Prognoza na Październik w roku Ognistego Koguta

geng
piesPaździernik według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Psa i będzie trwać od 8 października do 7 listopada.

Październik będzie kontynuował tendencję poprzednich miesięcy, ponieważ będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, choć ze względu na specyficzny charakter aktualnych energii, nie unikniemy też pewnych „skutków ubocznych”. Należy pamiętać, że każda energia ma swoje dobre i złe oblicze, dlatego to do nas należy decyzja, którą z tych masek wykorzystamy na własne cele. Oczywiście, jeśli ktoś zechce wykorzystać tą gorszą przeciwko nam, wtedy nasz wpływ na wydarzenia może być odpowiednio mniejszy, ale głowa do góry, ponieważ zawsze można zrobić unik, którego patronem jest jedna z energii aktualnego miesiąca.

Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca, jest Metal Yang, który symbolizuje potężny miecz, tnący wszystko, co spotka na swojej drodze. On działa zdecydowanie i bez zbędnych konwenansów, choć często z zasadami, jednak to zależy od reakcji przeciwnika. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. To właśnie ten element energetyki miesiąca może powodować „skutki uboczne”, o których wspominałem wyżej, ponieważ Metal Yang to patron walki i zdecydowanego uderzenia, którego cechy mogą teraz się objawiać w działaniach ludzi. Metal Yang czasami potrafi dla wielkiej sprawy poświęcić jednostki, dlatego mogą się teraz pojawić wydarzenia, z których skutkami nie każdy może się zgadzać. Pamiętajmy, że ten żywioł oznacza również taktykę i plan działania, dlatego będziemy mogli w razie niebezpieczeństwa zrobić wcześniej wspomniany unik. Zatem w razie wystąpienia sytuacji trudnej, spróbujmy zastosować tak zwaną technikę walki bez walki ;-)
Drugi rodzaj energetyki to część tak zwanego Ziemskiego Konaru Psa, od którego pochodzi nazwa miesiąca, a ten będzie reprezentowany w przewadze przez żywioł Ziemi Yang, która to symbolizuje solidną i wysoką górę, która to dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. To ta cecha będzie dominować w działaniu ludzi, którzy będą teraz szczególnie nieustępliwi, reagując na pewne zdarzenia w sposób przesadny, choć niektórzy rzeczywiście będą mieć rację po swojej stronie. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o energie polaryzacji Yin, Metalu i Ognia, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. One też mogą być istotne w dniach z konarem Smoka, ponieważ będą się wtedy uaktywniać podczas tak zwanego konfliktu. Te dni to: 8, 20 październik i 1 listopad. Mogą nas wtedy zaskoczyć jakieś skryte i zaplanowane działania, które mogą być punktem zapalnym większych wydarzeń. Jak widać, pierwszy dzień miesiąca będzie już takim katalizatorem, zatem uważnie obserwujcie wydarzenia i bądźcie ostrożni.

Jak widzimy, w tym miesiącu dojdzie do bardzo silnego wpływu żywiołu Metalu, ponieważ to on będzie stanowił energetykę wypadkową (Ziemia wspiera Metal). Możemy się zatem spodziewać wydarzeń globalnych, których katalizatorem będą ludzie ale również i nasza planeta, która jest związana z żywiołem Ziemi. Szczególnie jej polaryzacja Yang jest związana z budową naszej planety, dlatego w tym miesiącu powinniśmy się spodziewać wielu wydarzeń związanych ze zmianami geologicznymi. Dodatkowym katalizatorem mogą być wspomniane przeze mnie wcześniejsze daty konfliktów, ponieważ Pies i Smok stanowią tak zwaną oś Ziemi. Może dochodzić do trzęsień ziemi w wyniku ruchów płyt tektonicznych, a co za tym idzie, może dojść do tsunami lub obudzenia niektórych wulkanów. Niewykluczone są też obsunięcia ziemi oraz lawiny błotne. Mogą też wyniknąć jakieś zakłócenia związane z biegunami magnetycznymi ziemi, które mogą spowodować problemy w działaniu przyrządów pomiarowych i wywołać jakieś wypadki lotnicze. Możemy również teraz częściej słyszeć o sprawach związanych z górnictwem, i częściej może dochodzić do wypadków w kopalniach, głównie z powodu zasypania szybów czy chodników. Niestety, ale również duże niebezpieczeństwo może czekać na ludzi w górach. Może się zdarzać więcej wypadków z udziałem turystów, ale również profesjonalnych alpinistów, którzy będą chcieli zdobywać kolejne swoje szczyty. Może dojść do awarii lub katastrofy jakiejś górskiej kolejki linowej, ewentualnie zawalenia metalowego mostu.
Jeśli już wspomniałem o naszej planecie, to energetyka miesiąca może wpłynąć na aurę, która przyniesie więcej chłodnych dni, a nawet może to przynieść przymrozki oraz opady śniegu. Powinniśmy zacząć się cieplej ubierać, ponieważ miesiąc będzie osłabiał immunologię i sprzyjał infekcjom górnych dróg oddechowych. Będzie też więcej tak zwanych wirusów jelitowych, które mogą uprzykrzyć nam życie, dlatego dbajmy o higienę osobistą i myjmy częściej ręce.
Ten miesiąc przyniesie też i dobre wydarzenia, ponieważ Ziemia to koncentracja i skupienie, dlatego energetyka wypadkowa, czyli żywioł Metalu, spowoduje, że październik może być dobrym czasem dla wielu myślicieli, naukowców, negocjatorów oraz przywódców. Możemy obserwować wydarzenia, gdzie odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach będą w stanie zażegnać stare konflikty, wypracować wiele kompromisów czy osiągnąć uznanie w oczach innych. To będzie czas, kiedy warto będzie nieco pogłówkować, zrobić dobry plan działania, zdawać egzaminy, szczególnie w zakresie przedmiotów ścisłych. Czas będzie sprzyjał ludziom, którzy w swojej pracy stawiają na precyzję i wspomaganie nowych technologii, dlatego teraz możemy usłyszeć o nowych wynalazkach z zakresu inżynierii mechanicznej, robotyki, przemysłu zbrojeniowego czy chirurgii i mikrochirurgii.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to energia wypadkowa miesiąca może przynieść nie tylko wcześniej wspomniane skoncentrowanie i skupienie na osiąganiu celów, ale również nadmierną upartość i zbyt ostre traktowanie przeciwników, które to będą pogłębiać wcześniej rozpętane konflikty. Ludzie mogą się teraz, mówiąc kolokwialnie, walić wszystko między oczy, bez dbania o konwenanse. Pamiętajcie zatem o stosownych unikach i generalnie uciekajcie od konfrontacji z takimi osobami, ponieważ teraz stosowana przez nich logika może przypominać przysłowiowe dziecko wylane z kąpielą. Te sprawy będzie można załatwić w następnym miesiącu, ponieważ będzie tendencja do głębszych przemyśleń i refleksji.
Żywioł Metalu to zasady i honor, a Ziemia to konserwatyzm, zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu stare i sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej ostrożni i rozważni, więc ciężko będzie przekonać kogoś do zupełnie nowego podejścia do sprawy.

Efekty działania energetyki w nadchodzącym miesiącu będą też widoczne w świecie polityki, a biorąc pod uwagę wcześniej wspomniane połączenie konserwatyzmu i zasad, będziemy obserwować jakieś silne zmiany w fundamentalnych zasadach funkcjonowania kraju. Może się pojawić wiele zmian w tematyce prawa, szczególnie w zakresie podatków, przepisów celnych, wojskowości, sądownictwa czy zasad funkcjonowania ważnych instytucji zarządzających państwem. Mogą zostać przedstawione propozycje zmian w prawie, które wywołają powszechny strach oraz oburzenie pewnej części społeczeństwa, co może doprowadzić do wielu protestów i demonstracji. W niektórych przypadkach sytuacja może się wymknąć z pod kontroli, co będzie na rękę protestującym, a w zasadzie organizatorom tych protestów. Patrząc jednak całościowo na energetykę miesiąca, wszystko powinno się skończyć pozytywnie, jednak jakiś niesmak na pewno pozostanie. Przewiduję również dalsze wyciąganie konsekwencji z działań poprzedniej ekipy politycznej, oraz wyjście na światło dzienne jakichś mrocznych faktów, które ogromnie zbulwersują opinię publiczną. Niewykluczone, że w szeregach rządu dojdzie do zaskakującej dymisji. Jeśli już mowa o zasadach reprezentowanych przez Metal i wpływie Ziemi, która symbolizuje też budynki, możemy się spodziewać wyjścia na światło dzienne nowych faktów z afery reprywatyzacyjnej związanej ze sprzedażą kamienic. Może się okazać, że wątek warszawki to zaledwie czubek góry lodowej. Będziemy też prawdopodobnie obserwować zdecydowane działania komisji śledczej w tej sprawie.
W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o działaniach niepodległościowych i autonomicznych, które mogą wpłynąć na losy przyszłej Unii Europejskiej. Mogą się pojawić jakieś ważne deklaracje ze strony Wielkiej Brytanii, które wprowadzą Brexit w jego dalszą fazę, ale również szerszym echem może się odbić sprawa niepodległości Katalonii. Nie wykluczam ponownego użycia siły w stosunku do Katalończyków, ponieważ tak jak wspomniałem wcześniej, czynnik ludzki (Ziemia) może być katalizatorem ogromnej siły wypadkowej żywiołu Metalu. Niewykluczone, że w kolejnym z krajów europejskich, mogą nastąpić działania niepodległościowe związane z jakimś jego regionem, a niektórzy członkowie wspólnoty zdecydowanie potępią politykę Brukseli za pasywność i brak reakcji na łamanie zasad praw człowieka. Jeśli zaś chodzi o samą Brukselę, to całkiem możliwe, że na szczytach władzy pojawią się jakieś zgrzyty a może nawet ktoś się poda do dymisji.
Poza Europą możliwe są jakieś działania wojenne na terenach górzysto pustynnych. Bardzo możliwe, że jakieś państwo dokona zbrojnej agresji na tereny innego państwa.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to energetyka października wzmocni dziedziny związane z Metalem, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Dużym powodzeniem będzie się też cieszył wszelki przemysł wydobywczy, czyli kopalnie, rafinerie, oraz rolnictwo i wszelkie dziedziny związane z wykorzystywaniem naturalnych zasobów naszej planety. Również budownictwo i handel nieruchomościami może przeżywać teraz renesans. Giełda niestety nie będzie stabilna, ale mogą się darzyć jakieś zaskakujące ruchy we wcześniej wspomnianych dniach konfliktu Psa i Smoka, dlatego uwaga na inwestycje.
Duży ruch może się wygenerować w obszarze gospodarki związanej z żywiołem Drzewa, co może wywołać podwyżki cen w zakresie warzyw, owoców i ich przetworów, oraz cen zbóż. Również jakieś zmiany mogą dotknąć przemysł papierniczy i drzewny.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, październik przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najbardziej kobiety w średnim wieku. Znów może się pojawić temat praw człowieka, oraz roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, równouprawnieniem albo aborcją. Dojrzałe kobiety mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości.
W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety. Najprawdopodobniej prym w tych działaniach będzie wiodła kanclerz Angela Merkel, premier Teresa May lub nasza Beata Szydło.
Trudne chwile może teraz przeżywac prezydent Warszawy, pani Hanna Gronkiewicz-Waltz. Możemy również obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, z udziałem kobiet, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty, które będą miały cechy skandalu obyczajowego. Generalnie teraz będzie tendencja do nagłaśniania, wyolbrzymiania i pokazywania tego, co zazwyczaj jest zakryte.
W centrum wydarzeń mogą się znaleźć teraz incydenty związane z pożarami w środkach komunikacji miejskiej, czyli linie metra, stacje kolejowe, lotniska, ale również porty i statki.
W centrum uwagi znów mogą się też pojawić sprawy związane ze zdrowiem i profilaktyką. Będą to w dużej części agresywne kampanie oparte na generowaniu strachu, zmuszające ludzi do wszelkiego rodzaju szczepień i profilaktycznych badan przesiewowych. Może też być głośno o jakichś kontrowersyjnych reklamach produktów przemysłu farmaceutycznego, które mogą zakończyć się skandalem. Na światło dzienne mogą wyjść sprawy związane ze sfałszowania badań medycznych, ewentualnie wprowadzenia do obrotu specyfików, które nie powinny się tam znaleźć.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki października w roku Ognistego Koguta, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie połączą się energie, które mogą powodować problemy natury urzędowej i prawnej. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z głową, oskrzelami, płucami, oraz infekcjami układu moczowego i problemy z immunologią. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych. W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, wybuchowe zachowanie i procesy sądowe. Sprawdźmy zabezpieczenia okien i drzwi w tym sektorze w naszym domu. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z dokumentami księgowymi i rozliczeniami. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc, oraz trochę koloru czerwonego, ponieważ energie utworzą tam tak zwaną kombinację „walki byków”, która zapowiada poważne awantury i konsekwencje prawne.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz posiadać duże moce decyzyjne, a okoliczności zafundują im bardzo dużo wsparcia, zatem szykuje się bardzo obiecujący miesiąc. Ważne jest, aby działały teraz zgodnie z wytyczonym wcześniej planem, ewentualnie korzystały z rad osób bardziej doświadczonych. Samotne panie powinny wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ w ich otoczeniu pojawi się jakiś ciekawy mężczyzna, który zawładnie ich sercem.

renWody Yang mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ale również szanse na spektakularne efekty w sprawach zawodowych. Warunkiem jest jednak ostra walka i skoncentrowanie na rzeczach najważniejszych. W tym miesiącu trzeba będzie się wykazać sprytem i ostrością w działaniu, ponieważ ktoś będzie chciał was zaatakować. Zadbajcie o immunologię, ponieważ możliwe przeziębienie.

yiDrzewa Yin będą miały teraz bardzo pracowity czas i szanse na bardzo dobry wynik finansowy. To może być jeden z najlepszych miesięcy w tym roku pod względem finansowym, a dodatkowo szykuje się awans w sprawach zawodowych. Biznes biznesem, ale zdrowie najważniejsze, dlatego nie forsujcie sił, i działajcie w zespole, przy dużej ilości pracy. Samotni panowie mogą się spodziewać większej ilości kobiet w ich towarzystwie.


jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych okazji do osiągnięcia sukcesów w różnych dziedzinach życia, ale zarazem będą teraz na cenzurowanym, dlatego powinny kontrolować swój każdy krok. Może się trafić niespodziewany awans, nagroda, premia czy wygrana w konkursie. Najbardziej fart będzie widoczny w aspektach finansowych, dlatego warto teraz próbować sił w grach losowych oraz na parkiecie giełdy.

dingOgnie Yin będą mieć teraz potrzebę działania, i będzie się to odbywać w sposób nietypowy i nowoczesny. To może szczególnie zaprocentować w temacie reklamy waszego biznesu, dlatego zróbcie to z dużym szumem, a efekty powinny być bardzo dobre. To będzie też dobry okres na podreperowanie finansów, ale trzeba będzie wspomóc się jakimś wspólnikiem, zakasać rękawy i zapomnieć o przyjemnościach.

bingOgnie Yang będą miały teraz ogromny fart w temacie wszelakich sukcesów, które będą w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Warto wybrać się do kasyna, lub choćby skreślić kupon w lotto, ponieważ duże prawdopodobieństwo wygranej. To będzie też czas, kiedy będziecie musieli poświecić czas na sprawy związane z poprawą własnego wizerunku.

jiZiemie Yin mogą mieć potrzebę konkurowania z innymi i najlepszym rozwiązaniem na tą okoliczność będą zdecydowane i energiczne działania. Ten miesiąc może się wydać trochę monotonny, ale to będą tylko pozory, dlatego trzymajcie rękę na pulsie, ponieważ ktoś będzie chciał was wykorzystać. W sprawach finansowych uwaga na wspólników i dziwne propozycje.

wuZiemie Yang będą mieć teraz bardzo towarzyski czas, a one same mogą być na przysłowiowym świeczniku. Warto wykorzystać ten miesiąc na zawarcie nowych znajomości, które umożliwią wam działania w tematach biznesowych. Trzeba się teraz starać podejmować mądre i odpowiedzialne decyzje, ponieważ ryzyko może być teraz zgubne w skutkach.

xinMetale Yin będą mieć teraz duże wsparcie od ludzi, dlatego to jest dobry czas na rozwiązanie starych problemów, które dotąd spędzały wam sen z oczu. To również dobry czas na wyjazd rodzinny i naładowanie akumulatorów do dalszych działań. Warto zainwestować w szkolenia, szczególnie, jeśli ich tematyka związana jest z pracą lub prowadzonym biznesem.

gengMetale Yang będą mieć teraz wspaniały czas, ponieważ znajdą uznanie wszędzie tam, gdzie się pojawią. Sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez waszego udziału. Niektórzy będą musieli działać według zasad innych, ale jeśli nie będzie innej drogi, trzeba będzie zrezygnować z dumy i pomyśleć o efektach, a te mogą być bardzo dobre.

 


Buliński Włodzimierz

1376