Prognoza na Wrzesień w roku Ognistego Koguta

ji
kogutWrzesień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Koguta i będzie trwać od 7 września do 8 października.

Wrzesień tak jak jego poprzednik, będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, ale nie unikniemy też „skutków ubocznych”, które będą związane z charakterem całej energetyki miesięcznej, ale również i rocznej, jaka będzie nam teraz towarzyszyć. Głównymi składnikami energetyki nadchodzącego miesiąca znów będą Ziemia oraz Metal, jak w poprzednim miesiącu, ale tym razem ich polaryzacja zmieni się z Yang na Yin, co może spowodować mniejszą skalę lub intensywność wydarzeń, jakie przyniosą. Energie miesiąca znów będą teraz względem siebie w relacji wspierającej, ponieważ Ziemia będzie wspierała Metal, co może spowodować, że nadal będziemy wspierani przez okoliczności w naszych działaniach, ale teraz już nieco słabiej. Musimy pamiętać, że nasze działania wciąż muszą być oparte na mocnych fundamentach, którymi są zasady, honor, oraz porządek i logika, wtedy efekty naszych działań mogą być na prawdę wspaniałe. To może być też wyjątkowy czas dla osób, które zapragną zmian w swoim życiu, ponieważ teraz będzie zielone światło dla tego typu działań.

Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim miesiącu, na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Ziemi, ale tym razem będzie to jej polaryzacja Yin, czyli już nie moc symbolu naszej planety lub ogromnej skalistej góry (Ziemia Yang) , tylko coś na rodzaj sypkiej ziemi lub pustynnego piasku, który odpowiada właśnie za polaryzację żywiołu Ziemi Yin. Ten żywioł symbolizuje między innymi koncentrację, powolny progres działań, oraz pracę zespołową, dlatego warto będzie naśladować aktualną energię miesiąca i połączyć siły z innymi, aby zrealizować swój plan.
Drugi rodzaj energetyki to część tak zwanego Ziemskiego Konaru, który będzie reprezentowany przez żywioł Metalu również o polaryzacji Yin, czyli już nie tego ciężkiego i niebezpiecznego Metalu Yang z poprzedniego miesiąca, choć ten w pewnych warunkach tez potrafi być groźny. Ten rodzaj Metalu symbolizuje między innymi piękną biżuterię, ale również nóż i przebiegłość, czyli nie trudno wyobrazić sobie zachowania ludzi, potajemnie wbijających nóż w plecy innych. Oczywiście musimy brać pod uwagę nie tylko złą stronę tej energii, ponieważ jak każda inna, posiada również te dobre cechy. Metal Yin to również strategia i logika, która może przynosić wielkie osiągnięcia i rozwiązywać wiele problemów. Spróbujmy wykazywać te cechy w swoim zachowaniu i wykorzystać je na swoje cele.
Biorąc pod uwagę polaryzację i układ żywiołów września, można powiedzieć, że nadchodzący miesiąc przyniesie okoliczności, które mogą wspierać nasze działania, ale nie będzie to zjawisko zbyt szybkie, dlatego ci, którzy wykażą się cierpliwością, będą mogli w pełni skorzystać z dobrodziejstw tej energetyki. Jeżeli ktoś stawia na szybkie i gwałtowne zmiany, to nie dostanie zielonego światła od okoliczności. Działanie tego wspomagania można określić słowami popularnego przysłowia, które zarazem idealnie pokrywa się z charakterem działania energii Niebiańskiego Pnia, czyli: „Ziarnko do ziarnka, i uzbiera się miarka”. Właśnie to powiedzenie ukazuje całą kwintesencję sposobu działania tej energii w tym miesiącu, i tak należy działać, aby przełożyć to jak na najlepsze wyniki. Wrzesień będzie też dobrym czasem dla ludzi, którzy wzbudzają sobą zaufanie oraz są sumienni w tym, co robią. Wszelkie odstępstwa od tej normy będą piętnowane przez tą energetykę.
Należy też zauważyć, że wrzesień zdubluje energię Ziemskiego Konaru z energetyki roku Ognistego Koguta, zatem teraz będziemy mieć dwa, a czasami nawet trzy lub cztery konary tego zwierzęcia.
Co to oznacza? Może to przede wszystkim zwielokrotnić moc żywiołu Metalu Yin, oraz spowodować, że właśnie teraz spełni się wiele zapowiedzi z prognozy rocznej, którą zamieściłem w lutym. Zresztą, jak przestudiujecie moją prognozę na Rok Ognistego Koguta, to dostrzeżecie, że kilka spraw już się spełniło.

Wracając do września, to zdublowanie metalowych energii na każdego może wpłynąć inaczej, jednak najbardziej niebezpieczne może to być dla osób, których żywioł urodzeniowy, to Drzewo Yin. Dniami, w których będziemy mieć aż trzy konary Koguta, będą: pierwszy dzień miesiąca, czyli 7 wrzesień oraz 19 wrzesień i 1 październik. W tych dniach, zakres godziny Koguta przyniesie też czwarty taki sam konar, co odpowiednio zwielokrotni efekt. Ogólnie rzecz biorąc, to może być też świetny czas dla osób, dla których żywioł Metalu jest korzystny, ale również dla wynalazców, osób o technicznych duszach, dla stylistów, chirurgów, sportowców, maklerów, oraz wszelkiego rodzaju przywódców.
Naszą uwagę powinny przykuć w tym miesiącu jeszcze dni z ziemskim konarem Królika, czyli: 13, 25 wrzesień i 7 październik, ponieważ w tych dniach z powodu silnego konfliktu dwóch Kogutów (rok i miesiąc) z Królikiem, ten drugi (z dnia) nie będzie miał szans. W praktyce może to oznaczać duże prawdopodobieństwo uszkodzeń kości, zatem ostrożnie w tych dniach z podróżami i z uprawianiem sportów.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to energia września z jej podwojonym Metalem, oraz dodatkowo wspierana Ziemią, może przynieść więcej nieporozumień i kłótni oraz tak zwanych podjazdowych wojenek, które teraz będą na topie. Ludzie nie będą wprost sobie mówić, co im leży na sercu, tylko będą starać się stawiać przeciwnika przed faktem dokonanym, wyciągając niejednokrotnie wobec niego stosowne konsekwencje. To będzie w pełni przemyślania i zaplanowana gra. Tak jak w zeszłym miesiącu, będzie też wiele incydentów związanych z przekraczaniem prawa, a że mamy miesiąc z Metalem Yin, może się pojawić więcej wypadków i napaści z udziałem nożowników. Będzie też więcej napadów i kradzieży z biżuterią w tle. Ten żywioł może również powodować okaleczenia przy użyciu ostrych lub szpiczastych metalowych przedmiotów lub narzędzi, dlatego uważajcie w tym miesiącu podczas majsterkowania, oraz podczas kuchennych rewolucji. Byłbym też ostrożny w tym miesiącu w temacie grania na giełdzie oraz zlecania inwestycji maklerom, ponieważ wiele działań w tym temacie może być chybionych, a to za sprawą wielu spekulacji, jakie teraz mogą mieć miejsce.
Nadchodzący miesiąc będzie też odpowiednim czasem dla sporządzania wszelkich biznesplanów, ewentualnie harmonogramów dotyczących wszelkich zmian w naszym życiu. To, co teraz ustalimy, może być początkiem czegoś bardzo wartościowego. Warto zatem poświęcić więcej czasu na planowanie, poradzić się osób bardziej doświadczonych od nas i dwa razy się zastanowić, zanim podejmiemy decyzje.

Efekty tego energetycznego aliansu będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może dojść do zmiany prawa i przepisów. Zmiany mogą dotyczyć sądownictwa, obronności, służb specjalnych czy przepisów skarbowych. Wszystkie te zmiany oraz sposób ich przeprowadzenia mogą być częścią jakiegoś większego planu, który został ustalony już dużo wcześniej. W związku z tym, że w wrzesień będzie zawierał ten sam zestaw energii jak w sierpniu, ale o innej polaryzacji, to może się zmniejszyć presja inicjatorów zmian. W niektórych przypadkach może to oznaczać większą wolę kompromisu, ale w reszcie przypadków może to oznaczać zimną wyrachowaną grę. Będziemy obserwować najprawdopodobniej nasiloną falę skrupulatnych kontroli w zakresie podatkowym, a większość z nich będzie przeprowadzana na zasadzie zaskoczenia. Znów może wrócić temat Trybunału Konstytucyjnego i spraw związanych z praworządnością w Polsce, co może pociągnąć za sobą ingerencje ze strony Unii Europejskiej. Niewykluczone, że KE zastosuje też jakiś rodzaj sankcji za niesubordynację Polski w temacie przyjmowania uchodźców. Możliwe są również jakieś personalne zmiany w rządzie lub na głównych stanowiskach w partiach opozycyjnych.
W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o szpiegach, wywiadzie i wszelkiego rodzaju prowokacjach. Na jaw mogą wyjść jakieś tajne działania lub dokumenty związane z próbą jakiegoś zamachu stanu. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości. Niektórzy z nich będą grali na dwa fronty, co może zostać im wytknięte i obniżyć ich notowania w sondażach. We wrześniu może również dochodzić do ataków terrorystycznych lub działań, które będą miały za zadanie takie ataki imitować. Mogą być z tym również powiązane tajne służby jakiegoś kraju, które mogą zostać przy tym zdemaskowane. Niewykluczone, że dojdzie do jakichś walk zaczepnych na terenach pustynnych.

Połączenie Ziemi Yin i Metalu Yin może również wpłynąć na pogodę powodując, że dzięki wypadkowej energii Metalu, możemy doświadczyć we wrześniu większości znacznie zimniejszych dni, a nawet lokalnych przygruntowych przymrozków. Jeśli chodzi o zdrowie, to teraz może być więcej infekcji związanych z gardłem i oskrzelami.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to nadal słabnący żywioł Ognia może już nie wspierać dziedzin gospodarki z nim związanych, zatem zyski oraz akcje takich dziedzin jak: energetyka, przemysł lotniczy, show biznes, usługowy charakter biznesu, odlewnictwo, wydobycie gazu oraz ropy naftowej, mogą zacząć pikować w dół. Najwięcej przychodów mogą odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Metalu, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Słaby żywioł Ognia przyniesie też więcej koloru czerwonego w notowaniach giełdowych.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, wrzesień może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni. Może wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu za sprawą jakiegoś znanego dziennikarza czy prezentera. Będzie się teraz dużo mówiło o kontrowersyjnych artystach i ich dziełach. Na światło dzienne może wyjść sprawa jakiegoś ukrywanego związku homoseksualnego, który może być dla wielu zaskakującą informacją. Generalnie w tym miesiącu może się więcej mówić o problemach związanych z parami homoseksualnymi.
We wrześniu więcej się będzie mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką transportem, turystyką i usługami medycznymi i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z którąś z tych dziedzin. Jakieś zmiany albo incydenty mogą się zdarzyć w temacie związanym z wodą. Możliwe lokalne powodzie lub podtopienia, a padać niestety może więcej niż zwykle.
Kombinacja energii w centrum energetyki może również przynieść bardzo ciekawe i spektakularne osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz finansowe. W centrum uwagi mogą się pojawić wydarzenia związane ze statkami, stoczniami, elektrowniami wodnymi.
W związku z tym, że energie czasowe będą teraz podwojone, to siła ich oddziaływania może być w tym miesiącu bardzo duża. W centrum energetyki pojawi się silna energia żywiołu Wody, która może nacechować nasze życie pesymistycznym nastawieniem do wielu spraw i spotęguje ona efekt strachu, dzięki któremu pewne wpływowe grupy będą chciały podporządkować sobie obywateli. Ten efekt może również wpłynąć negatywne na sferę ekonomiczną, i możliwe jest wywołanie kolejnego światowego kryzysu.
Ten miesiąc może być nacechowany w wiele incydentów w świecie Internetu, dlatego zabezpieczcie swoje komputery i nie wierzcie w to, co piszą portale, szczególnie te plotkarskie. Będzie teraz więcej celowej propagandy i manipulacji, dlatego logika będzie podstawą do zrozumienia danej sytuacji.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki września w roku Ognistego Koguta, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie zdublują się energie tak zwanej żółtej” piątki”, które mogą powodować kłopoty zawodowo finansowe oraz zdrowotne w naszym życiu. Jeśli w naszym domu w rejonie południa znajdują się drzwi główne lub nasza sypialnia, to możemy być zagrożeni problemami związanymi z sercem, układem krążenia, krwotokami, oczami czy układem hormonalnym. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym to mogą się zdarzyć problemy z działem reklamy, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola. Jako remedium umieśćmy tam dużo czegoś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić, to nie lekceważyłbym tych zapowiedzi. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki. Jako remedium postawmy tam i palmy czerwoną stożkową święcę lub kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej. W tym sektorze mogą się też zdarzać awarie komputerów lub układów wodno kanalizacyjnych. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin mogą teraz mieć w pewnych sprawach nieco pod górkę, dlatego trzeba będzie zachować czujność w działaniu i nie podejmować nieprzemyślanych decyzji. Kluczem do sukcesu będzie dobry plan i posłuchanie rad osób bardziej doświadczonych. Generalnie to powinien być bardzo dobry czas, ponieważ wokół nich pojawi się dużo przychylnych im osób, które pomogą w razie czego. Uwaga za kierownicą i noga z gazu.

renWody Yang będą mieć teraz bardzo wyostrzone zmysły, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w sprawach zawodowych, i nie powinny ryzykować. Okoliczności przyniosą im moce decyzyjne, a pewne zaległe sprawy w końcu ruszą do przodu. Niewątpliwie oprócz determinacji przyda się również pomoc innych, dlatego powinny wypatrywać wokół siebie pomocnych ludzi. To może być również dobry czas na spędzenie miłych chwil w gronie rodziny.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz czas sprzątania po ostatnich zaległościach. Jakaś dawna sprawa może teraz wrócić i skomplikować plany. Muszą uważać i nie ulegać wpływowi nowo poznanych osób, ponieważ mogą zostać wciągnięte w jakieś niesprzyjające wydarzenia. Będzie realne zagrożenie ze strony prawa, dlatego ostrożnie z podejmowaniem decyzji i na wypowiedziane słowa oraz ostrożnie za kierownicą, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo wypadkiem.


jiaDrzewa Yang za sprawą odpowiednich znajomości mogą odkryć przysłowiową żyłę złota w postaci dobrego układu biznesowego, ewentualnie będzie szansa awansować w hierarchii zawodowej. Może być potrzeba załatwienia jakiejś trudne sprawy urzędowej, ale przy odpowiednim wysiłku, wszystko ułoży się pomyślnie. To może być bardzo męczący miesiąc, ale osłodzi nam to dobra passa finansowa. Nie warto przeceniać teraz swoich możliwości.

dingOgnie Yin będą teraz zmuszone działać w sposób wyważony, bez zbytniego wydziwiania, ponieważ tylko tak wzbudzą do siebie zaufanie partnerów w biznesie. Pojawią się też osoby, które zaproponują im możliwości zarobienia łatwych i szybkich pieniędzy. Niewykluczone dostanie prezentu lub spadku a nawet wygranej, dlatego koniecznie próbujcie szczęścia w najbliższej kolekturze lotto. Dobry czas na inwestycje.

bingOgnie Yang mogą poczuć prawdziwy wiatr w żaglach, ponieważ okoliczności będą je dopingować do śmiałego działania, a efekty mogą się pojawić w jak najbardziej namacalnej formie. Z powodzeniem mogą teraz pomyśleć o rozwoju ich biznesu czy o spółkach, ponieważ znajdą się osoby, które mogą ich zainspirować ciekawymi pomysłami. Ciężka praca przyniesie teraz wymierne skutki w postaci doskonałych finansów. Samotni panowie poszukujący swojej drugiej połowy, wyostrzyć wzrok!

jiZiemie Yin będą miały teraz bardzo towarzyski czas, który może również okazać się owocny, jeśli chodzi o kontakty biznesowe, ale również odnośnie odświeżania starych znajomości. Działajcie teraz w grupie lub zespole i pamiętajcie o zasadzie – „ziarnko do ziarnka …”. Dobre efekty będzie można osiągnąć działając zdecydowanie i bez zbytniego tracenia czasu na niepotrzebne przemyślenia. Trzymanie porządku wokół siebie może ułatwić wiele codziennych spraw, które będą piętrzyły się na każdym kroku.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz trudny czas w tematach zawodowych, ponieważ będą musiały stawić czoła swoim największym konkurentom, a w dodatku pojawi się wiele pracy, która nie przyniesie namacalnych efektów, co może osłabić ich waleczność. Na te, trzeba będzie trochę poczekać, dlatego warto ten miesiąc przeznaczyć na spóźnione wakacje i najlepiej pojechać na nie w grupie najlepszych przyjaciół, przy których zapomnimy o trudach dnia powszedniego.

xinMetale Yin będą miały teraz zielone światło do wszelkich działań, a to wszystko za sprawą niesamowicie mocno wspierających okoliczności. Pewne sprawy mogą się wręcz toczyć bez waszej ingerencji, dlatego warto wykorzystać ten czas na odpoczynek i wyjechać na wakacje. Niektórzy z was będą zmuszeni działać według reguł innych, ale warto będzie to zrobić, ponieważ efekty będą wspaniałe. Może być konieczność stawieniom czoła trudnym sprawom z przeszłości.

gengMetale Yang za sprawą sprzyjających okoliczności będą mogły załatwić praktycznie każdą sprawę, dlatego jeśli coś nad wami wisi zaległego, to bierzcie teraz tego byka za rogi. W sprawach zawodowych trzeba będzie uwzględnić oddech konkurencji na plecach, ale to tylko doda wam mocy i wzmocni wasze moce przerobowe. To będzie dobry czas na inwestycje, nie tylko finansowe, ale również w siebie, więc pora na szkolenia i dodatkową edukację.

 


Buliński Włodzimierz

1434