Prognoza na Lipiec w roku Ognistego Koguta

ding
owca Lipiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Owcy i będzie trwać od 7 lipca do 7 sierpnia.

Lipiec, tak jak jego poprzednik, będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie miesiące roku.
Energie miesiąca będą względem siebie w relacji wspierającej, ponieważ Ogień będzie wspierał Ziemię, co może spowodować, że będziemy wspierani przez okoliczności w naszych działaniach, lecz nie każdy rodzaj naszych działań będzie podlegał tej regule. Oczywiście nie obędzie się bez skutków ubocznych, ponieważ energetyka w tym miesiącu nie jest jednorodna, a charakter tych energii oraz inne energetyczne wpływy, niosą ze sobą pewne zagrożenia.

Wchodząc w szczegóły, zobaczymy w akcji żywioł Ognia na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie ten gwałtowny Ogień, jakiego doświadczaliśmy w czerwcu. Ogień Yin to delikatniejsza postać Ognia, który można porównać do kaganka lub płomienia świecy. Taki Ogień to też symbol prawdziwej miłości, czyli takiej, która nie szuka poklasku i jest wrażliwa oraz delikatna. To może być znak, że w trudnych sytuacjach warto będzie po prostu zaoferować trochę dobrej woli, a sprawy nabiorą innego obrotu.
Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ziemi również o polaryzacji Yin, który to symbolizuje glebę lub piasek pustyni. Ten żywioł jest związany z konsekwencją w działaniu i skupieniem na osiąganiu celu małymi krokami. W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Drzewa i Ognia, które będą miały dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować.

Patrząc obrazowo na cały filar obecnego miesiąca, można by go porównać do widoku niewielkiego ziemnego kopca, na którym stoi zapalona świeczka. Wyobraźnia podpowiada nam, że może chodzić o grób, co zresztą ma wiele wspólnego ze specyfiką konaru Owcy, która to jest tak zwanym grobowcem w nomenklaturze chińskiej astrologii. Gdy ziemski konar Owcy zderzy się z konarem Wołu, następuje konflikt i tak zwane otwarcie grobowca. W praktyce takie sytuacje wywołują nie tylko prawdziwe konflikty, ale również ujawnienie czegoś, co dotąd było w ukryciu czy zatajeniu. W tym miesiącu będziemy mieć dwa dni pod znakiem takiego starcia, a będą to 13 i 25 lipca. To będą również dobre dni dla niektórych osób, których żywioł urodzeniowy to Woda lub Metal, ponieważ będą mogli liczyć na niespodziewany sukces lub przypływ finansów, więc warto sprowokować los i np. zagrać w lotto ;-)
Będziemy też obserwować wydarzenia związane właśnie z owym obrazem grobu lub grobowca, który przytoczyłem wyżej, dlatego niewykluczone, że dowiemy się o zdarzeniach, w których takie obiekty będą pełnić główną rolę. Może być zatem głośno o odkryciach archeologicznych, ekshumacjach czy dewastacjach nekropolii.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Owcy da więcej luzu i kompromisu w działaniach i nastawieniu ludzi, czego wyraźnie brakowało w poprzednim miesiącu, ponieważ ognisty charakter czerwca wielokrotnie utrudniał wolę porozumienia i rzeczowej dyskusji. Teraz będzie łatwiej osiągnąć porozumienie, o ile sporne strony siądą do negocjacji bez tak zwanych asów w rękawie. Szczerość i empatia to cechy, bez których teraz lepiej nie siadać do żadnych ważnych rozmów. Trudnej będzie teraz o porozumienie, którego skutki będą wykraczały poza ramy zdrowego rozsądku, dlatego nie wydziwiajcie w pertraktacjach ;-)
Lipiec może być również miesiącem, w którym może się okazać, kto jest waszym prawdziwym przyjacielem, a kto tylko udaje. Jeśli między Wami a waszymi przyjaciółmi pojawią się sprawy natury finansowej lub dotyczące kariery zawodowej, jedna ze stron może pokazać swoją „prawdziwą twarz” i zrobić coś niemiłego, dlatego ten czas może przypominać wielkie sprzątanie w relacjach międzyludzkich. Ludzie nie będą wprost sobie mówić, co im leży na sercu, tylko najpierw będą o tym opowiadać w kręgach znajomych, psując celowo i czasami niesłusznie innym reputację. Generalnie ludzie będą teraz uciekać od sytuacji konfliktowych i raczej nie będą mieć ochoty na walkę, chyba, że będą posiadać w sobie wyjątkowe pokłady złości lub nienawiści. Ten czas będzie sprzyjał wszelkim akcjom dobroczynnym, ponieważ ludzie będą teraz bardziej hojni i czuli na ludzkie nieszczęście. Ludzie będą też okazywać sobie wiele wsparcia i często będzie to robione bez zbędnego rozgłosu. Może być teraz więcej akcji dobroczynnych zupełnie spontanicznych i wynikających z czystej potrzeby serca.
Lipiec będzie też ostatnim dzwonkiem do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji, ale najbardziej będzie to skuteczne w sieciach MLM i tym podobnych, ponieważ najlepszym kanałem reklamowym okaże się tak zwana poczta pantoflowa. Jest to spowodowane tym, że żywioł Ognia nie będzie już tak dostępny w drugiej połowie roku. Z tego samego powodu, lepiej zaplanować wakacje teraz, ponieważ sierpień może nie być zbyt atrakcyjny pod względem pogody, szczególnie w naszym kraju. Lipiec może być bardziej pogodnym miesiącem, choć nie będzie brakować pochmurnych i deszczowych dni. Wciąż będą straszyć burze, dlatego sprawdźcie swoje zabezpieczenia odgromowe i przepięciowe, a wyjeżdżając, lepiej wyłączcie z sieci ważne urządzenia elektryczne.

Efekty energetyki lipca będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może dojść do zmiany prawa i przepisów, jednak decyzje mogą być podejmowane w wąskim gronie zaufanych najważniejszych polityków, co może spotkać się z dużym sprzeciwem. Zmiany mogą dotyczyć sądownictwa oraz spraw samorządowych. Rozpędu może nabrać sprawa nieprawidłowości w reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie, gdzie na światło dzienne wyjdą jakieś nowe szokujące fakty. Możemy również usłyszeć o zakulisowych próbach negocjacji politycznych między częścią opozycji a strony rządzącej. Być może odbędą się jakieś protesty lub demonstracje, ale ich efekt będzie raczej znikomy i krótkotrwały. Wiele osób pewnie interesują wydarzenia zapowiadane na miesięcznicę smoleńską, gdzie ma dojść do zakłócenia marszu. Otóż ten dzień przyniesie ze sobą potężną dawkę żywiołu Ziemi, która wskazuje na rodzaj zastopowania, zatrzymania pewnych działań. To z kolej wskazuje na niemożność działań destabilizacyjnych i pełną kontrolę nad wydarzeniami przez władze, zatem nie należy się spodziewać żadnych spektakularnych efektów, poza tym, co napiszą później o tym w prasie, lub w medialnych przekazach telewizyjnych.

W polityce międzynarodowej może się teraz więcej mówić o szpiegach i destabilizacji struktur państwowych. Może dochodzić również do przemytu broni oraz ataków terrorystycznych. Niespokojnie może być na terenach pustynnych, gdzie może dochodzić do bezpośrednich działań wojennych lub działań zaczepnych. Może dojść do jakiejś prowokacji, która będzie miała spowodować działania odwetowe, w wyniku, których może zginać ludzkość cywilna. Na salonach politycznych wreszcie dojdzie do jakichś porozumień, choć nie będzie to nic wielkiego, jednak w aktualnym trudnym i napiętym stanie światowej polityki, sukcesem będą już małe kroki w dobrym kierunku. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to słabnący żywioł Ognia może już tak nie wspierać giełdy, zatem możemy obserwować nieznaczny trend spadkowy. Wciąż będą jednak wspierane dziedziny gospodarki z nim związane, czyli: energetyka, przemysł lotniczy, show biznes, usługowy charakter biznesu, odlewnictwo, wydobycie gazu oraz ropy naftowej. Najwięcej przychodów mogą odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Ziemi, czyli: wydobycie surowców kopalnianych, rudy metali. Może się ożywić rynek nieruchomości, inwestycje deweloperskie, technologie oparte na wykorzystywaniu bogactw natury, czyli elektrownie wiatrowe, źródła geotermalne i elektrownie wodne. Lipiec to również ostatni miesiąc roku, w którym energia wspiera reklamę, zatem warto zainwestować w marketing.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to lipiec zaznaczy się charakterem działania energii związanej z trygramem Grzmotu, związanej z mężczyznami w sile wieku. Biorąc pod uwagę miejsce występowania tej energii, nie trudno się domyślić, że najbardziej zaznaczy się jej działanie w sferach związanych z władzą. Energia grzmotu jest kojarzona z wybuchem i gwałtownością, dlatego nie trudno się domyślić, że jej działania będą miały za zadanie szokować i będą przybierać postać dosyć agresywnych ataków. Na świecie ta energia może przynieść też odzwierciedlenie w postaci błyskawic i grzmotów, czyli może to oznaczać występowanie gwałtownych burz i wichur. Możemy też słyszeć o wybuchach gazu i zawaleniu się budynków. Wybuchy mogą być też zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt. Łatwiej będzie teraz o kontuzje nóg, a szczególnie stóp, natomiast pod względem zdrowia możemy obserwować atak wirusów, a najbardziej narażone będą osoby o słabej odporności, dlatego warto mieć w domu zapas witaminy C oraz D3. Tą ostatnią warto dostarczać do organizmu w sposób naturalny, czyli poprzez naświetlanie na słońcu. W tym miesiącu będzie łatwo o przepracowanie, a szczególnie da nam w kość rywalizacja. Spróbujmy podchodzić do takich sytuacji z głową, i jeśli poczujemy, że mamy dość, warto wziąć urlop i wyjechać, aby zmienić klimat.
Energetyka miesiąca może również przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ energie wspierają wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym. Lipiec będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość.
W centrum uwagi może znaleźć się jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. Dużo się będzie teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lipca w roku Ognistego Koguta, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie miesięczna „żółta piątka” wejdzie w kontakt z agresywną energią roczną, przez co efekty ich działania staną się bardzo silne. Starajmy się unikać podróży w kierunku zachodnim, ponieważ może być tam bardzo niespokojnie. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem oraz mogą nam się przytrafić rany głowy. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Z kolorów, przyda się tez coś granatowego na ten miesiąc. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. W zachodnich częściach kontynentów lub państw, może dojść do ataków terrorystycznych, zamieszek lub pojawią się zdarzenia związane z atakami za pomocą ostrych narzędzi.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj za sprawą energii miesięcznej i rocznej, skumuluje się tak zwana energia choroby, która może przynieść problemy zdrowotne związane przede wszystkim z osłabieniem immunologii, ale również problemami z układem pokarmowym i chorobami. Powinniśmy w tej części naszych domów uważać na poślizgnięcia, ponieważ może dojść do stłuczenia dolnego odcina kręgosłupa. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Unikajmy podróży w kierunku południowo wschodnim, ponieważ mogą przynieść jakieś przeszkody.

Trzecim newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie będzie działać miesięczna energia, która może przynosić problematyczne plotki i procesy sądowe, dlatego jeśli mamy tam drzwi wejściowe, miejmy na uwadze wszelkie zaległe sprawy o naturze prawnej, ponieważ teraz możemy zostać zmuszeni, aby to wyjaśnić. Jeśli mamy tam sypialnię, mogą nas nękać zatrucia pokarmowe oraz choroby jamy ustnej. Również na południu krajów i kontynentów może dochodzić do wielkich pożarów, ataków terrorystycznych i zamieszek.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin mogą mieć teraz trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, a ktoś dodatkowo będzie próbował je wybić z rytmu. Może być potrzeba stawienia czoła sprawom natury urzędowej lub prawnej. Finanse będą dopisywać oraz będzie okazja odzyskać jakieś zaległe pieniądze, dostać prezent, ewentualnie coś wygrać, dlatego koniecznie spróbujcie szczęścia w grach losowych lub wystartujcie w jakimś konkursie. Ostrożnie na drodze, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.

renWody Yang będą teraz pod działaniem energii, które mogą im dać duże moce decyzyjne, ewentualnie awans i uznanie w środowisku zawodowym. W sprawach natury zawodowo finansowej, pojawi się wiele okazji na podreperowanie finansów, ale pracy będzie ponad siły, dlatego warto działać zespołowo, aby podołać wyzwaniom. Samotni panowie mogą liczyć na pojawienie się bratniej duszy, która może zostać w ich życiu na dłużej niż myślą.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz czas wzmożonych działań a dobre pomysły będą się wręcz sypać z rękawa. W sprawach zawodowych wszystko powinno się układać po waszej myśli, ponieważ finanse będą dopisywać. Jakaś osoba może wam zaproponować bardzo intratny interes, ale sprawdźcie to dobrze, ponieważ mogą to być propozycje bez szans na powodzenie. Spróbujcie szczęścia w grach losowych lub konkursach, ponieważ będzie okazja coś wygrać.


jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych pomysłów, które mogą się spodobać przełożonym i o ile nie będą zbyt ekstrawaganckie. Mogą za to dostać ciekawą propozycję zawodową lub awans. W biznesie warto teraz zadbać o image i starać się pokazać z jak najlepszej strony. Panowie poszukujący swojej drugiej połowy mogą mieć teraz dobry czas do poznania tej jedynej, ale trzeba będzie o nią zawalczyć.

dingOgnie Yin będą mieć teraz bardzo towarzyski czas i wiele spotkań z ludźmi, którzy mogą pomóc w załatwieniu niejednej trudnej sprawy. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, a doczekacie się odpowiedniej nagrody w przyszłym miesiącu. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu sprawom waszych dzieci. Jeśli ostatnio nieco je zaniedbaliście, to teraz jest odpowiedni czas na wspólne rodzinne wakacje.

bingOgnie Yang będą mieć teraz czas wytężonej pracy, ponieważ pojawi się wiele obowiązków, ale trzeba będzie przechytrzyć konkurencję i pokazać swoją wyższość, używając bardzo nietypowych metod działania. Wasze działania mogą w tym miesiącu czasami przypominać walenie głową w mór, a efekty mogą nie przyjść od razu, dlatego nie ma się, co denerwować na zapas. Dobry czas na wakacje.

jiZiemie Yin będą teraz na przysłowiowym topie, ponieważ okoliczności zafundują im ogromne wsparcie. Sprawy mogą się toczyć wręcz same, dlatego warto poświęcić ten czas na załatwienie trudnych i zaległych spraw. W aspektach zawodowych starajcie się działać rozważnie i nie wprowadzać nowych niesprawdzonych pomysłów. Postarajcie się teraz działać w grupie i radzić się mądrzejszych od was. To będzie też dobry czas na podwyższanie kwalifikacji i ogólnie naukę.

wuZiemie Yang będą mieć teraz zielone światło do wszelkiego rodzaju działań, ale muszą wybrać do tego odpowiednie miejsce i odpowiednich ludzi. Trzeba będzie stawić czoła konkurentom, ale moc będzie po wasze stronie, więc dacie radę. Warto poświęcić ten czas na dokształcanie i zdobywanie nowych umiejętności zawodowych. Jeśli macie jakieś trudne niezałatwione sprawy rodzinne, to teraz jest odpowiedni czas, aby to zrobić.

xinMetale Yin będą teraz miały trochę pechowy czas z uwagi na pojawienie się na ich drodze ludzi, którzy mogą ich zmusić do pojawienia się w sądzie, ewentualnie trzeba będzie zapłacić jakąś karę za zwłokę lub mandat. Ostrożnie za kierownicą i podczas uprawiania sportów, ponieważ będzie zagrożenie wypadkiem. Warto teraz bazować na radach osób starszych i bardziej doświadczonych, a wszystko powinno pójść po waszej myśli. W ferworze walki i sukcesów, nie zapomnijcie o bliskich, którzy będę potrzebować waszej pomocy.

gengMetale Yang będą mieć teraz moce decyzyjne w sprawach zawodowych, co może oznaczać awans lub premię, ale trzeba będzie zyskać w oczach szefa zaradnością i opanowaniem. Może być potrzeba załatwienia jakiejś problematycznej sprawy urzędowej lub prawnej, której nie wolno lekceważyć. Samotne panie będą miały teraz powodzenie wśród płci przeciwnej i jest duża szansa na trwały związek.

 


Buliński Włodzimierz

1207