Prognoza na Listopad w roku Ognistej Małpy

ji
swinia Listopad według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Świni i będzie trwać od 7 listopada do 6 grudnia.

Listopad nawiąże do tendencji wielu poprzednich miesięcy (z wyjątkiem żegnanego właśnie października), czyli będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji, co niestety oczywiście oznacza również rzeczywiste konflikty. W listopadzie, tak zwany niebiański pień będzie atakował ziemski konar, co może oznaczać, że ludzie będą doświadczać wielu niespodziewanych okoliczności, które mogą uprzykrzyć im życie, lub po prostu pokrzyżować ich plany. Będą też pozytywy takiego układu energii, które można streścić w popularnym powiedzeniu – „co się nie zabije, to cię wzmocni”. Taki stan rzeczy będziemy zawdzięczać specyfice obu energii, a w szczególności energii ziemskiego konaru, która będąc w aktualnym okresie, jest bardzo wpływowa, nawet, jeśli coś ją atakuje.
Jak widać w każdym negatywie, można znaleźć jakiś pozytyw. Dokładnie tak samo jest w Tai Chi, gdzie w części Yin, mamy też odrobinę Yang.

Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim miesiącu zobaczymy w akcji żywioł Ziemi, ale tym razem będzie to jej polaryzacja Yin, czyli już nie moc symbolu naszej planety lub ogromnej skalistej góry (Ziemia Yang) , tylko coś na rodzaj sypkiej ziemi lub pustynnego piasku, który odpowiada właśnie za polaryzację żywiołu Ziemi Yin. Taka Ziemia w sezonie miesiąca Świni nie jest w najlepszej jakości, ponieważ bardzo szybko może się zamienić w coś na rodzaj błota, czyli bardzo niestabilne podłoże. Ta przenośnia może mieć dosłowne odzwierciedlenie w rzeczywistości, biorąc pod uwagę warunki pogodowe. Bardzo prawdopodobne, że doświadczymy klasycznej listopadowej aury w postaci licznych opadów deszczu i śniegu z deszczem, który zamieni nieutwardzone drogi w jedno wielkie błoto. Również na drogach asfaltowych może często zalegać tak zwane błoto pośniegowe, doprowadzając do wielu kolizji i wypadków, dlatego nie odkładajmy zmiany zimowych opon, mimo ewentualnego braku śniegu. Jeśli już mówimy o warunkach pogodowych, to mogą teraz częściej występować osunięcia ziemi pod wpływem wody, lawiny błotne, oraz możemy obserwować podmycia dróg, które mogą powodować zapadanie się jezdni.

Drugi rodzaj energetyki to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem ziemskiego konaru Świni, a jej polaryzacja to Yang, jednak będzie zawierała w sobie również żywioł Drzewa Yang. Oprócz głównego składnika ziemskiego konaru, czyli Wody symbolizującej mądrość, to właśnie ten drugi rodzaj żywiołu będzie używany przez ludzi, aby próbować zapanować a nawet wykorzystać to, co przyniosą nam okoliczności. Ten rodzaj Drzewa to przede wszystkim upór i kreatywność, dlatego taka taktyka się teraz przyda najbardziej. Drzewo kontroluje Ziemię, dlatego dzięki powyższym cechom będzie można przetrwać ewentualny zły okres. Wracając do głównego składnika ziemskiego konaru Świni, to ten rodzaj Wody symbolizuje moc oceanu a nawet tsunami, dlatego może to oznaczać nagłe zaskakujące zmiany, ogromne emocje, wielkie przedsięwzięcia ale również spektakularne katastrofy. Ta energetyka również znajdzie swoje odniesienie w ludzkich reakcjach, dlatego teraz łatwiej będzie przekonać ludzi do swojej racji, czy zachęcić ich do uczestnictwa w jakichś ruchach, organizacjach czy protestach. Biorąc pod uwagę całą energetykę listopada, taka zachęta może się szybko skończyć, gdy pojawią się jakiekolwiek trudności czy przeciwności losu. Jak widać, ludzie będą teraz mieć dużo słomianego zapału, lub po prostu będzie tendencja do typowych pokazówek pod publiczkę lub działań dla zasady.
Woda przyniesie też wiele mądrych decyzji i zachowań, jednak musimy pamiętać, że wchodzimy w zimowy sezon, który jest sezonem żywiołu Wody, dlatego zbyt wiele myślenia może przynieść teraz negatywne skutki. Mowa oczywiście o ludziach ze słabą psychiką, dla których ten żywioł nie jest korzystny i często wywołuje depresje, nerwice a nawet załamania nerwowe. Tacy ludzie powinni się teraz otaczać żywiołem Ognia, czyli np. nosić ubrania w kolorze czerwieni, uczęszczać częściej na imprezy lub zaplanować wyjazd w ciepłe klimaty.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że w stosunkach międzyludzkich górę wezmą emocje i to nie zawsze te pozytywne. Będzie również wiele zbiorowych obywatelskich akcji, które będą miały na względzie krytykę wszystkiego co nowe, jednak niektóre protesty będą miały swoje logiczne uzasadnienie i poparcie zdecydowanej większości społeczeństwa. Pojawią się też ruchy, które będą mieć bardzo szczytne cele, a których skutki mogą uratować ludzkie zdrowie a nawet życie. Może się teraz również pojawić wiele protestów związanych ze służbą zdrowia, mediami oraz tematem swobody obywatelskiej.
Jeśli już mówimy o emocjach, to aby wspomóc w tym miesiącu sferę naszych uczuć lub poznać swoją przyszłą drugą połowę, warto swoje plany związać z kierunkiem zachodnim, ponieważ ten kierunek będzie silnie wzmacniał tego typu aspekty. Tej części naszego domu będziemy mogli w tym miesiącu użyć do aktywacji energii, która sprzyja związkom oraz wynikom akademickim. Aby to zrobić, trzeba będzie umieścić tam wazon z kwiatami w wodzie, ale pilnować, aby kwiaty i woda były świeże. Aby zmaksymalizować efekt, można użyć konkretnych dni, a będą to: 15 i 24 listopad, oraz 3 grudnia.

W świecie polityki, połączenie Ziemi Yin i Wody Yang, może przynieść czas wielu zmian, ale również strachu, za co odpowiada dominująca energia miesiąca, jednak w niektórych przypadkach ten strach będzie tylko pozorny. Aby się zbytnio nie stresować, sprawdzajcie wiadomości w wiarygodnych źródłach oraz uważnie czytajcie wszystko od przysłowiowej deski do deski, ponieważ nie zabraknie licznych manipulacji.
Będzie też wielkie sprzątanie i wyciąganie konsekwencji wobec osób, które dopuściły się działań na szkodę państwa. Nie zabraknie też wątku warszawskich nieruchomości, ponieważ energetyka w centrum tak zwanego Luo Shu skumuluje specyficzną ziemną energię, która odpowiada między innymi za tego typu tematykę. Innym skutkiem tej kumulacji mogą być jakieś zmiany związane z funkcjonowaniem opieki zdrowotnej, ewentualnie dojdzie do procedowania jakiejś ustawy, która wzbudza kontrowersje wśród społeczeństwa. Nie zabraknie też tematu związanego z matkami i dziećmi, czyli wróci temat dotyczący aborcji i wszystkiego, co z tym związane. Tą napiętą sytuację podchwycą niektóre media, które będą starały się pogłębić dezinformację i strach wśród obywateli. Zanosi się również na wiele zmian, z którymi nie będzie się zgadzać większość społeczeństwa, a wiele z tym związanych faktów, które były wcześniej ukrywane, teraz wyjdzie na światło dzienne.

W polityce międzynarodowej może teraz dojść do wielu napięć na szczycie, które mogą się zakończyć wzajemnym klinczem. Niektóre kraje mogą nawet zerwać ze sobą stosunki dyplomatyczne, a nawet w pewnych przypadkach może dojść do zajęcia jakiegoś terytorium lub aresztowania obywateli innego państwa. Może być teraz również wiele konfliktów zbrojnych w sceneriach pustynnych, a nie wykluczam jakiejś rewolucji lub buntu w kraju, które do tej pory jakoś trzymało standardy demokracji. Od razu uspokajam, Polsce to raczej nie grozi.
W listopadzie oczy całego świata będą zwrócone na USA, gdzie 9 listopada dojdzie do wyborów prezydenckich, których kampania w pierwszych trzech dniach miesiąca Świni wejdzie w decydującą fazę. Mogą zostać wytoczone najcięższe działa przez sztaby obu kandydatów, a jaki będzie tego efekt, skoro niektórzy komentatorzy stwierdzili, że to, co się wydarzyło w ciągu ostatniego miesiąca, to już była totalna kulminacja. Patrząc na energię listopada, to będzie wzajemne straszenie, oraz prawdopodobnie wyjdzie na światło dzienne jakiś ogromny skandal. Nie wykluczam, że po ogłoszeniu wyników wyborczych, będą miały miejsce jakieś rozruchy w amerykańskim społeczeństwie. Bardzo prawdopodobne, że będzie to miało związek z jakimiś incydentami pogwałcenia zasad demokracji w kraju, który bądź co bądź jest uznawanym za nowożytną kolebkę demokracji.
Kto zatem wygra wybory? Wybory wygra … niekoniecznie lepszy kandydat ;-)

Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie również bierność w działaniu. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym. Z drugiej strony, teraz każda wiadomość będzie miała wpływ na kursy akcji i walut. Najbardziej istotną wiadomością może być wcześniej omawiany temat wyniku wyborów prezydenckich w USA.
Najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym miesiącu będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, show biznes, rybołówstwo, przemysł monopolowy oraz paliwowy. Ten ostatni może wpłynąć na cenę baryłki ropy naftowej, a to może być wskazówka do odpowiedzi na temat: kto wygra wybory ;-)

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe to listopad przyniesie wydarzenia związane ze starszymi kobietami i matkami, ponieważ zdubluje się energia trygramu Kun. To właśnie takie osoby mogą odegrać kluczową rolę w wielu ważnych dziedzinach życia i mieć wpływ na nadchodzące wydarzenia. Czyżby kolejna podpowiedź w temacie wyniku amerykańskich wyborów prezydenckich? ;-)
Może być teraz dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a w szczególności dotyczących samotnych matek, tych, które mają chore dzieci oraz kobiet w ciąży. Ziemia to również matka Ziemia, dlatego dużą rolę odegrają teraz sprawy klimatyczne a przy tym sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie węgla, rud metali oraz rafinerie). Znów mogą się niestety zdarzać tragedie w kopalniach. Problemy mogą mieć również miejsce we wszelkiego rodzaju tunelach i podziemnych parkingach czy zbiornikach. Mogą się również zdarzać jakieś awarie z przesyłem paliw, wody lub gazu. Awarie mogą nie ominąć wszelkiego rodzaju kabli biegnących w ziemi i niewykluczone, że usłyszymy o jakiejś ogromnej awarii światłowodu, który odetnie od Internetu wielu odbiorców. W tym miesiącu będzie również ciąg dalszy z utrudnieniami na drogach, spowodowanych wypadkami, dlatego koniecznie radzę, aby zdjąć nogę z gazu. Niestety sprawcy wypadków, oprócz braku rozsądku i wyobraźni, będą to robić pod wpływem alkoholu.
Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przenieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Mogą nas teraz atakować wirusy, których cechą rozpoznawczą mogą być ostre efekty gastryczne. W związku z silnym oddziaływaniem żywiołu Wody, ostrożność powinny zachować również osoby mające problemy z sercem i układem krążenia oraz wzrokiem lub układem hormonalnym. Ta energia to również patronka służby zdrowia, zatem będziemy obserwować wydarzenia z tej dziedziny. Może wrócić temat alternatywnych form leczenia przez preparaty niedopuszczone dotąd do użycia, czyli np. medycznej marihuany. Może być też również gorąco w temacie szczepień i żywności z GMO.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki listopada w roku Ognistej Małpy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Generalnie wszystkie kierunki Luo Shu w tym miesiącu będą posiadać bardzo silną energię, ponieważ energie miesięczne pokryją się z energiami rocznymi.

Najbardziej skoncentrowaną energią a zarazem newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie zdubluje się energia ziemna 5, która w tym miejscu może powodować problemy z układem pokarmowym oraz choroby trawienne. Jeśli macie w tym rejonie sypialnię, lub spędzacie tam dużo czasu, powinniście mieć na to baczenie. Ta energia może też powodować tutaj katastrofy finansowe, dlatego jeśli nasze biuro znajduje się w tym sektorze lub jego drzwi główne, musimy zachować szczególną ostrożność. Jako remedium umieśćmy tam układ dziewięciu kul srebrnych i czterech złotych w szklanej okrągłej misie oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała podwójnie silna energia rozboju 3, która może w tym miejscu przynosić napady i kradzieże. Jeśli macie w tym sektorze drzwi domu lub firmy, powinniście sprawdzić zabezpieczenia. Ten sektor firmy może być narażony na ataki konkurencji, dlatego miejcie na to uwagę. W tematyce zdrowia ta energia może w tym miejscu przynosić kontuzje oraz złamania nóg oraz urazy głowy. Jeśli macie w tym sektorze łazienkę, to uwaga na poślizgnięcia. Ostrożnie również, jeśli macie tutaj schody. Osoby śpiące na północnym zachodzie powinny szczególnie zadbać o zatoki, które mogą teraz przysporzyć wielu problemów, dlatego czapka na głowę w zimne dni, których na pewno nie zabraknie.
Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).


guiWody Yin będą teraz skoncentrowane na pracy i walce z konkurencją, dlatego korzystne może być wejście w spółkę, aby nie stracić ciekawych okazji, jakie przyniosą nam okoliczności. W sprawach zawodowych pojawi się jakaś trudność, która może pokomplikować wiele planów, które wcześniej zaplanowaliśmy. Uwaga również na drodze, ponieważ możliwy mandat a nawet wypadek.

renWody Yang będą teraz mogły wreszcie się zająć tym, co lubią i dzięki temu zyskają uznanie. To może być bardzo towarzyski czas, który zaowocuje ciekawymi znajomościami. W sprawach zawodowych pojawi się możliwość awansu lub dostania ważnej misji, która w razie powodzenia, otworzy drogę do sukcesu. Samotne panie mogą liczyć na spotkanie ciekawego mężczyzny.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz bardzo rodzinny okres, dlatego warto wziąć teraz urlop i zaplanować jakiś dodatkowy zimowo-wakacyjny wyjazd. Pojawią się ludzie, którzy wesprą wasze idee i mogą wam pomóc w pewnych trudnych sprawach. W tematyce zawodowej sprawy będą się układać wzorowo i będzie można liczyć na niespodziewaną premię lub prezent od klienta.

jia Drzewa Yang będą teraz wręcz noszone na rękach przez innych, ale niektórzy z nich będą mieli w tym jakiś swój interes, dlatego lepiej zachować umiarkowany entuzjazm. Pewność siebie może teraz wyzwolić w was pokłady energii do śmielszego działania, i będzie to dobra taktyka w sprawach zawodowych, zatem pora porozmawiać z szefem o podwyżce.

ding Ognie Yin mogą mieć teraz odczucie, że wszystko co robią, nie ma odpowiedniego przełożenia na namacalne efekty. Warto zachować spokój i cierpliwość, ponieważ nagroda może być awans lub zwiększone moce decyzyjne, ale trzeba będzie na to poczekać do końca miesiąca. Samotne panie mogą liczyć na pojawianie się mężczyzny swoich marzeń, dlatego warto wyostrzyć zmysły.

bing Ognie Yang mogą mieć teraz trochę problemów, ponieważ pojawią się osoby, które będą chciały wyciągnąć od nich konsekwencje działań z przeszłości. Uwaga na drodze, ponieważ możliwy mandat lub groźny wypadek. W sprawach zawodowych lepiej nie trzymać się standardowych rozwiązań, ponieważ szef może oczekiwać czegoś więcej.

ji Ziemie Yin mogą mieć teraz bardzo dobry czas na poznawanie osób, które świetnie nadadzą się na wspólników. Jednocześnie na horyzoncie pojawią się okazje do poprawy sfery finansowej i jeśli chodzi o pracę, to na pewno jej teraz nie zabraknie, dlatego pomoc innych może być teraz nieoceniona i lepiej będzie działać w zespole lub ze wspólnikiem.

wuZiemie Yang mogą dostać teraz zielone światło do realizacji swoich marzeń, dlatego to jest dobry czas do podejmowania odważnych decyzji. Będzie również możliwość jakiejś wygranej lub dostania bardzo atrakcyjnego podarku. To dobry czas na zaległe wakacje i podroż naszych marzeń, dlatego jeśli się nadarzy okazja, nie zawahajmy się ani na chwilę.

xinMetale Yin będą miały teraz duże wsparcie od okoliczności, które trzeba w pierwszej kolejności wykorzystać na załatwienie wszelkich trudnych spraw. To może być męczący czas, ponieważ przyjdzie się nam zmierzyć ze sprawami, które od dawna spędzają nam sen z oczu, ale właśnie teraz będzie można je załatwić. Najlepiej, aby działać teraz w sposób nietypowy i zaskakujący.

geng Metale Yang mogą mieć teraz wrażenie, że pewne sprawy dzieją się bez ich udziału, oraz może być potrzeba działania według zasad innych, co jednak może przynieść dobre rezultaty. Nie polecałbym teraz zbytnio eksperymentować w sprawach natury zawodowej, ponieważ może to nie zyskać aprobaty szefa. Może być potrzeba poświęcenia więcej czasu na sprawy waszego wizerunku.

 


Buliński Włodzimierz

2161