Prognoza na Maj w roku Ognistej Małpy

gui
w Maj według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Węża i będzie trwać od 5 maja do 5 czerwca.

Maj jak wszystkie poprzednie miesiące tego roku, będzie również czasem konfliktu energii, a reprezentować go będzie Woda i Ogień. Oczywiście wiemy, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, zatem i tym razem znajdzie to swoje odzwierciedlenie w wydarzeniach, jakie będziemy obserwować, choć skutki mogą nie być tak intensywne, jak w zeszłym miesiącu.
Przechodząc do szczegółów, zobaczymy w akcji żywioł Wody o polaryzacji Yin, którą to można porównać do małego strumyka albo do porannej mgły, która unosząc się nad powierzchnią ziemi, zaczyna znikać w pierwszych promieniach wschodzącego słońca. Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ognia Yang, który to można porównać do największej naszej gwiazdy, czyli wcześniej wspomnianego Słońca. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Ziemię i Metal, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Wszystkie te trzy energie są związane z ziemskim konarem Węża, od którego nazwę bierze obecny miesiąc. Trzeba również wspomnieć, że Wąż jest miesiącem, gdzie rodzi się żywioł Metalu, dlatego ten żywioł, stanowiący domieszkę tego konaru, może zaznaczyć swoją obecność w wydarzeniach. Prawdopodobnie będzie obecny również w pogodzie, przynosząc przygruntowe przymrozki, dlatego pamiętajcie o zabezpieczeniu waszych ogródków.
Patrząc całościowo na cały filar obecnego miesiąca, widzimy, że tak naprawdę ta delikatna Woda Yin nie ma dużych szans na przetrwanie w towarzystwie Ognia Yang, ponieważ w momencie będzie musiała odparować. To również może być zaznaczone w pogodzie i przynieść bardzo ciepłe dni oraz pożary terenów leśnych.
Tak jak wspomniałem wcześniej, relacja energii miesięcznych jest konfliktem, ponieważ Ogień jest atakowany przez Wodę, ale to specyficzny konflikt, gdzie atakujący od razu skazany jest na porażkę, ponieważ nie ma szans w tej konfrontacji. Ta walka przypomina trochę zaczepki pijanego człowieka z patrolem policji, gdzie bardzo łatwo można przewidzieć efekt końcowy.
Patrząc na specyfikę tego energetycznego konfliktu, będziemy teraz obserwować wiele dziwnych inicjatyw, które będą już na starcie skazane na porażkę, a przy okazji na światło dzienne wyjdzie wiele niezbyt miłych faktów z nimi związanych.
Mimo pozornego konfliktu, jedna z głównych energii miesiąca sprawi, że będziemy bardziej weseli, skorzy do zabawy, ale również bardziej otwarci na problemy innych, dlatego łatwiej będzie teraz zorganizować jakieś dobroczynne akcje. Druga energia natomiast, może przynieść zupełnie przeciwne zachowania, które będą się charakteryzowały wyciszeniem, zadumą, pewnym pierwiastkiem tajemniczości, co może przynieść jakieś dziwne i nie do końca logiczne zachowania ludzi.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Węża przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Niestety będzie tez dużo emocji, które mogą wywołać wiele nieporozumień. Będzie więcej serdeczności i spontaniczności w zachowaniu ludzi, którzy będą jednak w większości skupiać się na swoich sprawach. Tutaj może się kryć pewne niebezpieczeństwo, że nie zawsze mogą zostać dostrzeżone jakieś problemy a nawet dramaty ludzkie, które dzieją się dosłownie tuż za rogiem. Możemy usłyszeć o jakichś smutnych a nawet tragicznych sprawach, które były dotąd ukrywane, a teraz nagle zostaną odkryte i nagłośnione. Niestety, ale jedna z energii miesiąca może sprzyjać występowaniu załamań, depresji a nawet samobójstw, dlatego jeśli widzicie dziwnie zachowujących się bliskich lub dalszych znajomych, zbliżcie się do nich i porozmawiajcie z nimi, a być może komuś uratujecie nawet życie. Czasami jest tak, że wystarczy jedna rozmowa, która może stanowić dla zdesperowanego człowieka, swoistą „zwrotnicę kolejową”, która poprowadzi jego życie na zupełnie inne, lepsze tory. Ten miesiąc będzie również kluczowy dla wielu skłóconych stron, które mogą teraz wykorzystać moc żywiołu Ognia, albo do wykrzyczenia wszystkich swoich pretensji i tym samym do zaognienia sytuacji, albo do posłuchania głosu serca i pojednania. Dla skłóconych par dobrym kierunkiem do pojednania będzie zachód, dlatego jeśli chcecie zacząć coś od nowa, wyjeździe w tym kierunku, aby wcisnąć przysłowiowy reset. To będzie też dobry czas dla poznania nowego partnera i być może miłości waszego życia.
To będzie miesiąc, w którym powinniśmy też zadbać o nasze zdrowie, ponieważ składowe energii pokazują możliwość problemów w obrębie układu krążenia. To może nie być dobry czas dla osób chorujących na serce, a głównie wysokociśnieniowców, ponieważ będzie niebezpieczeństwo występowania wylewów krwi. Problemy mogą również występować w obrębie żylaków nóg oraz narządu wzroku.

Efekty tego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki i pojawią się wcześniej wspomniane przeze mnie inicjatywy z nie do końca jasną genezą powstania, które spalą na przysłowiowej panewce. Mogą to być różnego rodzaju demonstracje, protesty czy happeningi, które zamiast osiągnąć zamierzony cel, zostaną brutalnie obnażone wraz z ich inicjatorami, którzy nie będą posiadać, ani czystych intencji. W modzie będzie teraz nagłaśnianie i robienie pewnych rzeczy na pokaz. To może stanowić obosieczny miecz, który może trafić zarówno w atakowanego i atakującego, dlatego trzeba będzie użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu, czyli chłodnej kalkulacji, zanim się ktoś na coś takiego zdecyduje. Niestety wiele różnych dobrych politycznych inicjatyw, może być teraz zwyczajnie zakrzyczanych, dlatego w tym miesiącu ilość nie zawsze będzie oznaczać jakość.
W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z wyciekiem i nagłośnieniem jakichś nielegalnych interesów osób związanych z najwyższymi państwowymi stanowiskami. Mogą to być również sprawy jakichś skandali obyczajowych w powiązaniu do ludzi z pierwszych stron gazet. Niewykluczone, że dojdzie również do jakichś podwodnych prób broni masowego rażenia.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się silny żywioł Ognia może spowodować ożywienie nastrojów na giełdach, ponieważ ten żywioł oznacza zaufanie, zatem będzie zachęcał do inwestowania. Na wykresach giełdowych może pojawić się więcej koloru zielonego, czyli hossa.
Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł paliwowy, turystyka oraz handel, ponieważ znacznie wzrośnie konsumpcja.
To będzie miesiąc bardzo ważny dla każdego działu marketingu, ponieważ przeprowadzone teraz kampanie reklamowe, mogą świetnie zadziałać i przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe firm. Warto zatem zainwestować w reklamę swojego biznesu, ponieważ wszystko co teraz nagłośnimy, może zyskać miano hitu. Jeśli już mowa o hitach, to może być to bardzo dobry miesiąc dla show biznesu i wszelkich artystycznych zajęć. Wypromowanie utworu lub artysty, może być teraz bardzo opłacalnym posunięciem, które przyniesie dalekosiężne efekty.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, maj przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać dzieci, a najczęściej możemy usłyszeć o małych chłopcach. Mogą się pojawić szczęśliwe wydarzenia dotyczące uzdolnionych dzieci, lub takich, które przyczyniły się do szczęścia, swoich rodziców (np. wylosowany los na loterii). Niestety mogą być też i niezbyt miłe wydarzenia, które spowodują, że to właśnie dzieci będą ofiarami nieszczęśliwych wypadków, dlatego pilnujcie teraz swoje pociechy jak oka w głowie. Może być też sprawa jakiejś epidemii lub zbiorowego zatrucia, w wyniku, czego mogą się pojawić nawet ofiary śmiertelne.
Możemy też obserwować sprawy związane z zabieraniem dzieci od swoich matek. Może to dotyczyć zarówno spraw pod kątem egzystencjalnym (brak warunków), ale również możemy słyszeć o porwaniach dzieci dla okupu lub dla potrzeb zastraszenia.
W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z rolnictwem, górnictwem i przemysłem wydobywczym. Może dojść do jakichś awarii wielkich serwerów rządowych lub stron internetowych. Użytkownicy banków, którzy korzystają z bankowości internetowej również mogą nie spać spokojnie, ponieważ pojawią się jakieś utrudnienia. Generalnie w tym miesiącu zwróćcie uwagę na zabezpieczenia swoich komputerów i smartfonów, oraz ostrożnie podchodźcie do operacji finansowych za pośrednictwem Internetu, ponieważ będzie dochodzić do oszustw.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki maja w roku Ognistej Małpy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować wypadki, zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z jamą brzuszną. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowego zachodu, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południe, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, rabunek oraz w wyniku tego uszkodzenia ciała, a może to dotyczyć szczególnie kobiet. Za sprawą tych energii mogą się też zdarzać problematyczne kontuzje nóg. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby w powiązaniu z energią nieszczęść i wypadków. To będzie najbardziej niebezpieczny kierunek w tym miesiącu. Energie te mogą najczęściej powodować wypadki ze skutkiem uszkodzenia rąk i palców rąk. Niebezpieczeństwo może dotyczyć też niestety dzieci. Starajmy się nie podróżować bezpośrednio w kierunku północnego wschodu, ponieważ jest zagrożenie wypadkami komunikacyjnymi. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się kontroli. Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin znajdą się teraz wśród przyjaciół i przychylnych im ludzi, dlatego warto wykorzystać ten czas na poszerzenie kontaktów i znajomości. To może być czas obfitujący w wiele ciekawych kontaktów biznesowych, które pomogą wyjść na finansową prostą. Będzie możliwość do osiągnięcia dobrych efektów w sprawach zawodowych, ale trzeba będzie zakasać rękawy. Samotni panowie będą mogli liczyć na poznanie wyjątkowej kobiety, a nawet potencjalnej przyszłej żony.

ren Wody Yang będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im potrzebę rywalizacji, ale dzięki temu zostaną zauważone a ich trud zostanie sowicie wynagrodzony. Pewne wydarzenia mogą być zaskakująco pomyślne, a kluczem do sukcesu stanie się poznanie pewnej osoby, która stworzy im wyjątkową okazję do niespodziewanego zastrzyku finansowego. Będzie można teraz odzyskać dług, dostać jakiś prezent, nagrodę, dlatego warto również spróbować sił na przykład w lotto.

yiDrzewa Yin będą mieć doskonały czas, ponieważ los zamierza ich teraz rozpieszczać, dlatego będzie można sobie pozwolić nawet na małe lenistwo i nieplanowany urlop. To dobry czas na poświęcenie większej ilości czasu rodzinie, jeśli ostatnimi czasy ją zaniedbywaliście. Warto poświecić ten czas również na załatwianie spraw, które dotąd spędzały wam sen z oczu, ponieważ teraz zrobicie to w oka mgnieniu. Korzystajcie też z kreatywności, dzięki której będziecie mogli zabłysnąć.

jia Drzewa Yang będą wspierane przez okoliczności, ale korzystajcie z tego mądrze i nie przeceniajcie własnych sił, a odniesiecie wiele dobrego. To dobry czas na dokształcanie i zdobywanie nowych szlifów, które dotąd ograniczały wasze możliwości. W sprawach zawodowych starajcie się działać w sposób standardowy i nie ryzykujcie. To będzie dobry czas, aby pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ będziecie obserwowani przez wpływowe osoby.

ding Ognie Yin nie powinny teraz zbytnio ryzykować, ponieważ okoliczności sprawią, że będą na cenzurowanym. Trzeba mieć na uwadze zadbanie o odpowiednią pomoc prawną w przypadku załatwiania trudnych spraw urzędowych lub prawnych, ponieważ bardzo łatwo będzie teraz o błąd, który może was wiele kosztować. W sprawach finansowych, ale i osobistych, bądźcie ostrożni, ponieważ ktoś może mieć ochotę was oszukać.

bing Ognie Yang będą mieć teraz duże moce decyzyjne i wreszcie będzie można zrealizować dokładnie to, co sobie zaplanujecie. Aby podołać wszystkim obowiązkom może być potrzeba zawiązania jakiejś spółdzielni, ponieważ sami możecie nie dać rady. To może być bardzo towarzyski czas i możliwość poznania ciekawych i pożytecznych ludzi. Samotnym paniom los może przynieść mężczyznę ich marzeń, dlatego trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

ji Ziemie Yin mogą mieć teraz szczęście do tak zwanych łatwych pieniędzy, dlatego warto rozejrzeć się za jakimiś dofinansowaniami, ewentualnie spróbować szczęścia w grach losowych. W sprawach zawodowych można będzie trochę poryzykować, dlatego koniecznie odwiedźcie giełdowy parkiet, lub dajcie odpowiednie instrukcje swojemu maklerowi. Będzie też szansa na dostanie jakiegoś atrakcyjnego prezentu lub nagrody za wcześniejsze działania.

wu Ziemie Yang mogą mieć teraz dobrą passę finansową, ale będzie trzeba zakasać rękawy i poświęć na to więcej czasu niż zazwyczaj. Trzeba będzie jednak działać zgodnie z wcześniej wytyczonym planem i absolutnie nie ryzykować. Samotnym panom, los może teraz zesłać nie jedną okazję do poznania wspanialej kobiety, która może zawrócić wam w głowie. Dla pań może to być czas, kiedy więcej czasu będą musiały poświecić na sprawy dzieci.

xin Metale Yin będą miały teraz czas zajęć zawodowych, które nie przyniosą im wyraźnych rezultatów finansowych, ale gdy dobrze się zaprezentują przed szefem, awans murowany. Może być potrzeba załatwienia jakichś drażliwych spraw natury urzędowej, ale to może wam stworzyć warunki do rozwoju i odblokować ważne przedsięwzięcia. Nie warto teraz stawiać na eksperymenty, ponieważ tylko sprawdzone sposoby będą gwarantować sukces.

gengMetale Yang mogą mieć teraz ochotę na chwilę zapomnienia i zaryzykować w pewnych sprawach, których dotąd nie mogli rozwiązać. Lepiej teraz tego nie robić, ponieważ skutki mogą być opłakane i skomplikować sytuację jeszcze gorzej. Uwaga na podejrzane propozycje biznesowe a podczas jazdy samochodem koniecznie zdejmujemy nogę z gazu, ponieważ możliwy wypadek, ewentualnie mandat i kłopoty prawne.

 


Buliński Włodzimierz

1934