Prognoza na Luty w roku Metalowego Wołu

pig

Luty według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Tygrysa i będzie trwać od 3 lutego do 5 marca.

Luty jako pierwszy miesiąc roku (jednocześnie zaczyna się nowy rok Metalowego Wołu - prognoza roczna jest już dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, przyniesie nam energie występujące względem siebie w relacji kontrolującej. Dawno nie doświadczaliśmy miesiąca, gdzie energie znajdowały się względem siebie w opozycji, a ten konflikt będzie szczególnie specyficzny i wyrazisty w efektach.

Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Metalu związany z tak zwanym Niebiańskim Pniem oraz żywioł Drzewa, które jest związane z tak zwanym Ziemskim Konarem Tygrysa, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Generalnie miesiąc nie będzie należał do spokojnych, jeśli chodzi o wydarzenia, a przyczyną są wcześniej wspomniane energie, które są ze sobą w silnym konflikcie, co zazwyczaj wprowadza dysharmonię. Ten układ oczywiście może oznaczać prawdziwe konflikty, choć nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te drugie mogą niestety przeważać.

Wchodząc w szczegóły, tym razem na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Metal Yang, który symbolizuje potężny miecz, tnący wszystko na swojej drodze. On działa zdecydowanie i bez zbytnich konwenansów. Można go też porównać do czołgu, który taranuje wszystko, co znajdzie się na jego drodze do wykonania rozkazu. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać i niestety zapowiada się na czas twardych reguł gry, które podziałają jak płachta a byka, na drugą z głównych energii miesiąca.  Ten  drugi składnik to Drzewo Yang, które można porównać do wysokiego drzewa o solidnym pniu, które prędzej się złamie, niż pozwoli się nagiąć, co może z kolei przedstawiać charakter ludzkich zachowań, ponieważ to energia na pozycji Ziemskiego Konaru. To Drzewo nie uznaje kompromisów, więc łatwo sobie wyobrazić, co może wywołać powyżej opisywany konflikt Metalu Yang i Drzewa Yang. To będzie walka gwałtowności z upartością, a w obecnym trudnym czasie może to wywołać szczególnie ostre konflikty a nawet sytuacje o znaczeniu rewolucji.
Jak widzimy, konflikt energii miesiąca może wskazywać na pojawienie się pewnych niesprzyjających okoliczności, które będą uderzać w jakąś grupę ludzi, a skutki tego mogą być dosyć nieprzyjemne. Dla lepszego zobrazowania konfliktu Metalu Yang i Drzewa Yang, można posłużyć się obrazem wypadku samochodowego, w którym potężny samochód z ogromną szybkością uderza w solidne drzewo, łamiąc je. Skala zniszczeń jest ogromna. Takim właśnie charakterem mogą się cechować wydarzenia w tym miesiącu, dlatego starajmy się nie prowokować konfliktowych sytuacji, choć w większej skali taki konflikt może być nieunikniony. Ten charakter może się też odbić w pogodzie, której zmiany mogą być bardzo gwałtowne i trudne do przewidzenia. Możemy obserwować wręcz wiosenne plusowe temperatury, przeplatane z ostrym mrozem i obfitymi opadami śniegu. Uwaga, może nawet zagrzmieć!

Aby dopełnić energetyczny obraz nadchodzącego miesiąca, należy wspomnieć, że Ziemski Konar Tygrysa oprócz Drzewa, zawiera jeszcze w sobie żywioł Ognia Yang i Ziemi Yang, co w pewnych przypadkach może złagodzić działania wyżej wspomnianego konfliktu, ponieważ żywioły te uzupełnią cykl energetyczny, wygaszając w pewnych sytuacjach efekt kontroli, choć z drugiej strony może to też wywołać podkręcenie temperatury konfliktu, wszak w miesiącu Tygrysa rodzi się Ogień, który może Stanowic swoisty zapalnik, a ten może mieć duży wpływ na emocje, których na pewno nie zabranie w lutym.
Można powiedzieć, że nadchodzący miesiąc będzie iście wybuchowy, jeśli chodzi o emocje, ale również w odniesieniu do prawdziwych wybuchów. Drzewo Yang mające w sobie Ogień może spowodować rzeczywiste wybuchy i może to oznaczać wybuch wulkanu, ale i również wybuchy gazu, dlatego kontrolujcie pod względem szczelności swoje instalacje oparte na zasilaniu gazowym oraz sprawdzajcie, czy gdzieś przypadkiem nie ulatnia się gaz. Mogą się niestety też zdarzać jakieś wypadki w kopalniach, czyli wybuchy metanu i zawalenia szybów. Drzewo Yang może też przynieść wysyp chorób o naturze wirusowej, więc niewykluczone, że nowa mutacja koronawirusa stanie się faktem w szerszej skali globu.  Zderzenie Metalu Yang, który obrazuje nowoczesne technologie, czyli między innymi nowe szczepionki na covid, oraz Drzewa Yang, które może obrazować niepożądane reakcje poszczepienne,  może doprowadzić do spadku zaufania, a w dalszej konsekwencji do coraz częstszych deklaracji nieszczepienia się przez ludzi.  

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będziemy mogli obserwować swoistą wojnę światopoglądową. Może dojść do starcia czegoś skrajnie nowoczesnego z czymś bardzo konserwatywnym. W związku z powyższym możemy obserwować ataki na środowisko Kościoła i jego wiernych. Mogą zostać również nagłośnione jakieś skandale związane z wysokimi hierarchami władzy kościelnej lub z pewnymi kontrowersyjnymi duchownymi.
Starcie tych dwóch żywiołów może wywoływać też zwykłe konflikty międzyludzkie, które mogą być nacechowane ogromną zadziornością, i co ciekawe te konflikty mogą nie być w większości rozwiązane. Ludzie mogą się zatem teraz obrażać na siebie, a ten stan może się jeszcze utrzymywać bardzo długo. Najbardziej zagrożeni energetyką lutego będą osoby z silnymi wykresami Drzewa Yang i Ognia Yang. U takich ludzi psychika może być teraz wręcz nie do okiełznania, a efektem tego może być nawet uaktywnienie się lub zaostrzenie choroby psychicznej.  Energie miesiąca mogą nawet powodować sytuacje z udziałem osób, które będą brać zakładników, dla spełnienia swoich żądań. Jeśli dojdzie do w/w ekscesów i incydentów z udziałem szaleńców, to bardzo prawdopodobne, że będą to osoby z taką charakterystyką wykresu osobistego. Za sprawą energii Drzewa Yang niektórzy z nich będą działać bardzo nerwowo a nawet wręcz desperacko i agresywnie. Możemy obserwować liczne sytuacje z ludźmi, mającymi ogromne problemy życiowe, którzy w desperacji mogą nawet poświecić własne życie.
Żywioł Drzewa może przynieść i dobre efekty, a mianowicie determinację i kreatywność w działaniu, dobre wyniki w sporcie, szczególnie wymagającym sprawności ruchowej i takiego, który promuje siłę mięśni. Będzie to zatem dobry czas dla ludzi zajmującymi się odkrywaniem, badaniami, pisarstwem i oczywiście dla sportowców.
Za sprawą energii miesiąca możemy teraz również obserwować więcej protestów i strajków, które spotkają się z ostrą reakcją władz, która to będzie nieugięta w swoich decyzjach. W stosunkach międzyludzkich będziemy obserwować ścieranie się różnych poglądów, a emocje mogą sięgnąć zenitu. W tym sporze górę weźmie logika i zasady, natomiast zbytnia upartość i brak elastyczności w myśleniu, mogą tylko zwiększyć rozmiary porażki pokonanej strony. Emocje emocjami, ale również nasze ciało może poczuć oddziaływanie energii miesięcznych a zatem trzeba będzie uważać podczas uprawiania sportów związanych z szybkością, ponieważ będzie zagrożenie zerwaniem ścięgien a nawet złamaniom. Pamiętajcie też o zachowaniu codziennej ostrożności na śliskich nawierzchniach. Tak samo ostrożnie za kółkiem, ponieważ mój wcześniejszy przykład z samochodem i drzewem, nie jest przypadkowo wybrany.

W świecie polityki ten miesięczny konflikt energii będzie chyba najbardziej widoczny, ponieważ żywioł Drzewa jest powiązany z polityką a żywioł Metalu z prawem, dlatego możemy teraz słyszeć o celowym  łamaniu prawa przez polityków, a nawet przez władze państwa. Bardzo prawdopodobne, że pewni politycy, którzy są znani ze swoich niezmiennych poglądów, zostaną teraz poddani trudnej próbie, która może wpłynąć na ich opinię i zdecydować o ich dalszej karierze. To będą najprawdopodobniej sprawy związane z prawem i etyką.  W lutym mogą się też pojawić demonstracje i protesty w wykonaniu bardzo zdeterminowanych ludzi, których sytuacja jest tragiczna poprzez wprowadzane obostrzenia związane z pandemią covid19. Może również dochodzić do pewnych prowokacji, aby można było podjąć szczególne środki lub aby zmienić prawo . 

W świecie polityki światowej możemy również obserwować niespokojne wydarzenia związane z możliwościami zamachów terrorystycznych. Biorąc pod uwagę nieobliczalność Drzewa Yang, zamachy mogą mieć nawet charakter samobójczy. Zamachowcy mogą próbować dokonywać aktów terroru w siedzibach rządowych, politycznych czy parlamentach. Zagrożone mogą być też lotniska oraz samoloty. Niewykluczone, że może dojść do prób zamachu na rafinerie, rurociągi i magazyny gazu.
W światowej polityce możemy również obserwować jakieś nerwowe i agresywne decyzje głów państw, oraz trudności dochodzenia do kompromisów. Możemy nawet obserwować początek jakiegoś konfliktu miedzy dwoma państwami. Niewykluczone, że będzie to miało związek z zamachem bombowym lub wystrzeleniem rakiet na terytorium innego państwa.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się zalążek żywiołu Ognia, może wprowadzić więcej optymizmu, który będzie przeciwwagą w złej sytuacji na światowych rynkach, które są pogrążone w globalnym kryzysie związanym z pandemią covid19. W inwestycjach giełdowych proponowałbym teraz zachować spokój, a najlepiej zrobić sobie przerwę, choć bardziej wprawni maklerzy mogą teraz ugrać wiele, ponieważ mogą się zdarzać gwałtowne wzrosty akcji . Na dobre wyniki będą mogły teraz liczyć działy biznesu związane z rolnictwem, ziołami, meblarstwem, przemysłem papierowym, papierosowym, przemysłem wydobywczym, szczególnie w zakresie metali kolorowych. Bardzo prawdopodobne, że obok cen miedzi, w górę pójdą też ceny srebra.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to luty przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, rządami i głowami państw. Przywódcy państw lub osoby na wpływowych stanowiskach będą mały tendencje do wyolbrzymiania problemów oraz do atakowania innych w bardzo agresywny sposób, ale również oni sami zostaną poddani pod ataki innych. Mogą się też takim osobom przytrafiać medialne wpadki.  Dużo się będzie teraz działo w stolicach państw i niestety nie będą to pomyślne wydarzenia. Może dojść do jakiegoś spektakularnego wypadku lub zamachu na znaną osobę. W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, którzy będą uczestniczyć w zmianie prawa, które to może się nie spodobać obywatelom lub innym państwom. W wielu przypadkach zmiany prawa mogą być wręcz narzucane bez żadnych konsultacji społecznych, co zaogni sprawy. W jakimś państwie może zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Niewykluczone, że i między głowami państw dojdzie do ogromnych napięć a nawet do zerwania stosunków dyplomatycznych. Może też dojść do zaskakujących zmian w dziedzinie prawa wolności, ale również prawa energetycznego lub prawa własności. Głośno może być teraz również o szefach dużych firm. Ich wysiłki mogą być teraz mocno docenione, za co mogą otrzymywać bardzo atrakcyjne propozycje natury politycznej, co może też spotkać się z dużym oporem i sprzeciwem. Niewykluczone, że dojdzie do jakiegoś wypadku lub katastrofy komunikacyjnej związanej z koleją.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lutego w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie wschód, gdzie znajdą się energie mogące wywoływać ostre konflikty, więc osoby śpiące we wschodnich częściach swoich domów czy mieszkań mogą być teraz mocno podenerwowane i podatne na konfliktowe sytuacje . Znajdzie się tutaj energia miesięczna, która może powodować włamania i kradzieże, również w połączeniu z rozbojem i uszkodzeniem ciała. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, to dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres feng shui.

Drugim  newralgicznym kierunkiem może być południowy zachód, gdzie będą rezydować energie przynoszące konflikty, awantury oraz procesy sądowe. Znajdzie się tutaj miesięczna energia choroby i zastoju, która może wpływać negatywnie na zdrowie. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami zlokalizowanymi w brzuchu. Bądźmy też rozważni w podróżowaniu w tym kierunku, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na południowym zachodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin będą teraz posiadać wsparcie od okoliczności, które spowodują rozwiązanie wielu trudnych i skomplikowanych spraw. Będziemy zmuszeni działać w trochę nietypowy sposób, ale to będzie najlepszy patent na zaskoczenie przeciwnika. Może być konieczność załatwienia jakichś niespodziewanych spraw rodzinnych, oraz zasięgnięcia porady prawnika.

 

ren.gif Wody Yang poczują wiatr w żaglach za sprawą sprzyjających energii, a sprawy będą się toczyć wręcz same. Warto ten czas wykorzystać do przewertowania i wdrożenia pewnych starych pomysłów, które kiedyś włożyliśmy do szuflady. Połączenie kreatywności i logicznego myślenia, może zaowocować ciekawymi efektami zawodowymi.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć teraz duże moce decyzyjne, ewentualnie pojawi się jakaś ciekawa propozycja zawodowa lub dostaną awans. Może być też potrzeba załatwienia jakichś spraw natury urzędowej, które zmuszą nas do zmiany wcześniejszych planów. Może być potrzeba stawienia czoła konkurencji, za pomocą połączenia sił lub pracy w zespole.

 

ija.gif Drzewa Yang mogą mieć teraz trochę problematyczny czas, ponieważ wszystko, za co się wezmą, będzie stawać przysłowiowym okoniem. Mogą się też pojawić problemy związane z przepisami i prawem, dlatego ostrożnie za kierownicą i noga z gazu, ponieważ możliwy mandat. Na szczęście będziecie mogli liczyć na przyjaciół, którzy mogą was wyciągnąć z niejednej opresji.

 

ding.gif Ognie Yin będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść bardzo dobre wyniki finansowe. Jednocześnie będą mieć duże wsparcie w postaci ludzi, co spowoduje, że wszystko powinno iść zgodnie z planem. Być może trzeba będzie zainwestować w jakieś szkolenie, które pozwoli wam podnieść jakość waszej pracy.

 

Bing.gif Ognie Yang będą teraz miały bardzo efektywny czas w sprawach zawodowo finansowych. Energetyka zapowiada dobrą passę finansową i będą to tak zwane łatwe pieniądze, które będzie można otrzymać lub nawet wygrać, dlatego koniecznie spróbujmy szczęścia w grach losowych. To może być też czas miłych rodzinnych spotkań, które dadzą wam pewności siebie.

 

Ji.gif Ziemie Yin mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ponieważ będą zmuszone do działania, które mogą nie przynieść teraz zadowalających efektów. Aby podołać obowiązkom, trzeba będzie działać w sposób niestandardowy, ale to może być skuteczny sposób na wyjście z problemów. Samotne panie powinny wyostrzyć wzrok, ponieważ na horyzoncie pojawi się atrakcyjny partner.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą teraz mieć wiele obowiązków, do których powinny się przyłożyć i absolutnie nie powinny eksperymentować i ryzykować, ponieważ mogą wyjść z tego kłopoty. Być może będziemy musieli się zmierzyć z upierdliwym urzędnikiem, który nam nie odpuści wcześniej popełnionych błędów lub zaległości. Ostrożnie na drodze, ponieważ możliwa kolizja lub mandat. 

 

Xin.gif Metale Yin będą miały okazje do rywalizacji, która może być bardzo owocna pod względem zawodowym i przynieść awans lub świetne efekty finansowe. Pracy będzie dużo, więc trzeba rozważyć połączenie sił, aby podołać obowiązkom. Samotni panowie powinni być teraz czujni, ponieważ będą mogli poznać miłość swego życia.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz bardzo intensywny i towarzyski czas, dzięki czemu będzie można spotkać osoby, za pomocą których będzie można zrobić biznes życia. Jest szansa na tak zwane łatwe pieniądze, dlatego będzie można teraz załatwić np. jakieś dofinansowanie lub dotację. Warto również pomóc szczęściu i spróbować szczęścia w grach losowych, ponieważ będzie szansa na wygraną.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

 

775