Prognoza na Maj w roku Ognistego Koguta

yi
wMaj według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Węża i będzie trwać od 5 maja do 5 czerwca.

Maj w odróżnieniu od poprzedniego miesiąca, który zawierał w sobie energie ze sobą skonfliktowane, przyniesie nam teraz energie połączone cyklem wspierania. Z uwagi na wspomnianą relację wspierającą (Drzewo wspiera Ogień), miesiąc powinien przejawiać większość dobrych cech, choć oczywiście będziemy obserwować również tę mniej przyjemną stronę nadchodzącej energetyki, a przyczyną tego będzie energia wypadkowa miesiąca, czyli silny żywioł Ognia. Będzie to najbardziej widoczne w połączeniu z kierunkiem południa, który to jest związany z tym właśnie żywiołem, i tam gdzie aktualnie rezyduje jedna z najbardziej problematycznych energii rocznych, czyli tak zwana ziemna piątka. Kierunek południa, oraz południowe części kontynentów, państw i miast będą w silnym władaniu żywiołu Ognia, jaki niesie ze sobą miesiąc maj.

Przechodząc do szczegółów, zobaczymy w akcji znany nam z poprzedniego miesiąca żywioł Drzewa, ale tym razem o polaryzacji Yin. Ten rodzaj Drzewa można porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów, czyli będzie delikatniejszą manifestacją żywiołu Drzewa, niż ta, którą obserwowaliśmy w kwietniu. Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Ognia Yang, który to można porównać do największej naszej gwiazdy, czyli wcześniej wspomnianego Słońca. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Ziemię i Metal, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Wszystkie te trzy energie są związane z ziemskim konarem Węża, od którego nazwę bierze obecny miesiąc. Trzeba również wspomnieć, że Wąż jest miesiącem, gdzie rodzi się żywioł Metalu, dlatego ten żywioł, stanowiący domieszkę tego konaru, może zaznaczyć swoją obecność w wydarzeniach. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ mamy aktualnie rok Koguta, który z natury jest też Metalem. Co więcej, roczny Kogut, miesięczny Wąż oraz dzienny Wół, również utworzy bardzo silny trygon żywiołu Metalu, tak więc w dniach z Wołem, ten żywioł będzie bardzo silny. To w tych dniach powinniśmy uważać na drogach, ponieważ wtedy mogą się zdarzać poważne wypadki komunikacyjne. Te dni to: 14 i 26 maj. Prawdopodobnie Metal (niekoniecznie w wymienionych wcześniej dniach), będzie obecny również w pogodzie, przynosząc przygruntowe przymrozki, dlatego pamiętajcie o zabezpieczeniu waszych ogródków.

Patrząc całościowo na cały filar obecnego miesiąca, widzimy, że Drzewo będzie wspierało Ogień, który jest już i tak silny, czyli można śmiało powiedzieć, że maj będzie dosyć energetycznym miesiącem, który przyniesie ze sobą wiele emocji, wybuchowości, ale również ekspresji i miłości. To również może być zaznaczone w pogodzie i przynieść bardzo ciepłe dni oraz pożary terenów leśnych.
Wspomniany wcześniej Metal oraz wypadkowa energia maja, czyli Ogień, mogą przynosić wypadki samochodowe, kolejowe, oraz problemy z urządzeniami elektrycznymi, czyli przepięcia a nawet pożary. Zwróćmy uwagę na urządzenia elektryczne w naszych domach, szczególnie w południowych częściach budynków.
Jak widzimy, niby energie miesiąca nie są w konflikcie, ale taki konflikt może występować pośrednio, w wyniku starcia Ognia i rodzącego się Metalu. Patrząc na specyfikę tego pośredniego konfliktu, będziemy teraz obserwować działania, które będą miały za zadanie zgasić zapał ludzi chcących przeprowadzić jakieś zaplanowane operacje. Będzie to próba bojkotu, nagłaśniania innych teorii, niekoniecznie prawidłowych oraz próby ośmieszania. Energia wypadkowa miesiąca sprawi, że będziemy również bardziej weseli, skorzy do zabawy, ale również bardziej otwarci na problemy innych, dlatego łatwiej będzie teraz zorganizować jakieś dobroczynne akcje.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Węża przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Niestety będzie tez dużo emocji, które mogą wywołać wiele nieporozumień. Będzie więcej serdeczności i spontaniczności w zachowaniu ludzi, którzy będą jednak w większości skupiać się na swoich sprawach. Ludzie będą teraz przykładać dużą wagę do rozgłosu, bycia na przysłowiowym świeczniku i będzie ich nachodzić pokusa na upublicznianie plotek. Ten miesiąc będzie również kluczowy dla wielu skłóconych stron, które mogą teraz wykorzystać moc żywiołu Ognia, albo do wykrzyczenia wszystkich swoich pretensji i tym samym do zaognienia sytuacji, albo do posłuchania głosu serca i pojednania. Dla skłóconych par dobrym kierunkiem do pojednania będzie południowy wschód, dlatego jeśli chcecie zacząć coś od nowa, wyjeździe w tym kierunku, aby wcisnąć przysłowiowy reset. To będzie też dobry czas dla poznania nowego partnera i być może miłości waszego życia. Energia ziemskiego konaru przyniesie potrzebę rozwiązywania problemów drogą kompromisu, oraz pokłady ogromnej kreatywności, którą będzie można wykorzystać na różne cele. Ten miesiąc będzie dobry, aby coś rozpocząć, na przykład jakiś projekt, działalność gospodarczą, czy kampanię reklamową. Szczególnie ta ostatnia może mieć w tym miesiącu ogromną moc, dlatego ogłaszajmy i reklamujmy ile się da.
To będzie miesiąc, w którym powinniśmy też zadbać o nasze zdrowie, ponieważ składowe energii pokazują możliwość problemów w obrębie układu krążenia. To może nie być dobry czas dla osób chorujących na serce, a głównie wysokociśnieniowców, ponieważ będzie niebezpieczeństwo występowania wylewów krwi. Problemy mogą również występować w obrębie żylaków nóg oraz narządu wzroku.

Efekty działania wypadkowej energii miesiąca, czyli Ognia będą też widoczne w świecie polityki i pojawią się wcześniej wspomniane przeze mnie inicjatywy, które będą miały przeszkodzić w jakichś zaplanowanych działaniach. Mogą to być różnego rodzaju demonstracje, protesty czy happeningi, które będą przesycone ogromnymi emocjami. W modzie będzie teraz nagłaśnianie i robienie pewnych rzeczy na pokaz. To może stanowić obosieczny miecz, który może trafić zarówno w atakowanego i atakującego, dlatego trzeba będzie użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu, czyli chłodnej kalkulacji, zanim się ktoś na coś takiego zdecyduje. Niestety wiele różnych dobrych politycznych inicjatyw, może być teraz zwyczajnie zakrzyczanych, dlatego w tym miesiącu ilość nie zawsze będzie oznaczać jakość.
W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z wyciekiem i nagłośnieniem jakichś nielegalnych interesów osób związanych z najwyższymi państwowymi stanowiskami. Mogą to być również sprawy jakichś skandali obyczajowych w powiązaniu do ludzi z pierwszych stron gazet. Niewykluczone, że takie właśnie działania uatrakcyjnią temat wyborów prezydenckich we Francji. Możliwe, że będziemy też obserwować jakieś działania militarne lub kolejne incydenty z wystrzeleniem pocisków przez Koreę Północną.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się silny żywioł Ognia może spowodować ożywienie nastrojów na giełdach, ponieważ ten żywioł oznacza zaufanie, zatem będzie zachęcał do inwestowania. Na wykresach giełdowych może pojawić się więcej koloru zielonego, czyli hossa.
Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł paliwowy, turystyka oraz handel, ponieważ znacznie wzrośnie konsumpcja.
To będzie miesiąc bardzo ważny dla każdego działu marketingu, ponieważ przeprowadzone teraz kampanie reklamowe, mogą świetnie zadziałać i przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe firm. Warto zatem zainwestować w reklamę swojego biznesu, ponieważ wszystko co teraz nagłośnimy, może zyskać miano hitu. Jeśli już mowa o hitach, to może być to bardzo dobry miesiąc dla show biznesu i wszelkich artystycznych zajęć. Wypromowanie utworu lub artysty, może być teraz bardzo opłacalnym posunięciem, które przyniesie dalekosiężne efekty.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, maj przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, rządami i głowami państw. Dużo się będzie teraz działo w stolicach państw i niestety nie będą to pomyślne wydarzenia. Może dojść do jakiegoś spektakularnego wypadku lub zamachu terrorystycznego. Może mieć to związek z lotniskiem, stacją metra, morzem, rzeką lub wodą pitną.
W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, którzy będą uczestniczyć w zmianie prawa, które nie spodoba się ich obywatelom. Może dojść do zaskakujących zmian w dziedzinie prawa pracy, spraw emerytalnych, czy spraw związanych z podatkami. Być może w centrum uwagi pojawi się również temat związany ze służbą zdrowia, nowymi metodami leczenia oraz zasad sprzedaży leków. W stolicach państw i centrach większych miast może dojść do jakiejś ogromnej awarii wodociągów, ewentualnie obsunięcia się brzegów rzecznych lub zalań zabudowań. Zapowiada się też gorący okres w kampanii prezydenckiej we Francji, gdzie na światło dzienne może wyjść jakaś afera, która wstrząśnie opinią publiczną i znacznie osłabi któregoś z kandydatów na urząd prezydenta. Możemy również usłyszeć o jakimś incydencie lub wypadku z udziałem któregoś z kandydatów.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki maja w roku Ognistego Koguta, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować zranienia metalowymi przedmiotami lub narzędziami. Uważajcie również na problemy związane z zębami, gardłem i klatką piersiową. Te energie mogą też powodować zagrożenia ataków ze strony agresywnych osób, dlatego omijajcie zachodnie części miast po zmroku. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy zdrowotne. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego, ewentualnie umieśmy tam roślinę, która rośnie bezpośrednio w wodzie, czyli rodzaj bambusa.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południowy zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami zlokalizowanymi w brzuchu. Bądźmy rozważni w podróżowaniu na linii południowy zachód – północny wschód, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na południowym zachodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin znajdą się teraz wśród ludzi, którzy będą stanowić dla nich pewną formę inspiracji, dlatego warto wykorzystać ten czas na poszerzenie kontaktów i znajomości. To może być czas obfitujący w wiele ciekawych kontaktów biznesowych, które pomogą wyjść na finansową prostą. Będzie możliwość do osiągnięcia dobrych efektów w sprawach zawodowych. Samotni panowie będą mogli liczyć na poznanie wyjątkowej kobiety, a nawet potencjalnej przyszłej żony.

renWody Yang będą mogły wreszcie włączyć maksymalne obroty w sprawach zawodowo finansowych, a będzie to możliwe dzięki nowoczesnemu a nawet nietypowemu stylowi działania, ponieważ standardowe metody mogą nie mieć teraz dostatecznej siły przebicia. Będzie można teraz odzyskać dług, dostać jakiś prezent, nagrodę, dlatego warto również spróbować sił na przykład w lotto. To jest też dobry czas na uzyskanie dofinansowań i grantów, dlatego działajcie!

yiDrzewa Yin będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami lub po prostu oderwaniem się od obowiązków. Warto poświecić ten czas również na załatwianie spraw, które dotąd spędzały wam sen z oczu, ponieważ teraz zrobicie to w oka mgnieniu. Korzystajcie też z kreatywności, dzięki której będziecie mogli zabłysnąć, ale nie przesadzajcie z pracą ponad własne siły, bo może zastrajkować zdrowie.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Trzeba się będzie wznieść na wyżyny kunsztu zawodowego, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy, choć ten nie przyjdzie od razu. W sprawach zawodowych starajcie się działać w sposób standardowy i nie ryzykujcie. To będzie dobry czas, aby pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ będziecie obserwowani przez wpływowe osoby.

dingOgnie Yin będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same. Warto poświęcić ten czas na załatwianie trudnych i zaległych spraw, ponieważ teraz będzie znacznie łatwiej. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, doczekacie się odpowiedniej nagrody. W sprawach finansowych, ale i osobistych, bądźcie ostrożni i nie ryzykujcie.

bingOgnie Yang uzyskają od okoliczności wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu od spraw zawodowych. Będzie można nawet poimprowizować, co może przynieść zaskakująco dobre efekty. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. To może być bardzo towarzyski czas i możliwość poznania ciekawych i pożytecznych ludzi. To dobry czas, aby od problemów odpocząć w klimacie wakacyjnym, więc pakujcie swoich bliskich i w drogę!

jiZiemie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności i ludzi przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Postarajcie się teraz działać w grupie i radzić się mądrzejszych od was, a uda wam się bezkonfliktowo przejść przez ten niezbyt korzystny dla was miesiąc. Dobry czas na załatwianie trudnych zaległych spraw.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możemy zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie. Samotnym paniom, los może teraz zesłać nie jedną okazję do poznania wspaniałego mężczyzny, który może zawrócić wam w głowie.

xinMetale Yin mogą mieć teraz niezwykle pomyślny czas w aspektach zawodowo finansowych, który może ich wywindować do przysłowiowej pierwszej ligi. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię. Będzie też okazja coś wygrać, dlatego warto również spróbować szczęścia w kasynie lub jakichś konkursach, ewentualnie załatwić jakieś dofinansowanie na rozwój firmy. Może być potrzeba załatwienia jakichś drażliwych spraw natury urzędowej.

gengMetale Yang mogą mieć teraz ochotę na chwilę zapomnienia i zaryzykować w pewnych sprawach zawodowych, których dotąd nie mogli rozwiązać. Lepiej teraz tego nie robić, ponieważ skutki mogą być opłakane i skomplikować sytuację jeszcze gorzej. Uwaga na podejrzane propozycje biznesowe a podczas jazdy samochodem koniecznie zdejmujemy nogę z gazu, ponieważ możliwy wypadek, ewentualnie mandat i kłopoty prawne.

 


Buliński Włodzimierz

1254