Prognoza na Listopad w roku Metalowego Wołu

świnia

Listopad według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Świni i będzie trwać od 7 listopada do 6 grudnia.

Listopad nawiąże do tendencji większości poprzednich miesięcy (z wyjątkiem żegnanego właśnie października), czyli będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji, co oczywiście oznacza też rzeczywiste konflikty. W listopadzie, tak zwany niebiański pień będzie atakował ziemski konar, co może oznaczać, że ludzie będą doświadczać pewnych niespodziewanych okoliczności, które mogą uprzykrzyć im życie, lub po prostu pokrzyżować ich plany. Będą też pozytywy takiego układu energii, które można streścić w popularnym powiedzeniu – „co cię nie zabije, to cię wzmocni”.

Taki stan rzeczy będziemy zawdzięczać specyfice obu energii, a w szczególności energii ziemskiego konaru, która dzięki aktualnej porze roku, będzie bardzo wpływowa, nawet, jeśli coś ją zaatakuje.
Jak widać w każdym negatywie, można znaleźć jakiś pozytyw.  Dokładnie tak samo jest w Tai Chi, gdzie w części Yin, mamy odrobinę Yang i odwrotnie. Nic nie jest całkowicie Yang i całkowicie Yin.

Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim miesiącu zobaczymy w akcji żywioł Ziemi, ale tym razem będzie to jej polaryzacja Yin, czyli już nie moc symbolu naszej planety lub ogromnej skalistej góry (Ziemia Yang) , tylko coś na rodzaj sypkiej ziemi lub pustynnego piasku, który odpowiada właśnie za polaryzację żywiołu Ziemi Yin.  Taka Ziemia w sezonie miesiąca Świni nie jest w najlepszej jakości, ponieważ bardzo szybko może się zamienić w coś na rodzaj błota, czyli bardzo niestabilne podłoże. Ta przenośnia może mieć dosłowne odzwierciedlenie w rzeczywistości, biorąc pod uwagę warunki pogodowe. Bardzo prawdopodobne, że doświadczymy klasycznej listopadowej aury w postaci licznych opadów deszczu i śniegu z deszczem, który zamieni nieutwardzone drogi w jedno wielkie błoto. Również na drogach asfaltowych może często zalegać tak zwane błoto pośniegowe, doprowadzając do wielu kolizji i wypadków, dlatego nie odkładajmy zmiany zimowych opon, mimo ewentualnego braku śniegu. Jeśli już mówimy o warunkach pogodowych, to mogą teraz częściej występować osunięcia ziemi właśnie pod wpływem wody, lawiny błotne, oraz możemy obserwować podmycia dróg, które mogą powodować zapadanie się jezdni. Może też dochodzić do ulew i podtopień.

Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem ziemskiego konaru Świni, od którego nazwę bierze ten miesiąc, a jej polaryzacja to Yang, jednak będzie zawierała w sobie również żywioł Drzewa Yang. To właśnie tego żywiołu będzie można użyć, aby próbować wykorzystać to, co przyniosą nam okoliczności. Ten rodzaj Drzewa to przede wszystkim upór i kreatywność, dlatego taka taktyka się teraz przyda najbardziej, aby móc odnaleźć się w nadchodzącej rzeczywistości. Wracając do głównego składnika ziemskiego konaru czyli Świni, to ten rodzaj Wody symbolizuje moc oceanu a nawet tsunami, dlatego może to oznaczać rzeczywiste wodne kataklizmy ale i też nagłe zaskakujące zmiany, ogromne emocje, wielkie przedsięwzięcia ale również rewolucje lub spektakularne katastrofy.  Ta energetyka również znajdzie swoje odniesienie w pogodzie, gdzie pojawi się więcej mokrych i zimnych dni, a cieplejsze dni policzymy dosłownie na palcach jednej dłoni, choć te drugie mogą stanowić bardzo miły przerywnik i okazję do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu, co w aktualnym pandemicznym czasie będzie na wagę złota. To będzie też dobry czas na wszelkie kuracje zdrowotne i wszelkie naturalne formy leczenia.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że w stosunkach międzyludzkich górę wezmą emocje i to nie zawsze te pozytywne. Ludzie będą teraz mówić wiele i co gorsze, bez jakiegokolwiek zastanowienia, co może być źródłem wielu konfliktów. Słowa mogą być też powodem do stawienia się w sądzie, zatem uważajcie co mówicie i piszecie, ponieważ to też będzie dotyczyć Internetu. Będzie również wiele zbiorowych obywatelskich akcji, z których jedne będą miały na względzie krytykę wszystkiego, bez względu na merytorykę, natomiast drugie mogą mieć bardzo szczytne cele. Może się teraz pojawić wiele protestów związanych ze służbą zdrowia oraz tematem swobody obywatelskiej.  Na ulice stolic i dużych miast mogą teraz wyjść ludzie aby zdecydowanie zaprotestować przeciwko pewnym zmianom, które zostaną dokonane wbrew woli większości. To będzie też czas, kiedy mowa nienawiści może sięgnąć zenitu i przerodzić się w fizyczne incydenty. Tak jak wspominałem wcześniej, pewne zbiorowe akcje będą inicjowane na siłę i będą skierowane do ludzi skrajnie niezadowolonych, aby celowo wywołać konflikty, zatem skorzystajcie z domeny żywiołu Ziemi Yin i skrupulatnie śledźcie na bieżąco fakty, aby nie dać się wciągnąć w niepotrzebne konfliktowe sytuacje.
Przeważająca energia Wody to między innymi mądrość i intuicja, zatem jak mawia pewne ostatnio modne hasło: włączcie myślenie! To będzie dobry czas na przemyślenia, zmiany sposobu życia, szczególnie w kontekście zdrowia, oraz na odświeżenie kontaktów z innymi. To będzie miesiąc jednoczenia w walce o lepsze jutro, więc nie zamykajcie się w domach i działajcie ramię w ramię z innymi.

W świecie polityki, połączenie Ziemi Yin i Wody Yang, może przynieść czas wielu zmian, ale również strachu, za co odpowiada dominująca energia miesiąca, jednak w niektórych przypadkach ten strach będzie tylko pozorny, choć media zatroszczą się o to, aby emocje nie opadały. Media to żywioł Wody, a więc natłok informacji będzie teraz ogromny i niekoniecznie wiarygodny. Aby się zbytnio nie stresować, sprawdzajcie wiadomości w wiarygodnych niezależnych źródłach oraz uważnie czytajcie wszystko od przysłowiowej deski do deski.
Zapowiada się też wielkie sprzątanie i wyciąganie konsekwencji wobec osób, które w przeszłości dopuściły się działań niezgodnych z prawem. Pojawi się też wątek nielegalnie przejętych  nieruchomości, ponieważ energetyka miesiąca między innymi wskazuje na tego typu wydarzenia. Innym skutkiem energii miesiąca mogą być jakieś protesty związane ze służbą zdrowia, ewentualnie dojdzie do zbiorowych wypowiedzeń, które mogą sparaliżować niejedną placówkę medyczną. Możliwe, że rząd ugnie się przed niektórymi postulatami protestujących i dokona pewnych zmian w służbie zdrowia. Nie zabraknie też tematu związanego z matkami i dziećmi, czyli wróci temat dotyczący aborcji i wszystkiego, co z tym związane. Zanosi się również na wiele zmian, z którymi nie będzie się zgadzać większość społeczeństwa, ponieważ wiele z tym związanych faktów, które były wcześniej ukrywane, teraz wyjdzie na światło dzienne.

W polityce międzynarodowej może teraz dojść do wielu napięć na szczycie, z udziałem głów państw. Kością niezgody będą różnice poglądów, które tylko z pozoru będą dotyczyć sfery poglądów. Tak na prawdę będzie chodziło oczywiście o pieniądze i wpływy. W temacie pandemii covid19 na światło dzienne mogą wyjść zaskakujące doniesienia, które mogą podważyć wiarygodność jakiegoś autorytetu. W tym miesiącu również w europie może dochodzić do wielu manifestacji i protestów, które będą dotyczyły ograniczeń właśnie zwianych z pandemią covid-19. W jakimś państwie może dojść do zaskakującej zmiany w polityce pandemicznej.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Wody, który przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie bierność w działaniu. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym. Teraz każda wiadomość będzie miała wpływ na kursy akcji i walut. Wpływ energii odczują również średni i mali przedsiębiorcy, którzy mogą teraz masowo zawieszać lub likwidować działalność przez ograniczenia związane z lock downami. Na kanwie kłopotów finansowych firm, żniwo zbiorą teraz banki i wszelkie instytucje, które będą masowo udzielać kredytów. To będzie dobry czas nie tylko dla banków, ale również dla koncernów informatycznych, rynku RTV i AGD, mediów czy przemysłu farmaceutycznego oraz konsultantów i trenerów rozwoju osobistego.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie listopada, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć zaskakujące wydarzenia .

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to listopad przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, rządami i głowami państw. Przywódcy państw lub osoby na wpływowych stanowiskach będą mały tendencje do wyolbrzymiania problemów oraz do atakowania innych w bardzo agresywny sposób, ale również oni sami zostaną poddani pod ataki innych. Mogą się też takim osobom przytrafiać medialne wpadki.  Dużo się będzie teraz działo w stolicach państw i niestety nie będą to pomyślne wydarzenia. Może dojść do jakiegoś spektakularnego incydentu, wypadku lub zamachu na znaną osobę. W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, którzy będą uczestniczyć w zmianie prawa, które to może się nie spodobać obywatelom lub innym państwom. W wielu przypadkach zmiany prawa mogą być wręcz narzucane bez żadnych konsultacji społecznych, co zaogni sprawy. W jakimś państwie może zostać wprowadzony stan wyjątkowy. Niewykluczone, że i między głowami państw dojdzie do ogromnych napięć a nawet do zerwania stosunków dyplomatycznych. Może też dojść do zaskakujących zmian w dziedzinie prawa wolności, ale również prawa energetycznego lub prawa własności. Głośno może być teraz również o szefach dużych firm. Ich wysiłki mogą być teraz mocno docenione, za co mogą otrzymywać bardzo atrakcyjne propozycje natury politycznej, co może też spotkać się z dużym oporem i sprzeciwem.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki listopada w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie wschód, gdzie znajdą się energie mogące wywoływać ostre konflikty, więc osoby śpiące we wschodnich częściach swoich domów czy mieszkań mogą być teraz mocno podenerwowane i podatne na konfliktowe sytuacje . Znajdzie się tutaj energia miesięczna, która może powodować włamania i kradzieże, również w połączeniu z rozbojem i uszkodzeniem ciała. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, to dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui.

Drugim  newralgicznym kierunkiem może być południowy zachód, gdzie będą rezydować energie przynoszące konflikty, awantury oraz procesy sądowe. Znajdzie się tutaj miesięczna energia choroby i zastoju, która może wpływać negatywnie na zdrowie. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami zlokalizowanymi w brzuchu. Bądźmy też rozważni w podróżowaniu w tym kierunku, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na południowym zachodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin będą teraz na cenzurowanym, a okoliczności zafundują im bardzo dużo obowiązków, którym samemu mogą nie podołać. Ważne jest, aby działały teraz w zespole lub ze wspólnikiem, co pozwoli na realizację wytyczonych celów i unikniecie porażki z konkurencją. Niewykluczone spotkanie z surowym urzędnikiem lub stróżem prawa, więc lepiej wykazać skruchę, niż walczyć na oślep.

renWody Yang mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ale również szanse na dobre efekty lub awans w sprawach zawodowych. Warunkiem jest jednak dobra organizacja i skoncentrowanie na rzeczach najważniejszych. W tym miesiącu ludzie będą wam sprzyjać i nie zabraknie też pomocnej ręki przyjaciół, więc dbajcie o dobre relacje z innymi.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych okazji do osiągnięcia sukcesów w różnych dziedzinach życia. Może to być niespodziewany awans, nagroda, premia czy wygrana. Najbardziej będzie to widoczne w aspektach finansowych, dlatego warto teraz próbować sił w grach losowych oraz na parkiecie giełdy. Wato zainteresować się dotacjami i dofinansowaniami.

jiaDrzewa Yang będą miały teraz bardzo pracowity czas i szanse na bardzo dobry wynik finansowy. To może być wasz najlepszy miesiąc pod względem finansowym w całym roku, więc wykorzystajcie go dobrze. Biznes biznesem, ale zdrowie najważniejsze, dlatego pamiętajcie o regeneracji. Samotni panowie mogą się spodziewać większej ilości kobiet w ich towarzystwie.

dingOgnie Yin będą musiały teraz zadbać o swój wizerunek i trzeba będzie to robić z rozmysłem, ponieważ każda wpadka może się zakończyć teraz ogromną klapą. W tym miesiącu trzeba będzie się zająć sprawami, które nie przyniosą istotnych namacalnych efektów, dlatego przyda się cierpliwość i konsekwencja. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu waszemu potomstwu.

bingOgnie Yang będą mieć teraz potrzebę pokazania się szerszej publiczności i jeśli marzy im się sukces, muszą to zrobić w sposób nietypowy i zaskakujący. To będzie ważne szczególnie w temacie reklamy waszego biznesu, dlatego zróbcie to z dużym szumem, a efekty powinny być dobre. Osoby, które mają problemy z sercem, powinny unikać w tym miesiącu sytuacji stresowych.


jiZiemie Yin będą mieć teraz bardzo towarzyski czas, a one same mogą być na przysłowiowym świeczniku. Warto wykorzystać ten miesiąc na zawarcie nowych znajomości, które umożliwią wam działania w tematach biznesowych. Zapowiada się na bardzo pracowity czas, ale to będzie okupione dużym wysiłkiem i wyrzeczeniami, choć efekty mogą być bardzo dobre.

wuZiemie Yang mogą mieć potrzebę konkurowania z innymi i najlepszym rozwiązaniem na tą okoliczność będą zdecydowane i energiczne działania. Zapowiada się bardzo ruchliwy miesiąc, co może przynieść bardzo dobre efekty materialne. Ktoś może zaproponować intratny interes, ale  warto to sprawdzić, aby uniknąć późniejszych komplikacji. Dobry czas na odzyskiwanie długów.


xin Metale Yin będą mieć teraz wspaniały czas, a wszystko, za co się wezmą, będzie wychodzić. Sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez waszego udziału, więc korzystajcie z dobrego czasu. Niektórzy z was będą musieli działać według zasad innych, ale jeśli nie będzie innej drogi, trzeba będzie zrezygnować z dumy i pomyśleć o efektach, a te mogą być teraz bardzo dobre.


gengMetale Yang będą mieć teraz duże wsparcie od okoliczności oraz inspirację od ludzi, dlatego to jest dobry czas na rozwiązanie starych problemów, które dotąd spędzały wam sen z oczu. To również dobry czas na wyjazd rodzinny i naładowanie akumulatorów do dalszych działań. Warto zainwestować w szkolenia, szczególnie, jeśli ich tematyka związana jest z pracą lub prowadzonym biznesem.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

 

905