Prognoza na Luty w roku Ognistego Koguta

ren
tygrys Luty według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Tygrysa i będzie trwać od 3 lutego do 5 marca.

Luty jako pierwszy miesiąc roku (jednocześnie zaczyna się nowy rok Ognistego Koguta - prognoza roczna jest dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, przyniesie nam energie występujące względem siebie w relacji wspierającej. Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Wody oraz żywioł Drzewa, które jest związane ziemnym konarem Tygrysa, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Z uwagi na wspomnianą relację wspierającą (Woda wspiera Drzewo) miesiąc powinien przejawiać większość dobrych cech, choć oczywiście będziemy obserwować również tę mniej przyjemną stronę nadchodzącej energetyki, a przyczyną tego będzie charakter tych dwóch energii.

Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca jest żywioł Wody o polaryzacji Yang, którą to można porównać do oceanu lub szybko płynącej rzeki, oznaczających dużą żywiołowość w działaniu. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Drugi składnik to Drzewo Yang, które można porównać do wysokiego drzewa o solidnym pniu, co może z kolei przedstawiać charakter ludzkich zachowań. Ono działa według sztywnych reguł i bardzo trudno jest to zmienić. Zestawiając dwa podstawowe składniki energetyki miesiąca, i patrząc tylko i wyłącznie na ich charakter, możemy porównać to do szaleńca, który wpadł w amok, nie móc się pogodzić z rzeczywistością, która go otacza. To jest właśnie ten ciemniejszy obraz energetyki lutego, o której wspomniałem wcześniej. To porównanie wcale nie musi być traktowane, jako klasyczna przenośnia, i może mieć to dokładnie takie efekty w praktyce, ponieważ połączenie nieustępliwości, gwałtowności i żywiołowości, które to się wiążą z owymi żywiołami, może wywołać tego typu zachowania wśród ludzi.
Jak widzimy, wcale nie musimy mieć energii w konflikcie, aby otrzymać rzeczywisty konflikt oraz odwrotnie, czyli energie będące wobec siebie w symbiozie, wcale nie muszą gwarantować spokoju.
Trzeba dodać, że Ziemski Konar Tygrysa oprócz Drzewa, zawiera jeszcze w sobie żywioł Ognia i Ziemi, co dodatkowo ubarwi efekty działania tej naszej energetycznej mieszanki. Najważniejszym składnikiem w konarze Tygrysa jest żywioł Ognia, który zaczyna się teraz odradzać, a on oznacza miłość, dobroć i dobre intencje. To właśnie te cechy będą w tym miesiącu mogły tłumić wszelkie problemy, więc wysyłajmy w świat dobrą energię. Dodatkowo Ogień będzie obecny w energii nowego roku, który zaczyna się wraz z początkiem miesiąca Tygrysa. Drugi składnik konaru Tygrysa, czyli Ziemia, również może być pożyteczna w użyciu, ponieważ żywiołowa Woda Yang musi mieć solidną linię brzegową, aby nie wylała i nie narobiła szkód. To oznacza, ze w tym miesiącu trzeba będzie używać mocnych argumentów, aby sprowadzić poniektóre osoby na ziemię.
Połączenie Wody Yang i Drzewa Yang może oznaczać powstanie jakichś ruchów społecznych, które mogą mieć dosyć duży zasięg działania. Ich powstanie może mieć genezę w poczuciu strachu, oraz bezkompromisowego systemu myślenia. Niektóre z nich mogą być uzasadnione, ale większość będzie efektem celowego wprowadzenia chaosu. Może to niestety wywołać społeczne rozruchy i destabilizację państw. Żywioł Wody jest ściśle związany z umiłowaniem życia, dlatego kwestie sporne mogą dotyczyć tematu aborcji, ale i również spraw związanych z eutanazją, transplantologią i ogólnie pojęciem leczenia i medycyny oraz przyjmowaniem uchodźców. Te wszystkie tematy mogą znów podzielić i skłócić społeczeństwo. Aktywną formę działania w w/w zdarzeniach, mogą przyjąć media, a Internet będzie jednym z pól, na którym zderzą się zwolennicy i przeciwnicy tych akcji. Generalnie w tym miesiącu dużo się będzie właśnie mówiło o mediach, o wolności słowa, o manipulacjach i innych aspektach, które towarzyszą ich funkcjonowaniu. Możemy usłyszeć o jakiejś wpadce lub skandalu związanych z jakąś telewizją lub radiem. Możemy się dowiedzieć, że jakaś telewizja, radio lub wydawnictwo jest na skraju bankructwa. Niewykluczone, że wróci temat abonamentu telewizyjnego dotyczący telewizji publicznej i wywoła niemałe emocje.
Połączenie działania żywiołów miesiąca może przynieść wydarzenia związane ze stoczniami i statkami oraz platformami wiertniczymi, gdzie może dojść do wybuchów, ponieważ Drzewo Yang niestety sprzyja takim zdarzeniom. Możemy usłyszeć o wybuchu lub pożarze w w/w obiektach. Problemy mogą dotyczyć też rafinerii i rurociągów, gdzie mogą wystąpić rozszczelnienia lub wybuchy. Problemy z wybuchami mogą również dotyczyć gospodarstw domowych a na cenzurowanym będą piece gazowe i jakieś zbiorniki z paliwem.

Skutki działania energii lutego mogą mieć też znaczenie dla pogody i zjawisk w przyrodzie. Aura może nas teraz zaskoczyć trochę jesienną pogodą, ponieważ możemy obserwować silne opady deszczu a padający śnieg będzie szybko topniał, co z kolej może powodować wylewanie rzek i podtopienia a nawet powodzie. Na morzach i oceanach może dochodzić do silnych sztormów a może nawet gdzieś pojawi się efekt tsunami, ponieważ konar Tygrysa w tym miesiącu jest ukryty pod żywiołem Wody, a jego specyfika bardzo często uaktywnia wstrząsy i wybuchy. Niewykluczone, że nastąpi też erupcja podwodnego wulkanu.
To będzie miesiąc, w którym powinniśmy też zadbać o nasze zdrowie, ponieważ składowe energii pokazują możliwość rozprzestrzeniania się jakiegoś agresywnego wirusa. Niech nas nie zwiedzie ciepła wiosenna aura, ponieważ mogą się zdarzać jakieś wirusowe epidemie z przykrymi powikłaniami. Powinniśmy wykorzystać moc energii Wody, i wspomóc w sposób naturalny nasz organizm poprzez metody oczyszczania z toksyn.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz wiele emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny a nawet nachalny sposób. Za sprawą energii Wody Yang niektórzy z nich będą mieć nieodpartą ochotę na wykrzyczenie swojego niezadowolenia. Jeśli uczestniczyliście z kimś w jakimś konflikcie, to teraz ta osoba może zacząć publicznie wylewać swoje żale i próbować was zdyskredytować w oczach innych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, wykorzystajcie w swoim działaniu najlepszą z cech żywiołu Wody, czyli mądrość, ignorując te ataki, ewentualnie, jeśli sprawy rzeczywiście pójdą za daleko, próbujcie rozwiązać to za pomocą narzędzi prawa. Wspomniałem o cesze żywiołu Wody, czyli uczuciu strachu, który może w tym miesiącu uprzykrzyć życie osób chorujących na depresję i wszelkie nerwicowe schorzenia. Możemy niestety słyszeć o załamaniach nerwowych, incydentami z przedawkowaniem alkoholu czy narkotyków, i związanymi z tym tragicznymi zdarzeniami. Może być więcej prób samobójczych, gwałtów i desperackich ataków na czyjeś życie. Niestety, ale moje wcześniejsze porównanie energii lutego do szaleńca znajdzie też swoje miejsce w realnych wydarzeniach. Możemy obserwować wysyp wszelkiego rodzaju szaleńców, którzy owładnięci bądź to chorobą psychiczną, bądź rządzą pieniądza, sławy czy nienawiści, będą się uaktywniać w życiu publicznym.
Żywioł Wody przyniesie też ludziom więcej mądrości i tak zwanego ludzkiego odruchu, co może zaowocować rozwiązywaniem konfliktów. Ten żywioł to też komunikacja międzyludzka, więc teraz wielu skłóconych ze sobą ludzi będzie chciało się pojednać i odnowić kontakty. Woda to mądrość, a zatem ten miesiąc będzie wspierał naukę, dlatego jeśli chcemy nadrobić zaległości lub poprawić oceny, to teraz jest właściwy moment.

W świecie polityki ten układ energii będzie bardzo widoczny, ponieważ żywioł Drzewa jest powiązany z polityką a żywioł Wody z manifestacją woli społeczeństwa, dlatego możemy teraz słyszeć o wielu protestach i demonstracjach, jednak mogą być one wzniecane w sposób celowy, bazując na ludzkiej niewiedzy lub po prostu na zasadach manipulacji. Inicjatorem owych wydarzeń może być tak zwana „totalna opozycja”, której działania w tym miesiącu mogą przypominać zachowanie wcześniej wspomnianego szaleńca. Niektórzy politycy opozycji oraz inne osoby związane pośrednio z polityką, będą teraz wychodzić ze skóry, aby coś nagłośnić, zakrzyczeć, ryzykując przy tym nawet utratę honoru i powagi. Na światło dzienne wyjdą też jakieś materiały czy dokumenty, które mogą wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi w polskiej polityce. Wpadki nie ominą również ekipy rządzącej i prawdopodobnie dojdzie do zaskakujących dymisji wśród szeregów ministrów i ich współpracowników. W lutym może również dojść do zmian prawa w zakresie gospodarki wodnej, farmaceutyki, medycyny, transportu czy handlu międzynarodowego.

W polityce międzynarodowej niestety nie będzie spokoju, a żywioł Wody Yang wprowadzi strach, ponieważ mogą się popsuć stosunki między największymi mocarstwami świata. To może być nawet początek zimnej wojny między Stanami Zjednoczonymi a którymś z innych atomowych mocarstw. Jeśli już mowa o USA, to tam również może dochodzić do ogromnych demonstracji a nawet rozruchów ulicznych. W wielkiej światowej polityce może dochodzić do próby niszczenia przeciwników za pomocą skandali obyczajowych. Możemy usłyszeć o jakimś incydencie na morzu lub oceanie. Może to być ostrzał jakiegoś statku wojennego albo jakaś podwodna próba bombowa. Może to być również jakiś incydent związany z zablokowaniem jakiegoś statku podwodnego, który może mieć awarię, lub po prostu zapuści się na wody terytorialne przeciwnika. Energie lutego mogą wywołać wśród najbardziej wpływowych polityków świata jakąś awanturę, która pogorszy stosunki między krajami. Oliwy do ognia mogą dolać możliwe ataki terrorystyczne, a najbardziej zagrożone będą południowe i południowo zachodnie części kontynentów, krajów lub miast. Mogą się zdarzać wybuchy bombowe z udziałem zamachowców samobójców i samochodów pułapek. Problem może dotyczyć rejonów w bliskim sąsiedztwie wody, czyli mórz, oceanów lub jezior i rzek.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się żywioł Wody i Drzewa może wywołać panikę na światowych rynkach. Powód może dotyczyć oczywiście polityki i nowych ustaleń handlowych między największymi mocarstwami. Prawdopodobnie dojdzie teraz do jakiejś zaskakującej fuzji lub upadku w sektorze bankowym, co również wpłynie na świat ekonomii i wywoła panikę na rynkach. Coś niespodziewanego może się teraz stać z jedną z najpopularniejszych walut świata. Jeśli macie konta walutowe, to pomyślcie o wycofaniu i przewalutowaniu swoich zasobów.
Pojawiający się silny żywioł Wody może spowodować osłabienie nastrojów na giełdach, ponieważ Woda oznacza strach przez inwestowaniem. Na wykresach giełdowych może pojawić się w przewadze kolor czerwony, czyli dominujące spadki. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: transport, turystyka, handel, sektor medyczny oraz co ważne, mogą wzrosnąć ceny ropy naftowej, co spowoduje poniesienie cen wielu usług i towarów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, luty może przynieść wydarzenia związane z trygramem Gen, czyli wydarzenia, w których główne role będą odgrywać dzieci, a najczęściej możemy usłyszeć o małych chłopcach. Mogą się pojawić szczęśliwe wydarzenia dotyczące uzdolnionych dzieci, lub takich, które przyczyniły się do szczęścia, swoich rodziców (np. wylosowany los na loterii). Niestety mogą być też i niezbyt miłe wydarzenia, które spowodują, że to właśnie dzieci będą ofiarami nieszczęśliwych wypadków, dlatego pilnujcie teraz swoje pociechy jak oka w głowie. W centrum mamy również trygram Kan, dlatego możemy teraz częściej słyszeć o molestowaniu dzieci, szczególnie młodych chłopców. Może być też sprawa jakiejś epidemii lub zbiorowego zatrucia, w wyniku, czego mogą się pojawić nawet ofiary śmiertelne. Możemy też obserwować sprawy związane z zabieraniem dzieci od swoich matek. Może to dotyczyć zarówno spraw pod kątem egzystencjalnym (brak warunków), ale również możemy słyszeć o porwaniach dzieci dla okupu lub dla potrzeb zastraszenia. Powróci dyskusja na temat rządowego programu „500+”, co może doprowadzić do zmian w tym projekcie.
W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z rolnictwem, górnictwem i przemysłem wydobywczym. Może dojść do jakichś awarii wielkich serwerów rządowych lub stron internetowych. Użytkownicy banków, którzy korzystają z bankowości internetowej również mogą nie spać spokojnie, ponieważ pojawią się jakieś utrudnienia. Generalnie w tym miesiącu zwróćcie uwagę na zabezpieczenia swoich komputerów i smartfonów, oraz ostrożnie podchodźcie do operacji finansowych za pośrednictwem Internetu, ponieważ będzie dochodzić do oszustw.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lutego w roku Ognistego Koguta, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy zachód, gdzie pojawi się energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym, zatrucia pokarmowe, problemy z zębami. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy drzwi naszej firmy w tym sektorze, może się przydarzyć katastrofa finansowa z powodów prawnych. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek południowy, ponieważ pojawi się tam energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”, która będzie w towarzystwie rocznej energii 5, co może nadać wydarzeniom na świecie bardzo dynamiczny i agresywny wymiar. W naszych domach, gdy znajdzie się w drzwiach głównych lub sypialni, może spowodować choroby wątroby, zranienia nogi oraz pogryzienia zwierząt. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub firmy, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie zastosować tam dodatki wystroju wnętrza w kolorze czerwieni.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z lokalizowane w brzuchu, oraz stany zapalne związane z rękoma i pacami rąk. Jeśli ktoś, kto choruje na zaawansowaną cukrzycę i ma problemy z miażdżycą, nie powinien w tym miesiącu spać w tym sektorze. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z brakiem płynności finansowej oraz blokadą ze spływaniem należności. Oprócz kalabasza, przyda się tu też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą zmuszone stawić czoła konkurencji, i aby mieć szansę w tej rywalizacji, będą musiały działać w trochę nietypowy sposób, ale to będzie najlepszy patent na zaskoczenie przeciwnika. Bieżące działania mogą zakłócić jakieś niedokończone sprawy z przeszłości i może to dotyczyć natury prawnej, dlatego kluczem będzie zasięgnięcie porady dobrego prawnika.

renWody Yang poczują wiatr w żaglach za sprawą sprzyjających okoliczności, które przyniosą im wiele kontaktów z ciekawymi ludźmi. Warto teraz działać w zespole lub ze wspólnikiem, ponieważ tylko tak podołacie wszystkim wyzwaniom, jakie sobie założyliście. Kreatywność i upór będą teraz w cenie, ponieważ na efekty naszej pracy trzeba będzie trochę poczekać.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz dużo czasu na uregulowanie zaległych spraw, ponieważ okoliczności przyniosą im trochę oddechu i swobody. Dobry czas, aby wynagrodzić rodzinie naszą absencję spowodowaną wytężoną pracą w ostatnim czasie. Konkurencja będzie nam deptała po piętach, ale czapka z głowy nam nie spadnie. Dobry czas na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji.

jia Drzewa Yang mogą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności, a wszystkie sprawy będą się toczyć wręcz same. Znajdziemy się wśród przyjaciół i przychylnych ludzi, którzy mogą nam pomóc w rozwiązaniu wielu spraw. Miejmy jednak oczy szeroko otwarte, ponieważ wśród najbardziej przyjaznych nam osób, mogą się trafić wilki w owczej skórze.

ding Ognie Yin będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść im awans. Będą mieć poparcie innych, oraz moce decyzyjne, dlatego wszystko, co sobie teraz zaplanują, nie będzie trudne do zrealizowania. Samotne panie Ognie Yin mogą mieć teraz okazję do poznania swojego przyszłego partnera, dlatego bądźcie czujne.

bing Ognie Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ ktoś może zacząć im patrzyć na ręce i gdy zrobią błąd, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Prawdopodobnie czeka nas problem natury prawnej, który z pozoru będzie nie do przeskoczenia, ale dobry prawnik sobie z tym poradzi. Zanim coś zrobimy, warto się będzie najpierw dobrze zastanowić, ponieważ teraz będzie łatwiej o błąd.

ji Ziemie Yin mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ale odpowiednie znajomości powinny być najlepszym lekiem na ewentualne problemy. W pracy możliwy awans lub premia uznaniowa. Generalnie passa finansowa powinna nam dopisywać, jednak będziemy mogli to okupić problemami zdrowotnymi, dlatego zadbajmy o odpowiednią dietę i nie zapomnijmy o regeneracji organizmu.

wu Ziemie Yang będą teraz mieć ogromny fart w temacie tak zwanych łatwych pieniędzy. Będzie można otrzymać jakiś prezent, premię, spadek a nawet wygrać w lotto, więc sprowokujmy los i spróbujmy skreślić parę kuponów. Niestety energetyka może nam też przynieść jakieś problemy, dlatego nie ryzykujmy zanadto i ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.

xin Metale Yin będą miały teraz pełne ręce pracy, ponieważ okazji do podreperowania finansów będzie więcej niż się spodziewają. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wyzwaniom, a nie będzie z tym problemu, ponieważ wokół nas pojawią sie ludzie nam przychylni. Warto będzie teraz posłuchać kogoś bardziej doświadczonego, aby osiągnąć sukces.

geng Metale Yang mogą być w tym miesiącu największymi szczęściarzami wśród wszystkich żywiołów. Okoliczności stworzą im świetne warunki do działania, a wszystko, czego się dotkną w biznesie, może się zamieniać w pieniądze. Będzie świetny okres na pozyskanie dotacji, dofinansowań, ewentualnie szansa na wygraną, dlatego spróbujmy szczęścia w grach losowych

 


Buliński Włodzimierz

1230