Prognoza na Październik w roku Metalowego Wołu

pies

Październik według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Psa i będzie trwać od 8 października do 7 listopada.

 

Październik w odróżnieniu do wielu poprzednich miesięcy, nie będzie zawierał energii, które są wobec siebie w opozycji, ale czy to oznacza, że nie będziemy doświadczać konfliktów?
Raczej nie, ale na pewno będzie to ograniczone zjawisko w odróżnieniu na przykład do poprzedniego miesiąca, który przyniósł ich dosyć dużo. Tym razem czas przyniesie nam praktycznie jednorodną energię, a jej. głównym składnikiem będzie żywioł Ziemi i będzie jej trochę za dużo, zatem widać już podstawową wadę nadchodzącego czasu. Nie martwmy się jednak na zapas, ponieważ metafizyka chińska daje nam zawsze jakieś antidotum, zatem i na taką okazję znajdzie się coś odpowiedniego.

Wracając do października i wchodząc w szczegóły, zobaczymy w akcji żywioł Ziemi Yang na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, która to symbolizuje solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. To ta cecha będzie teraz dominować w działaniu ludzi. Drugi rodzaj energetyki to część tak zwanego Ziemskiego Konaru Psa, który również będzie reprezentowany w przewadze przez ten sam żywioł, co w Niebiańskim Pniu, czyli Ziemię Yang. W składzie tej drugiej energii, będą jednak działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Metal i Ogień, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas.

Jak widzimy, w tym miesiącu dojdzie do bardzo silnego wpływu żywiołu Ziemi, ponieważ to ona będzie stanowiła energetykę wypadkową.  Żywioł Ziemi, a szczególnie jej polaryzacja Yang jest związana z budową naszej planety, dlatego w tym miesiącu powinniśmy się spodziewać wielu wydarzeń związanych ze zmianami geologicznymi. Może dochodzić do trzęsień ziemi w wyniku ruchów płyt tektonicznych, a co za tym idzie, może dojść do tsunami lub obudzenia niektórych wulkanów. Mogą też wyniknąć jakieś zakłócenia związane z biegunami magnetycznymi ziemi, które mogą spowodować problemy w działaniu przyrządów pomiarowych i wywołać nawet jakieś wypadki lotnicze. Możemy również teraz częściej słyszeć o sprawach związanych z górnictwem i mogą być organizowanie protesty lub strajki, ale również może teraz częściej dochodzić do wypadków w kopalniach, głównie z powodu zasypania szybów czy chodników.
Niestety, ale również duże niebezpieczeństwo może czekać na ludzi w górach. Może się zdarzać więcej wypadków z udziałem turystów, ale również profesjonalnych alpinistów, którzy będą chcieli zdobywać kolejne swoje szczyty. Wypadki mogą też dotyczyć jaskiń oraz tunelów podziemnych.
Tak silny żywioł Ziemi może odbić swoje piętno również w temacie transportu, dlatego będzie więcej wypadków, korków i rozkopanych dróg, które mogą uprzykrzyć życie kierowcom. Generalnie mogą w tym miesiącu wystąpić jakieś problemy z szeroko pojętą komunikacją, a żywioł Ziemi może spowodować problemy z płynnością wielu procesów. Możemy usłyszeć o problemach kadrowych w transporcie, służbie zdrowia, o awariach łączy, światłowodów, rurociągów, wodociągów czy może dochodzić do utraty danych więc zróbcie kopie swoich danych.

Wpływ tego żywiołu może się również zaznaczyć niekorzystnie na naszym zdrowiu. Ziemia to oczywiście układ pokarmowy, zatem możemy częściej mieć problemy z trawieniem a co za tym idzie, przemianą materii. Ziemia to również największy wróg układu immunologicznego, dlatego warto o niego zadbać, bo zapowiada się więcej przeziębień, a szczególnie tak zwanych wirusów jelitowych, które mogą uprzykrzyć nam życie. Na cenzurowanym będą też osoby mające problemy z nadmierną krzepliwością krwi oraz z cukrzycą, dlatego takie osoby powinny teraz częściej kontrolować parametry krwi.
Nadmiar Ziemi nie jest zdrowy, dlatego bardzo ważną rolę w nadchodzącym miesiącu będzie pełnił żywioł Metalu, który jest najlepszym remedium na dużą koncentrację Ziemi w stosunku do naszych organizmów. Proponuję zatem zdrowy tryb życia z uwzględnieniem wszelkich sportów czy po prostu włączenia do programu dnia, zwykłego ruchu. Warto również zwracać uwagę na to, co i jak jemy.

Ten żywioł przyniesie też i dobre wydarzenia, ponieważ Ziemia to koncentracja i skupienie, dlatego ta energetyka, gdy jest odpowiednio użyta może wprowadzić więcej spokoju, nadziei oraz wyważonych działań. Październik może być dobrym czasem dla wielu myślicieli, naukowców, negocjatorów oraz przywódców. Możemy obserwować wydarzenia, gdzie odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach będą w stanie zażegnać konflikty, wypracować wiele kompromisów czy osiągnąć uznanie w oczach innych. To będzie czas, kiedy niektórzy ludzie ochłoną od niedawnych emocji i wrócą do źródeł. W modzie będzie teraz ekologia, zdrowe jedzenie, naturalne suplementy oraz cieszenie się rodzinnym ogniskiem. To będzie też dobry czas do nauki i medytacji.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to silna energia Ziemi Yang może przynieść nie tylko wcześniej wspomniane skoncentrowanie się na osiąganiu celów, ale również nadmierną upartość i niechęć do kompromisów, która będzie pogłębiać wcześniej rozpętane konflikty. Ludzie mogą się teraz, mówiąc kolokwialnie, okopać na swoich pozycjach i czekać na rozwój wydarzeń, zamiast próbować je sami rozwiązywać.  Niestety, ale nikt za nas nie rozwiąże naszych problemów, dlatego w październiku trzeba postawić na działanie, aby nie był to czas stracony.
Ziemia to konserwatyzm, a zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu stare i sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej ostrożni i rozważni, więc ciężko będzie teraz zdobyć poparcie dla nowoczesnych i nietypowych pomysłów. To będzie czas, kiedy docenimy siłę w jedności, a rodzina i dom staną się naszym priorytetem numer jeden.
To, co najbardziej charakterystyczne dla działania takiej energetyki, to wzmożona ochota ludzi na lenistwo, podjadanie słodyczy i niechęć do nadmiernego wysiłku. Jak widać, ten miesiąc powinien być nie miesiącem Psa, a Leniwca ;-)

Efekty działania silnej Ziemi w nadchodzącym miesiącu będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może dojść do wzajemnego klinczu dwóch przeciwstawnych obozów. Możemy obserwować, że dużo się dzieje, ale z punktu widzenia praktycznego, nie będzie z tego żadnych efektów i może to stanowić rodzaj tematu zastępczego, ponieważ w tym samym czasie może dojść do zmian w prawie. Niestety taka ilość żywiołu Ziemi oznacza gwałtowny stop, dlatego zapowiada się na kolejny lock down i liczne ograniczenia w swobodach obywatelskich.

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o działaniach niepodległościowych i autonomicznych, które mogą wpłynąć nawet na losy przyszłej Unii Europejskiej. Mogą się pojawić jakieś ważne deklaracje ze strony państw członkowskich, na które Bruksela zdecyduje się wprowadzić restrykcje lub kary.  Tak jak sugerowałem wcześniej, będzie się teraz częściej mówić o górnictwie, zatem sprawa kopalni w Turowie może nabrać szczególnego wymiaru, jeśli chodzi o europejska politykę. Możliwe są też jakieś działania wojenne na terenach górzysto pustynnych, zatem znowu może dojść do incydentów na terenie Afganistanu. Bardzo możliwe jest też, że jakieś państwo dokona podziemnej próby broni atomowej.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Ziemi wzmocni dziedziny związane z Metalem, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Dużym powodzeniem będzie się też cieszył wszelki przemysł wydobywczy, czyli kopalnie, rafinerie, oraz rolnictwo i wszelkie dziedziny związane z wykorzystywaniem naturalnych zasobów naszej planety. Również budownictwo i handel nieruchomościami może przeżywać teraz renesans. Giełda powinna być raczej stabilna z małymi spadkami, ale będzie to cisza przed burzą, dlatego uwaga na inwestycje.

W tym miesiącu dojdzie do podwojenia energii kierunkowych, zatem będą one działać ze wzmożoną mocą.
Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to październik przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, głowami państw czy dużych firm i instytucjami zarządzającymi światem finansowym. W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, prezesi rządzących partii i prezesi dużych firm i banków, oraz wysoko postawione osoby w wojsku czy w służbach specjalnych. Niewykluczone, że w którejś stolicy kraju lub siedziby rządu dojdzie do jakiegoś zamachu terrorystycznego, ewentualnie w ostatniej chwili służby specjalne to uniemożliwią.  Może być teraz też więcej manifestacji, protestów, a niektóre z nich będą miały silny wpływ na rozwój globalnych wydarzeń. Będzie się teraz dużo mówiło o nieudolnej władzy, o korupcji wśród urzędników najwyższych szczebli oraz w organizacjach międzynarodowych. Na jaw mogą wyjść ogromne malwersacje i przestępstwa finansowe oraz korupcja i może to mieć też związek z pandemią covid19. Pojawi się temat wojska oraz innych służb mundurowych, i ewentualne zmiany prawa lub zasad funkcjonujących w tym środowisku. Wojsko może też zostać użyte do zaprowadzania porządku. Możemy też obserwować wydarzenia związane z jakimś głośnym procesem, który bardziej ma spełniać rolę pokazową. To będzie też czas, kiedy do głosu dojdą prawdziwi przywódcy i mężowie zaufania, a ich działania mogą porwać tłumy.  

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki października w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która to może powodować zagrożenie sytuacji finansowej. Te energie mogą też powodować zatrucia. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ta cześć domów, wymienić należy kontuzje związane z udami, pośladkami i dolną częścią pleców, więc uwaga na śliskich powierzchniach.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy zachód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować załamania nerwowe oraz rabunek, a może to dotyczyć kobiet, w szczególności tych starszych. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć wszystkich domowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie i kradzież. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północ, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z nerkami, pęcherzem oraz choroby krwi, dlatego osoby mające problemy z tym ostatnim zagadnieniem zdrowotnym nie powinny tam spać i na wszelki wypadek powinny odwiedzić stosownego lekarza. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku północy, ponieważ możemy doświadczyć problemów na drodze i warto sprawdzić przed wyjazdem nasze samochody. Jeśli na północy znajdują się drzwi naszej firmy, to możemy mieć problem z płynnością finansową.
 Koniecznie postawmy w naszych domach na północy na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin będą teraz posiadać duże moce decyzyjne, choć okoliczności zafundują im bardzo dużo obowiązków, którym samemu mogą nie podołać. Ważne jest, aby działały teraz w zespole lub ze wspólnikiem, co pozwoli na realizację wytyczonych celów. Samotne panie powinny wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ w ich otoczeniu pojawi się jakiś ciekawy mężczyzna.

renWody Yang mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ale również szanse na spektakularne efekty w sprawach zawodowych. Warunkiem jest jednak nienaganne przygotowanie i skoncentrowanie się na rzeczach najważniejszych. W tym miesiącu trzeba będzie się wykazać sprytem ale  i ostrością w działaniu, ponieważ ktoś będzie chciał was zaatakować. Zadbajcie o immunologię, ponieważ możliwe przeziębienie. Podczas jazdy noga z gazu.

yiDrzewa Yin będą miały teraz bardzo pracowity czas i szanse na bardzo dobry wynik finansowy. To może być wasz najlepszy miesiąc pod względem finansowym w całym roku, więc wykorzystajcie go dobrze. Biznes biznesem, ale zdrowie najważniejsze, dlatego nie folgujcie sobie w diecie, ponieważ łatwo będzie teraz o rozstrój żołądka. Samotni panowie mogą się spodziewać większej ilości kobiet w ich towarzystwie.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych okazji do osiągnięcia sukcesów w różnych dziedzinach życia. Może to być niespodziewany awans, nagroda, premia czy wygrana w konkursie. Najbardziej będzie to widoczne w aspektach finansowych, dlatego warto teraz próbować sił w grach losowych oraz inwestycji na giełdzie. Wato też zainteresować się dotacjami i dofinansowaniami na rozwój firmy.

dingOgnie Yin będą mieć teraz potrzebę pokazania się szerszej publiczności i jeśli marzy im się sukces, muszą to zrobić w sposób nietypowy i zaskakujący. To będzie ważne szczególnie w temacie reklamy waszego biznesu, dlatego zróbcie to z dużym szumem, a efekty powinny być dobre. Osoby, które mają problemy z sercem, powinny unikać w tym miesiącu sytuacji stresowych i zadbać o zdrową dietę.

bingOgnie Yang będą musiały teraz zadbać o swój wizerunek i trzeba będzie to robić z rozmysłem, ponieważ każda wpadka może się zakończyć teraz ogromną klapą. W tym miesiącu trzeba będzie się zająć sprawami, które nie przyniosą istotnych efektów, dlatego przyda się cierpliwość i dobry plan. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu waszemu potomstwu lub wizerunkowi.


jiZiemie Yin mogą mieć potrzebę konkurowania z innymi i najlepszym rozwiązaniem na tą okoliczność będą zdecydowane i energiczne działania. Ten miesiąc może się wydać trochę monotonny, ale to będą tylko pozory, dlatego trzymajcie rękę na pulsie, ponieważ ktoś będzie chciał was wykorzystać. W sprawach finansowych uwaga na wspólników i zaskakująco optymistyczne plany biznesowe.

wuZiemie Yang będą mieć teraz bardzo towarzyski czas, a one same mogą być na przysłowiowym świeczniku. Warto wykorzystać ten miesiąc na zawarcie nowych znajomości, które umożliwią wam działania w tematach biznesowych. Trzeba będzie teraz podejmować mądre i odpowiedzialne decyzje, ponieważ będzie wielu doradców, a nie wszyscy mogą mieć wobec was dobre zamiary.


xin Metale Yin będą mieć teraz duże wsparcie od okoliczności oraz od ludzi, dlatego to jest dobry czas na rozwiązanie starych problemów, które dotąd spędzały wam sen z oczu. To również dobry czas na wyjazd rodzinny i naładowanie akumulatorów do dalszych działań. Warto zainwestować w szkolenia, szczególnie, jeśli ich tematyka związana jest z pracą lub prowadzonym biznesem.


gengMetale Yang będą mieć teraz wspaniały czas, kiedy wszystko, za co się wezmą, będzie wychodzić. Sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez waszego udziału. Niektórzy będą musieli działać według zasad innych, ale jeśli nie będzie innej drogi, trzeba będzie zrezygnować z dumy i pomyśleć o efektach, a te mogą być bardzo dobre.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

728