Prognoza na Grudzień w roku Ognistej Małpy

geng
szczorGrudzień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Szczura i będzie trwać od 6 grudnia do 5 stycznia.

Grudzień w przeciwieństwie do wielu poprzednich miesięcy, będzie wreszcie zawierał energie, które są wobec siebie w cyklu wspierającym, co oczywiście oznacza harmonię, ale zważywszy na specyfikę energii składowych, możemy również obserwować w wydarzeniach pewne zgrzyty, jednak ogólnie rzecz biorąc bilans miesiąca powinien wyjść na plus. W grudniu, tak zwany niebiański pień będzie wspierał ziemski konar, co może oznaczać, że ludzie będą pod wpływem sprzyjających okoliczności, które to mogą wesprzeć ich działania. Najbardziej zyskają ci, którzy ułożą sobie dobry plan, ponieważ to w odpowiedniej organizacji będzie tkwił klucz do sukcesu. Trzeba będzie również postawić na logiczne myślenie, ponieważ wokół nas będzie sporo manipulacji i osób, które będą chciały nas przeciągnąć na ciemną stronę mocy.

Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca jest Metal Yang, który symbolizuje potężny miecz, tnący wszystko na swojej drodze. On działa zdecydowanie i bez zbędnych konwenansów, choć z zasadami. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. To właśnie ten element energetyki miesiąca może powodować ów zgrzyt, o którym wspominałem wyżej, ponieważ Metal Yang to patron walki i zdecydowanego uderzenia, którego cechy mogą teraz się objawiać w działaniach ludzi. Metal Yang czasami potrafi dla wielkiej sprawy poświęcić jednostki, dlatego mogą się teraz pojawić wydarzenia, które będą Przeczyc powiedzeniu o „sytym wilku i całej owcy.

Drugi rodzaj energetyki to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem
ziemskiego konaru Szczura, a jej polaryzacja to Yin. Możemy ją porównać do małego strumyczka albo do porannej mgły, która sprawia, że okolica wygląda bardzo tajemniczo. Cechy tej energetyki mogą się udzielić teraz ludziom i za sprawą tej energii możemy teraz obserwować wysyp wszelkiego rodzaju dziwnych ludzkich zachowań a nawet oszustw, dlatego proponuję zachować ostrożność, szczególnie w stosunku do osób proponujących atrakcyjne okazje, co w okresie przedświątecznym może się znacznie nasilić. Uwaga na przebiegłych telemarketerów, domokrążców lub osoby namawiające do wzięcia atrakcyjnych kredytów, ponieważ bardzo łatwo będzie się teraz wpędzić w kłopoty.

Jak widzimy, w tym miesiącu będą działały tylko dwie konkretne składowe energii, które są wobec siebie w tendencji wspierającej, dlatego większość wydarzeń powinna się kończyć w pozytywny sposób. Aby dobrze przeżyć ten miesiąc, trzeba płynąć z prądem a nie pod prąd, oraz pamiętać o używaniu w naszym życiu cech żywiołu Metalu, który wzmocni nasze działania . Metal to przede wszystkim logiczne myślenie i porządek a zatem nie powinniśmy odkładać niczego na później oraz zawsze mieć przygotowany odpowiedni plan. Ten ostatni będzie bardzo istotny, jeśli zamierzamy teraz coś ważnego zmieniać w naszym życiu, ponieważ nagłe i gwałtowne zmiany mogą być problematyczne w skutkach. Bardzo ważne będzie trzymanie się zasad oraz przepisów, co pozwoli nam uniknąć nieprzewidzianych kłopotów i wydatków.
Generalnie żywioł Wody będzie teraz bardzo silny, ponieważ wzmocni ją zarówno sezon zimowy oraz energia niebiańskiego pnia, dlatego bardzo duża ostrożność powinny zachować osoby, które mają problemy z sercem, oczami oraz układem hormonalnym. Osoby z chorobami autoimmunologicznymi mogą mieć teraz zaostrzony stan w swoim układzie odpornościowym.
Silna Woda Połączona z Metalem może wywołać również efekty w pogodzie powodując obfite opady śniegu, połączone z nagłym topnieniem i ponownym zamarzaniem, tworząc śliskie powierzchnie. Z tego powodu może być teraz więcej złamań i wypadków samochodowych. Generalnie grudzień zapowiada się bardziej na mokro niż na zimowo i mroźno.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że u wielu ludzi może przeważać bardzo nostalgiczny nastrój, a najgorzej odczują to osoby, które cierpią na depresję. U nich stan psychiki może się pogorszyć na tyle, że depresja może przejść w aktywną formę nerwicy lękowej. Zwróćmy więc uwagę na ludzi samotnych lub takich, które doświadczyły ostatnio jakichś problemów lub nieszczęść, aby szczególnie w okresie świątecznym nie zostawały same. Bardzo prawdopodobne, że teraz częściej będziemy słyszeć w mediach o samobójstwach, gwałtach i ekscesach seksualnych, ponieważ energetyka ziemskiego konaru sprzyja takim zachowaniom.

W świecie polityki, połączenie Metalu Yang i Wody Yin, może przynieść czas gwałtownych zmian, determinacji w działaniu a czasami efektu tak zwanego rządzenia twardą ręką. Dalej będziemy w naszym kraju obserwować wielkie sprzątanie i wyciąganie konsekwencji wobec osób, które wcześniej dopuściły się działań na szkodę państwa. Może się pojawić wiele zmian w tematyce prawa, szczególnie w zakresie podatków, przepisów celnych, wojskowości, sądownictwa czy zasad funkcjonowania ważnych instytucji zarządzających państwem. Mogą zostać przedstawione propozycje zmian w prawie, które wywołają powszechny strach oraz oburzenie pewnej części społeczeństwa, co może doprowadzić do wielu protestów i demonstracji. W niektórych przypadkach sytuacja może się wymknąć z pod kontroli, co będzie na rękę protestującym, a w zasadzie organizatorom tych protestów. Patrząc jednak całościowo na energetykę miesiąca, wszystko powinno się skończyć pozytywnie, jednak jakiś niesmak na pewno pozostanie. Przewiduję również dalsze wyciąganie konsekwencji z działań poprzedniej ekipy politycznej, oraz wyjście na światło dzienne jakichś mrocznych faktów, które ogromnie zbulwersują opinię publiczną. Może to mieć związek z katastrofą Smoleńską, której wątek odsłoni dotąd nieznane fakty, które mogą zdziwić niejedną osobę. Niewykluczone, że pojawi się też sprawa dotycząca zdrady czy nawet szpiegostwa na rzecz innego państwa.

W polityce międzynarodowej możemy obserwować jakieś działania wojenne, które mogą przybrać zaskakująco silny wymiar. Może dojść do zestrzelenia samolotu lub pocisku, co może wstrząsnąć światową polityką. Będziemy też obserwować jakieś doniesienia związane z użyciem ciężkiego sprzętu bojowego. Może się zdarzyć jakiś incydent z ostrzelaniem statku wojennego, a nawet jego zatopienia. Na światło dzienne może wyjść też jakiś międzynarodowy skandal związany z handlem bronią. Możemy też usłyszeć o złapaniu jakiegoś szpiega na terenie obcego państwa, lub o skandalu w armii. Energetyka miesiąca może również przynieść jakieś zmiany lub zerwania ważnych umów międzynarodowych, które mogą zmienić zasady funkcjonujące od wielu lat.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie również bierność w działaniu, czyli tak jak w zeszłym miesiącu zaobserwujemy spadki na giełdzie i rynku walutowym. Dalej najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym miesiącu będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, show biznes, rybołówstwo, przemysł monopolowy oraz paliwowy. Bardzo dobre wyniki mogą teraz zanotować producenci elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz producenci samochodów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, grudzień może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni. Może wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu. Będzie się teraz dużo mówiło o kontrowersyjnych artystach i ich dziełach, o romansach, zdradach małżeńskich czy nawet skandalach seksualnych z udziałem celebrytów, piosenkarzy czy dziennikarzy. Będą też celowe prowokacje artystyczne, często kontrowersyjne, ale po to, aby zwrócić uwagę na sprawy ważne. Na światło dzienne wyjdą też jakieś konflikty małżeńskie i rodzinne znanych osób, które dotąd były uznawane za wzór do naśladowania. Więcej się będzie mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z tymi dziedzinami. Kombinacja energii w centrum energetyki może również przynieść problemy z płynnością finansową przedsiębiorstw i możemy odnotować bankructwa, szczególnie w zakresie transportu, turystyki i usług medycznych. Energie w centrum mogą przynosić zakłócenia w sieciach internetowych, włamania do komputerów i serwerów, dlatego sprawdźmy zabezpieczenia i uważajmy na oszustwa. Będą również jakieś doniesienia o awariach związanych z przesyłem wody, gazu czy ropy naftowej.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki grudnia w roku Ognistej Małpy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie połączą się energie, które mogą powodować kłopoty zawodowo finansowe. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym mogą się zdarzyć problemy kadrowe, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola. Pilnujcie nie tylko rachunków, ale również poprawności innych dokumentów. Jeśli mamy sypialnię w tym rejonie domu lub mieszkania, możemy być narażeni na bóle głowy i problemy z oczami oraz tarczycą. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej. W tym sektorze mogą się też zdarzać awarie komputerów lub układów wodno kanalizacyjnych. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca grudnia na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im wsparcie od okoliczności, które sprawią, że wszystko będzie się toczyć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Starajmy się działać spokojnie i bez niepotrzebnych eksperymentów. Pora odświeżyć nasze stare zawodowe kontakty lub postawić w biznesie na współpracę, która może pomóc nam zrobić duże projekty. Być może będziecie musieli załatwić jakieś zaległe sprawy, które wytrącą was z rytmu.

renWody Yang znajdą teraz największe oparcie w bliskich, których warto będzie posłuchać, ponieważ pewne rzeczy trzeba będzie zobaczyć z nieco innej perspektywy, i oni im w tym pomogą. Okoliczności przyniosą wsparcie, dzięki czemu wykonacie plan i załatwicie wszelkie trudne sprawy. To dobry czas na podnoszenie kwalifikacji i wszelkie szkolenia. W ferworze obowiązków trzeba będzie się również uporać z atakami konkurencji, ale to nie będzie dla was żadnym problemem.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz do załatwienia sporo spraw urzędowych, które w brew pozorom przyniosą wiele korzyści, dzięki którym otworzą się przed nimi nowe możliwości rozwoju. W sprawach zawodowych warto powalczyć z konkurencją, dzięki czemu uzyskacie premię lub awans. Panie Drzewa Yin mogą mieć teraz dobry czas w sprawach uczuciowych, dlatego te będące w związku, niech korzystają z uległości partnerów, a te wolne, powinny mieć oczy szeroko otwarte.

jia Drzewa Yang będą mieć teraz trochę pod przysłowiową górkę i jeśli poddadzą się surowej samodyscyplinie, będzie można osiągnąć sukces. Dobrze będzie zrobić wewnętrzny audyt w firmie, ponieważ może was odwiedzić kontrola. To czas, w którym warto przyjrzeć się wszelkim zaległościom, ponieważ jakaś sprawa z przeszłości może pokrzyżować wam ważne plany. Zwróćcie uwagę na wszelkie niuanse prawne oraz bądźcie ostrożni za kierownicą i w pracy z ostrymi narzędziami.

ding Ognie Yin nie powinny teraz narzekać na brak zajęcia, co może znacznie podreperować ich ewentualną dziurę budżetową, ale może się to odbić deficytem czasu dla bliskich i przyjaciół. Radziłbym teraz nie ryzykować w interesach i nie stawiać się szefowi, ponieważ możliwa nagana a nawet dyscyplinarka, mimo przedświątecznego klimatu. Mężczyźni Ognie Yin mają szansę na niezapomniane chwile w związkach, a samotni jak najbardziej powinni próbować coś upolować ;-)

bingOgnie Yang doświadczą wielu niespodzianek od losu i mogą to być zarówno sukcesy zawodowe okraszone premią, ewentualnie powinny spróbować szczęścia w grach losowych, ponieważ będzie szansa na wygraną. To dobry czas na podreperowanie zdrowia i zadbania o ognisko domowe, którego członkowie odwdzięczą nam się za to z podwójną mocą. Samotne panie mogą teraz liczyć na sznur adoratorów, ale proponuję nie tracić głowy w miłosnych uniesieniach.

ji Ziemie Yin mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ponieważ trzeba będzie poświęcić czas zarówno na sprawy, które nie przyniosą im wyraźnych korzyści, ale również na takie, które mogę przynieść zaskakująco dobre wyniki finansowe. Aby podołać wszystkim sprawom, trzeba będzie działać w sposób nowoczesny a nawet czasami zaryzykować, ale to się opłaci. Będzie okazja do zarobienia niespodziewanych pieniędzy a nawet, aby cos wygrać, dlatego puśćcie jakiś kupon w lotto.

wuZiemie Yang będą musiały się teraz sprężyć i najlepiej, aby robić to standardowymi a najlepiej wypróbowanymi wcześniej metodami, ponieważ obowiązki nie pozwolą na improwizacje. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy i problemy waszych dzieci. Możliwy awans lub premia, ale trzeba się będzie wykazać kreatywnością i odpornością na stres. Panowie Ziemie Yang mogą liczyć na romantyczny czas i być może na poznanie potencjalnej żony.

xinMetale Yin mogą mieć teraz potrzebę stawienia czoła konkurencji, a będzie, o co walczyć, ponieważ ten czas przyniesie wam możliwości załapania się na duże kontrakty, które przyniosą efekty w przyszłości. Trzeba będzie się wykazać dobrą organizacją i niewykluczone, że nie obędzie się bez pomocy innych. Dla osób prowadzących własne firmy, będzie teraz dobry czas, aby dokonać oceny skuteczności w mijającym roku i być może zmiany taktyki na kolejny.

geng Metale Yang będą miały bardzo towarzyski czas, który może przynieść nowe pożyteczne znajomości, dzięki którym ich kariera zawodowa, nabierze nowych horyzontów. Pojawią się też osoby, które mogą was zainspirować do działania, ale miejcie rękę na pulsie, kiedy propozycja wyda wam się zbyt ryzykowna. To czas, kiedy trzeba będzie uważać, co i do kogo mówicie, ponieważ ktoś może wykorzystać wasz okres słabości i zrobić z was obiekt plotek.

 


Buliński Włodzimierz

1686