Prognoza na Sierpień w roku Metalowego Wołu

małpa

Sierpień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Małpy i będzie trwać od 7 sierpnia do 7 września.

Sierpień będzie kolejnym miesiącem, który przyniesie ze sobą energie będące w konflikcie, co znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale oczywiście nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te pierwsze mogą niestety przeważać. Jeśli jednak te energie będą dobrze użyte, mogą przynieść nawet wiele dobrego, dlatego warto będzie teraz wykazać się dużą cierpliwością i koncentracją na rzeczach najważniejszych, ponieważ będzie to klucz do skorzystania z dobrodziejstw energetyki tego miesiąca.

 

Wchodząc w szczegóły, tym razem na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Ognia Yang, który można porównać do największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli do Słońca. Ta energia w naszym codziennym życiu oznacza radość, miłość i otwartość, zatem będziemy mogli liczyć na wiele takich zachowań u ludzi, ale Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, podsycając atmosferę wśród ludzi. Generalnie ten żywioł przyniesie teraz też dużo dobrego, ponieważ w tym roku jest on w dużym deficycie i na pewno przyda się do poprawienia nastrojów w wielu dziedzinach życia. Może się to również zamanifestować w aurze, a Ogień może przynieść nam jeszcze trochę naprawdę gorących dni.
Drugi rodzaj energetyki to żywioł Metalu, który jest głównym składnikiem tak zwanego Ziemskiego Konaru i ten również będzie posiadał polaryzację Yang. Ten rodzaj Metalu możemy porównać do potężnego ostrego miecza, który tnie wszystko, co spotka na swojej drodze.  Może on powodować bezkompromisowe dążenie do celu i nie przebieranie w środkach, ale również może oznaczać honorowe postawy i działanie z zasadami.
Konar Małpy posiada również domieszkę żywiołu Wody Yang i Ziemi Yang więc jak widzimy energetyka miesiąca będzie zawierała praktycznie wszystkie rodzaje żywiołów, z wyjątkiem tylko jednego, czyli Drzewa, ale to może i dobrze, ponieważ Drzewo nasila konflikt między Ogniem a Metalem. Starajcie się zatem ograniczyć drażliwe cechy tego żywiołu w waszym zachowaniu i działaniach, ponieważ konflikt energetyczny to jak wspomniałem wcześniej dysharmonia, dlatego znajdzie to adekwatne odzwierciedlenie w wydarzeniach, które będą się charakteryzować nieporozumieniami i napięciami wśród ludzi.
Widzimy, że aktualna energetyka to dwie walczące ze sobą energie, jednak nie oznacza to, że czeka nas czas absolutnego chaosu, na co wskazuje charakter energii Niebiańskiego Pnia. Chodzi tutaj o energię Ognia Yang, który oznacza radość, miłość i otwartość, zatem nie zabraknie i takich zachowań u ludzi, co oczywiście będzie bardzo istotne podczas rozwiązywania konfliktów, na które wskazuje energetyka nadchodzącego miesiąca. Oczywiście Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, podsycając atmosferę w owych konfliktach. Generalnie Ogień zawsze przynosi coś pozytywnego, dlatego powinniśmy przy pewnym wysiłku, wyciągnąć wiele dobrego z tego czasu, tym bardziej, że ten żywioł występuje w deficycie.  Innym czynnikiem łagodzącym ten konflikt jest specyfika konaru Małpy, ponieważ to czas, kiedy rodzi się żywioł Wody (obecny zresztą w tym konarze jako jego składnik), który nieco ostudzi moc Ognia. Woda to mądrość, zatem niewiele jej potrzeba, aby naprawić lub zażegnać konflikt. Czasami jedna mądra decyzja potrafi ugasić ogromny konflikt. Pamiętajcie, co pisałem wcześniej o unikaniu żywiołu Drzewa, szczególnie jego odmiany Yang, która potrafi być wybuchowa i bezkompromisowa, a Drzewo jest tutaj paliwem dla Ognia.
Patrząc obrazowo na cały filar obecnego miesiąca, można by go porównać do kuźni, gdzie kowal wykuwa potężny miecz, ale musi go na koniec odpowiednio zahartować, co wymaga przytrzymania go w odpowiedniej temperaturze przez odpowiednio długi czas, a następnie trzeba go na koniec schłodzić. Odpowiedni czas nagrzewania pozwala na reorganizację jego struktury wewnętrznej, aby zapewnić mu odpowiednią twardość. Do tego potrzeba koncentracji oraz skupienia, a to jest domeną żywiołu Ziemi, o której wspominałem na początku tej prognozy. Ona będzie ważnym żywiołem w tym specyficznym miesiącu, który pogodzi ze sobą te dwie dynamiczne energie. 
Jak widzimy, ten konflikt przy odrobinie cierpliwości i tak zwanym efekcie zimnej głowy, będzie mógł nie narobić dużej szkody, a nawet wygenerować bardzo ciekawe efekty.  Warto sobie to zapamiętać i stosować podczas pojawienia się sytuacji lub ludzi, którzy będą chcieli na nas wywrzeć szybkie decyzje, ewentualnie, kiedy będziemy musieli podejmować decyzje w dużych emocjach . Oczywiście nie wszyscy będą po równo potraktowani przez energetykę miesiąca, co wynika z wielu innych czynników, między innymi energetyki osobistej czy Feng Shui otoczenia.

Konfliktowa energetyka miesiąca może również wpłynąć na nasze zdrowie i możemy częściej słyszeć o infekcjach układu oddechowego, mimo, że pogoda będzie dopisywać. Może również być teraz więcej poparzeń skórnych i wszelkich infekcji grzybiczych, więc uważajcie wygrzewając ciało i korzystając z akwenów kąpielowych. Problemy mogą również występować w jamie ustnej, a konkretnie mogą się zdarzać stany zapalne zębów oraz gardła.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to energia sierpnia z jej konfliktem Ognia i Metalu może oznaczać przedkładanie temperamentu ponad logikę, co może powodować, że w nadchodzącym miesiącu będziemy obserwować działania, które będą się opierać na metodzie robienia tak zwanego wielkiego szumu. Co ciekawe, wiele takich działań będzie sprzecznych z zasadami zdrowego rozsądku i logiki, stąd wspominana wcześniej potrzeba koncentracji i skupienia się na rzeczach ważnych, aby panować nad sytuacją.
To może też oznaczać działania zmierzające do łamania prawa, wszak żywioł Metalu oznacza ład, porządek i prawo. To może też przynieść więcej wydarzeń związanych z anarchią, dlatego statystyki policyjne mogą teraz nadrobić w liczbach. Może być teraz więcej zgromadzeń, protestów i manifestacji, ale mogą one nie przynieść konkretnych efektów. Ludzie będą teraz mniej odporni na stres i każda sporna sytuacja może się kończyć sporą awanturą, ponieważ ciężko będzie utrzymać emocje na wodzy.
Ta sama energia może również zadziałać w drugą stronę i sprawić prawdziwy wybuch uczuć, który powoła do życia niejeden nowy związek. Kierunek, który będzie wspierał sercowe przygody, to północ, więc umawiajcie się w tych częściach miast lub wyjeżdżajcie w tym kierunku, aby wzmocnić efekt. Patrząc na całą energetykę, to niestety wiele z tych związków może nie przetrwać wakacji, ponieważ emocje i namiętności wezmą górę względem logiki i zdrowemu rozsądkowi.
Nadchodzący miesiąc będzie też dobrym okresem do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji, dlatego jeśli odpowiednio zredagujecie ogłoszenie lub kampanię reklamową, efekty mogą przejść wasze oczekiwania. Z tego samego powodu będzie to dobry czas dla show biznesu i telewizji, gdzie odpowiednio stworzony produkt, pokazany w odpowiednim czasie będzie mógł zatrząść rynkiem. Niestety może to też sprzyjać rozpowszechnianiu manipulacji i propagandy w mediach.
Trzeba będzie teraz uważać na wszelkie potknięcia czy kompromitacje, ponieważ zanotowane właśnie teraz, będą mogły przekreślić na zawsze niejedną dobrze zapowiadającą się karierę.

Efekty tego specyficznego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki, co już zasugerowałem wcześniej, wspominając o możliwej zmianie prawa, która może być bardzo kontrowersyjna, ponieważ może być przeprowadzana z łamaniem zasad. Coś może się też zmienić w zakresie służb mundurowych, a więc służby celnej, wojska i policji. Niewykluczone, że w związku z instytucją wojskowości wyjdzie na światło dzienne jakaś afera. Mogą też zostać przeforsowane zmiany w ustawach dotyczących podstawowych zasad funkcjonowania państwa. Może być przy tym sporo emocji i gróźb również ze strony Unii Europejskiej. Tak jak wspominałem wcześniej, ludzie będą teraz podatni na organizowanie protestów i zgromadzeń, którym będą towarzyszyć ogromne emocje, więc pewnie będziemy teraz częściej obserwować takie wydarzenia .  

W polityce międzynarodowej, a dokładnie europejskiej, częściej się może mówić o naszym kraju za sprawą wcześniej wspomnianych ewentualnych zmian w prawie, i mogą być wyciągnięte wobec naszego kraju nawet konkretne sankcje.  Niestety, ale w sierpniu możemy też słyszeć o akcjach militarnych z udziałem broni pancernej oraz lotnictwa. Jeśli chodzi o samoloty, to może dojść do incydentu zestrzelenia jakiejś wojskowej lub nawet cywilnej maszyny.

Połączenie Ognia i Metalu może spowodować pewne zawirowania w pogodzie i tak mogą się zdarzać wybudzenia wulkanów oraz porażenia piorunami. Najbardziej będą narażone samoloty, wysokie budowle oraz konstrukcje metalowe. Sierpień może przynieść mniej opadów, ale w zamian mogą pojawić się tak zwane suche burze, które mogą wyrządzić sporo szkód w leśnictwie wywołując pożary. Panujące susze mogą też nie oszczędzić rolniczych plonów.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Ognia powinien pozytywnie wpłynąć na dziedziny gospodarki z nim związane a zatem należy w sierpniu oczekiwać progresu w dziedzinach związanych z energetyką, przemysłem lotniczym, show biznesem, usługowymi rodzajami biznesu, odlewnictwem, wydobyciem gazu oraz ropy naftowej. Najwięcej przychodów mogą odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Wody, czyli: media, telekomunikacja, transport, informatyka i Internet, oraz rybołówstwo, stocznie, przemysł spożywczy związany z produkcją napojów oraz alkoholi, turystyka, oraz niektóre dziedziny związane z handlem. Żywioł Ognia przyniesie też dobre nastroje inwestorów i giełda może nas zaskoczyć bardzo dynamicznymi wzrostami. Zachowałbym jednak ostrożność, ponieważ może to być początek chytrego planu manipulatorów rynku, którego największymi ofiarami będą drobni i naiwni inwestorzy. Pamiętajmy o tym, co wspominałem na początku prognozy, czyli o efekcie zimnej głowy, ponieważ zbyt gwałtowne reakcje mogą nas teraz wpędzić w spore kłopoty.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, sierpień może przynieść wydarzenia związane z trygramem Gen, czyli wydarzenia, w których główne role będą odgrywać dzieci, a najczęściej możemy słyszeć o małych chłopcach. Mogą się pojawić szczęśliwe wydarzenia dotyczące uzdolnionych dzieci, a nawet takich, które swoimi działaniami uratowały komuś życie. Niestety mogą być też i niezbyt miłe wydarzenia, które spowodują, że to właśnie dzieci będą ofiarami nieszczęśliwych wypadków, dlatego pilnujcie teraz swoje pociechy jak oka w głowie. Możemy teraz częściej słyszeć o molestowaniu dzieci, szczególnie młodych chłopców. Mogą też wyjść tego typu sprawy z przeszłości za sprawą ujawnienia pewnych informacji przez media lub samych ofiar.  Możemy też teraz usłyszeć o jakimś wypadku  związanym z dziećmi pozostawionymi w domu. Niebezpiecznie może być też w tunelach i szybach kopalnianych. Mogą być też przypadki ciężkich powikłań a nawet zgonów dzieci w wyniku podania medykamentów lub w wyniku złych procedur medycznych. Możemy też obserwować sprawy związane z zabieraniem dzieci od swoich rodziców. Może to dotyczyć zarówno spraw pod kątem egzystencjalnym (brak warunków), ale również możemy słyszeć o porwaniach dzieci dla okupu lub dla potrzeb zastraszenia. W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z awarią wielkich serwerów lub stron internetowych. Użytkownicy banków, którzy korzystają z bankowości internetowej również mogą nie spać spokojnie, ponieważ pojawią się jakieś utrudnienia. Generalnie w tym miesiącu zwróćcie uwagę na zabezpieczenia swoich komputerów i smartfonów, oraz ostrożnie podchodźcie do operacji finansowych za pośrednictwem Internetu.
 

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki sierpnia w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy zachód, gdzie pojawi się energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym, zatrucia pokarmowe i kontuzje związane z plecami i pośladkami.  Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy drzwi naszej firmy w tym sektorze, mogą się przydarzyć problemy z płynnością finansową i konieczność odbycia pilnych szkoleń. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą też piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek południowy, ponieważ pojawi się tam energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. W naszych domach, gdy znajdzie się w drzwiach głównych lub sypialni, może spowodować choroby serca, oczu oraz pogryzienia zwierząt. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub firmy, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Dodatkowo ta energia stworzy kombinację z energią roczną, która może powodować ostre awantury oraz procesy sądowe. Najlepszym remedium na tą energię i wspomniana kombinację stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie zastosować tam dodatki wystroju wnętrza w kolorze czerwieni. Jeśli pozwala nam na to nasz wykres Feng Shui, dobrze będzie palić tam również teraz świece.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z lokalizowane w brzuchu, oraz stany zapalne związane z rękoma i pacami rąk. Jeśli ktoś, kto choruje na zaawansowaną cukrzycę i ma problemy z miażdżycą, nie powinien w tym miesiącu spać w tym sektorze.  Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z brakiem płynności finansowej oraz blokadą ze spływaniem należności.  Oprócz kalabasza, przyda się tu też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin będą mieć teraz bardzo nowoczesne a nawet czasami szalone pomysły, które mogą się zmaterializować, jeśli tylko starczy im determinacji. Niewątpliwie oprócz determinacji przyda się również pomoc innych a tutaj otworzą się przed nami możliwości, dlatego wypatrujmy wokół siebie pomocnych ludzi. Dobry czas na spędzenie miłych chwil w gronie rodziny.

renWody Yang będą teraz zajęte wieloma sprawami, które będą związane z ich wizerunkiem, dlatego działania powinny być wyważone i przemyślane, aby osiągnąć zamierzony skutek. Generalnie to powinien być bardzo dobry czas, ponieważ wokół nich pojawi się dużo przychylnych im osób, które będą służyły pomocą i ciekawymi ofertami biznesowymi.

yiDrzewa Yin będą musiały stawić czoła konkurencji, ale muszą to zrobić zgodnie z zasadami zdrowej rywalizacji, inaczej ich działania nie spotkają się z poparciem innych. Dzięki wpływowym znajomym, będzie można teraz wiele zdziałać, ponieważ ich moce decyzyjne wyraźnie wzrosną. Możliwe, że trzeba będzie się uporać z jakąś upierdliwą sprawą natury urzędowej.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz bardzo towarzyski czas i zawiązywać wiele nowych znajomości, które mogą być zaczątkiem ciekawie zapowiadających się biznesów. Nie powinny jednak ulegać zbyt dużemu wpływowi nowo poznanych osób, ponieważ mogą zostać wciągnięte w jakieś niesprzyjające wydarzenia. Będzie realne zagrożenie ze strony prawa, dlatego ostrożnie z podejmowaniem decyzji.

dingOgnie Yin będą mieć teraz wsparcie w postaci sprzyjających okoliczności, dlatego wszystko, za co się teraz wezmą, może przynieść dobre rezultaty. Z powodzeniem mogą teraz pomyśleć o rozwoju ich biznesu czy spółkach, ponieważ znajdą się osoby, które mogą ich naprowadzić na przysłowiową żyłę złota. Ciężka praca przyniesie teraz wymierne skutki w postaci finansów.

bingOgnie Yang mogą poczuć prawdziwy wiatr w żaglach, ponieważ okoliczności będą ich teraz wręcz rozpieszczać a efekty mogą się pojawić w jak najbardziej namacalnej formie. Mogą pojawić się osoby, które zaproponują nam możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Niewykluczone dostanie prezentu lub spadku a nawet wygranej, dlatego koniecznie próbujmy szczęścia w lotto.

jiZiemie Yin mogą mieć teraz dobry czas w tematach zawodowych i możliwy jest awans, jednak nic za darmo. Trzeba będzie się wykazać sprytem i przebiegłością, co zostanie jednak dostrzeżone i nagrodzone. Samotne panie powinny wdrożyć mały program odnowy biologicznej i wietrzenie szaf, ponieważ w okolicy może się pojawić potencjalny kandydat na męża.

wuZiemie Yang będą miały teraz pod górkę i wszystko może się układać nie po ich myśli, ponieważ okoliczności nie przyniosą niczego pozytywnego. Dodatkowo będzie zagrożenie ze strony prawa, dlatego uważnie czytamy umowy, nie wdajemy się w dziwne interesy a podczas jady samochodem, noga z gazu.

xin Metale Yin mogą mieć teraz swoje pięć minut w tematach zawodowych lub biznesowych, dlatego warto rozważyć nawet przesuniecie urlopu. Możliwy awans lub ciekawa propozycja biznesowa, jednak nic za darmo. Trzeba będzie się wykazać dobrą organizacją i umiejętnością pracy zespołowej i to na pewno zaprocentuje.


gengMetale Yang będą miały teraz przysłowiowy fart w sprawach finansów, dlatego warto próbować przez cały miesiąc grać w lotto. Bardzo dobrze zadziała w tym miesiącu reklama, jednak nie może być zbyt nachalna. Panowie będą mogli liczyć na wysyp potencjalnych wakacyjnych miłości, jednak niczego poważnego z tego nie będzie.  

 

 

Buliński Włodzimierz

 

803