Prognoza na Grudzień w roku Ognistego Koguta

ren
szczorGrudzień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Szczura i będzie trwać od 7 grudnia do 5 stycznia.

Grudzień to, co prawda ostatni miesiąc tak zwanego kalendarza zachodniego, którego używamy na co dzień, ale stanowi on przedostatni miesiąc solarnego kalendarza chińskiego, zatem do końca roku jeszcze trochę czasu pozostało. Tak jak kilka wcześniejszych miesięcy, również i on, nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, choć jak zawsze przestrzegam przed pewnymi „skutkami ubocznymi”, ponieważ każda energia ma swoje dobre i złe oblicze. Teraz w akcji zobaczymy jednolitą energię żywiołu Wody, która w pewnych sytuacjach, i dla niektórych osób, może jednak wprowadzić trochę zamieszania. Energia tak zwanego Niebiańskiego Pnia, będzie się różnić od energii tak zwanego Ziemskiego Konaru jedynie polaryzacją.

Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca jest żywioł Wody o polaryzacji Yang, którą to można porównać do oceanu lub szybko płynącej rzeki, oznaczających dużą żywiołowość w działaniu, czasami trudną do przewidzenia. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Ta Woda może z jednej strony obdarzyć wielką mądrością, ale z drugiej strony może pokazać swą nieprzewidywalność, szczególnie, że energetyka miesiąca jest pozbawiona żywiołu Ziemi, który jako jedyny, może stworzyć dla Wody barierę. Możemy się zatem spodziewać przechodzenia ze skrajności w skrajność, dlatego mimo, ze żywioł Wody oznacza komunikację, to nie wszyscy będą się mogli dogadać z innymi.
Drugi rodzaj energetyki to również żywioł Wody, która jest głównym składnikiem Ziemskiego Konaru Szczura, ale jej polaryzacja to Yin. Możemy ją porównać do małego strumyczka albo do porannej mgły, która sprawia, że okolica wygląda bardzo tajemniczo. Cechy tej energetyki mogą się udzielić tez ludziom i za sprawą tej energii możemy teraz obserwować wysyp wszelkiego rodzaju dziwnych ludzkich zachowań a nawet oszustw, dlatego proponuję zachować ostrożność, szczególnie w stosunku do osób proponujących atrakcyjne okazje, co w okresie przedświątecznym może się znacznie nasilić. Uwaga na przebiegłych telemarketerów, domokrążców lub osoby namawiające do wzięcia atrakcyjnych kredytów, ponieważ bardzo łatwo będzie się teraz wpędzić w kłopoty.

Jak widzimy, w tym miesiącu energią wypadkową będzie silna Woda, która dla niektórych osób może stanowić energiczny nurt, z którym popłyną po sukces i realizację swoich celów, ale dla innych może to oznaczać swoisty potop, który może wyrządzić duże szkody. Bardzo dużą ostrożność powinny zachować osoby, które mają problemy z sercem, oczami oraz układem hormonalnym. Osoby z chorobami autoimmunologicznymi mogą mieć teraz zaostrzony stan w swoim układzie odpornościowym, co może wywołać remisję pewnych chorób.
Silna Woda może wywołać również efekty w pogodzie powodując obfite opady śniegu z deszczem i deszczu, zatem grudzień może być stosunkowo ciepłym miesiącem, jak na okres zimowy, choć przeplatanka mokrej aury i chwilowych mrozów może powodować bardzo trudne warunki na drogach. Z tego powodu może być teraz więcej wypadków samochodowych, ale również złamań i stłuczeń wśród pieszych. Generalnie grudzień zapowiada się bardziej na mokro niż na zimowo i mroźno. W cieplejszych rejonach naszej planety może dochodzić do powodzi, podtopień a nawet możemy słyszeć o tsunami, które swoją niszczycielską siłą zniszczą dorobek pracy wielu ludzi.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że u wielu ludzi może przeważać bardzo nostalgiczny nastrój, a najgorzej odczują to osoby, które cierpią na depresję. U nich stan psychiki może się pogorszyć na tyle, że depresja może przejść w aktywną formę nerwicy lękowej. Zwróćmy więc uwagę na ludzi samotnych lub takich, które doświadczyły ostatnio jakichś problemów lub nieszczęść, aby szczególnie w okresie świątecznym nie zostawały same. Bardzo prawdopodobne, że teraz częściej będziemy słyszeć w mediach o samobójstwach, oraz o dziwnych a zrazem niebezpiecznych zachowaniach zdesperowanych ludzi. Zapowiada się również na kontynuację z poprzedniego miesiąca, nagłaśniania ekscesów o podłożu seksualnym, ponieważ energetyka ziemskiego konaru niestety sprzyja takim zachowaniom. Będzie teraz wiele emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny a nawet nachalny sposób. Za sprawą energii Wody Yang niektórzy z nich będą mieć nieodpartą ochotę na wykrzyczenie swojego niezadowolenia. Jeśli uczestniczyliście z kimś w jakimś konflikcie, to teraz ta osoba może zacząć publicznie wylewać swoje żale i próbować was zdyskredytować w oczach innych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, wykorzystajcie w swoim działaniu najlepszą z cech żywiołu Wody, czyli mądrość, ignorując te ataki.
Grudzień może być czasem totalnej dezorientacji, o co zadba sektor mediów odpowiedzialnych za politykę informacyjną. Napływ informacji może być teraz tak duży i tak sprzeczny, jeżeli chodzi o różne źródła, że ludzie zaczną się gubić. Niestety, ale teraz bardzo łatwo będzie kogoś skompromitować, ponieważ siła przekazu będzie w stanie przykryć jakiekolwiek głosy tłumaczeń i sprostowań. Niestety, ale większość z takich działań nie będzie miała nic wspólnego z prawdą, więc jeśli ktoś z Was, doświadczy takiego działania, to nie powinien tracić zbyt dużo energii i czasu na sprostowania, ponieważ to teraz nic nie da. Zbyt silny żywioł Wody (mówiąc obrazowo) może wręcz wyprać mózg (żywioł Ognia) ludziom, którzy nie myślą samodzielnie. Tak jak w zeszłym miesiącu, wielu ludzi będzie zbyt dużo mówiło, a później będzie tego żałowało, dlatego warto będzie się teraz dwa razy zastanowić, zanim coś powiemy, ponieważ niechcąco możemy kogoś zranić. To będzie jednak wspaniały czas dla mówców, negocjatorów, liderów ugrupowań, dziennikarzy, piosenkarzy czy nauczycieli. Ten miesiąc gwarantuje też wspaniałą komunikację dla osób, które będą kierować się zasadami i etyką. Tak jak w zeszłym miesiącu, to może być dobry czas dla rozmów kwalifikacyjnych, rozmów biznesowych czy zdawania egzaminów, dlatego wykorzystajcie go jak najlepiej.
Woda, jako energetyka wypadkowa miesiąca, przyniesie też wiele mądrych decyzji i zachowań, które uchronią niejedną osobę przed groźnymi konsekwencjami.

W świecie polityki, bardzo silny żywioł Wody, może przynieść czas zaskakujących zmian, a co za tym idzie, również strachu, co jest naturalnym zjawiskiem związanym z tak intensywną energią grudnia. Bać się powinni ci, którzy mają cos na sumieniu, natomiast reszta, aby się zbytnio nie stresować, powinna czerpać informacje z wiarygodnych źródeł, ponieważ jak wspominałem wcześniej, ten miesiąc może być istnym festiwalem manipulacji strachem w przekazach medialnych. Dalej będziemy mogli obserwować wyciąganie konsekwencji wobec osób, które dopuściły się działań na szkodę państwa, ale teraz mogą one przybrać bardziej zdecydowany wymiar. Innym skutkiem działania energii miesiąca mogą być protesty oraz demonstracje, które nie będą miały jakiegoś jasnego przekazu, a będą miały na celu jedynie wprowadzenie pewnej destabilizacji i strachu, który jest nieodłącznym atrybutem zbyt silnego żywiołu Wody, jakiej teraz doświadczymy. W niektórych przypadkach sytuacja może się wymknąć z pod kontroli, co definitywnie pogrzebie niejedną karierę polityczną. Przewiduję również dalsze wyciąganie konsekwencji z działań poprzedniej ekipy politycznej, oraz wyjście na światło dzienne bulwersujących faktów z afery reprywatyzacyjnej kamienic.
W polityce międzynarodowej może również dominować polityka strachu, ale i gwałtowności w kontaktach między mocarstwami. Szczególnie napiętą atmosferę możemy obserwować wokół prężenia muskułów przez Koreę Północną, która będzie grozić swoim przeciwnikom, użyciem broni atomowej. Energetyka miesiąca może również przynieść jakieś zmiany lub zerwania ważnych umów międzynarodowych, które mogą zmienić zasady funkcjonujące od wielu lat. Może dojść do jakiegoś incydentu na morzu lub oceanie, który wywoła jakiś konflikt zbrojny. Niewykluczone, że w europie zachodniej lub południowej dojdzie do jakichś zamachów terrorystycznych, które wywołają strach wśród ludności. Najbardziej zagrożone będą wszelkie imprezy świąteczne i imprezy masowe, np. koncerty.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to tak jak w zeszłym miesiącu, dominujący żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie również bierność w działaniu. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym. Może dojść do ogromnych spekulacji, które będą miały wpływ na kursy akcji i walut. Najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym miesiącu będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, rybołówstwo, przemysł monopolowy oraz farmaceutyczny. Ten ostatni może zostać wsparty przy pomocy propagandy strachu, a chodzi oczywiście o głośny ostatnio temat szczepień na grypę i inne choroby zakaźne. Ciekawe efekty mogą odnotować firmy oferujące usługi turystyczne, które przy odpowiednim marketingu, będą mogły sprzedać większość swojej oferty na zimowy i letni okres wakacyjny.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, grudzień przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać młode kobiety, które poprzez czasami kontrowersyjne słowa lub czyny, znajdą się na przysłowiowych językach. To może być również dobry czas do wypromowania młodych wokalistek i aktorek. Niestety może teraz również częściej dochodzić do porwań, molestowania i gwałtów na nastolatkach. Bardzo często ludzkie osądy będą teraz bazować na plotkach i pomówieniach, które później trzeba będzie prostować, aby wyjść z problemów obronną ręką. Siła plotki może być teraz na tyle niebezpieczna w skutkach, że konsekwencją tego mogą być sytuacje określane mianem życia i śmierci. W wyniku tego możemy słyszeć o zaszczuwaniu ludzi, z których ci bardziej słabi psychicznie mogą się targnąć na swoje życie. Będą również ataki w pełni fizyczne, które mogą się wiązać z użyciem noża lub innego ostrego narzędzia. Tego typu zdarzenia mogą się też zdarzać ważnym ludziom i przywódcom państw. Mogą się zdarzać też jakieś awarie wodociągów ewentualnie skażenia wody.
W centrum wydarzeń będą się pojawiać jakieś sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości, gdzie mogą się dokonać poważne zmiany w zasadach funkcjonowania sądów, prokuratur i policji. To zasługa energii trygrami Dui, który jest ściśle związany z tą tematyką. Pojawią się też jakieś kłótnie z udziałem autorytetów ze środowiska prawniczego i politycznego. Wiele spraw w zakresie przepisów może zostać teraz całkowicie przewróconych do góry nogami, gdzie stare zasady zostaną zastąpione zupełnie nowymi. Niestety będzie tez dużo takich gwałtownych zmian, które mogą nie wygenerować najlepszych efektów. Taka sytuacja w połączeniu ze wzmaganiem uczucia strachu, nie będzie sprzyjać miłej atmosferze na święta.
Jeśli chodzi o święta, to naszą bożonarodzeniową choinkę najlepiej będzie postawić w sektorze północnym, gdzie przy okazji wyciszy jedną z bardziej agresywnych energii miesięcznych, która będzie wprowadzała zbytni pośpiech, konieczność nadmiernego konkurowania a nawet kradzieże. Święta powinny być spokojne, zatem warto rozważyć takie rozwiązanie i postawić tam świąteczne drzewko. Absolutnie odradzam stawianie choinki w południowym sektorze naszego domu, ponieważ to może sprowokować niezbyt dobre działanie tamtejszych energii czasowych.
Energie centrum wpłyną również na nasze zdrowie. Mogą się pojawić schorzenia związane z jamą ustną oraz uszkodzenia ciała w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Ostrożnie podczas uprawiania sportów i przy majsterkowaniu z użyciem narzędzi tnących. Osoby mające problem z krzepliwością powinny uważać na krwotoki i nie planować operacji na ten miesiąc.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki grudnia w roku Ognistego Koguta, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wschód, gdzie pojawi się energia, która może powodować wypadki, zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy kontuzje związane z nogami i stopami. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie wschodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie tematyki prawnej, dlatego sprawdźmy newralgiczne umowy oraz radźmy się dobrego prawnika we wszelkich przedsięwzięciach w tym temacie. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północ, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież a nawet uszkodzenie ciała w wyniku rabunku. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie i kradzież. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, ewentualnie tak jak pisałem wcześniej, przeznaczmy to miejsce na naszą świąteczną choinkę.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, która będzie tam wyjątkowo silna. Może ona najczęściej powodować problemy z sercem i oczami, dlatego osoby mające w/w problemy nie powinny tam spać i na wszelki wypadek odwiedzić stosownego lekarza. Niebezpieczeństwo może dotyczyć głównie kobiet. Dodatkowo ta energia wraz z energia roczną utworzy bardzo problematyczną kombinację przynoszącą wypadki, choroby i bankructwa, dlatego szczególnie unikajmy tego kierunku w miarę możliwości. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku południa, ponieważ możemy zostać ukarani mandatem lub nawet ulec poważnemu wypadkowi. Koniecznie postawmy w naszych domach na południu na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się kontroli. Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc oraz remedium HeTu wykonane z kombinacji srebrnych i złotych kul.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, która spowoduje konieczność stawienia czoła konkurencji. Starajmy się działać spokojnie i bez niepotrzebnych eksperymentów. Pora odświeżyć nasze stare zawodowe kontakty lub postawić w biznesie na współpracę, która może pomóc nam zrobić dobry wynik. Być może będziecie musieli zrobić coś, czego wcześniej się zarzekaliście, ale to może się po prostu bardzo opłacać i przynieść wymierne korzyści na przyszłość.

renWody Yang poczują wiatr w żaglach za sprawą sprzyjających okoliczności, które przyniosą im wiele kontaktów z ciekawymi ludźmi. Warto teraz działać w zespole lub ze wspólnikiem, ale bądźcie ostrożni w stosunku osób, które będą wam oferowały zbyt lukratywne kontrakty, ponieważ to może być dobra mina do złej gry. W ferworze obowiązków trzeba będzie się również uporać z atakami konkurencji, ale to nie będzie dla was żadnym problemem.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz dużo czasu na uregulowanie zaległych spraw, ponieważ okoliczności przyniosą im trochę oddechu i swobody. Dobry czas, aby wynagrodzić rodzinie waszą absencję spowodowaną wytężoną pracą, ale również zajęciami, które z perspektywy czasu, okazały się zwykłą stratą energii. Będziecie mieć teraz oparcie z różnych stron, i wszyscy będą was rozpieszczać. Dobry czas na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji.


jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności, a wszystkie sprawy będą się toczyć wręcz same. Znajdziecie się wśród przyjaciół i przychylnych ludzi, którzy mogą wam pomóc w rozwiązaniu wielu spraw. Miejcie jednak oczy szeroko otwarte, ponieważ wśród najbardziej przyjaznych nam osób, mogą się trafić wilki w owczej skórze. To może być specyficzny czas, który wywoła w was ważne przemyślenia, być może nad nową życiową drogą.

dingOgnie Yin będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść im awans. Trzeba będzie jednak uważać na pewnych ludzi, którzy będą starali się wam zrobić na złość. Sprawdźcie zobowiązania i płatności, ponieważ może wam popsuć humor jakieś upomnienie lub kara. Samotne panie Ognie Yin mogą mieć teraz okazję do poznania swojego przyszłego partnera, dlatego bądźcie czujne.

bingOgnie Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ ktoś może zacząć im patrzyć na ręce i gdy zrobią błąd, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Prawdopodobnie czeka was problem natury prawnej, który z pozoru będzie nie do przeskoczenia, ale dobry prawnik sobie z tym poradzi. W sprawach zawodowych będzie możliwość awansu, ale będzie to zależało od pewnej wpływowej osoby, której trzeba będzie się słuchać.

jiZiemie Yin mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ponieważ trzeba będzie wyrabiać ponad sto procent normy, ale to może przynieść zaskakująco dobre wyniki finansowe. Aby podołać wszystkim sprawom, trzeba będzie działać w sposób nowoczesny a nawet czasami zaryzykować, ale to się opłaci. Będzie okazja do zarobienia niespodziewanych pieniędzy a nawet, aby coś wygrać, dlatego puśćcie jakiś kupon w lotto.

wuZiemie Yang będą teraz mieć ogromny fart w temacie tak zwanych łatwych pieniędzy. Będzie można otrzymać jakiś prezent, premię, spadek a nawet wygrać w lotto, więc sprowokujcie los i spróbujcie skreślić parę kuponów. Możliwy awans lub premia, ale trzeba się będzie wykazać kreatywnością i odpornością na stres. Samotni panowie Ziemie Yang mogą liczyć na romantyczny czas, i być może na poznanie potencjalnej żony.

xinMetale Yin będą miały teraz pełne ręce pracy, ale efekty ich pracy nie przyjdą zbyt szybko. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wyzwaniom. Trzeba będzie działać z dużym wyczuciem, ponieważ sytuacja może się zmieniać jak w kalejdoskopie. Zadbajcie o swój wizerunek, ponieważ wasza kandydatura może być wkrótce rozpatrywana w kontekście potencjalnego awansu.

gengMetale Yang będą miały bardzo ruchliwy czas, który może przynieść nowe pożyteczne znajomości, dzięki którym ich kariera zawodowa, nabierze nowych horyzontów. Pojawią się też osoby, które mogą was zainspirować do działania, ale miejcie rękę na pulsie, kiedy propozycja wyda wam się zbyt ryzykowna. To czas, kiedy trzeba będzie uważać, co i do kogo mówicie, ponieważ ktoś może wykorzystać wasz okres słabości i zrobić z was obiekt plotek.

 


Buliński Włodzimierz

1097