Prognoza na Sierpień w roku Ognistego Koguta

wu
malpaSierpień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Małpy i będzie trwać od 7 sierpnia do 7 września.

Sierpień, tak jak jego poprzednik, będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co wprowadzi też więcej harmonii w naszym życiu, ale nie unikniemy też „skutków ubocznych”, które będą związane z charakterem całej energetyki miesięcznej, jaka będzie nam towarzyszyć.
Energie miesiąca będą teraz względem siebie w relacji wspierającej, ponieważ Ziemia będzie wspierała Metal, co może spowodować, że będziemy wspierani przez okoliczności w naszych działaniach, ale te działania muszą być oparte na mocnych fundamentach, którymi są zasady, honor, oraz porządek i logika. To wsparcie od okoliczności będzie promowało raczej utrzymanie pewnych wcześniejszych tendencji, niż budowanie czegoś nowego.

Wchodząc w szczegóły, zobaczymy w akcji żywioł Ziemi Yang na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, która to symbolizuje solidną i wysoką górę, dzielnie stawiającą czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. Ten rodzaj Ziemi oznacza solidny fundament, przywiązanie do zasad i niezmienność w poglądach, więc to te cechy będą teraz dominować w działaniu ludzi. To również charakterystyka okoliczności, jakie będą nam teraz towarzyszyć. Ziemia Yang to też rzeczywista góra, a zatem ludzie mogą teraz bardziej wybierać tereny górzyste na wakacyjne wojaże, niż okolice morskie, dlatego jeśli ktoś ma biznes turystyczny w górach, nie powinien teraz narzekać na brak pracy.
Drugi rodzaj energetyki to żywioł Metalu, i ten również będzie posiadał polaryzację Yang. Ten rodzaj Metalu możemy porównać do potężnego ostrego miecza, który tnie wszystko, co spotka na swojej drodze. W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Wody i Ziemi, które będą miały dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Szczególny wpływ na wydarzenia będzie miała Woda, która w miesiącu Małpy rodzi się niejako na nowo w cyklu rocznym. To właśnie Woda może być kluczem do rozwiązania ewentualnych trudnych spraw, poprzez odbieranie bardzo silnej energii od Metalu dodatkowo wzmocnionego Ziemią. Woda to mądrość, więc będzie to rodzaj bezpiecznika, na wypadek dość gwałtownych wydarzeń, a z takimi możemy mieć teraz do czynienia. Niestety, ale to jest polaryzacja Yang Wody, zatem w pewnych sytuacjach efekty mogą być zupełnie odwrotne, czyli możemy doświadczać iście rewolucyjnych i gwałtownych reakcji wokół nas.

Generalnie Metal będzie można uznać za energię wypadkową w nadchodzącym miesiącu Ziemnej Małpy, a szczególnie ogromną moc może on mieć 15 i 27 sierpnia za sprawą uformowania się tak zwanego układu kierunkowego. To w tych dniach szczególnie uważać trzeba podczas podróżowania i uprawiania sportów związanych z szybkością, ponieważ istnieje zagrożenie wypadkami. Również w tych dniach trzeba ostrożnie postępować w pracach wymagających używania ostrych narzędzi.
Patrząc obrazowo na cały filar obecnego miesiąca, można by go porównać do widoku szybko jadącego pociągu, w podziemnym tunelu. Niewykluczone zatem, że usłyszymy o jakichś zdarzeniach związanych z pociągami pokonującymi trasę częściowo pod ziemią, lub przejeżdżających przez skalne tunele. To samo może tez dotyczyć samochodów. Zwróciłbym szczególnie uwagę na kierunek północno zachodni europy, gdzie znajduje się tunel pod kanałem La Manche. Może się tam zdarzyć jakiś groźny incydent, a nawet zamach. Niebezpiecznie może też być na południu europy w tunelach górskich.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Ziemnej Małpy może z jednej strony przynieść skoncentrowanie i skupienie na osiąganiu celów, ale również nadmierną upartość i niechęć do kompromisów, która będzie pogłębiać wcześniej rozpętane konflikty. Ludzie mogą się teraz, mówiąc kolokwialnie, okopać na swoich pozycjach i czekać na rozwój wydarzeń, zamiast próbować je sami rozwiązywać. Będą też i tacy, którzy zdecydują się na silne uderzenia w przeciwnika. Im bardziej przeciwnik będzie blokował ich ruchy, tym mocniejsze okaże się kontruderzenie. To jest zapowiedź poważnych konfliktów, i tak jak pisałem, tylko mądrość może wtedy ustrzec przed katastrofą.
Okoliczności mogą nastrajać ludzi w sposób konserwatywny, a zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu stare i sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej ostrożni i rozważni, więc ciężko będzie teraz zdobyć poparcie dla nowoczesnych i nietypowych pomysłów. To będzie czas, kiedy docenimy siłę w jedności, a rodzina i dom staną się naszym priorytetem numer jeden. Energetyka nastroi ludzi na lenistwo, obojętność i wywoła niechęć do nadmiernego wysiłku, a zatem i angażowanie się w sprawy innych. Ludzie będą teraz mniej czuli na problemy innych, zachowując się bardziej egoistycznie. Ziemia to koncentracja i skupienie, dlatego ta energetyka, gdy jest odpowiednio użyta może wprowadzić też więcej spokoju, nadziei oraz wyważonych działań. Energia ziemskiego konaru dostarczy nam ochoty na odkrywanie i badanie, dlatego sierpień może być dobrym czasem dla wielu naukowców, wynalazców, konstruktorów i poszukiwaczy skarbów. Niewykluczone, że usłyszymy o odkryciu jakiegoś skarbu ukrytego pod ziemią, ewentualnie jakiegoś obiektu militarnego z czasów wojny. To będzie również dobry czas dla negocjatorów oraz przywódców, którzy mogą być poddani wielkiej próbie, a od ich działań może teraz wiele zależeć. Możemy obserwować wydarzenia, gdzie odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach będą w stanie zażegnać stare konflikty, wypracować wiele kompromisów czy osiągnąć uznanie w oczach innych. To może być też niestety czas wywoływania konfliktów, szczególnie przez ludzi niedoświadczonych i pozbawionych woli kompromisu.

Efekty energetyki sierpnia będą też widoczne w świecie polityki, gdzie powinno być bardziej spokojnie, a nawet wręcz leniwie. Nie powinno być żadnych zmian w prawie, natomiast będą wdrażane zmiany, które zostały zatwierdzone wcześniej. Bardziej dynamicznie może być natomiast w egzekwowaniu prawa, a najbardziej spektakularne efekty będzie można zanotować w kontrolach drogowych oraz kontrolach skarbowych. Możemy usłyszeć o wykryciu i zlikwidowaniu zorganizowanych grup przestępczych, które trudnią się handlem bronią, czy wyłudzają zwroty podatkowe. Kontrolowane będą też organizacje pozarządowe i fundacje o dziwnych powiązaniach.
W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o działaniach, które mogą wpłynąć na losy przyszłej Unii Europejskiej. Napięta atmosfera może być w jej północno zachodniej części, czyli można się spodziewać jakichś ważnych deklaracji ze strony Wielkiej Brytanii, związanych z Brexitem. Również inne państwa mogą zacząć głośno mówić o wystąpieniu ze wspólnoty. Niewykluczone, że politycy w Brukseli uruchomią wobec Polski sankcje, które tym razem wejdą w fazę czynów, a nie tylko ostrzeżeń. Poza Europą możliwe są jakieś działania wojenne na terenach górzysto pustynnych z udziałem czołgów, lub ciężkiego sprzętu bojowego. Bardzo możliwe, że jakieś państwo dokona podziemnej próby broni atomowej, lub wystrzelenia pocisków mogących przenosić taką broń.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Metalu wzmocniony żywiołem Ziemi będzie wspierał następujące dziedziny: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Dużym powodzeniem będzie się też cieszył wszelki przemysł wydobywczy, czyli kopalnie, rafinerie, oraz rolnictwo i wszelkie dziedziny związane z wykorzystywaniem naturalnych zasobów naszej planety. Również budownictwo i handel nieruchomościami może przeżywać teraz renesans. Bardzo duże zyski możemy teraz również obserwować w przemyśle drzewnym oraz papierniczym. Giełda wraz z zanikiem żywiołu Ognia, niestety może zacząć tracić stabilność, i indeksy będą notować spadki.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, sierpień może przynieść wydarzenia związane z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w tym miesiącu może się pojawić dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a szczególnie tych dotyczących matek i ich dzieci. Dużym echem w wielu dyskusjach odbije się zapewne program „500+”, którego zasady mają się nieco zmienić na kolejny rok. Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przynieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego, mimo, że mamy okres letni. Może być teraz głośno o fali jakiejś choroby zakaźnej, która może spowodować zamieszanie w służbie zdrowia. Będzie też głośno na temat naturalnych metod leczenia oraz szczepień ochronnych. Niewykluczone, że w związku z tym drugim tematem, dojdzie do jakiegoś przykrego incydentu. Energia Ziemi spowoduje, że w sierpniu bardzo dużo się będzie mówić o służbie zdrowia, i mogą być związane z tym tematem jakieś protesty. Żywioł Ziemi jest też związany z sektorem górniczym, dlatego sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie rudy i węgla). Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach. Ten żywioł jest również związany z ekologicznymi źródłami energii, zatem więcej się będzie mówić o tak zwanej zielonej energii, czyli o farmach wiatrowych i przepisach z tym związanych.
Alians centralnej energii miesięcznej i rocznej może przynieść więcej awarii linii elektroenergetycznych, światłowodów, rurociągów z ropą, gazem czy wodą. Możemy też usłyszeć o kłopotach w związkach znanych ludzi, oraz może dojść do jakiegoś zaskakującego rozwodu. Może również częściej dochodzić do poronień, dlatego wszystkie kobiety w ciąży, powinny teraz na siebie uważać.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki sierpnia w roku Ognistego Koguta, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek północno zachodni, ponieważ pojawi się tam miesięczna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”, która nada wydarzeniom na świecie bardzo dynamiczny i agresywny wymiar, ponieważ połaczy się z energią roczną, tworząc tak zwaną kombinację „walki byków”, która przynosi ogromne awantury i nieporozumienia. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub okna, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

Trzecim newralgicznym kierunkiem będzie południe, głównie za sprawą rocznej energii Ziemi 5, która w połączeniu z energią miesięczną może wywołać w tej części krajów czy kontynentów jakieś incydenty z udziałem służb mundurowych czy wojska. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub firmy w tym sektorze naszego wykresu, to niewykluczone, ze doświadczymy jakiegoś problemu urzędowego lub po prostu złapiemy solidny mandat. Jako remedium, dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk naszego mechanicznego zegara i zachowajmy czujność i ostrożność w działaniach.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą mieć teraz bardzo wyostrzone zmysły, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w sprawach zawodowych, i nie będą raczej ryzykować. Okoliczności przyniosą im moce decyzyjne, a pewne zaległe sprawy w końcu ruszą do przodu. Niewątpliwie oprócz determinacji przyda się również pomoc innych, dlatego powinny wypatrywać wokół siebie pomocnych ludzi. To może być dobry czas na spędzenie miłych chwil w gronie rodziny.

renWody Yang mogą teraz mieć w pewnych sprawach nieco pod górkę, dlatego trzeba będzie zachować czujność w działaniu i nie podejmować nieprzemyślanych decyzji. Kluczem do sukcesu będzie dobry plan i posłuchanie rad osób bardziej doświadczonych. Generalnie to powinien być bardzo dobry czas, ponieważ wokół nich pojawi się dużo przychylnych im osób, które pomogą w razie czego. Uwaga za kierownicą i noga z gazu.

yiDrzewa Yin za sprawą odpowiednich znajomości mogą odkryć przysłowiową żyłę złota w postaci dobrego układu biznesowego, ewentualnie będzie szansa awansować w hierarchii zawodowej. Może być potrzeba załatwienia jakiejś trudne sprawy urzędowej, ale przy odpowiednim wysiłku, wszystko ułoży się pomyślnie. To może być bardzo męczący miesiąc, ale osłodzi nam to dobra passa finansowa.


jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz czas intensywnych spotkań i pozyskiwania nowych znajomości, które mogą być zaczątkiem ciekawie zapowiadających układów biznesowych. Nie powinny jednak ulegać zbyt dużemu wpływowi nowo poznanych osób, ponieważ mogą zostać wciągnięte w jakieś niesprzyjające wydarzenia. Będzie realne zagrożenie ze strony prawa, dlatego ostrożnie z podejmowaniem decyzji, oraz ostrożnie za kierownicą.

dingOgnie Yin mogą poczuć prawdziwy wiatr w żaglach, ponieważ okoliczności będą je dopingować do śmiałego działania, a efekty mogą się pojawić w jak najbardziej namacalnej formie. Z powodzeniem mogą teraz pomyśleć o rozwoju ich biznesu czy o spółkach, ponieważ znajdą się osoby, które mogą ich naprowadzić na właściwą ścieżkę. Ciężka praca przyniesie teraz wymierne skutki w postaci doskonałych finansów. Samotni panowie poszukujący swojej drugiej połowy, znają ją.

bingOgnie Yang będą teraz zmuszone działać w sposób wyważony, bez zbytniego wydziwiania, ponieważ tylko tak wzbudzą do siebie zaufanie partnerów w biznesie. Pojawią się też osoby, które zaproponują im możliwości zarobienia łatwych i szybkich pieniędzy. Niewykluczone dostanie prezentu lub spadku a nawet wygranej, dlatego koniecznie próbujcie szczęścia w najbliższej kolekturze lotto.

jiZiemie Yin mogą mieć teraz trudny czas w tematach zawodowych, ponieważ będą musiały stawić czoła swoim największym konkurentom, a w dodatku pojawi się wiele pracy, która nie przyniesie namacalnych efektów. Na te, trzeba będzie trochę poczekać, dlatego warto ten miesiąc przeznaczyć na wakacje i najlepiej pojechać na nie w grupie najlepszych przyjaciół, przy których zapomnimy o trudach dnia powszedniego.

wuZiemie Yang będą miały teraz bardzo towarzyski czas, który może również okazać się owocny, jeśli chodzi o kontakty biznesowe. Działajcie teraz w grupie lub zespole. Dobre efekty będzie można osiągnąć działając zdecydowanie i bez zbytniego tracenia czasu na niepotrzebne przemyślenia. Trzymanie porządku wokół siebie może ułatwić wiele codziennych spraw, które będą piętrzyły się na każdym kroku.

xinMetale Yin za sprawą sprzyjających okoliczności będą mogły załatwić praktycznie każdą sprawę, dlatego jeśli coś nad wami wisi zaległego, to bierzcie teraz tego byka za rogi. W sprawach zawodowych trzeba będzie uwzględnić oddech konkurencji na plecach, ale to tylko doda wam mocy i wzmocni wasze moce przerobowe. To będzie dobry czas na inwestycje, nie tylko finansowe, ale również w siebie, więc pora na szkolenia i dodatkową edukację.

gengMetale Yang będą miały teraz przysłowiowy fart w sprawach finansów, a to wszystko za sprawą niesamowicie mocno wspierających okoliczności. Pewne sprawy mogą się wręcz toczyć bez waszej ingerencji, dlatego warto wykorzystać ten czas na odpoczynek i wyjechać na wakacje. Niektórzy z was będą zmuszeni działać według reguł innych, ale warto będzie to zrobić, ponieważ efekty będą wspaniałe.

 


Buliński Włodzimierz

1305