźni, gdzie kowal wykuwa potężny miecz, ale musi go na koniec odpowiednio zahartować, co wymaga przytrzymania go w odpowiedniej temperaturze przez odpowiednio długi czas a następnie dokonanie dokonania nagłego schłodzenia. Odpowiedni czas nagrzewania pozwala na reorganizację jego struktury wewnętrznej, aby zapewnić mu odpowiednią twardość. Do tego potrzeba koncentracji oraz skupienia, a to jest domeną żywiołu Ziemi, która będzie ważnym żywiołem w tym specyficznym miesiącu, który pogodzi ze sobą te dwie dynamiczne energie.
Jak widzimy, ten konflikt przy odrobinie cierpliwości i tak zwanym efekcie zimnej głowy, będzie mógł nie narobić dużej szkody, a nawet wygenerować bardzo ciekawe efekty. Warto sobie to zapamiętać i stosować podczas pojawienia się sytuacji lub ludzi, którzy będą chcieli na nas wywrzeć szybkie decyzje, ewentualnie, kiedy będziemy musieli podejmować decyzje w dużych emocjach . Oczywiście nie wszyscy będą po równo potraktowani przez energetykę miesiąca, co wynika z wielu innych czynników, między innymi energetyki osobistej czy Feng Shui otoczenia.

Energia miesiąca może mieć wpływ na ważną międzynarodową imprezę, jaką jest olimpiada w Rio. Z jednej strony pojawia się Ogień, który wzbudzi wielkie emocje a z drugiej Metal, który obrazuje dobrą organizację i porządek. Gdy ten pierwszy weźmie górę, wówczas w praktyce może to oznaczać pojawienie się pewnych trudności organizacyjnych tej wielkiej imprezy. Możemy też obserwować jakieś wielkie emocje z powodu zmiany decyzji sędziowskich czy kontroli antydopingowych. Konflikt tych energii może również spowodować, że wśród sportowych faworytów górę wezmą emocje nad umiejętnościami i dojdzie do pewnych niespodzianek. Nie warto więc planować ile i jakich medali dana reprezentacja przywiezie do kraju, a postawić na skupienie i opanowanie, które będą receptą na dobre wyniki.

Energetyka miesiąca może również silnie wpłynąć na nasze zdrowie i tak osoby, które mają problem z sercem, układem krążenia, żylakami, bólami migrenowymi czy wzrokiem, mogą odczuć pogorszenie swojego stanu. Możemy słyszeć o infekcjach układu oddechowego, mimo, że pogoda będzie dopisywać. Może również być teraz więcej poparzeń skórnych i wszelkich infekcji grzybiczych, więc uważajcie wygrzewając ciało i korzystając z kąpieli. Problemy mogą również występować w jamie ustnej, a konkretnie mogą się zdarzać stany zapalne zębów.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to energia sierpnia z jej konfliktem Ognia i Metalu może oznaczać przedkładanie temperamentu ponad logikę, co może powodować, że w nadchodzącym miesiącu będziemy obserwować działania, które będą się opierać na metodzie robienia tak zwanego wielkiego szumu. Co ciekawe, wiele takich działań będzie sprzecznych z zasadami zdrowego rozsądku i logiki. To będą też działania zmierzające do obalenia prawa, wszak żywioł Metalu oznacza ład, porządek i prawo. To może też przynieść więcej wydarzeń związanych z anarchią oraz łamaniem prawa, dlatego statystyki policyjne nadrobią w liczbach, w miarę spokojny czas, jakim był lipiec. Będzie więcej zgromadzeń, protestów i manifestacji, ale będzie w tym więcej wcześniej wspomnianego szumu niż konkretów. Ludzie będą teraz mniej odporni na stres i każda sporna sytuacja może się kończyć sporą awanturą, ponieważ ciężko będzie utrzymać emocje na wodzy. Ta sama energia może również zadziałać w drugą stronę i sprawić prawdziwy wybuch uczuć, który powoła do życia niejeden nowy związek. Kierunek, który będzie wspierał sercowe przygody, to południowy wschód, więc umawiajcie się w tych częściach miast lub wyjeżdżajcie w tym kierunku, aby wzmocnić efekt. Patrząc na całą energetykę, to niestety wiele z tych związków może nie przetrwać wakacji, ponieważ emocje i namiętności wezmą górę względem logiki i zdrowemu rozsądkowi. Z tego też powodu może być teraz głośniej o oszustwach matrymonialnych u mogą się zdarzać częściej wykorzystania seksualne.
Nadchodzący miesiąc będzie też dobrym okresem do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji, dlatego jeśli odpowiednio zredagujecie ogłoszenie lub kampanię reklamową, efekty mogą przejść wasze oczekiwania. Z tego samego powodu będzie to dobry czas dla show biznesu i telewizji, gdzie odpowiednio stworzony produkt, pokazany w odpowiednim czasie będzie mógł zatrząść rynkiem.
Trzeba będzie uważać na wszelkie potknięcia czy kompromitacje, ponieważ zanotowane właśnie teraz, będą mogły przekreślić na zawsze niejedną dobrze zapowiadającą się karierę. Dni, które będą wspierać wyżej wymienione aspekty to 12, 13, 15, 16, 22, 23, 27, 28 sierpień, oraz 1 i 2 wrzesień.
Te same daty mogą być też niekorzystne z punktu widzenia problemów zdrowotnych, o których pisałem wcześniej, dlatego zanotujcie je.

Efekty tego specyficznego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki, co już zasugerowałem wcześniej, wspominając o zmianie prawa. Temat może dotyczyć służb mundurowych, a więc służby celnej, wojska i policji. Mogą zostać przeforsowane zmiany w ustawach dotyczących podstawowych zasad funkcjonowania państwa, w tym Trybunału Konstytucyjnego. Może być przy tym sporo emocji i gróźb również ze strony unii Europejskiej. Tak jak wspominałem wcześniej, ludzie będą teraz podatni na organizowanie protestów i zgromadzeń, które będą przede wszystkim nastawione na zrobienie wielkiego szumu.

W polityce międzynarodowej, a dokładnie europejskiej, częściej się będzie mówić o naszym kraju za sprawą wcześnie wspomnianego sporu o Trybunał, i mogą być wyciągnięte wobec naszego kraju nawet konkretne sankcje, które mogą w niespodziewany sposób podzielić już i tak skłóconą Europę. Któryś z krajów UE może nawet podjąć decyzję o przeprowadzeniu referendum odnośnie wyjścia ze wspólnoty. Niespokojnie może być również w Turcji, której władze mogą znacznie zaostrzyć funkcjonujące tam prawo, co może wywołać jakieś zamieszki i rozruchy. Niestety, ale w sierpniu możemy słyszeć o akcjach militarnych z udziałem broni pancernej oraz lotnictwa. Jeśli chodzi o samoloty, to może dojść do incydentu zestrzelenia jakiejś wojskowej lub nawet cywilnej maszyny.

Połączenie Ognia i Metalu może spowodować pewne zawirowania w pogodzie i tak mogą się zdarzać wybudzenia wulkanów oraz porażenia piorunami. Najbardziej będą narażone samoloty, wysokie budowle oraz konstrukcje metalowe. Sierpień przyniesie mniej opadów, ale w zamian mogą pojawić się tak zwane suche burze, które mogą wyrządzić sporo szkód w leśnictwie wywołując pożary. Panujące susze mogą też nie oszczędzić rolniczych plonów. Pierwsza połowa miesiąca może być cieplejsza, dlatego nie warto czekać z urlopem na ostatni dzwonek wakacji.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Ognia powinien pozytywnie wpłynąć na dziedziny gospodarki z nim związane a zatem należy w sierpniu oczekiwać progresu w dziedzinach związanych z energetyką, przemysłem lotniczym, show biznesem, usługowymi charakterami biznesu, odlewnictwem, wydobyciem gazu oraz ropy naftowej. Najwięcej przychodów mogą odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Wody, czyli: media, telekomunikacja, transport, informatyka i Internet, oraz rybołówstwo, stocznie, przemysł spożywczy związany z produkcją napojów oraz alkoholi, turystyka, oraz niektóre dziedziny związane z handlem. Żywioł Ognia przyniesie też dobre nastroje inwestorów i giełda może nas zaskoczyć bardzo dynamicznymi wzrostami. Zachowałbym jednak ostrożność, ponieważ może to być początek chytrego planu manipulatorów rynku, którego największymi ofiarami będą drobni i naiwni inwestorzy. Pamiętajmy o tym, co wspominałem na początku prognozy, czyli o efekcie zimnej głowy, ponieważ zbyt gwałtowne reakcje mogą nas teraz wpędzić w spore kłopoty.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, sierpień przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, rządami i głowami państw. Dużo się będzie teraz działo w stolicach państw i niestety nie będą to pomyślne wydarzenia. Może dojść do jakiegoś spektakularnego wypadku lub zamachu terrorystycznego. Może mieć to związek z lotniskiem, samolotem, mostem, więżą lub szybką koleją.
W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, którzy będą uczestniczyć w zmianie prawa, które nie spodoba się ich obywatelom. Może dojść do zaskakujących zmian w dziedzinie prawa budowlanego, bankowego, prawa własności i obrotu ziemią. Na pierwszy plan może znów wrócić problem likwidowania lub sprzedaży kopalni. Być może w centrum uwagi pojawi się również temat związany ze służbą zdrowia, nowymi metodami leczenia oraz zasad sprzedaży i refundacji leków. W stolicach państw i centrach większych miast może dojść do jakiejś katastrofy budowlanej, ewentualnie obsunięcia ziemi w wyniku wstrząsów sejsmicznych. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ w tym miesiącu na linii południowy zachód, poprzez centrum do północnego wschodu, czyli w tak zwanej osi ziemi, ustawią się tylko ziemne energie miesięczne i roczne. Zapowiada się też gorący okres w kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, gdzie na światło dzienne może wyjść jakaś afera, która wstrząśnie opinią publiczną i znacznie osłabi któregoś z kandydatów na urząd prezydenta. Możemy również usłyszeć o jakimś incydencie lub wypadku z udziałem któregoś z kandydatów.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki sierpnia w roku Ognistej Małpy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować złamania kości i uszkodzenia ścięgien. Uważajcie szczególnie na palce rąk. Te energie mogą też powodować kłopoty z komunikacją, przesyłem informacji, awarie wodne czy problemy z komputerami i utratę danych. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południowy zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami zlokalizowanymi w brzuchu. Bądźmy rozważni w podróżowaniu na linii południowy zachód – północny wschód, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na południowym zachodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin mogą mieć teraz świetny czas w sprawach natury zawodowo finansowej, ponieważ na horyzoncie pojawi się wiele możliwości na podreperowanie finansów za sprawą dużej ilości pracy. Ważną sprawą będzie pojawienie się przychylnych i pomocnych ludzi, na których będzie można liczyć w trudnych momentach. Pojawi się trochę spraw rodzinnych, które finalnie dodadzą wam sił i wytrwałości. Samotni panowie mogą liczyć na pojawienie się atrakcyjnej partnerki.

ren Wody Yang będą teraz działać z dużym rozmachem za sprawą pojawia się ogromnego wsparcia ze strony pomocnych ludzi. Być może trzeba będzie przyjąć ich zasady działania, ale to się będzie opłacać w końcowym rozrachunku. Finanse będą na dobrym poziomie i będzie okazja odzyskać jakieś zaległe pieniądze, ewentualnie cos wygrać, dlatego koniecznie spróbujcie szczęścia w grach losowych lub wystartujcie w jakimś konkursie.

yi Drzewa Yin będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych pomysłów, które mogą się spodobać waszym przełożonym i dostaniecie ciekawą propozycję zawodową lub awans. Będzie też wiele okazji do pokazania się tu i ówdzie, ale kontrolujcie się, bo efekt może być odwrotny od zamierzonego. Sprawy finansowe jeszcze w tej chwili nie zaskoczą pozytywnie, ale cierpliwość i mała reorganizacja, spowodują pojawienie się dobrych widoków na przyszłość.

jia Drzewa Yang mogą być teraz na cenzurowanym, dlatego proponowałbym nie ryzykować w interesach oraz zachować czujność w sprawach urzędowych i prawnych. Ostrożnie ze sportami związanymi z szybkością oraz uważnie na drodze podczas prowadzenia auta, ponieważ istnieje zagrożenie kontuzją lub poważnym uszkodzeniem ciała. W działaniach zawodowych starajcie się nie wydziwiać i zachować zdrowy umiar, ponieważ ktoś może wam zepsuć reputację.

ding Ognie Yin będą mieć teraz czas wytężonej pracy, ponieważ pojawi się wiele okazji do zarobienia ciekawych pieniędzy. Warunkiem będzie posiadanie tak zwanych asów w rękawie, ponieważ trzeba będzie przechytrzyć konkurencję i pokazać swoją wyższość. Samotni panowie, powinni wyostrzyć zmysły, ponieważ w ich towarzystwie pojawi się kobieta, która może nie na żarty zawrócić im w głowie.

bing Ognie Yang będą mieć teraz bardzo towarzyski czas i wiele spotkań z ludźmi, którzy mogą pomóc w załatwieniu niejednej trudnej sprawy. Warto szukać nowych znajomości ze szczególnym uwzględnieniem spraw zawodowo finansowych, ponieważ nadchodzący miesiąc będzie obfitował w wiele okazji do zarobienia tak zwanych łatwych pieniędzy. Odpowiednie kontakty mogą w tym pomóc. Oprócz spróbowania szczęścia w grach losowych, można spróbować sił na giełdzie.

ji Ziemie Yin będą mieć teraz dobry czas za sprawą pojawienia się wsparcia w okolicznościach, które spowodują, że sprawy potoczą się po ich myśli. Warto poświęcić ten czas na dokształcanie i zdobywanie nowych umiejętności zawodowych. Pojawi się potrzeba zadbania o wasz wizerunek, ewentualnie poświęcenia czasu na sprawy waszych dzieci. Jeśli macie jakieś niezałatwione sprawy rodzinne, to teraz będzie odpowiedni czas, aby to wreszcie zrobić.

wu Ziemie Yang będą teraz na przysłowiowym topie, ponieważ okoliczności zafundują im ogromne wsparcie. Sprawy będą się toczyć wręcz same, dlatego warto poświęcić ten czas na załatwienie trudnych i zaległych spraw. W aspektach zawodowych czeka was duża niespodzianka i wielkie uznanie, ale musicie działać w sposób wywarzony i spokojny. Dobry czas na wakacje i nadrobienie zaległości rodzinnych, więc pakujcie się i w drogę.

xin Metale Yin mogą mieć teraz czas chwały w aspektach zawodowych, ponieważ jest szansa na spory awans lub premię, ale trzeba będzie zadbać o zabezpieczenie tak zwanych tyłów, wszak konkurencja będzie walczyła do ostatniej chwili. Spokój może zburzyć jakaś niewygodna sprawa natury urzędowej, której nie wolno lekceważyć. Samotne panie będą mogły liczyć na pojawienie się wokół nich adoratorów, ale nie polecam się spieszyć z wyborem.

geng Metale Yang będą teraz miały trochę pechowy czas z uwagi na pojawienie się niezbyt przyjaznych okoliczności. Może być tez potrzeba pojawienia się w sądzie, ewentualnie trzeba będzie zapłacić jakąś karę za zwłokę lub mandat. Ostrożnie za kierownicą i podczas inwestowania, ponieważ ktoś może was wpuścić w przysłowiowe maliny. W sprawach zawodowych nie radzę eksperymentować, a w razie problemów warto poradzić się kogoś bardziej doświadczonego.

 


Buliński Włodzimierz

2029