Prognoza na Listopad w roku Ognistego Koguta

xin
swiniaListopad według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Świni i będzie trwać od 7 listopada do 7 grudnia.

Listopad to kolejny już miesiąc, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, choć jak zawsze przestrzegam przed pewnymi „skutkami ubocznymi”, ponieważ każda energia ma swoje dobre i złe oblicze, dlatego nadchodząca relacja wspierająca energii, wcale nie będzie gwarantem sielanki. Aktualny układ energii będzie jednak z korzyścią dla ludzi, ponieważ to energia tak zwanego Niebiańskiego Pnia, będzie wspierać tak zwany Ziemski Konar. W praktyce będzie to oznaczało powstawanie korzystnych okoliczności dla nas wszystkich, ale również zjawisko, kiedy ludzie mogą czasami oczekiwać zbyt dużo od losu. Jak widać, już samo nastawienie może diametralnie zmienić efekty, jakich doświadczymy w nadchodzącym miesiącu.

Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim miesiącu zobaczymy w akcji żywioł Metalu, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie moc potężnego miecza, tnącego wszystko, co spotka na swojej drodze (Metal Yang) , ale jego odmianę Yin, czyli bardziej subtelny rodzaj tego żywiołu, w stosunku do tego, który mogliśmy obserwować w zeszłym miesiącu. Metal Yin można porównać do pięknej biżuterii, ale również do sztyletu czy noża, dlatego nawet ten delikatniejszy wymiar żywiołu Metalu, nie gwarantuje bezpieczeństwa. Co prawda taki Metal w sezonie miesiąca Świni nie jest w najlepszej jakości, ponieważ jest on odpowiednio słaby, ale nie lekceważyłbym jego potencjału, ponieważ on lubi działać z ukrycia, mając zawsze dobrze przygotowaną taktykę walki. Ta militarna przenośnia może mieć dosłowne odzwierciedlenie w rzeczywistości, przynosząc jakieś ukryte i groźne w skutkach intrygi. One mogą się narodzić z nienacka, i nabrać dość zdecydowanych efektów. Tak jak w zeszłym miesiącu, będzie też wiele incydentów związanych z przekraczaniem prawa, a że mamy miesiąc z Metalem Yin, może się pojawić więcej wypadków i napaści z udziałem nożowników. Będzie też więcej napadów i kradzieży z biżuterią w tle. Ten żywioł może również powodować okaleczenia przy użyciu ostrych lub szpiczastych metalowych przedmiotów lub narzędzi, dlatego uważajcie w tym miesiącu podczas majsterkowania, oraz podczas kuchennych rewolucji. Głośno może być też o molestowaniu, oraz atakach i napaściach na modelki i aktorki.
Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem ziemskiego konaru Świni, a jej polaryzacja to Yang. Ten rodzaj Wody symbolizuje moc oceanu a nawet tsunami, dlatego może to oznaczać nagłe zaskakujące zmiany, ogromne emocje, wielkie przedsięwzięcia, ale również spektakularne katastrofy. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ nieobecna będzie teraz Ziemia, czyli żywioł, który może przytrzymać w ryzach rozpędzoną Wodę Yang. Dobrze, że konar Świni będzie zawierał w sobie również żywioł Drzewa Yang, który to chociaż częściowo odbierze nadmiar energii od Wody Yang. Ten rodzaj Drzewa to przede wszystkim upór i kreatywność, dlatego taka taktyka się teraz przyda najbardziej, aby okiełznać ludzkie emocje, ponieważ Woda Yang objawi się mocno w ludzkich poczynaniach. Należy wspomnieć, że Woda symbolizuje również mądrość, dlatego ta, w połączeniu z upartością i kreatywnością Drzewa, może zdziałać też wiele dobrego. Musimy pamiętać, że każda energia jest jak dwie strony przysłowiowego medalu, czyli z jednej strony może przynieść dobre rzeczy a z drugiej złe. Jaka strona medalu się objawi, zależy od nas i naszego zachowania w konkretnych sytuacjach.
Wracając do efektu połączenia obu żywiołów energii miesiąca, będziemy mogli się spodziewać wspomagania od okoliczności, ale nie każdy będzie mógł to wykorzystać. Warunkiem do uzyskania wspomagania będzie odpowiednia taktyka i posiadanie przemyślanego planu działania, oraz mądrość w postępowaniu. Tylko tak będzie można uzyskać oczekiwane wsparcie od okoliczności.
Efekt połączonych energii miesiąca spowoduje, że prawdopodobne doświadczymy klasycznej listopadowej aury w postaci licznych opadów deszczu i śniegu z deszczem, który zamieni się w śliską powierzchnię podczas przymrozków, które będziemy teraz notować coraz częściej. Z tego powodu na drogach asfaltowych może często zalegać lód, doprowadzając do wielu kolizji i wypadków, dlatego nie odkładajmy zmiany zimowych opon, mimo ewentualnego braku śniegu.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że wielu ludzi chętniej będzie zmieniać zdanie czy poglądy, a spowodowane to będzie pewną gwałtownością i niedostatecznymi przemyśleniami. Ludzie mogą się teraz bardziej spieszyć, być bardziej zawistni i zazdrośni, czego skutkiem będzie wbijanie innym przysłowiowych szpilek. Wielu ludzi będzie zbyt dużo mówiło, a później tego żałowało, dlatego warto będzie się teraz dwa razy zastanowić, zanim coś powiemy, bo konsekwencje mogą być opłakane. To będzie jednak wspaniały czas dla mówców czy negocjatorów, ale pod warunkiem, ze ich działania będą poprzedzone dokładną analizą sytuacji. Jeśli dołożycie do tego jeszcze kreatywność i upór - sukces murowany. Ten miesiąc gwarantuje też wspaniałą komunikację dla osób, które będą kierować się zasadami i etyką. To może być zatem dobry czas dla rozmów kwalifikacyjnych, rozmów biznesowych czy zdawania egzaminów, dlatego wykorzystajcie go jak najlepiej.
Biorąc pod uwagę całą energetykę listopada, ludzie będą teraz mieć również dużo słomianego zapału, lub po prostu będzie tendencja do gadania a nie robienia, ale tacy ludzie szybko zostaną rozszyfrowani. Woda, jako energetyka wypadkowa listopada, przyniesie też wiele mądrych decyzji i zachowań, jednak musimy pamiętać, że wchodzimy w zimowy sezon, który jest sezonem żywiołu Wody, dlatego zbyt wiele myślenia może przynieść również negatywne skutki. Mowa oczywiście o ludziach ze słabą psychiką, dla których ten żywioł nie jest korzystny i często wywołuje depresje, nerwice a nawet załamania nerwowe. Jeśli dołożymy do tego drugą część energetyki, która będzie wspierała tendencje do samotnictwa, możemy mieć do czynienia z załamaniami, dlatego jeśli widzimy trudniejszą sytuację kogoś z naszego otoczenia, to nie pozwalajmy mu na zbyt długie pozostawianie w samotności. Czasami jeden niespodziewany telefon lub spotkanie, może komuś uratować życie. W tematyce zdrowia najbardziej powinny teraz na siebie uważać osoby mające problem z sercem i układem krążenia, ponieważ mogą występować arytmie, bóle wieńcowe oraz nadciśnienie i wylewy krwi do mózgu.
Teraz też nadchodzi czas, gdzie będzie można poznać, kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto po prostu robi to dla zaspokojenia własnych interesów i przyjemności. Wiele przyjaźni i znajomości może przejść teraz swoisty test prawdy, i wiele z nich może go nie przetrwać. Wystarczy będzie pociągnąć kogoś za język, aby się dowiedzieć, jaki naprawdę jest jego stosunek do nas. Ten czas dobrze będzie wykorzystać na skalkulowanie nowego domowego budżetu, sporządzenia listy najbliższych inwestycji, czy naprawienia niedziałających urządzeń. Nadchodzący miesiąc będzie również świetnym czasem dla wynalazców i konstruktorów, dlatego jeśli ktoś pracuje naukowo, powinien teraz poświecić więcej czasu na swoje badania, ponieważ będzie szansa na niespodziewany sukces. Energie będą wspierać wszystkie prace wymagające precyzji i skupienia, dlatego jeśli jest coś, co zostawiliście na później z braku czasu i weny, to teraz będzie okazja to wreszcie skończyć i mieć z tego ogromną satysfakcję.

W świecie polityki, połączenie Metalu Yin i Wody Yang, może przynieść czas kolejnych zmian, ale również strachu, za co odpowiada dominująca energia miesiąca, choć w niektórych przypadkach ten strach będzie tylko pozorny. Aby się zbytnio nie stresować, sprawdzajcie wiadomości w wiarygodnych źródłach oraz uważnie czytajcie wszystko od przysłowiowej deski do deski, ponieważ teraz zobaczycie prawdziwy festiwal intryg i manipulacji. Niektórzy politycy pójdą na tak zwaną całość, mówiąc rzeczy, które skompromitują ich przeciwników, ewentualne ich samych, jeśli się bardzo zapomną.
Będzie też wielkie wyciąganie konsekwencji wobec osób, które dopuściły się działań na szkodę państwa, ale będą one przeprowadzone w nieco inny sposób, aby uzyskać efekt zaskoczenia. Nie zabraknie też jakichś awantur i rozłamów na szczytach władzy, ponieważ energetyka w centrum tak zwanego Luo Shu, skumuluje specyficzną kombinację energii, która odpowiada między innymi za rozłamy wśród dotychczasowych sojuszników. Innym skutkiem działania energii miesiąca mogą być jakieś zmiany związane ze służbą zdrowia, transportem i mediami. Nie zabraknie też tematu związanego z tajnymi służbami oraz aferami w zakresie prawa podatkowego.

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o szpiegach, wywiadzie i wszelkiego rodzaju prowokacjach. Na jaw mogą wyjść jakieś tajne działania lub dokumenty związane z próbą jakiegoś zamachu stanu. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości. Niektórzy z nich będą grali na dwa fronty, co może zostać im wytknięte i obniżyć ich notowania w politycznych sondażach. W listopadzie może również dochodzić do ataków terrorystycznych, a najbardziej będą narażone południowo zachodnie części kontynentów lub państw, czyli niewykluczone, ze takie ataki mogą wstrząsnąć Francją, której prezydent, tyle co odwiesił trwający dwuletni stan wyjątkowy. Zbyt duża gwałtowność w zakresie dyplomacji może doprowadzić, że niektóre kraje mogą zerwać ze sobą stosunki dyplomatyczne, a nawet w pewnych przypadkach może dojść do zajęcia jakiegoś terytorium. Może być teraz również wiele konfliktów militarnych na morzach i oceanach.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to dominujący żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie również bierność w działaniu. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym. Teraz każda wiadomość będzie miała wpływ na kursy akcji i walut. Najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym miesiącu będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, rybołówstwo, przemysł monopolowy oraz farmaceutyczny. Ten ostatni może zostać wsparty przy pomocy propagandy strachu, a chodzi oczywiście o głośny ostatnio temat szczepień na grypę i inne choroby zakaźne.
Ciekawe efekty mogą również odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Metalu, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami.
Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, listopad może przynieść wydarzenia związane z trygramem Gen, czyli wydarzenia, w których główne role będą odgrywać dzieci, a najczęściej możemy usłyszeć o małych chłopcach. Mogą się pojawić szczęśliwe wydarzenia dotyczące uzdolnionych dzieci, a nawet takich, które swoimi działaniami uratowały komuś życie. Niestety mogą być też i niezbyt miłe wydarzenia, które spowodują, że to właśnie dzieci będą ofiarami nieszczęśliwych wypadków, dlatego pilnujcie teraz swoje pociechy jak oka w głowie. W centrum mamy również trygram Kan, dlatego możemy teraz częściej słyszeć o molestowaniu dzieci, szczególnie młodych chłopców. Mogą też wyjść tego typu sprawy z przeszłości za sprawą ujawnienia pewnych informacji przez media lub samych ofiar. Możemy też teraz usłyszeć o jakiejś epidemii lub zbiorowego zatrucia, w wyniku, czego mogą się pojawić nawet ofiary śmiertelne. Mogą być tez przypadki ciężkich powikłań a nawet zgonów dzieci w wyniku podania leków, ewentualnie w wyniku niemożności podania leków. Możemy też obserwować sprawy związane z zabieraniem dzieci od swoich rodziców. Może to dotyczyć zarówno spraw pod kątem egzystencjalnym (brak warunków), ale również możemy słyszeć o porwaniach dzieci dla okupu lub dla potrzeb zastraszenia. Niewykluczone, że będzie głośno o nadużyciach związanych z pobieraniem zasiłków i innych rodzajach pomocy finansowych związanych z dziećmi.

W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z rolnictwem, górnictwem i przemysłem wydobywczym. Może dojść do jakichś awarii wielkich serwerów rządowych lub stron internetowych. Użytkownicy banków, którzy korzystają z bankowości internetowej również mogą nie spać spokojnie, ponieważ pojawią się jakieś utrudnienia. Generalnie w tym miesiącu zwróćcie uwagę na zabezpieczenia swoich komputerów i smartfonów, oraz ostrożnie podchodźcie do operacji finansowych za pośrednictwem Internetu, ponieważ będzie dochodzić do oszustw.
Energie centralne mogą przynieść teraz więcej problemów związanych z logistyką transportu, a w szczególności awarii związanych z przesyłem surowców za pomocą rurociągów. Może być to również spowodowane poprzez celowe ukryte działania i dywersje.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki listopada w roku Ognistego Koguta, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wcześniej przeze mnie wspominany południowy zachód, gdzie pojawi się energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym, zatrucia pokarmowe, problemy z zębami. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy drzwi naszej firmy w tym sektorze, może się przydarzyć katastrofa finansowa z powodów prawnych. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek południowy, ponieważ pojawi się tam energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”, która będzie w towarzystwie rocznej energii 5, co może nadać wydarzeniom na świecie bardzo dynamiczny i agresywny wymiar. W naszych domach, gdy znajdzie się w drzwiach głównych lub sypialni, może spowodować choroby wątroby, zranienia nogi oraz pogryzienia zwierząt. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub firmy, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie zastosować tam dodatki wystroju wnętrza w kolorze czerwieni.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z lokalizowane w brzuchu, oraz stany zapalne związane z rękoma i pacami rąk. Jeśli ktoś, kto choruje na zaawansowaną cukrzycę i ma problemy z miażdżycą, nie powinien w tym miesiącu spać w tym sektorze. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z brakiem płynności finansowej oraz blokadą ze spływaniem należności. Oprócz kalabasza, przyda się tu też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im wsparcie od okoliczności, które sprawią, że wszystko będzie się toczyć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Starajcie się działać spokojnie i bez niepotrzebnych eksperymentów, ponieważ konkurencja nie będzie spała. Pora odświeżyć wasz zawodowy lub biznesowy image, który teraz może być przepustką do wyższej ligi.

renWody Yang znajdą teraz największe oparcie w bliskich, których warto będzie posłuchać, ponieważ pewne rzeczy trzeba będzie zobaczyć z innej perspektywy, i oni wam w tym pomogą. Okoliczności przyniosą wsparcie, dzięki czemu wykonacie plan i załatwicie wszelkie trudne sprawy. To również dobry czas na podnoszenie kwalifikacji. Działajcie teraz zespołowo, aby wzmocnić efekty.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz trochę pod przysłowiową górkę i jeśli poddadzą się surowej samodyscyplinie, będzie można osiągnąć sukces. Dobrze będzie zrobić wewnętrzny audyt w firmie, ponieważ może was odwiedzić kontrola. To czas, w którym warto nieco zwolnić, ponieważ będzie mniejsza szansa na pomyłkę, która może mieć teraz dosyć problematyczne skutki.


jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych okazji do osiągnięcia sukcesów w różnych dziedzinach życia. Może to być niespodziewany awans, nagroda, premia, ale będzie to zależeć od relacji z innymi i odpowiednich znajomości. Panie Drzewa Yang mogą mieć teraz dobry czas w sprawach uczuciowych, dlatego powinny mieć oczy szeroko otwarte.

dingOgnie Yin doświadczą wielu niespodzianek od losu i mogą to być zarówno sukcesy zawodowe okraszone premią, ewentualnie powinny spróbować szczęścia w grach losowych, ponieważ będzie szansa na wygraną. Dobry okres do załatwienia dotacji i innych programów pomocowych. To też dobry czas na podreperowanie zdrowia, ponieważ może być problem z sercem i układem krążenia.

bingOgnie Yang nie powinny teraz narzekać na brak zajęcia, co może znacznie podreperować ich ewentualną dziurę budżetową, ale uwaga na wszelkie uchybienia prawne, ponieważ może się to skończyć ogromnymi kłopotami. Mężczyźni Ognie Yang mają szansę na niezapomniane chwile w związkach, a samotni jak najbardziej powinni próbować poszukać nowej bratniej duszy.

jiZiemie Yin mogą mieć teraz bardzo ciekawy i owocny czas, ponieważ odpowiednie działania mogą ich przybliżyć do ciekawego efektu zawodowo finansowego. Powinny jednak teraz postępować roztropnie i nie ryzykować, ponieważ plan może nie wypalić. Panowie Ziemie Yin będą mieć teraz świetną passę w sprawach uczuciowych, a kluczem do sukcesu będzie odpowiednia prezencja.

wuZiemie Yang będą musiały się teraz sprężyć i prawdopodobnie trzeba będzie działać nietypowymi metodami, ponieważ obowiązki nie pozwolą na zbyt dużo odpoczynku, ale efekty mogą przejść wasze oczekiwania. Możliwy awans lub premia, ale najlepsza passa powinna się pojawić w finansach. Może się też trafić wygrana, dlatego koniecznie próbujcie szczęścia w lotto.

xinMetale Yin będą miały bardzo towarzyski czas, który może przynieść nowe pożyteczne znajomości, dzięki którym ich kariera zawodowa, nabierze nowych horyzontów. Pojawią się też osoby, które mogą wam zaproponować bardzo atrakcyjny system premiowania, dzięki któremu wasze finanse poszybują za jakiś czas do góry. Działajcie z rozmachem, ale bez zbędnych szaleństw.

gengMetale Yang mogą mieć teraz potrzebę stawienia czoła konkurencji, a będzie, o co walczyć, ponieważ ten czas może oznaczać rozpoczęcie bardzo ciekawych przedsięwzięć. Nie wpadajcie w panikę, ponieważ na efekty będzie trzeba trochę poczekać. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy i problemy związane z waszym wizerunkiem.

 


Buliński Włodzimierz

1232