Prognoza na Marzec w roku Ognistego Koguta

gui
krolikMarzec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Królika i będzie trwać od 5 marca do 4 kwietnia.

Marzec jak i poprzedni miesiąc, przyniesie nam energie występujące względem siebie w relacji wspierającej. Tym razem ponownie zobaczymy w akcji żywioł Wody oraz żywioł Drzewa, które jest związane ziemnym konarem Królika, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Jak widać, będą to bardzo podobne energie, co w lutym, ale zmieni się ich polaryzacja, a co za tym idzie, również znaczenie i charakter działania Z uwagi na wspomnianą relację wspierającą (Woda wspiera Drzewo) miesiąc powinien przejawiać większość dobrych cech, choć oczywiście będziemy obserwować również tę mniej przyjemną stronę nadchodzącej energetyki, a przyczyną tego będzie konflikt energii miesiąca z energią roku, co dla niektórych ludzi może oznaczać zmiany, ale również pewne zawirowania i kłopoty.

Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca jest żywioł Wody o polaryzacji Yin, którą to można porównać do małego strumyka albo do porannej mgły, która unosząc się nad powierzchnią ziemi, zaczyna znikać w pierwszych promieniach wschodzącego słońca. To przeciwność gwałtownej i ekspansywnej Wody Yang, która dominowała w zeszłym miesiącu, dlatego teraz ten żywioł przedstawi swoje zupełnie inne oblicze, choć niekoniecznie w pełni pozytywne. Ten żywioł występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Za sprawą Wody Yin może być teraz więcej spokojnych i mądrych reakcji, ale również skrytych działań i dziwnych zachowań, których powody nie do końca będzie można zrozumieć. Drugi składnik to Drzewo Yin, czyli również delikatniejsza polaryzacja, w stosunku do tej, która gościła w energetyce zeszłego miesiąca. Ten rodzaj Drzewa można porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów. Ten rodzaj żywiołu Drzewa jest uosobieniem kompromisu, elastyczności oraz kreatywności. Też żywioł potrafi przybrać też ciemniejszą postać, powodując jakieś skryte i przebiegłe działania, oparte na misternie uknutym planie.
Zestawiając dwa podstawowe składniki energetyki miesiąca, i patrząc tylko i wyłącznie na ich charakter, możemy je porównać z osobą ewangelicznego Judasza, którego występek trudno zrozumieć, tym bardziej wiedząc, jaką pozycję zajmował wśród apostołów. Judasz był znaczącym uczniem Jezusa, który siedział zaraz po jego prawicy, a do tego był skarbnikiem apostołów, co oznacza, że darzono go zaufaniem. W chwili słabości, zdradził jednak swojego nauczyciela za trzydzieści srebrników, co w kontekście jego osoby wydaje się trochę dziwne.

To porównanie, którego użyłem, skojarzyło mi się z okresem wielkanocnym, którego będziemy niedługo doświadczać, ale również z zespołem zachowań, które będziemy teraz obserwować wśród ludzi, a które to wynikają z charakteru energii miesiąca. Bądźmy ostrożni, ponieważ właśnie teraz w naszym otoczeniu mogą się pojawiać ludzie, którzy mogą nas niemile zaskoczyć i zranić. Okres wielkopostny niech będzie nie tylko czasem pracy nad sobą, ale również czasem pozbywania się wątpliwych przyjaźni, które mogą być zalążkiem sytuacji, które opisałem wyżej.
Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to właśnie tutaj będzie najbardziej dostrzegalny charakter energetyki miesiąca Wodnego Królika. Pojawią się wokół nas ludzie o mianie wspomnianego wcześniej Judasza, którzy mogą nas zdradzić, lub najnormalniej oszukać. Najczęstszym motywem będzie ten, związany z karierą, przywilejami, ale również z pieniędzmi. Co ciekawe, będą to osoby mające miano tak zwanego konia trojańskiego, czyli mające nasze zaufanie i które znamy od lat. Będziemy teraz doświadczać więcej konfliktów międzyludzkich, gdzie po jednej stronie barykady pojawi się nieprzewidywalność i skrytość, a po drugiej przebiegłość i klasyczna dwulicowość. To pokazuje, że osoby nieszczere z tak zwaną podwójną moralnością, mogą teraz zostać zdemaskowane i ukarane. Najbardziej będzie to dotyczyło osób urodzonych w dniu Drzewa Yin, ale nie bierzmy tego jako żelaznej reguły. Generalnie w tym miesiącu doświadczamy również konfliktu rocznego ziemskiego konaru z miesięcznym ziemskim konarem, dlatego osoby, których wykres zawiera konar Królika, mogą doświadczyć zmian, przeciwności losu, ewentualnie będzie to dotyczyć kogoś z ich rodziny.
Konflikt ten może również oznaczać zagrożenie urazami, dlatego proponuję w tym miesiącu uważać w czasie uprawiania sportów i podczas prowadzenia samochodów, oraz obsługi maszyn. Woda Yin oraz Drzewo Yin może spowodować wysyp ludzi z dziwnymi zachowaniami, dlatego możemy teraz słyszeć więcej o oszustach, naciągaczach, pedofilach i gwałcicielach. Niestety, ale jedna z energii miesiąca może sprzyjać występowaniu załamań, depresji a nawet samobójstw, dlatego jeśli widzicie dziwnie zachowujących się bliskich lub dalszych znajomych, zbliżcie się do nich i porozmawiajcie z nimi, a być może komuś uratujecie nawet życie. Czasami jest tak, że wystarczy jedna rozmowa, która może stanowić dla zdesperowanego człowieka, swoistą „zwrotnicę kolejową”, która poprowadzi jego życie na zupełnie inne, lepsze tory.
Tandem energii miesięcznych może również przynieść wiele dobrego, ponieważ wśród ich dobrych cech możemy wyróżnić mądrość i kreatywność, dlatego to będzie dobry czas dla pisarzy i artystów, ale również wynalazców oraz wybitnych polityków. Może teraz dochodzić do prowokacji artystycznych oraz do kontrowersyjnych publikacji. Możemy się też dowiedzieć o skrywanych szczegółach życia jakiegoś artysty lub celebryty, które zaszokują ludzi.

Marzec to dobry miesiąc na zadbanie o nasze ciało, a więc dobrze będzie wybrać się do Spa i popracować nad kondycją skóry oraz włosów. Tak się skalda, że konflikt energii rocznej z miesięczną można porównać do ścinania nożyczkami włosów, dlatego pora na zmianę naszego imagu. To również dobry czas do prac ogrodniczych i przycinania drzew oraz krzewów, ponieważ wiosna tuz tuż. Jeśli chodzi o prace ogrodnicze to unikamy ścinania drzew i naruszania ziemi na zachód i południe od naszego domu, ponieważ może to wygenerować niepomyślne wydarzenia w życiu domowników. Takie prace można zaplanować w specjalnych terminach i z pewnymi dodatkowymi działaniami, dlatego należy skorzystać z rady doświadczonego konsultanta. Marzec może być też trochę nieprzewidywalny w pogodzie, dlatego nie śpieszmy się z wymianą opon w naszych samochodach. Aura może jeszcze zaskoczyć, ale coraz częściej będziemy doświadczać cech typowej wiosny.

Efekty tego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki, gdzie zaobserwujemy skryte działania w wykonaniu zarówno obozu rządzącego oraz opozycji. Rząd może się starać wdrażać nowe prawo w pośpiechu, nie zdradzając wcześniej swoich zamiarów. Wiele działań może być prowadzonych z zaskoczenia, co może jednak przynieść bardzo dobre efekty. Mogą się pojawiać liczne kontrole oraz prowokacje służb, które ujawnią nowe afery. Opozycja może dalej kontynuować swój plan zainteresowania struktur europejskich sprawami kraju, zatem niewykluczone, że wróci sprawa trybunału, ale również tematyka reformy sądownictwa. Mogą być również prowadzone akcje mające zdyskredytowanie w oczach opinii publicznej jakiegoś ważnego polityka. Niewykluczone, że dojdzie w tym czasie do zaskakującej zmiany barw partyjnych przez polityka lub polityków, ewentualnie utworzy się jakaś nowa formacja polityczna.

W świecie polityki światowej możemy obserwować wydarzenia związane z działaniami szpiegowskimi i informacyjną wojną hybrydową. Niewykluczone, że dojdzie do planowanego ujawnienia jakiegoś skandalu obyczajowego związanego z jakimś ważnym światowym politykiem, który będzie miał na celu wyeliminowanie go z gry. Może również dojść do zamachu na jakąś ważną osobę, ewentualnie zostaną ujawnione fakty związane z pogróżkami. Być może wyjdą na światło dzienne kolejne zaskakujące informacje z portalu Wikileaks, które wstrząsną światową opinią publiczną. Energie miesiąca mogą również przynieść możliwość porozumienia i kompromisu między państwami w jakiejś ważnej kwestii politycznej.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się tandem Wody i Drzewa może spowodować jakieś zmiany prawa, które wpłyną na funkcjonowanie firm, ale z drugiej strony mogą ukrócić szarą strefę. W tematyce giełdy i kursów walut może się pojawić jakieś zamieszanie, które spowoduje panikę i dominowanie spadków. Może wyniknąć zamieszanie związane z tematem kredytów frankowych i może być to związane z rynkiem walut albo jakąś decyzją polityczną. Może też dojść do jakiejś fuzji lub sprzedaży na rynku giełdy, która wywoła panikę wśród inwestorów. Niewykluczone, że będziemy obserwować jakieś spekulacje giełdowe, w wyniku czego wielu inwestorów straci dużą część albo nawet całość swojego zaplecza finansowego. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: transport, turystyka, handel, sektor medyczny oraz co ważne, mogą wzrosnąć ceny ropy naftowej, co spowoduje poniesienie cen wielu usług i towarów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, marzec przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać młode kobiety, które poprzez czasami kontrowersyjne słowa lub czyny, znajdą się na przysłowiowych językach. To może być również dobry czas do wypromowania młodych wokalistek i aktorek. Niestety może teraz również częściej dochodzić do porwań, molestowania i gwałtów na nastolatkach. Bardzo często ludzkie osądy będą teraz bazować na plotkach i pomówieniach, które później trzeba będzie prostować, aby wyjść z problemów obronną ręką. Siła plotki może być teraz na tyle niebezpieczna w skutkach, że konsekwencją tego mogą być sytuacje określane mianem życia i śmierci. W wyniku tego możemy słyszeć o zaszczuwaniu ludzi, z których ci bardziej słabi psychicznie mogą się targnąć na swoje życie. Będą również ataki w pełni fizyczne, które mogą się wiązać z użyciem noża lub innego ostrego narzędzia. Tego typu zdarzenia mogą się też zdarzać ważnym ludziom i przywódcom państw.
W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości, gdzie mogą się dokonać poważne zmiany w zasadach funkcjonowania sądów, prokuratur i policji. Pojawią się też jakieś kłótnie z udziałem autorytetów ze środowiska prawniczego i politycznego. Wiele spraw w zakresie przepisów może zostać teraz całkowicie przewróconych do góry nogami, gdzie stare zasady zostaną zastąpione zupełnie nowymi. Niestety będzie tez dużo takich gwałtownych zmian, które nie wygenerują dobrych efektów. Częściej może teraz też dochodzić do dewastacji mienia zarówno celowo jak i w wyniku niegospodarności.
Energie centrum wpłyną również na nasze zdrowie. Mogą się pojawić schorzenia związane z jamą ustną oraz uszkodzenia ciała w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Ostrożnie podczas uprawiania sportów i przy majsterkowaniu z użyciem narzędzi tnących. Osoby mające problem z krzepliwością powinny uważać na krwotoki i nie planować operacji na ten miesiąc.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki marca w roku Ognistego Koguta, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wschód, gdzie pojawi się energia, która może powodować wypadki, zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy kontuzje związane z nogami i stopami. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie wschodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie naszego działu reklamy i marketingu, który poprzez nieroztropność może wywołać poważne zamieszanie a nawet skandal. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północ, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież a nawet uszkodzenie ciała w wyniku rabunku. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie i kradzież. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, która będzie tam wyjątkowo silna. Może ona najczęściej powodować problemy z sercem i oczami, dlatego osoby mające w/w problemy nie powinny tam spać i na wszelki wypadek odwiedzić stosownego lekarza. Niebezpieczeństwo może dotyczyć głównie kobiet. Dodatkowo ta energia wraz z energia roczną utworzy bardzo problematyczną kombinację przynoszącą wypadki, choroby i bankructwa, dlatego unikajmy tego kierunku w miarę możliwości. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku południa, ponieważ możemy zostać ukarani mandatem lub nawet ulec poważnemu wypadkowi. Koniecznie postawmy w naszych domach na południu na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się kontroli. Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc oraz remedium HeTu wykonane z kombinacji srebrnych i złotych kul.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin poczują wiatr w żaglach za sprawą sprzyjających okoliczności, które przyniosą im wiele kontaktów z ciekawymi ludźmi. Warto teraz działać w zespole lub ze wspólnikiem, ponieważ tylko tak podołacie wszystkim wyzwaniom, jakie sobie założyliście. Kreatywność i upór będą teraz w cenie, ponieważ na efekty naszej pracy trzeba będzie trochę poczekać. Wybierajcie teraz rozwiązania sprawdzone i zbytnio nie ryzykujcie.

renWody Yang będą zmuszone stawić czoła konkurencji, i aby mieć szansę w tej rywalizacji, będą musiały działać w trochę nietypowy sposób, ale to będzie najlepszy patent na zaskoczenie przeciwnika. Najlepiej będzie się teraz zająć zaległymi sprawami, oraz takimi, które pozwolą w przyszłości zadziałać z podwójną mocą. Warto popracować nad wizerunkiem i odpowiednią reklamą, ponieważ niedługo będzie okazja na podreperowanie finansów.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności, a wszystkie sprawy będą się toczyć wręcz same, dlatego będzie więcej czasu na wypoczynek i regenerację sił po ostatnich trudnych wydarzeniach. Znajdziemy się wśród przyjaciół i przychylnych ludzi, którzy mogą nam pomóc w rozwiązaniu wielu spraw. Miejmy jednak oczy szeroko otwarte, ponieważ wśród naszych współpracowników może dojść do buntu i działań przeciwko nam.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz dużo czasu na uregulowanie zaległych spraw, ponieważ okoliczności przyniosą im trochę oddechu i swobody. Dobry czas, aby uregulować stare sprawy i wyrównać rachunki, choć może to być okupione stresem i brakiem czasu na inne ważne sprawy. Konkurencja będzie nam deptała po piętach, ale czapka z głowy nam nie spadnie, jeśli będziemy postępować fair. Dobry czas na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji.

dingOgnie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ ktoś może zacząć im patrzyć na ręce i gdy zrobią błąd, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Prawdopodobnie czekają was problemy natury prawnej, które mogą ogromnie skomplikować wiele spraw, dlatego koniecznie trzeba będzie w razie potrzeby skonsultować to z dobrym prawnikiem. Zanim coś zrobimy, warto się będzie najpierw dobrze zastanowić, ponieważ teraz będzie łatwiej o błąd.

bingOgnie Yang będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść im awans. Będą mieć również poparcie innych, oraz będą posiadać moce decyzyjne, dlatego wszystko, co sobie teraz zaplanują, nie będzie trudne do zrealizowania. Samotne panie Ognie Yang mogą mieć teraz okazję do poznania swojego przyszłego partnera, a nawet mogą spotkać mężczyznę na resztę swojego życia.

jiZiemie Yin będą teraz mieć ogromny fart w temacie tak zwanych łatwych pieniędzy, czyli będzie można otrzymać jakiś prezent, premię, spadek a nawet wygrać w lotto, więc sprowokujmy los i skreślajmy kupony w tym miesiącu. Niestety energetyka może nam też przynieść jakieś problemy, dlatego nie ryzykujmy zanadto i ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy mandat, a nawet poważny wypadek i uszkodzenie kręgosłupa.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ale poparcie odpowiednich ludzi powinno być najlepszym lekiem na ewentualne problemy. W pracy możliwy awans lub premia uznaniowa, ale trzeba będzie na to solidnie zapracować. Generalnie passa finansowa powinna wam dopisywać, jednak będziecie mogli to okupić problemami zdrowotnymi. Samotni panowie Ziemie Yang mogą teraz spotkać bardzo interesującą kobietę, która zawróci im w głowie.

xinMetale Yin mogą być w tym miesiącu osiągać duże sukcesy w pracy zawodowej lub biznesie. Okoliczności stworzą im świetne warunki do działania, a wszystko, czego się dotkną, może się zamieniać w pieniądze. Będzie świetny okres na pozyskanie dotacji, dofinansowań, ewentualnie szansa na wygraną, dlatego też spróbujmy szczęścia w grach losowych. Czas na działania nowoczesne a nawet nietypowe, które mogą ogromnie zaprocentować.

gengMetale Yang będą teraz najbardziej zapracowanymi osobami, ponieważ okazji do podreperowania finansów będzie więcej niż się spodziewają. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wszystkim wyzwaniom. Warto będzie się nawet podzielić zyskami, ponieważ to przyniesie większe efekty, niż byśmy działali w pojedynkę. Samotni panowie Metale Yang mogą teraz liczyć na pojawienie się atrakcyjnej kobiety.

 


Buliński Włodzimierz

1079