Prognoza na Maj w roku Metalowego Wołu

wąż

 Maj według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Węża i będzie trwać od  5 maja do 5 czerwca.

Maj jak wszystkie poprzednie miesiące tego roku, będzie również czasem konfliktu energii, a reprezentować go będzie Woda i Ogień. Oczywiście wiemy, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, zatem i tym razem znajdzie to swoje odzwierciedlenie w wydarzeniach, jakie będziemy obserwować, choć skutki mogą nie być tak intensywne, jak w zeszłym miesiącu, ponieważ relacja polaryzacji skonfliktowanych żywiołów będzie w tak zwanej relacji małżeńskiej.

Przechodząc do szczegółów, zobaczymy w akcji żywioł Wody o polaryzacji Yin, którą to można porównać do małego strumyka albo do porannej mgły, która unosząc się nad powierzchnią ziemi, zaczyna znikać w pierwszych promieniach wschodzącego słońca.  Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ognia Yang, który to można porównać do największej naszej gwiazdy, czyli wcześniej wspomnianego Słońca. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Ziemię i Metal, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Wszystkie te trzy energie są związane z ziemskim konarem Węża, od którego nazwę bierze obecny miesiąc. Trzeba również wspomnieć, że Wąż jest miesiącem, gdzie rodzi się żywioł Metalu, dlatego ten żywioł, stanowiący domieszkę tego konaru, może zaznaczyć swoją obecność w wydarzeniach i wraz z roczną energią Metalu, może stanowić teraz dosyć istotny czynnik. Prawdopodobnie będzie obecny również w pogodzie, przynosząc przygruntowe przymrozki, dlatego pamiętajcie o zabezpieczeniu waszych ogródków i jeśli już sadzicie swoje ulubione warzywa, to zróbcie to raczej w szklarniach.
Patrząc całościowo na cały filar obecnego miesiąca, widzimy, że tak naprawdę ta delikatna Woda Yin nie ma dużych szans na przetrwanie w towarzystwie Ognia Yang, ponieważ w momencie wejścia z nim w reakcję będzie musiała najnormalniej odparować. To również może być zaznaczone w pogodzie i przynieść bardzo ciepłe dni oraz pożary terenów leśnych.

Tak jak wspomniałem wcześniej, relacja energii miesięcznych jest konfliktem, ponieważ Ogień jest atakowany przez Wodę, ale to specyficzny konflikt, gdzie atakujący od razu skazany jest na porażkę, ponieważ nie ma szans w tej konfrontacji. To będzie raczej efekt schłodzenia Ognia przez delikatną Wodę, a przy współudziale aktywnego Metalu może to się przełożyć na wcześniej sugerowane przymrozki, choć przy dużej mocy Ognia będziemy mogli też pewnie doświadczyć sporych upałów.
Patrząc na specyfikę tego energetycznego konfliktu, będziemy mogli teraz zaobserwować, że wiele  oddolnych inicjatyw będzie skazanych na porażkę, szczególnie, jeśli ich hasła przewodnie nie będą odpowiednio medialne. Tutaj bardzo ważną rolę odegra kreatywność i jeśli ktoś nie będzie w stanie z siebie jej wykrzesać, to jego inicjatywa nie znajdzie poparcia i rozpłynie się jak poranna mgła w promieniach wschodzącego słońca.
Ważna rolę odegra wcześniej zaakcentowany żywioł Metalu oraz Ziemi, dlatego jeśli planujecie jakieś ważne działania, musicie postępować z wcześniej wytyczonym planem i trzymać się logiki. Do tego będzie potrzebna odrobina cierpliwości i koncentracji, bez których mogą się pojawiać małe błędy, które w konsekwencji mogą zaważyć na efekcie końcowym.
Jeśli chcecie wykorzystać żywioł Metalu do organizacji ważnych przedsięwzięć, kampanii czy innych skomplikowanych działań, to będą takie dwa dni, które spowodują dużą kumulację tego żywiołu, a będzie to 13 i 25 maj. Wtedy będziecie wspierani energią, która pomoże wam to wszystko lepiej poukładać, ale jest też mniej pozytywna strona tych dni, a mianowicie trzeba będzie wtedy  szczególnie uważać podczas prac związanych z ostrymi narzędziami, maszynami oraz podczas jazdy samochodem, ponieważ może to się wiązać z uszkodzeniami ciała lub kości.


Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Węża przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Niestety będzie tez dużo emocji, które mogą wywołać wiele nieporozumień.  Będzie więcej serdeczności i spontaniczności w zachowaniu ludzi, którzy będą jednak w większości skupiać się na swoich sprawach. Tutaj może się kryć pewne niebezpieczeństwo, że nie zawsze mogą zostać dostrzeżone jakieś problemy a nawet dramaty ludzkie, które dzieją się dosłownie tuż za rogiem. Możemy usłyszeć o jakichś smutnych a nawet tragicznych sprawach, które były dotąd ukrywane, a teraz nagle zostaną odkryte i nagłośnione. Niestety, ale jedna z energii miesiąca może sprzyjać występowaniu załamań, depresji a nawet samobójstw, dlatego jeśli widzicie dziwnie zachowujących się bliskich lub dalszych znajomych, zbliżcie się do nich i porozmawiajcie z nimi, a być może komuś uratujecie nawet życie. Czasami jest tak, że wystarczy jedna rozmowa, która może stanowić dla zdesperowanego człowieka, swoistą  „zwrotnicę kolejową”, która poprowadzi jego życie na zupełnie inne, lepsze tory. Ten miesiąc będzie również kluczowy dla wielu skłóconych stron, które mogą teraz wykorzystać moc żywiołu Ognia, albo do wykrzyczenia wszystkich swoich pretensji i tym samym do zaognienia sytuacji, albo do posłuchania głosu serca i pojednania. Dla skłóconych par dobrym kierunkiem do pojednania będzie zachód, dlatego jeśli chcecie zacząć coś od nowa, wyjeździe w tym kierunku, aby wcisnąć przysłowiowy reset. To będzie też dobry czas dla poznania nowego partnera i być może miłości waszego życia.
Podsumowując więc, że mimo pozornego konfliktu, jedna z głównych energii miesiąca sprawi, że będziemy bardziej weseli, skorzy do zabawy, ale również bardziej otwarci na problemy innych, dlatego łatwiej będzie teraz zorganizować jakieś dobroczynne akcje czy skupić ludzi wokół zorganizowanej akcji. Druga energia natomiast, może przynieść zupełnie przeciwne zachowania, które będą się charakteryzowały wyciszeniem, zadumą, pewnym pierwiastkiem tajemniczości, a nawet strachem. Niektórzy z nas mogą zatem popadać ze skrajności w skrajność.
Życzę wszystkim, aby to jednak żywioł Ognia był najbardziej obecny w waszym życiu w nadchodzącym miesiącu, zatem pamiętajcie o pogodzie ducha, dobrym słowie i czynie dla innych, a dobra energia wróci do was ze zdojona mocą.

To będzie miesiąc, w którym niektórzy z nas powinni też zadbać o zdrowie, ponieważ składowe energii pokazują możliwość problemów w obrębie układu krążenia. To może nie być zatem dobry czas dla osób chorujących na serce, a głównie wysokociśnieniowców, ponieważ będzie niebezpieczeństwo występowania wylewów i udarów.
Specyfika energetyki miesięcznej może też wpłynąć na sprawy związane z pandemią i statystyki związane z infekcjami mogą dosyć mocno wyhamować, co będzie miało duży związek z warunkami pogodowymi. Mogą się też pojawić jakieś kontrowersje związane ze szczepieniami, które mogą wywołać wiele emocji.

Efekty tego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki i w związku z tym mogą się pojawić inicjatywy, które spalą na przysłowiowej panewce. Mogą to być różnego rodzaju demonstracje, protesty czy happeningi, które zamiast osiągnąć zamierzony cel, zostaną brutalnie obnażone wraz z ich inicjatorami, którzy nie będą posiadać czystych intencji. W modzie będzie teraz nagłaśnianie i robienie pewnych rzeczy na pokaz oraz mogą się pojawić próby dyskredytacji przeciwników politycznych, ale to może stanowić obosieczny miecz, który może trafić zarówno w atakowanego i atakującego, dlatego trzeba będzie użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu, czyli chłodnej kalkulacji, zanim się ktoś na coś takiego zdecyduje. Niestety wiele różnych dobrych politycznych inicjatyw, może być teraz zwyczajnie zakrzyczanych lub ocenzurowanych. Emocje mogą się też udzielić niezadowolonemu społeczeństwu w związku z próbami ograniczenia wolności przez władzę i w związku z tym, może dochodzić do demonstracji i protestów.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z wyciekiem i nagłośnieniem jakichś nielegalnych działań  lub interesów osób związanych z najwyższymi państwowymi stanowiskami. Mogą to być również sprawy jakichś skandali obyczajowych w powiązaniu do ludzi z pierwszych stron gazet. Niewykluczone, że dojdzie również do jakichś spektakularnych prowokacji militarnych, choć nie będzie tendencji aby miały się rozwinąć w jakiś poważniejszy konflikt międzynarodowy.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się silny żywioł Ognia może spowodować ożywienie nastrojów na giełdach, ponieważ ten żywioł oznacza zaufanie, zatem będzie zachęcał do inwestowania. Na wykresach giełdowych może pojawić się więcej koloru zielonego, czyli hossa.
Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł paliwowy oraz handel, ponieważ znacznie wzrośnie konsumpcja.
To będzie miesiąc bardzo ważny dla każdego działu marketingu, ponieważ przeprowadzone teraz kampanie reklamowe, mogą świetnie zadziałać i przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe firm, choć najbardziej energetyka będzie wspierać marketing sieciowy. Warto zatem zainwestować w reklamę swojego biznesu, ponieważ wszystko co teraz nagłośnimy, może zyskać miano hitu, choć będzie to miało raczej chwilowy efekt, ale zyski mogą być bardzo atrakcyjne. Jeśli już mowa o hitach, to może być to bardzo dobry miesiąc dla show biznesu i wszelkich artystycznych zajęć. Wypromowanie utworu lub artysty, może być teraz bardzo opłacalnym posunięciem.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to maj może przynieść wydarzenia związane z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w tym miesiącu może się pojawić dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a szczególnie tych dotyczących matek i ich dzieci. Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przynieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Może być teraz głośno o fali jakiejś choroby zakaźnej, która może spowodować zamieszanie w służbie zdrowia. Może również częściej dochodzić do poronień, dlatego wszystkie kobiety w ciąży, powinny teraz na siebie uważać. Będzie też głośno na temat naturalnych metod leczenia oraz szczepień, co może mieć teraz duże zainteresowanie u ludzi. Niewykluczone, że w związku z tym drugim tematem, dojdzie do jakiegoś przykrego incydentu, który zostanie nagłośniony i powstanie duży skandal. Energia Ziemi spowoduje, że w maju bardzo dużo się będzie mówić o służbie zdrowia, i mogą być związane z tym tematem jakieś protesty. Żywioł Ziemi jest też związany z sektorem górniczym, dlatego sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie rudy i węgla). Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach, głównie pożary, wybuchy ale i osunięcia urobku i zasypania górników.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki maja w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”, która teraz będzie tam szczególnie silna, ponieważ znajdzie się w swoim ziemnym kierunku i w towarzystwie rocznej energii żywiołu Ognia. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Te ostatnie też lepiej trzymać z dala od ognia i gorącej wody, ponieważ może być zagrożenie poparzeniem. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek północno zachodni, ponieważ pojawi się tam miesięczna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub okna, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tę energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin znajdą się teraz wśród przyjaciół i przychylnych im ludzi, dlatego warto wykorzystać ten czas na poszerzenie kontaktów i znajomości. To może być czas obfitujący w wiele ciekawych kontaktów biznesowych, które pomogą wyjść na finansową prostą.  Będzie możliwość do osiągnięcia dobrych efektów w sprawach zawodowych, ale trzeba będzie zakasać rękawy.  Samotni panowie będą mogli liczyć na poznanie wyjątkowej kobiety, a nawet potencjalnej przyszłej żony.

renWody Yang będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im potrzebę rywalizacji, ale dzięki temu zostaną zauważone a ich trud zostanie sowicie wynagrodzony. Pewne wydarzenia mogą być zaskakująco pomyślne, a kluczem do sukcesu stanie się poznanie pewnej osoby, która stworzy im wyjątkową okazję do niespodziewanego zastrzyku finansowego. Będzie można teraz odzyskać dług, dostać jakiś prezent, nagrodę, a nawet cos wygrać, dlatego warto również spróbować sił na przykład w lotto.

yiDrzewa Yin będą mieć doskonały czas, ponieważ los zamierza ich teraz rozpieszczać, dlatego będzie można sobie pozwolić nawet na małe lenistwo i nieplanowany urlop. To dobry czas na poświęcenie większej ilości czasu rodzinie, jeśli ostatnimi czasy ją zaniedbywaliście. Warto poświecić ten czas również na załatwianie spraw, które dotąd spędzały wam sen z oczu, ponieważ teraz zrobicie to w oka mgnieniu. Korzystajcie też z kreatywności, dzięki której będziecie mogli zabłysnąć.

jiaDrzewa Yang będą wspierane przez okoliczności, ale korzystajcie z tego mądrze i nie przeceniajcie własnych sił, a odniesiecie wiele dobrego. To dobry czas na dokształcanie i zdobywanie nowych szlifów, które dotąd ograniczały wasze możliwości. W sprawach zawodowych starajcie się działać w sposób standardowy i nie ryzykujcie, ponieważ narazicie się na śmieszność. To będzie dobry czas, aby pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ będziecie obserwowani przez wpływowe osoby.

dingOgnie Yin nie powinny teraz zbytnio ryzykować, ponieważ okoliczności sprawią, że będą na cenzurowanym. Trzeba mieć na uwadze zadbanie o odpowiednią pomoc prawną w przypadku załatwiania trudnych spraw urzędowych lub prawnych, ponieważ bardzo łatwo będzie teraz o błąd, który może was wiele kosztować. W sprawach finansowych, ale i osobistych, bądźcie ostrożni, ponieważ ktoś może mieć ochotę was oszukać. Noga z gazu podczas jazdy samochodem.

bingOgnie Yang będą mieć teraz duże moce decyzyjne i wreszcie będzie można zrealizować dokładnie to, co sobie zaplanujecie. Aby podołać wszystkim obowiązkom może być potrzeba zawiązania jakiejś spółki, ponieważ sami możecie nie dać rady.  To może być bardzo towarzyski czas i możliwość poznania ciekawych i pożytecznych ludzi.  Samotnym paniom los może przynieść mężczyznę ich marzeń, dlatego trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte.


jiZiemie Yin mogą mieć teraz szczęście do tak zwanych łatwych pieniędzy, dlatego warto rozejrzeć się za jakimiś dofinansowaniami, ewentualnie spróbować szczęścia w grach losowych. W sprawach zawodowych można będzie nawet trochę zaryzykować, dlatego koniecznie odwiedźcie giełdowy parkiet, lub dajcie odpowiednie instrukcje swojemu maklerowi. Będzie też szansa na dostanie jakiegoś atrakcyjnego prezentu lub nagrody za wcześniejsze działania.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz dobrą passę finansową, ale będzie trzeba zakasać rękawy i poświęć na to więcej czasu niż zazwyczaj. Trzeba będzie jednak działać zgodnie z wcześniej wytyczonym planem i absolutnie nie ryzykować. Samotnym panom, los może teraz zesłać nie jedną okazję do poznania wspanialej kobiety, która może zawrócić wam w głowie. Dla pań może to być czas, kiedy więcej czasu będą musiały poświecić na sprawy dzieci lub swojego wizerunku.


xin Metale Yin będą miały teraz czas zajęć zawodowych, które nie przyniosą im wyraźnych rezultatów finansowych, ale gdy dobrze się zaprezentują przed szefem, awans murowany. Może być potrzeba załatwienia jakichś drażliwych spraw natury urzędowej, ale to może wam stworzyć warunki do rozwoju i odblokować ważne przedsięwzięcia. Nie warto teraz stawiać na eksperymenty, ponieważ tylko sprawdzone sposoby będą gwarantować sukces.


gengMetale Yang mogą mieć teraz ochotę na chwilę zapomnienia i zaryzykować w pewnych sprawach, których dotąd nie mogli rozwiązać. Lepiej teraz tego nie robić, ponieważ skutki mogą być opłakane i skomplikować sytuację jeszcze gorzej. Uwaga na podejrzane propozycje biznesowe a podczas jazdy samochodem koniecznie zdejmujemy nogę z gazu, ponieważ możliwy wypadek, ewentualnie mandat i kłopoty prawne. Uwaga na emocje, które mogą wpędzić was w kłopoty.

 

 

 

479