Prognoza na Marzec w roku Metalowego Wołu

pig

Marzec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Królika i będzie trwać od 5 marca do 4 kwietnia.

 

Marzec tak jak poprzedni miesiąc, będzie również czasem konfliktu energii, ale tym razem ten konflikt będzie miał mniejszą moc niż w lutym, dlatego to, co najgorsze, już chyba mamy z głowy. Należy jednak pamiętać, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, dlatego w marcu nie będzie okazji się nudzić.  

Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Metalu o polaryzacji Yin, czyli bardziej delikatną odmianę tego żywiołu, w stosunku do tego, który mogliśmy obserwować w zeszłym miesiącu. Metal Yin można porównać do pięknej biżuterii, ale również do sztyletu czy noża, zatem nie zabraknie skrupulatnie przemyślanych tajnych działań i przysłowiowego wbijania noża w plecy – również w znaczeniu dosłownym, dlatego możemy teraz słyszeć o atakach nożowników. Drugą część energii będzie stanowić żywioł Drzewa Yin, czyli również delikatniejsza polaryzacja, w stosunku do tej, która gościła w energetyce zeszłego miesiąca. Ten rodzaj Drzewa można porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów. Ta energia jest związana z ziemskim konarem Królika, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Drzewo Yin to uosobienie dyplomacji, kreatywności, kompromisu, ale również zachowań nieszczerych i synonimu ludzi o dwóch twarzach.

Jak widzimy, w tym miesiącu również zobaczymy Drzewo i Metal, ale tym razem nie będą one reprezentowane przez energię typu Yang, ale energię Yin, czyli tą bardziej subtelniejszą w działaniu, choć wcale nie można powiedzieć, że słabszą. W tym miesiącu będą tylko dwie konkretne składowe energetyczne, nie tak jak w poprzednim, gdzie takich składowych energetycznych obserwowaliśmy więcej. Tak jak wspomniałem wcześniej, relacja energii miesięcznych jest konfliktem, ponieważ Drzewo jest atakowane przez Metal i jest to dosyć nieprzyjemne dla atakowanego Drzewa.
Jedna z energii marca sprawi, że będziemy bardziej kreatywni w działaniach czy w podejmowaniu decyzji, oraz mniej uparci i skorzy do kompromisu. Druga część energetyki, może nas prowokować do osiągnięcia lepszej dyscypliny pracy, oraz wprowadzenia zmian, które będą się opierać na zaskoczeniu przeciwników lub konkurencji. Tak jak w zeszłym miesiącu, nadal będzie to konflikt między Metalem a Drzewem, ale teraz ta walka przyjmie zupełnie inny wymiar. Obydwie strony będą używać nie bezpośrednich a pośrednich metod walki, co może przyjąć obraz tak zwanej wojny hybrydowej. Tego typu potyczki będą występować w relacjach między ludźmi, ale również mogą wystąpić między państwami, obierając przytoczoną wyżej definicję rzeczywistej formy wojny hybrydowej, opartej zarówno na działaniach wojennych, ale również informacyjnych, informatycznych i dyplomatycznych.
Jest tak, ponieważ połączenie Metalu Yin oraz Drzewa Yin to obraz idealnego szpiega lub nawet zamachowcy.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to teraz będziemy doświadczać więcej konfliktów międzyludzkich, gdzie po jednej stronie barykady pojawi się przebiegłość, chytrość i dobra mina do złej gry, a po drugiej stronie pojawi się celowa i zaplanowana chęć riposty. To pokazuje, że osoby nieszczere z tak zwaną podwójną moralnością, mogą teraz zostać zdemaskowane i ukarane. Najbardziej będzie to dotyczyło osób urodzonych w dniu Drzewa Yin, ale nie bierzmy tego jako żelaznej reguły. Za sprawą Metalu Yin możemy teraz więcej słyszeć o incydentach związanych z nożownikami i wypadkach, których skutkiem będą odcięcia kończyn.  Energie miesiąca wniosą również wiele pozytywnych cech w sposób naszego postępowania, a mianowicie będzie można liczyć na dyplomację w sposobie rozwiązywania konfliktów, kreatywność w działaniu, oraz umiejętność strategii w podejmowaniu decyzji i dobrą organizację czasu. Możemy również usłyszeć o jakimś sukcesie z dziedziny chirurgii lub przeszczepów. To będzie też dobry czas dla wynalazców i naukowców, szczególnie dla takich, którzy zajmują się opracowywaniem patentów. Wiele się będzie teraz mówić o modzie, pięknych kobietach oraz biżuterii. Mogą się pojawić wydarzenia związane z kradzieżami, przemytem i oszustwami w tematyce biżuterii lub kamieni szlachetnych.
Marzec to dobry miesiąc na zadbanie o nasze ciało, a więc dobrze będzie wybrać się do Spa i popracować nad kondycją skóry oraz włosów. Tak się skalda, że Metal Yin i Drzewo Yin można porównać do ścinania nożyczkami włosów, dlatego pora na zmianę naszego wizerunku. To również dobry czas do prac ogrodniczych i przycinania drzew oraz krzewów, ponieważ wiosna tuz tuż.

Efekty tego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki i tak jak w poprzednim miesiącu, możemy również teraz obserwować więcej protestów i demonstrowania niezadowolenia przez społeczeństwo, ale teraz mogą one być częścią jakiegoś odgórnego politycznego planu. Niektóre z pozoru pokojowe rozwiązania, mogą być jednak przykrywką do dalszych konfliktów, dlatego nie wszystko, co wygląda pokojowo, będzie miało w rzeczywistości taki wymiar. Taka kolej rzeczy wiąże się z charakterystyką Drzewa Yin, które jest na tyle „giętkie”, aby z powodzeniem prowadzić podwójną grę i może się to objawić właśnie w ludzkich charakterach, a szczególnie u polityków, lub ludzi zaangażowanych w politykę.
Będziemy teraz obserwować więcej wydarzeń związanych z walką przeciw korupcji. Mogą zostać przeprowadzone jakieś tajne akcje, mające na celu ukrócenie takich praktyk i nagłośnienie tego w mediach. Również możemy obserwować  jakiś proces odtajniania starych dokumentów i tak zwanych teczek, które mogą przynieść wiele nowych i zaskakujących faktów. Mogą wyjść na światło dzienne również jakieś nagrania lub dokumenty finansowe, które zachwieją karierą bardzo wysoko postawionych polityków.

W świecie polityki światowej możemy nawet  obserwować wydarzenia związane z działaniami militarnymi, ale będą one posiadały wcześniej wspomniane znamiona wojny hybrydowej. Może również dochodzić do militarnych prowokacji i idących za tym, manipulacji medialnych. Prawdopodobnie pojawi się temat dotyczący szpiegów, który wstrząśnie opinią na świecie i wywoła jakieś nerwowe reakcje niektórych państw. Niewykluczone, że pojawią się też zamachy terrorystyczne, ewentualnie akcje służb, które w porę taki zamach udaremnią. Niewykluczone, że dojdzie do ujawnienia jakichś poufnych informacji związanych z osobą prezydenta jakiegoś kraju, co może wywołać ogromny skandal. Te dwie energie mogą też oznaczać walkę związaną z prawem i procedurami, zatem zapowiada to jakieś zwady dyplomatyczne oraz zmiany prawa.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się konflikt Metalu i Drzewa może spowodować jakieś zmiany prawa, które wpłyną na funkcjonowanie firm mających międzynarodowy zakres działania. Możemy być świadkami eskalacji konfliktu między Unią Europejską a Rosją, czego skutkiem mogą być nowe sankcje gospodarcze. Energie miesiąca będą sprzyjać finansowo sektorom związanym z przemysłem drzewnym, meblarskim, papierniczym, tekstylnym, rolnictwem, żywnością ekologiczną czy naturalnymi suplementami diety. Ożywi się również sektor bankowy, sprzedaży samochodów, metalurgiczny oraz sektor produkcji na potrzeby militarne. Jeśli chodzi o giełdę, możemy teraz obserwować dziwne zachowania kursów akcji, których podłożem będą fuzje firm, przejęcia oraz zwykłe spekulacje dużych inwestorów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to marzec przyniesie wydarzenia związane z kobietami, które mogą teraz odegrać kluczową rolę w wielu aspektach, szczególnie w temacie prawa i polityki. To będą raczej kobiety dojrzałe i doświadczone, zatem niewykluczone, że w centrum uwagi pojawi się najbardziej wpływowa kobieta europy - kanclerz Angela Merkel.  Również jakaś kobieta stojąca na czele dużej firmy lub organizacji może być teraz na tapecie. Mogą się pojawić też wydarzenia z kobietami w tle w tematyce kultury i sztuki i prawdopodobnie nie obędzie się bez skandali obyczajowych. Generalnie będzie to miesiąc, gdzie dużo się będzie mówić właśnie o kulturze, sztuce oraz szkolnictwie. Mogą się pojawić propozycje zmian w zasadach dotyczących edukacji, lub takie zmiany zostaną wdrożone. To będzie też kreatywny czas dla artystów, pisarzy czy wynalazców.  Nawet skandale mogą być teraz wykorzystywane do promocji i zwrócenia na siebie uwagi. Jeśli ktoś chce popracować nad swoją książką, lub zacząć nowy program badawczy, to teraz jest idealny czas na takie przedsięwzięcia. W centrum uwagi może znaleźć się jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. W centrum uwagi może się tez znaleźć jakaś nowo wydana książka, która zbulwersuje wielu ludzi. W świecie artystycznym może być głośno na temat pewnego kontrowersyjnego artysty, który zaszokuje wszystkich swoim nietypowym dziełem lub happeningiem. Mogą się pojawić wydarzenia związane z ujawnieniem jakiegoś plagiatu, nieuprawnionego użycia czyjegoś dzieła lub wizerunku. Dużo się będzie teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach.
Trygram Xun, który stanowi centralną energię miesięczną, może zapowiadać rozwój jakiejś epidemii wirusowej, dlatego koniecznie trzeba będzie zwracać uwagę na odpowiednią higienę osobistą.  Jeśli już mowa o zdrowiu, to niewykluczone, że wróci temat medycznej marihuany, ponieważ miesięczna energia oznacza też rośliny, a szczególnie gorąco może być w temacie planów przymuszania ludzi do szczepień, za sprawą pojawiania się kontrowersyjnych projektów rozwiązań prawnych na ten temat. Trygram Xun jest też związany z wiatrem, zatem w pogodzie mogą nas trapić jakieś wichury a nawet trąby powietrzne. Mogą się zdarzać jakieś incydenty z samolotami w tle, gdzie wietrzna pogoda może być powodem awarii lub katastrof.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki marca w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować katastrofy finansowe. Musimy tez uważać na urazy głowy i klatki piersiowej.  Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy.  Te energie mogą również powodować kłopoty osób zarządzających. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnego zachodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie zarządu, osoby prezesa lub właściciela firmy.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Zaopatrzony to miejsce kombinację czterech złotych i dziewięciu srebrnych kul, tworzących kombinację HeTu żywiołu Metalu, która uspokoi tutejsze energie. Obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe. Energie tego sektora mogą wywołać szczególne problemy w obrębie firm, mogąc generując nawet przestępstwa finansowe. Te energie będą silnie oddziaływać szczególnie podczas podróży w tym kierunku, dlatego uważajmy w drodze. Ten kierunek może też być pechowy, przyczyniając się do kontuzji i różnych uszkodzeń ciała. Najbardziej zagrożone części ciała to uda, pośladki i dolna część pleców.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, a może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami ruchu, głównie stopami. Bądźmy rozważni podczas podróżowania w kierunku wschodnim, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na wschodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

Gui.gif Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im wsparcie od okoliczności, które sprawią, że wszystko będzie się toczyć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Starajcie się działać spokojnie i bez niepotrzebnych eksperymentów. Pora odświeżyć wasz zawodowy lub biznesowy image, który teraz może być przepustką do wyższej ligi i nie żałujcie na to środków. Korzystając z dobrej passy poświęćcie trochę czasu dla rodziny.

 

ren.gif Wody Yang znajdą teraz największe oparcie w bliskich i osobach bardziej od nich doświadczonych, których warto będzie posłuchać, ponieważ pewne rzeczy trzeba będzie zobaczyć z innej perspektywy. Okoliczności przyniosą wsparcie, dzięki czemu wykonacie plan i załatwicie wszelkie trudne sprawy. To dobry czas na podnoszenie kwalifikacji i wszelkie szkolenia. W ferworze obowiązków trzeba będzie zastosować jakieś nietypowe pomysły, dzięki którym uda wam się dotrzymać terminów.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć teraz trochę pod przysłowiową górkę i mogą być na cenzurowanym, dlatego lepiej teraz nie ryzykować. Dobrze będzie zrobić wewnętrzny audyt w firmie, ponieważ może was odwiedzić kontrola. To czas, w którym warto połączyć siły z innymi, ponieważ szybciej uporacie się z obowiązkami i będzie mniejsza szansa na pomyłkę, która może mieć teraz dosyć problematyczne skutki. Ostrożnie za kierownicą i w pracy z ostrymi narzędziami.

 

ija.gif Drzewa Yang mogą mieć teraz do załatwienia sporo spraw urzędowych, które przyniosą wiele korzyści, dzięki którym otworzą się przed nimi nowe możliwości rozwoju. W sprawach zawodowych warto powalczyć z konkurencją, dzięki czemu uzyskacie premię lub awans. Panie Drzewa Yang mogą mieć teraz dobry czas w sprawach uczuciowych, dlatego te będące w związku, niech korzystają z uległości partnerów, a te wolne, powinny mieć oczy szeroko otwarte.

 

ding.gif Ognie Yin doświadczą wielu niespodzianek od losu i mogą to być zarówno sukcesy zawodowe okraszone premią, ewentualnie powinny spróbować szczęścia w grach losowych, ponieważ będzie szansa na wygraną. Warto się tez rozejrzeć za dotacjami i dofinansowaniami, ponieważ teraz będzie duża szansa na ich otrzymanie. To dobry czas na podreperowanie zdrowia i zadbania o ognisko domowe. Warto wykorzystać znajomości, dzięki którym załatwicie teraz sprawy, które od dawna leżą odłogiem.

 

Bing.gif Ognie Yang nie powinny teraz narzekać na brak zajęcia, co może znacznie podreperować ich ewentualną dziurę budżetową, choć może się to odbić deficytem czasu dla bliskich i przyjaciół. To dobry czas do wszelkich szkoleń i podnoszenia kwalifikacji, ale również do załatwiania spraw zaległych, które od dawna blokowały wam pewne plany. Mężczyźni Ognie Yang mają szansę na niezapomniane chwile w związkach, a samotni jak najbardziej powinni spróbować coś upolować ;-) 

 

Ji.gif  Ziemie Yin mogą mieć teraz trochę problematyczny czas, ponieważ nie dość, że trzeba będzie poświęcić czas na sprawy, które nie przyniosą im wyraźnych korzyści, to jeszcze mogą się znaleźć osoby, które popsują im od dawna przygotowane plany. Powinniście teraz postępować roztropnie i nie ryzykować, ponieważ możecie się wplątać w jakieś problemy. Ostrożnie za kierownicą i noga z gazu, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą musiały się teraz sprężyć i prawdopodobnie trzeba będzie działać nietypowymi metodami, ponieważ obowiązki nie pozwolą na zbyt dużo odpoczynku. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy i problemy dzieci lub naszego wizerunku. Możliwy awans lub premia, ale trzeba się będzie wykazać kreatywnością i odpornością na stres. Panie Ziemie Yang mogą liczyć na romantyczny czas i zaskakująco szczodrych partnerów.

 

Xin.gif Metale Yin będą miały bardzo towarzyski czas, który może przynieść nowe pożyteczne znajomości, dzięki którym ich kariera zawodowa, nabierze nowych horyzontów. Pojawią się też osoby, które mogą wam zaproponować bardzo atrakcyjny interes, dzięki któremu wasze finanse poszybują wysoko do góry. Warto również odwiedzić kasyno, aby pomóc szczęściu, a będzie szansa na wygraną. Panowie w związku, uwaga na pokusy płci przeciwnej.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz potrzebę stawienia czoła konkurencji, a będzie, o co walczyć, ponieważ ten czas przyniesie wam wiele możliwości na podreperowanie finansów. Trzeba będzie się wykazać dobrą organizacją i niewykluczone, że nie obędzie się bez pomocy innych. Pewne osoby mogą wam otworzyć drogę do nowych projektów i możliwości rozwoju. To może być dobry czas dla samotnych panów na poznanie miłości swojego życia.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

 

710