Prognoza na Styczeń w roku Metalowego Wołu

pig

 

Styczeń według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Wołu i będzie trwać od 5 stycznia do 3 lutego.

Styczeń, jest pierwszym miesiącem kalendarza zachodniego, ale ostatnim miesiącem kalendarza solarnego, na którym jest oparty chiński kalendarz. Miesiąc ten, tak jak jego poprzednik, będzie znów zawierał energie, które są wobec siebie w cyklu wspierającym (Metal i Ziemię), co oczywiście oznacza harmonię, ale zważywszy na specyfikę energii składowych, może to nie przypominać sielanki, jednak pozytywy mogą znów przesłaniać negatywy.

Tym razem to nie Niebiański Pień będzie wspierał Ziemski Konar jak to widzieliśmy w zeszłym miesiącu, ale odwrotnie. Oznacza to mniej więcej tyle, że ludzie będą teraz bardziej bierni w swoich działaniach i mogą czekać na sprzyjające okoliczności lub pewne okazje. To może być dobra taktyka na ten miesiąc, ponieważ ostrożność i roztropność w działaniach będzie teraz na wagę złota, jednak nie siedźcie z założonymi rękoma, tylko układajcie jakiś plan, a najlepiej dwa, ponieważ w tym przypadku będzie miało zastosowanie powiedzenie, że od nadmiaru głowa nie boli. Warto być zatem gotowym na kilka wariantów, ponieważ okazje mogą się pojawić znienacka, i przybrać czasami bardzo zaskakującą formę.

Jeśli chodzi o energetykę stycznia, to tym razem zobaczymy w akcji żywioł Metalu, ale o polaryzacji Yin, czyli bardziej subtelny rodzaj tego żywiołu, w stosunku do tego, który mogliśmy obserwować w zeszłym miesiącu. Metal Yin można porównać do pięknej biżuterii, ale również do sztyletu czy noża.  Może się teraz okazać, że coś z pozoru wyglądające niewinnie, stanie się zabójcze w skutkach. Może to wywołać bardzo duży skandal, tym bardziej ze względu na długi czas, ukrywania tego przed opinią publiczną. Może to dotyczyć zarówno jakiegoś znanego produktu handlowego lub jakiejś osoby, która dotąd miała nieposzlakowane opinie.

Druga część energetyki, skupiona w konarze Woła, od którego nazwę bierze miesiąc styczeń, będzie przede wszystkim zawierała Ziemię Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek. To postać delikatniejszej Ziemi, która nie jest zbyt ekspansywna w działaniu. Ziemia ta może wprowadzić do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami. To będzie również dobry czas na refleksję i roczny bilans strat oraz zysków, co pozwoli zaplanować strategię na kolejny rok, a ten zacznie się już z 3 lutego.  Pozostałe składniki energetyki miesiąca stycznia, to Woda, która przyniesie dużo nostalgicznych emocji i strachu, oraz Metal, który wyzwoli w niektórych osobach potrzebę stworzenia jakichś tajnych planów a nawet zemsty.

To właśnie połączenie energii Niebiańskiego Pnia, czyli Metalu Yin oraz Ziemskiego Konaru Wołu, może wywołać u ludzi nieprzewidywalne skutki oparte na chęci zemsty, co będzie znacznym zaburzeniem wspierającego cyklu energetyki tego miesiąca. Co gorsza, zemsta ta może być zaplanowana z zimną krwią, co dodatkowo wzbudzi ludzkie emocje. Możemy więc teraz częściej słyszeć o morderstwach dokonanych z premedytacją, o zamachach terrorystycznych z użyciem bomb naszpikowanych gwoździami i metalowymi odłamkami, czy o celowych okaleczeniach ofiar przez różnorakich psychopatów. Na celowniku oprawców mogą znaleźć się teraz piękne kobiety, dlatego radzę uważać podczas masowych imprez karnawałowych . Nie polecam też zbyt mocno eksponować biżuterii, ponieważ teraz szczególnie może dochodzić do kradzieży tego typu ozdób, a przy okazji można narazić na niebezpieczeństwo swoje zdrowie lub nawet życie. Być może będziemy mogli teraz usłyszeć o błędach lekarskich z zakresu chirurgii (również plastycznej), stomatologii, czy operacjach dotyczących odchudzania. Być może też wyniknie jakiś skandal związany z tematem szczepień.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że wielu ludzi chętniej będzie zmieniać zdanie czy poglądy, a spowodowane to będzie czystą kalkulacją. Ludzie mogą być teraz bardziej zawistni i zazdrośni, czego skutkiem będzie wbijanie innym przysłowiowych szpil. Teraz będzie można poznać, kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto po prostu nas wykorzystywał dla zaspokojenia własnych interesów i gierek. Wiele przyjaźni i znajomości może przejść teraz swoisty test prawdy, i wiele z nich może go nie przetrwać. To będzie też dobry czas na skalkulowanie nowego domowego budżetu, ponieważ teraz zobaczymy znacznie więcej istotnych dla nas czynników, na które nie zawracaliśmy dawniej uwagi, i łatwiej będzie teraz wypatrzyć oszczędności, co jest szczególnie istotne w obliczu nadciągającej fali podwyżek. Nadchodzący miesiąc będzie również świetnym czasem dla wynalazców i konstruktorów, dlatego jeśli ktoś pracuje naukowo, powinien teraz poświecić więcej czasu na swoje badania, ponieważ będzie szansa na niespodziewany sukces. Energie będą wspierać wszystkie prace wymagające precyzji i skupienia, dlatego jeśli jest coś, co zostawiliście na później z braku czasu i weny, to teraz będzie okazja to wreszcie skończyć i mieć z tego ogromną satysfakcję.

W świecie polityki, połączenie Metalu Yin i Ziemi Yin, może przynieść czas stopniowych, ale zarazem płynnych zmian, które będą realizowane przez ekipę rządzącą z konkretnie wytyczonym planem, choć jak to bywa z planami pisanymi na kolanie, nie zabraknie też pewnych zacięć. Dalej będziemy w naszym kraju obserwować wielkie sprzątanie i wyciąganie konsekwencji wobec osób, które wcześniej dopuściły się działań na szkodę państwa. Na celowniku może się pojawić się ktoś znaczący w środowisku opozycji, co będzie mało na celu zatrząść spójnością koalicji. Możemy obserwować jakieś zmiany prawa w zakresie podatków, ubezpieczeń i zasad księgowości. Zmiany mogą również dotyczyć sądów, prokuratury, policji i innych służb mundurowych. Może dojść również do zaskakującej zmiany prawa, która może nie być zgodna z konstytucyjną wolnością obywatelską. Również opozycja nie będzie siedzieć bezczynnie i tak jak sugerowałem na początku prognozy, będzie wyczekiwała na stosowny moment, na jakąś okoliczność, która spełni rolę katalizatora do inicjacji określonych działań. Będziemy znów obserwować coś z pozoru spontanicznego, co może w rzeczywistości być zaplanowanym wcześniej działaniem. Może się zdarzyć, że dojdzie do prowokacji policji lub innych służb porządkowych przez grupę posłów, i jeśli zostanie popełniony, choć najmniejszy błąd w działaniach owych służb, może się rozpętać potężny konflikt, którego następstwa mogą być zarzewiem nawet ulicznych rozruchów. Generalnie energie nie wskazują jednoznacznie na taką ewentualność, ale taka możliwość jest jak najbardziej możliwa.

W polityce międzynarodowej może też nie być pokojowej atmosfery. Co prawda nie zanosi się na jakieś większe działania wojenne, ale będą się zdarzały jakieś ataki, głównie wykonywane z zaskoczenia. Najbardziej prawdopodobnym miejscem skupiającym najwięcej takich zdarzeń będą tereny pustynne i południowo wschodnie części krajów i miast. W polityce między dwoma największymi rywalami czyli Rosją i USA , może dojść do jakiejś manipulacji wywiadowczej, która zaogni sytuację. W europie też może nie być zbyt spokojnie, za sprawż możliwych rozruchów ulicznych w odzewie do zaostrzenia obostrzeń pandemicznych.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to okres zimowy z żywiołem Wody nadal nie będzie pozytywnie działał na giełdy, tym bardziej, że będzie wzmocniony energią Niebiańskiego Pnia. Nie pomoże tutaj nawet żywioł Ziemi z Ziemskiego Konaru, ponieważ to delikatna Ziemia podmyta dodatkową porcją Wody. Za sprawą tej drugiej energii może wrócić trudny temat kopalni, który zrobi dużo kłopotu ekipie rządzącej w naszym kraju. Rynek walut nie będzie zbyt łaskawy szczególnie dla Polski i dla kredytobiorców, którzy spłacają swoje raty w obcej walucie. Całkiem możliwe, że dojdzie do zaskakującego upadku banku, który może pogłębić istniejący kryzys. Najmniej odczują niesprzyjającą sytuację firmy, których działanie jest oparte na handlu. Pewnie pamiętacie o okazjach, wobec których was uczulałem na początku prognozy. To może dotyczyć wielu wyprzedaży i promocji, których oferty trzeba będzie starannie rozważyć, a najlepiej zawczasu przygotować sobie plan, ponieważ może się okazać, że kupimy więcej niż potrzebujemy i zaczniemy rok z niespodziewanym kredytem. 

Energetyka miesiąca może się również uwidocznić w zjawiskach natury i prawdopodobnie będziemy nękani intensywnymi opadami śniegu, które mogą sparaliżować nie tylko drogi, ale również uszkodzić linie przesyłowe energii elektrycznej. Zagrożeniem może być też pośniegowe błoto oraz możliwość schodzenia lawin w górach oraz lawin błotnych, które mogą zniszczyć wiele zabudowań a nawet uszkodzić metalowe mosty i konstrukcje.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to styczeń zaznaczy się charakterem działania energii trygramu Zhen nazywanego Grzmotem, co oczywiście jest też związane z możliwym występowaniem burz i taka burza w styczniu też może się zdarzyć. Ta energia jest bardzo gwałtowna i jest też związana z mężczyznami w sile wieku i to oni mogą być teraz w centrum wydarzeń. Możemy teraz częściej słyszeć o wybuchach gazu a nawet o zawaleniu się budynków w wyniku takiego wybuchu. Niestety wybuchy mogą być też zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw, a szczególnie ich południowo wschodnie dzielnice. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów, ponieważ energia tego trygramu jest związana ze sportem wyczynowym oraz  ogromną rywalizacją. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt oraz o ukąszeniach. Łatwiej będzie teraz o kontuzje nóg, a szczególnie stóp, natomiast pod względem zdrowia niestety możemy obserwować wzmożony atak wirusów. W tym miesiącu będzie też łatwo o przepracowanie, a szczególnie da nam w kość rywalizacja, dlatego mądrze rozkładajmy siły i regenerujmy układ nerwowy w postaci kąpieli magnezowych, które działają bardzo szybko i bardzo dobrze są wchłaniane przez organizm. Spróbujmy też podchodzić do takich sytuacji z głową, i jeśli poczujemy, że mamy dość, warto wziąć urlop i wyjechać, aby po prostu zmienić klimat i dać odpocząć naszej głowie. Bardzo ważne będzie też dbanie o siebie przez osoby, które niedawno przechorowały covid19, ponieważ osłabiony organizm może być teraz podatny na inne jednostki chorobowe. Uwaga w tym miesiącu na komputery i smart fony, ponieważ aż może się pojawić wirus komputerowy, który będzie wykradał dane, zatem nie instalujcie tego, czego nie znacie i nie eksperymentujcie w czymś, na czym się nie znacie.
Energetyka ta może też przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ energie wspierają wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym. Ten miesiąc będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość.
W centrum uwagi może się znaleźć również jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. Dużo się będzie też teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach oraz o religii.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki stycznia w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie będzie rezydować miesięczna „żółta piątka”.  Starajmy się zatem unikać pracy nad ważnymi sprawami w tym miejscu oraz nie przeprowadzajmy tam drażliwych rozmów. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać w każdym aspekcie życia, a szczególnie na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem, zębami, oraz mogą nam się przytrafić urazy klatki piersiowej. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj za sprawą energii choroby i zastoju, która będzie rezydować w towarzystwie rocznej „żółtej piątki”, dojdzie do kumulacji wad budowlanych, awarii odpływów lub instalacji wodnych.  To również nie jest dobre miejsce do spania. Powinniśmy w tej części naszych domów również uważać na poślizgnięcia, ponieważ może dojść do stłuczenia dolnego odcinka kręgosłupa.  Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz, ponieważ miesięczna energia choroby będzie chciała wykorzystać naszą nieuwagę lub słabości. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Unikajmy podróży w kierunku południowo wschodnim, ponieważ mogą przynieść jakieś przeszkody lub opóźnienia.

 

guiWody Yin będą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności i poczują, że sprawy będą się dziać wręcz same, dlatego spróbujcie dobrze wykorzystać ten czas i załatwić jak najwięcej zaległych spraw. Niestety możecie nie mieć teraz zbyt dobrego kontaktu z innymi (szef w pracy, policjant na drodze, złośliwi znajomi) a samotne panie niech sobie odpuszczą w tym miesiącu polowania na potencjalnych partnerów, ponieważ mogą trafić jak przysłowiowa kulą w płot.


renWody Yang będą teraz rządzić na całego, ponieważ uzyskają wsparcie od niebios i będą dodatkowo posiadać moce decyzyjne. Łatwo będzie teraz o awans, premię uznaniową, ale musicie działać rozważnie i mieć w zanadrzu jakiś dobry plan, aby mieć nad wszystkim kontrolę. Samotne panie mają teraz okazję na spotkanie tego właściwego kandydata, ale nie zaszkodzi przyjrzeć mu się ze zdwojoną uwagą. Dobry czas do nauki i podnoszenia kwalifikacji.

yiDrzewa Yin będą teraz na cenzurowanym i mogą mieć teraz konflikt z prawem za sprawą kuszącej propozycji biznesowej, która w późniejszym rozrachunku może się okazać początkiem wielkich kłopotów, dlatego przemyślcie czy warto zawracać sobie tym głowę. Rozejrzyjcie się za jakąs dotacją albo zagrajcie w lotto, ponieważ będzie okazja coś wygrać w tym miesiącu. Uwaga za kółkiem – możliwa kolizja lub mandat.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas realizacji ważnych planów zawodowych a samotne panie mogą liczyć na pojawienie się przystojnego i wysportowanego amanta, który zawróci im w głowie. Generalnie praca zawodowa i inwestycje, mogą wam znacznie poprawić budżet, ale musicie zakasać rękawy i nastawić się na czas wytężonej pracy, ponieważ nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Możliwy awans lub nagroda w pracy.

dingOgnie Yin powinny mieć teraz fartowny czas i będzie szansa na otrzymanie prezentów albo nawet na spore wygrane, dlatego próbujcie szczęścia na loterii, giełdzie i odświeżcie kontakty z zamożnymi wujkami i ciociami ;-)  Postępujcie teraz w sposób wyważony i rozważny, a być może spotka was zaskakująco atrakcyjna nagroda. Zadbajcie teraz bardziej o swój wizerunek zawodowy.

bingOgnie Yang będą zajęte pracą a będzie jej pod dostatkiem, dlatego na razie odpuście sobie zimowe wakacyjne plany i korzystajcie z dobrej koniunktury, póki jest. Być może będziecie zmuszeni do działania wbrew ustalonym wcześniej planom i będzie potrzeba nieco zaszaleć. Skorzystajcie z pomocy odpowiednich ludzi a załatwicie jakiś ważny finansowy deal.


jiZiemie Yin będą teraz ostrożne i nie powinny zbytnio wydziwiać, co spowoduje, że przy odpowiednim przygotowaniu i wsparciu przyjaciół czy wspólników uzyskają ciekawe efekty w biznesie. To dobry czas, aby spakować rodzinę lub zebrać paczkę zaufanych przyjaciół i wyjechać na wakacje, ponieważ jak mawia przysłowie: „robota nie zając, nie ucieknie”.

wuZiemie Yang mogą być teraz zmuszone do zmiany planów i improwizacji w działaniu, aby wywieść w pole swoich największych rywali i konkurentów. Róbcie to jednak bez zbędnego ryzyka. Warto teraz postawić na solidną reklamę, która pokaże waszą przewagę nad konkurencją. Nie prowadźcie teraz z nikim wojen, ponieważ możecie teraz ponieść dotkliwą i wstydliwą porażkę.


xin Metale Yin będą teraz na fali z racji pojawienia się wokół nich przyjaciół oraz osób, dzięki którym zrealizują niejedną sprawę, lub zrobią dobry biznes. To dobry czas na poświęcenie czasu rodzinie i na nadrobienie zaległości, z którymi teraz uporacie się bardzo sprawnie. Warto spróbować szczęścia i wysłać kupon w lotto, ponieważ możliwa wygrana.  Dobry czas na inwestycje.


gengMetale Yang będą teraz rywalizować z wszystkimi o wszystko i udzieli się im iście olimpijski klimat. Za pomocą odpowiednich ludzi w waszym otoczeniu, będziecie mogli bardzo wiele zdziałać, dlatego wykorzystajcie znajomości, ponieważ za ich pomocą zyskacie moce decyzyjne oraz niewykluczone, że podreperujecie nadwątlony budżet. Dobry czas na szkolenia.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

 

706