Prognoza na Październik w roku Ognistej Małpy

wu
pies Październik według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Psa i będzie trwać od 7 października do 7 listopada.

Październik w odróżnieniu do wielu poprzednich miesięcy, nie będzie zawierał energii, które są wobec siebie w opozycji, ale czy to oznacza, że nie będziemy doświadczać konfliktów? Raczej nie, ale na pewno będzie to ograniczone zjawisko w odróżnieniu na przykład do poprzedniego miesiąca, który przyniósł ich dosyć dużo. Tym razem czas przyniesie nam praktycznie jednorodną energię, a jej. głównym składnikiem będzie żywioł Ziemi. Co ciekawe, energetyka października będzie identyczna jak ta w roku 2018, zatem obserwujcie i zapasujcie wnioski z nadchodzącego miesiąca, aby wiedzieć, czego się spodziewać w przyszłości.
Wracając do października i wchodząc w szczegóły, zobaczymy w akcji żywioł Ziemi Yang na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, która to symbolizuje solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. To ta cecha będzie dominować w działaniu ludzi. Drugi rodzaj energetyki to część tak zwanego Ziemskiego Konaru Psa, który również będzie reprezentowany w przewadze przez ten sam żywioł, co w Niebiańskim Pniu. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas.
Jak widzimy, w tym miesiącu dojdzie do bardzo silnego wpływu żywiołu Ziemi, ponieważ to ona będzie stanowiła energetykę wypadkową. Żywioł Ziemi, a szczególnie jej polaryzacja Yang jest związana z budową naszej planety, dlatego w tym miesiącu powinniśmy się spodziewać wielu wydarzeń związanych ze zmianami geologicznymi. Może dochodzić do trzęsień ziemi w wyniku ruchów płyt tektonicznych, a co za tym idzie, może dojść do tsunami lub obudzenia niektórych wulkanów. Mogą też wyniknąć jakieś zakłócenia związane z biegunami magnetycznymi ziemi, które mogą spowodować problemy w działaniu przyrządów pomiarowych i wywołać jakieś wypadki lotnicze. Możemy również teraz częściej słyszeć o sprawach związanych z górnictwem i mogą być organizowanie protesty lub strajki, ale również może teraz częściej dochodzić do wypadków w kopalniach, głównie z powodu zasypania szybów czy chodników.
Niestety, ale również duże niebezpieczeństwo może czekać na ludzi w górach. Może się zdarzać więcej wypadków z udziałem turystów, ale również profesjonalnych alpinistów, którzy będą chcieli zdobywać kolejne swoje szczyty.
Tak silny żywioł Ziemi może odbić swoje piętno również w temacie transportu, dlatego będzie więcej wypadków, korków i rozkopanych dróg, które mogą uprzykrzyć nam życie.
Październik może tez przynieść wiele awarii związanych z wodociągami, ropociągami, liniami przesyłającymi prąd oraz łączy internetowych.

Wpływ tego żywiołu może się również zaznaczyć niekorzystnie na naszym zdrowiu. Ziemia to oczywiście układ pokarmowy, zatem możemy częściej mieć problemy z trawieniem a co za tym idzie, przemianą materii. Ziemia to również największy wróg układu immunologicznego, dlatego warto o niego zadbać, bo zapowiada się duży ruch w gabinetach lekarskich. Będzie więcej przeziębień, a szczególnie tak zwanych wirusów jelitowych, które mogą uprzykrzyć nam życie. Na cenzurowanym będą też osoby mające problemy z nadmierną krzepliwością krwi oraz z cukrzycą, dlatego takie osoby powinny teraz częściej kontrolować parametry krwi.
Nadmiar Ziemi nie jest zdrowy, dlatego bardzo ważną rolę w nadchodzącym miesiącu będzie pełnił żywioł Metalu, który jest najlepszym remedium na dużą koncentrację Ziemi w stosunku do naszych organizmów. Proponuję zatem zdrowy tryb życia z uwzględnieniem wszelkich sportów czy po prostu włączenia do programu dnia, zwykłego ruchu. Warto również zwracać uwagę na to, co i jak jemy.
Ten żywioł przyniesie też i dobre wydarzenia, ponieważ Ziemia to koncentracja i skupienie, dlatego ta energetyka, gdy jest odpowiednio użyta może wprowadzić więcej spokoju, nadziei oraz wyważonych działań. Październik może być dobrym czasem dla wielu myślicieli, naukowców, negocjatorów oraz przywódców. Możemy obserwować wydarzenia, gdzie odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach będą w stanie zażegnać stare konflikty, wypracować wiele kompromisów czy osiągnąć uznanie w oczach innych. To będzie czas, kiedy niektórzy ludzie ochłoną od niedawnych emocji i wrócą do źródeł. W modzie będzie teraz ekologia, zdrowe jedzenie, naturalne suplementy oraz cieszenie się rodzinnym ogniskiem.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to silna energia Ziemi Yang może przynieść nie tylko wcześniej wspomniane skoncentrowanie i skupienie na osiąganiu celów, ale również nadmierną upartość i niechęć do kompromisów, która będzie pogłębiać wcześniej rozpętane konflikty. Ludzie mogą się teraz, mówiąc kolokwialnie, okopać na swoich pozycjach i czekać na rozwój wydarzeń, zamiast próbować je sami rozwiązywać. Niestety, ale nikt za nas nie rozwiąże naszych problemów, dlatego w październiku trzeba postawić na działanie, aby nie był to czas stracony.
Ziemia to konserwatyzm, a zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu stare i sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej ostrożni i rozważni, więc ciężko będzie teraz zdobyć poparcie dla nowoczesnych i nietypowych pomysłów. To będzie czas, kiedy docenimy siłę w jedności, a rodzina i dom staną się naszym priorytetem numer jeden.
To, co najbardziej charakterystyczne dla działania takiej energetyki, to wzmożona ochota ludzi na lenistwo, podjadanie słodyczy i niechęć do nadmiernego wysiłku. Jak widać, ten miesiąc powinien być nie miesiącem Psa, a Leniwca ;-)

Efekty działania silnej Ziemi w nadchodzącym miesiącu będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może dojść do wzajemnego klinczu dwóch przeciwstawnych obozów. Możemy obserwować, że dużo się dzieje, ale z punktu widzenia praktycznego, nie będzie z tego żadnych efektów. Oczekiwania obywateli będą teraz oscylować wokół potrzeby osiągnięcia stabilizacji i bezpieczeństwa, dlatego nawet ci, którzy nie mają poglądów konserwatywnych, wesprą idee takich ugrupowań. Bardzo trudno będzie teraz politykom przekonać do swoich racji osoby niezdecydowane lub osoby o innych poglądach. W cenie będą teraz bardzo spokojne i wyważone wypowiedzi, pozbawione agresji w stosunku do swoich oponentów. Te czynniki silnie wpłyną na przebieg kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych, co może przesądzić o przyszłym wyniku wyborów. Dużą rolę w wyniku tych wyborów mogą właśnie odegrać konserwatyści.

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o działaniach niepodległościowych i autonomicznych, które mogą wpłynąć na losy przyszłej Unii Europejskiej. Mogą się pojawić jakieś ważne deklaracje ze strony Wielkiej Brytanii, które wprowadzą Brexit w jego fazę czynną. Również pośród innych krajów europejskich, ktoś z członków wspólnoty może zdecydowanie potępić politykę Brukseli i zagrozić rezygnacją z członkostwa. To może być związane z tematem uchodźców, ale również w temacie umowy TTIP. Jeśli zaś chodzi o samą Brukselę, to całkiem możliwe, że na szczytach władzy pojawią się jakieś zgrzyty a może nawet ktoś się poda do dymisji. Poza Europą możliwe są jakieś działania wojenne na terenach górzysto pustynnych. Bardzo możliwe, że jakieś państwo dokona podziemnej próby broni atomowej.

Silna Ziemia w energetyce października może wpłynąć na pogodę powodując szybsze nadejście zimy i opadów śniegu, ponieważ wzmocni się żywioł Metalu, w którego sezon wchodzimy, wszak jesień za pasem. Mogą się pojawić znacznie chłodniejsze dni, a nawet przymrozki.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Ziemi wzmocni dziedziny związane z Metalem, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Dużym powodzeniem będzie się też cieszył wszelki przemysł wydobywczy, czyli kopalnie, rafinerie, oraz rolnictwo i wszelkie dziedziny związane z wykorzystywaniem naturalnych zasobów naszej planety. Również budownictwo i handel nieruchomościami może przeżywać teraz renesans. Giełda powinna być raczej stabilna z małymi spadkami, ale będzie to cisza przed burzą, dlatego uwaga na inwestycje.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, wrzesień przyniesie wydarzenia związane z młodymi mężczyznami, którzy mogą odegrać kluczową rolę w wielu dziedzinach. Mogą się teraz zrodzić jakieś nowe ruchy społeczne lub polityczne, na których czele staną właśnie młodzi mężczyźni. Kombinacja energetyki centralnej to tak zwana „walka byków”, która przynosi nieporozumienia, kłótnie oraz procesy sądowe. W rządach i wśród ludzi na najwyższych stanowiskach władzy może teraz dochodzić do ogromnego poróżnienia, w wyniku czego mogą się pojawić dymisje. Stroną atakującą mogą być dojrzałe lub starsze kobiety w stosunku do młodych mężczyzn. Być może dojdzie właśnie do takiego incydentu między Panią Szydło a którymś z jej ministrów czy wiceministrów.
Możemy obserwować wiele politycznych sporów, których finał trafi na drogę sądową. Wobec niektórych polityków mogą być teraz wyciągane konsekwencje prawne za zaniedbania i przestępstwa popełnione w przeszłości. Dużego przyspieszenia może nabrać sprawa reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Trygram Zhen, który stanowi centralną energię miesięczną, może zapowiadać rozwój jakiejś epidemii wirusowej z efektami gastrycznymi, ale również będzie trzeba uważać na pogryzienia zwierząt. Pilnujmy zatem nasze dzieci i nie pozwalajmy się im bawić z nieznajomymi psami.
Za sprawą centralnych energii może być teraz więcej słychać o rozstaniach i rozwodach znanych ludzi i celebrytów. Również może dochodzić do spektakularnych kradzieży i oszustw.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki październik w roku Ziemnego Psa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować problemy z gardłem, zębami oraz górnymi drogami oddechowymi. Jeśli macie w tym rejonie sypialnię, lub spędzacie tam dużo czasu, powinniście mieć na to baczenie. Ta energia może też powodować tutaj nieprzemyślane decyzje oraz błędy w dokumentach, które mogą spowodować ogromne kłopoty finansowe. Jeśli nasze biuro znajduje się w tym sektorze lub jego drzwi główne, musimy zachować szczególną ostrożność. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Przyda się również przejaw żywiołu Metalu w postaci metalowych dzwonków wietrznych.

Drugim newralgicznym kierunkiem może być południowy wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować urazy kręgosłupa, dolnej części pleców i pośladków, dlatego jeśli w naszym domu znajdują się w tym sektorze schody lub łazienka, powinniśmy uważać szczególnie w tych miejscach. Bądźmy rozważni podczas podróżowania w tym kierunku, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach w tym sektorze na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).


guiWody Yin będą teraz posiadać duże moce decyzyjne, choć okoliczności zafundują im bardzo dużo obowiązków, którym samemu mogą nie podołać. Ważne jest, aby działały teraz w zespole lub ze wspólnikiem, co pozwoli na realizację wytyczonych celów. Samotne panie powinny wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ w ich otoczeniu pojawi się jakiś ciekawy mężczyzna.

renWody Yang mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ale również szanse na spektakularne efekty w sprawach zawodowych. Warunkiem jest jednak ostra walka i skoncentrowanie na rzeczach najważniejszych. W tym miesiącu trzeba będzie się wykazać sprytem i ostrością w działaniu, ponieważ ktoś będzie chciał was zaatakować. Zadbajcie o immunologię, ponieważ możliwe przeziębienie.

yiDrzewa Yin będą miały teraz bardzo pracowity czas i szanse na bardzo dobry wynik finansowy. To może być wasz najlepszy miesiąc pod względem finansowym w całym roku, więc wykorzystajcie go dobrze. Biznes biznesem, ale zdrowie najważniejsze, dlatego nie folgujcie sobie w diecie, ponieważ łatwo będzie teraz o rozstrój żołądka. Samotni panowie mogą się spodziewać większej ilości kobiet w ich towarzystwie.

jia Drzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych okazji do osiągnięcia sukcesów w różnych dziedzinach życia. Może to być niespodziewany awans, nagroda, premia czy wygrana w konkursie. Najbardziej będzie to widoczne w aspektach finansowych, dlatego warto teraz próbować sił w grach losowych oraz na parkiecie giełdy. Wato zainteresować się dotacjami i dofinansowaniami na rozwój firmy.

ding Ognie Yin będą mieć teraz potrzebę pokazania się szerszej publiczności i jeśli marzy im się sukces, muszą to zrobić w sposób nietypowy i zaskakujący. To będzie ważne szczególnie w temacie reklamy waszego biznesu, dlatego zróbcie to z dużym szumem, a efekty powinny być dobre. Osoby, które mają problemy z sercem, powinny unikać w tym miesiącu sytuacji stresowych i zadbać o zdrową dietę.

bing Ognie Yang będą musiały teraz zadbać o swój wizerunek i trzeba będzie to robić z rozmysłem, ponieważ każda wpadka może się zakończyć teraz ogromną klapą. W tym miesiącu trzeba będzie się zająć sprawami, które nie przyniosą istotnych efektów, dlatego przyda się cierpliwość i dobry plan. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu waszemu potomstwu.

ji Ziemie Yin mogą mieć potrzebę konkurowania z innymi i najlepszym rozwiązaniem na tą okoliczność będą zdecydowane i energiczne działania. Ten miesiąc może się wydać trochę monotonny, ale to będą tylko pozory, dlatego trzymajcie rękę na pulsie, ponieważ ktoś będzie chciał was wykorzystać. W sprawach finansowych uwaga na wspólników i zaskakująco optymistyczne plany biznesowe.

wu Ziemie Yang będą mieć teraz bardzo towarzyski czas, a one same mogą być na przysłowiowym świeczniku. Warto wykorzystać ten miesiąc na zawarcie nowych znajomości, które umożliwią wam działania w tematach biznesowych. Trzeba się teraz starać podejmować mądre i odpowiedzialne decyzje, ponieważ będzie wielu doradców, ale nie wszyscy mogą mieć wobec nas dobre zamiary.

xinMetale Yin będą mieć teraz duże wsparcie od okoliczności oraz od ludzi, dlatego to jest dobry czas na rozwiązanie starych problemów, które dotąd spędzały wam sen z oczu. To również dobry czas na wyjazd rodzinny i naładowanie akumulatorów do dalszych działań. Warto zainwestować w szkolenia, szczególnie, jeśli ich tematyka związana jest z pracą lub prowadzonym biznesem.

geng Metale Yang będą mieć teraz wspaniały czas, kiedy wszystko, za co się wezmą, będzie wychodzić. Sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez naszego udziału. Niektórzy będą musieli działać według zasad innych, ale jeśli nie będzie innej drogi, trzeba będzie zrezygnować z dumy i pomyśleć o efektach, a te mogą być bardzo dobre.

 


Buliński Włodzimierz

1640