Prognoza na Czerwiec w roku Ognistej Małpy

jia
kon Czerwiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Konia i będzie trwać od 5 czerwca do 6 lipca.

Czerwiec w odróżnieniu od poprzednich miesięcy tego roku, nie będzie czasem konfliktu energii, ponieważ reprezentować go będzie Drzewo i Ogień, czyli żywioły żyjące z sobą w symbiozie, wszak Drzewo wzmacnia Ogień. Niestety (jak prawie zawsze), mogą się pojawić pewne skutki uboczne energetyki miesiąca, ale będą one wynikały bezpośrednio z połączenia charakterów tych żywiołów.
Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji Drzewo Yang, które możemy porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem.
Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ognia o polaryzacji Yin, który to symbolizuje płomień świecy, czyli ogień, ale taki bardziej subtelny. W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Ziemi, która będzie miała dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas i ona nieco rozładuje emocje i ostudzi zbyt gwałtowne działania.

Patrząc całościowo na cały filar obecnego miesiąca, obrazowo można by go porównać do sytuacji, gdzie ktoś małą zapalniczką próbuje podpalić ogromny pień drzewa. Na pierwszy rzut oka może to być bardzo trudne do zrealizowania, ale gdyby przyjąć do tego określony długi czas i sprzyjające warunki … efekt może być zaskakujący. To pokazuje, ze w nadchodzącym miesiącu bardzo szybko może gasnąć zapał i entuzjazm ludzi, którzy są niecierpliwi w działaniach, natomiast może dochodzić do spektakularnych efektów u tych, którzy usilnie dążą do wyznaczonego celu. To również pokazuje ogromną nieprzewidywalność rozwoju sytuacji w tym miesiącu. Może się okazać, że coś, co zostało już na początku skazane porażkę, osiągnie imponujące efekty i odwrotnie, coś co było od samego początku pompowane jak balonik, może pęknąć, jak mydlana bańka.
W czerwcu odbywa się wielka sportowa impreza, czyli piłkarskie Euro 2016 we Francji i mam nadzieję, że nasza reprezentacja nie podzieli losu wspomnianego efektu „pompowania balonika”, a zaskoczy nas tym pierwszym efektem. Każda taka impreza sportowa to ogromne emocje, ale tym razem nie będzie tak jak zawsze, co zresztą wynika z charakterystyki energetycznej miesiąca. Wynika to oczywiście z zagrożenia terrorystycznego, którym objęta jest cała Europa a szczególnie Francja.

Wcześniej wspomniałem, że po kilku miesiącach mamy energetykę miesiąca, której składniki nie są ze sobą w konflikcie, ale Drzewo Yang jest związane z gwałtownością i wybuchami, więc trzeba się liczyć z zagrożeniami, o których ostatnio się wiele mówi. Mam nadzieję, że w tym przypadku efekt gwałtowności zostanie stłamszony w zarodku, poprzez odpowiednie działania ludzkie.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Konia, tak jak poprzedni miesiąc Węża przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Tak jak w poprzednim miesiącu i teraz emocje mogą odegrać ważną rolę w kontaktach między ludźmi, ale powinno to mieć już mniejszy wymiar. Oczywiście będą się pojawiać sytuacje nerwowe, ponieważ Drzewo Yang to bardzo trudy pacjent do współpracy. W ewentualnych konfliktach międzyludzkich, jedna ze stron będzie twardo stała przy swoim, co uniemożliwi drugiej stronie jakąkolwiek ingerencję i wpływ na poczynania tej pierwszej. Będą teraz przeważać działania bazujące na poglądach tradycyjnych a nawet skrajnie konserwatywnych. Będzie teraz dochodziło do wielu kłótni właśnie na tematy światopoglądowe związane z religią, wolnością, normami prawnymi. Ludzie, którzy dotąd się przyjaźnili, dzielili wspólne pasje i zainteresowania, będą się spierać o sprawy właśnie z tych dziedzin, co może teraz przekreślić niejedną przyjaźń. Co ciekawe, większość z nich będzie się spierać o rzeczy, które ich samych bezpośrednio nie dotyczą, byle by tylko komuś dogryźć. To będzie na rękę politykom, którzy wykorzystują taki chaos, aby użyć manipulacji i rzucić kilka chwytliwych haseł aby przekonać do siebie niezdecydowane społeczeństwo. Brak elastyczności, kreatywności i dyplomacji może teraz zaostrzyć z pozoru niewinne konflikty. Tak jak wspomniałem wcześniej, jeśli ktoś będzie chciał coś osiągnąć, będzie musiał na to cierpliwie poczekać. Cierpliwość i usilne dążenie do celu może przynieść teraz zaskakujące efekty.

Efekty tego układu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki, co już zasugerowałem wcześniej. W wyniku braku wpływu na poczynania obozu rządzącego, obóz opozycyjny może zmienić swój styl uprawiania polityki. Może dochodzić z jego strony do bardzo gwałtownych, ale często nieprzemyślanych reakcji. Mogą to być nawet realne groźby, które będą miały za zadanie podburzyć społeczeństwo czy pewne instytucje, do ostrej reakcji. Metodą obozu rządzącego na ataki opozycji może być bierność i usilne dążenie do z góry zaplanowanego celu. Niestety taka atmosfera może się też negatywnie odbić na decyzjach rządzących, w wyniku czego łatwiej teraz będzie popełnić błędy.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z zaostrzaniem konfliktów. Niestety, ale w tym miesiącu wszelkie zabiegi dyplomatyczne mogą niewiele zdziałać, a to dlatego, że trudniej będzie się teraz osiągało kompromis. Każda ze stron będzie stała twardo przy swoim, a argumenty nie zawsze będą mieć wiele wspólnego z logiką. Znów może się zaognić na styku Rosja - Ukraina. Może dochodzić nawet do starć militarnych.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to obecny nadal żywioł Ognia, może podtrzymać ożywienie nastrojów na giełdach, co podtrzyma zaufanie, zatem będziemy wciąż zachęcani do inwestowania. Na wykresach giełdowych, tak jak w poprzednim miesiącu, nadal może pojawić się więcej koloru zielonego, czyli hossa. Niestety to może być ostatni tak dobry miesiąc w tym roku, dlatego korzystajcie póki można.
Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi nadal: przemysł paliwowy, turystyka, handel, rolnictwo, sadownictwo i prace sezonowe.
Nadal będzie to bardzo ważny czas dla każdego działu marketingu, ponieważ przeprowadzone teraz kampanie reklamowe, mogą świetnie zadziałać i przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe. Nie będzie to tak duży rozmach jak przed miesiącem, ale warto jeszcze powalczyć o klienta. Warto zatem nadal inwestować w reklamę swojego biznesu, ale robić to z głową, a nie na przysłowiowego wariata. Bardzo ważną wskazówką dla przedsiębiorców będzie postawienie na sprawdzone patenty, ponieważ ludzie będą teraz wybierać to co najlepsze i już sprawdzone. Mniejsi przedsiębiorcy powinni wzorować się na większych rywalach i postawić na jakość, ponieważ tylko tak mogą coś ugrać w tym nierównym wyścigu. Niestety możemy teraz obserwować upadanie mniejszych firm i przejęcia na giełdach.

Energetyka miesiąca może również zaznaczyć się w pogodzie, powodując susze oraz liczne pożary, szczególnie terenów leśnych. Niestety nadal mogą nawiedzać nas gwałtowne burze oraz trąby powietrzne, które mogą wyrządzić wiele szkód w rolnictwie i leśnictwie.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, czerwiec przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać młode kobiety, które poprzez czasami kontrowersyjne słowa lub czyny, znajdą się na przysłowiowych językach. To może być również dobry czas do wypromowania młodych wokalistek i aktorek. Bardzo często ludzkie osądy będą teraz bazować na plotkach i pomówieniach, które później trzeba będzie prostować, aby wyjść z problemów obronną ręką. Siła plotki może być teraz na tyle niebezpieczna w skutkach, że konsekwencją tego mogą być sytuacje określane mianem życia i śmierci. W wyniku tego możemy słyszeć o zaszczuwaniu ludzi, z których ci bardziej słabi psychicznie mogą się targnąć na swoje życie. Będą również i dobre efekty w postaci pojednania lub próby pojednania zwaśnionych córek z ich matkami lub teściowych z synowymi.
W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości, gdzie mogą się dokonać poważne zmiany w zasadach funkcjonowania sądów, prokuratur i policji. Pojawią się też jakieś kłótnie z udziałem autorytetów ze środowiska prawniczego i politycznego. Wiele spraw w zakresie przepisów może zostać teraz całkowicie przewróconych do góry nogami, gdzie stare zasady zostaną zastąpione zupełnie nowymi. Niestety będzie tez dużo takich gwałtownych zmian, które nie wygenerują dobrych efektów. Częściej może teraz też dochodzić do dewastacji mienia zarówno celowo jak i w wyniku niegospodarności.
Energie centrum wpłyną również na nasze zdrowie. Mogą się pojawić schorzenia związane z jamą ustną oraz układem pokarmowym. Może dochodzić do zbiorowych zatruć oraz lokalnych epidemii z efektami żołądkowo jelitowymi.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki czerwca w roku Ognistej Małpy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wschód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować wypadki, zranienia i choroby. Te energie mogą powodować kłopoty i konflikty w wyniku gwałtownych i nieprzemyślanych decyzji. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy kontuzje związane z nogami i stopami. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie wschodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie naszego działu reklamy i marketingu, który poprzez nieroztropność może wywołać poważne zamieszanie a nawet skandal. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny zachód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować wypadki i uszkodzenia ciała, a może to dotyczyć zarówno dzieci oraz mężczyzn. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie i kradzież. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, która będzie tam wyjątkowo silna. Może ona najczęściej powodować problemy z sercem i oczami, dlatego osoby mające w/w problemy nie powinny tam spać i na wszelki wypadek odwiedzić stosownego lekarza. Niebezpieczeństwo może dotyczyć głównie kobiet. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku południa, ponieważ możemy zostać ukarani mandatem lub utknąć w dużym korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na południu na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się kontroli lub straty finansowej z powodów absencji pracownika. Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin mogą mieć teraz bardzo intensywny a zarazem pomyślny czas. Jeśli będą działać w sposób nowoczesny a nawet nietypowy i trafią na odpowiednich ludzi, mogą doświadczyć wyjątkowej okazji do niespodziewanego zastrzyku finansowego. Będzie można teraz uzyskać dotację, odzyskać dług, dostać jakiś prezent lub nagrodę, dlatego warto również wybrać się do kasyna lub odwiedzić kolekturę lotto.

ren Wody Yang będą teraz pod działaniem energii, które mogą dać im duże możliwości w tematyce zawodowo finansowej, ale dobre efekty będą tylko przy odpowiednim zaangażowaniu w dziedzinę marketingu i reklamy. To może być czas obfitujący w wiele ciekawych kontaktów biznesowych, które zaowocują nowymi kontraktami. Samotni panowie będą mogli liczyć na poznanie wyjątkowej kobiety, a nawet potencjalnej przyszłej żony.

yiDrzewa Yin będą mieć bardzo pracowity czas z uwagi na konieczność podniesienia swojej pozycji w odniesieniu do konkurencji, która będzie teraz wyjątkowo skuteczna. Nie warto będzie się uciekać do nietypowych pomysłów, ponieważ może to zostać odebrane, jako robienie wokół siebie sztucznego szumu i cała nasza praca pójdzie na marne. Warto teraz popracować w ciszy i spokoju nad sprawami, które przyniosą lepsze efekty w późniejszym terminie.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami lub kontynuacją zawieszonych projektów. Warto sobie teraz zrobić przerwę w pracy i wybrać się na krótkie wakacje, ponieważ w sprawach zawodowo finansowych może nie być zbyt dobrych efektów. One przyjdą w przyszłym miesiącu, dlatego teraz przygotujmy pod nie odpowiedni grunt.

ding Ognie Yin będą mogły teraz liczyć na przyjaciół lub wspólników, dlatego dobrze będzie teraz działać w zespole. Dodatkowo pojawią się sprzyjające okoliczności, dzięki którym łatwiej będzie o efekty. Może być możliwość poświęcenia większej ilości czasu na sprawy rodzinne, ewentualnie trzeba będzie rozwiązać zaległe sprawy, które niespodziewanie dadzą nam dużo dobrej energii do działania.

bing Ognie Yang będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same. Warto teraz zaryzykować w tematyce biznesu oraz wdrażać nowe projekty, ponieważ ewentualne błędy mogą nie spowodować przykrych perturbacji. Będzie okazja porywalizować z innymi, ale to powinna być czysta przyjemność z gwarantowaną satysfakcją.

ji Ziemie Yin będą mieć teraz okazje do spotkania ludzi, którzy ich zainspirują do stworzenia czegoś, co przyniesie dobre rezultaty finansowe. Jeśli działania będę poprzedzone odpowiednim planem i zostanie wyeliminowane ryzyko, będzie szansa na bardzo atrakcyjne pieniądze. Samotni panowie mogą spotkać na swojej drodze bardzo atrakcyjną kobietę, która zawróci im w głowie na dłużej.

wu Ziemie Yang mogą mieć teraz szczęście do tak zwanych łatwych pieniędzy, dlatego warto rozejrzeć się za jakimiś dofinansowaniami, ewentualnie spróbować szczęścia w grach losowych. W sprawach zawodowych można będzie trochę zaryzykować, dlatego koniecznie odwiedźcie giełdę, lub dajcie odpowiednie instrukcje swojemu maklerowi. Będzie też szansa na dostanie jakiegoś atrakcyjnego prezentu lub nagrody za wcześniejsze działania.

xin Metale Yin mogą mieć teraz bardzo pracowity czas i możliwości podreperowania finansów, ale będzie to wymagało od nich dużego wysiłku. Nie warto teraz chadzać na skróty, ponieważ osiągniemy więcej złego niż dobrego. W pracy będziemy obserwowani przez szefa, dlatego warto się wykazać. Wszelkie nasze błędy i uchybienia mogą być teraz bardzo surowo ukarane, dlatego trzymajmy się zasad i nie ryzykujmy.

gengMetale Yang mogą mieć teraz fartowny czas w aspektach zawodowo finansowych. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię. Podobnie może być tez w życiu prywatnym, dlatego warto również spróbować szczęścia w kasynie lub w popularnym lotto. Odpowiednie znajomości mogą nam teraz dać ogromne moce decyzyjne, dlatego rozważmy nawet zmianę pracy lub biznesu.

 


Buliński Włodzimierz

1592