Prognoza na Lipiec w roku Metalowego Wołu

owca

Lipiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Owcy i będzie trwać od 6 lipca do 7 sierpnia.

Lipiec (po czerwcowym przerywniku), znów nawiąże do tendencji z poprzednich kilku miesięcy, czyli znów będziemy mogli doświadczyć konfliktu energii czasowych.  Oczywiście wiemy, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, zatem i tym razem znajdzie to swoje odzwierciedlenie w wydarzeniach, jakie będziemy obserwować, choć skutki mogą nie być tak intensywne, ponieważ w konflikcie będą uczestniczyć energie typu Yin, a skonfliktowanymi żywiołami będą Drzewo i Ziemia.

Wchodząc w szczegóły, znów zobaczymy w akcji żywioł Drzewa, ale w odróżnieniu od poprzedniego miesiąca, tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie duże i silne drzewo tylko coś na rodzaj trawy lub młodych wierzbowych gałązek, które poruszają się w rytm wiatru. Takie drzewo to symbol kreatywności i kompromisu, ale również przebiegłości i dwulicowości, wszak każda energia może mieć swoje dobre i złe strony. Ten żywioł potrafi być mistrzem dyplomacji, dlatego pewne wcześniejsze konflikty mogą teraz zostać złagodzone, choć w niektórych przypadkach pewne ustalenia mogą stanowić niejako rodzaj „trojańskiego konia”, dlatego trzeba będzie teraz mieć oczy dookoła głowy i otwarty umysł, aby przypadkiem  czegoś nie przeoczyć.
Drugi rodzaj miesięcznej energetyki to żywioł Ziemi i on również będzie posiadał polaryzację Yin.
Ten rodzaj Ziemi symbolizuje spulchnioną glebę lub piasek pustyni i jest kojarzony z drobiazgowością, konsekwencją w działaniu i skupieniem na osiąganiu celu małymi krokami. W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Drzewa i Ognia, które będą miały dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować.
Patrząc obrazowo na cały filar obecnego miesiąca, można by go porównać do sytuacji, posadzenia młodej rośliny w żyzną glebę, która to zostanie delikatnie rozpulchniona przez rozwijający się system korzeniowy wzrastającej rośliny. Jak widzimy, ten konflikt przy odrobinie kompromisu i cierpliwości, będzie mógł nie narobić dużej szkody, a nawet wygenerować jakieś pozytywy.  Zapamiętajcie sobie to z pozoru błahe porównanie, ponieważ ono będzie kluczem do osiągnięcia dobrych efektów mimo niesprzyjających okoliczności, jakie mogą się wam zdarzać, wszak Drzewo będzie obrazować wydarzenia a Ziemia nasze działania. Oczywiście trzeba też pamiętać, że nie wszyscy będą po równo potraktowani przez energetykę miesiąca, co wynika z wielu innych czynników, między innymi energetyki osobistej czy Feng Shui otoczenia. Mimo to, trzeba w tym miesiącu w razie potrzeby wykazać się cierpliwością i kreatywnością, które pozwolą uniknąć ewentualnych kłopotów, a nawet pozwolą osiągnąć sukces. Jak widać przekaz energii to nie wszystko, a ważne jest, jak my tę energetykę wykorzystamy i jak to się ma w stosunku do naszej osobistej energetyki.
Lipiec będzie dynamicznym czasem, ponieważ oprócz jego wewnętrznego konfliktu energii, jego tak zwany Ziemski Konar zwany Owcą, będzie w konflikcie z Konarem rocznym , którego zwierze to Wół. Jest to specyficzny konflikt, ponieważ to starcie dwóch konarów, których dominującą energią jest żywioł Ziemi, ale prawdziwa walka zachodzi między ich tak zwanymi ukrytymi Pniami, czyli między Wodą a Ogniem i między Drzewem a Metalem.
Energetyka tak dynamicznego miesiąca może mieć też dynamiczny  wpływ na pogodę i dzięki jeszcze aktywnemu żywiołowi Ognia może być bardzo ciepło, jednak może też dochodzić do załamań pogody i możemy doświadczać nagłych burz oraz gradobicia. Mogą się też tworzyć Traby powietrzne a najbardziej zagrożonym kierunkiem może być północ. Tam również mogą występować silne wiatry, sztormy, ulewy i powodzie. Podczas wakacyjnego wypoczynku uważajcie na siebie, jeśli wybieracie się nad Bałtyk, a szczególnie pilnujcie dzieci bawiące się w wodzie, ponieważ będzie tendencja do nieszczęśliwych wypadków. Bardziej spokojnym kierunkiem na wakacje będzie teraz południe, więc warto wybrać się w góry, albo w cieplejsze zakątki Europy. To będzie też dobry kierunek dla zakochanych lub dla singli, które mogą poznać tam swoją drugą połowę. Tam można tez zabrać swojego partnera w ramach przeprosin. Ten kierunek a w zasadzie sektor, będzie w naszych domach świetny dla wspomagania spraw uczuciowych, ale również do nauki oraz dla twórczej weny. Nieodzownym remedium będzie oczywiście wazon ze świeżymi kwiatami.

 

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Owcy mimo wszystko da więcej luzu i kompromisu w działaniach, czego wyraźnie brakowało w poprzednim miesiącu. Teraz będzie łatwiej osiągnąć porozumienie, choć będzie ono musiało być jednak nagięte w którąś stronę, a pertraktujący będą musieli się wykazać cierpliwością i koncentracją. Diabeł jak zawsze, może tkwić w szczegółach, więc jeżeli będziecie w lipcu negocjowali jakieś umowy czy kontrakty, zróbcie to ze staranną uwagą i dbałością właśnie o wcześniej wspomniane szczegóły.
Lipiec może być miesiącem, w którym może się okazać, kto jest waszym prawdziwym przyjacielem, a kto tylko udaje. Jeśli między Wami a waszymi przyjaciółmi pojawią się sprawy natury finansowej lub dotyczące kariery zawodowej, jedna ze stron może pokazać swoją „prawdziwą twarz” i zrobić coś niemiłego, dlatego ten czas może przypominać wielkie sprzątanie w relacjach międzyludzkich. Możemy teraz obserwować dziwne zachowania ludzi, którzy będą chcieli przeforsować swój chytry plan, często robiąc przy tym minę niewiniątka. Jak widać z natury żywiołu Drzewa, w tym miesiącu nie będzie już bezpardonowych i bezpośrednich ataków, a zamiast nich pojawią się starannie uknute i zorganizowane akcje.  Pojawią się wokół nas osoby, które będą nieszczere w swych zamiarach, i za naszymi plecami będą przystępować do układów, które mogą nam zaszkodzić. Z pozoru pokojowa akcja może mieć w podtekście iście wojenny wymiar.
Nastąpi również wysyp karierowiczów i pseudo ekspertów, którzy jak kultowy Nikodem Dyzma, będą chcieli zaistnieć i zdobyć poklask, jednak zyskają oni jedynie w oczach ludzi, którzy nie myślą samodzielnie i zadowalają się w życiu byle czym. Na pierwszy plan będą się teraz wpychać osoby, które będą chciały sprawiać wrażenie wszystko wiedzących, a swoje niedociągnięcia będą chcieli maskować używając skomplikowanego języka i niespójnych wypowiedzi.
Energetyka miesiąca może również przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ jedna z energii wspiera wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym.

Efekty tego specyficznego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki, i mogą przypominać wydarzenia z zeszłego miesiąca, ale przybiorą one mniej gwałtowny wymiar. Będziemy obserwować pewne skryte działania, wyciąganie jakichś dokumentów i faktów z przeszłości, które będą miały za cel skompromitowanie pewnych osób, a nie rozwiązanie konkretnych problemów. Może teraz dojść do uchwalenia ustawy lub ustaw, które mogą mieć duży wpływ na funkcjonowania państwa.

W polityce międzynarodowej może się teraz więcej mówić o szpiegach i destabilizacji struktur państwowych. Niespokojnie może być na terenach pustynnych, gdzie może dochodzić do bezpośrednich działań militarnych. Może dojść do jakiejś prowokacji, która będzie miała spowodować działania odwetowe, w wyniku, których może zginać ludność cywilna. Mimo napiętej atmosfery, teraz będzie łatwiej osiągnąć kompromis, ale będzie to powolny proces.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to osłabiający się żywioł Ognia, przy jednoczesnym braku żywiołu Wody, może jeszcze podtrzymać ożywienie nastrojów na giełdach, ale może to być tylko krótkotrwały efekt. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł tekstylny, drzewny, wydobywczy, rolnictwo, agroturystyka, sadownictwo i prace sezonowe. Trudniej będzie teraz przekonać do siebie klienta, dlatego na pewno przyda się więcej spokoju i cierpliwości. Warto się będzie teraz zająć poprawą jakości świadczonych usług lub produkowanych wyrobów, ponieważ ludzie będą teraz bardzo wybredni i oszczędni.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, lipiec przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najbardziej kobiety w średnim wieku. Znów może się pojawić temat praw człowieka, oraz roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, równouprawnieniem albo aborcją. Dojrzałe kobiety mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości.
W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety.
Możemy również obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, z udziałem kobiet, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty, które będą miały cechy skandalu obyczajowego.  Generalnie teraz będzie tendencja do nagłaśniania, wyolbrzymiania i pokazywania tego, co zazwyczaj jest zakryte. W centrum wydarzeń mogą się też znaleźć teraz incydenty związane z pożarami w centrach handlowych, salach koncertowych, szkołach czy hotelach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lipca w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która łącząc się z roczną energią choroby i zastoju może powodować problemy natury zdrowotnej, urzędowej i prawnej, oraz generować wypadki. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Osoby chore nie powinny spać w tym miesiącu na północy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z nerkami, infekcjami układu moczowego, układu krążenia i problemy z immunologią.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych.  W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku północnym, i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, którego energia może powodować kradzież, wybuchowe zachowanie i procesy sądowe. Sprawdźmy zabezpieczenia okien i drzwi w tym sektorze w naszym domu. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Ten kierunek, a w zasadzie obszar naszego domu może przyczyniać się do konfliktów i awantur, dlatego lepiej tam nie odbywać drażliwych rozmów.  Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui. Uwaga podczas podróżowania bezpośrednio w kierunku północno wschodnim ze względu na zagrożenia napadami i kradzieżami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj znajdzie się miesięczna energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z płynnością finansową i rozliczeniami.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc, który rozładuje tutejszy wpływ żywiołu Ziemi. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku zachodnim, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problemy lub zatory na drogach,  i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

Gui.gif Wody Yin będą teraz wśród przyjaciół i to wsparcie bardzo się przyda, ponieważ przyjdzie im się zmierzyć z wieloma obowiązkami i problemami. Najbardziej dominującymi problemami mogą być sprawy natury prawnej, dlatego zadbajmy o dobrego adwokata a podczas jazdy samochodem noga z gazu, ponieważ możliwy mandat.

 

ren.gif Wody Yang mogą teraz dostać bardzo ciekawe propozycje a ich moce decyzyjne mogą teraz znacznie wzrosnąć. Warto przygotować dobry plan i obserwować poczynania konkurencji, ponieważ będzie szansa na wdrożenie ciekawego pomysłu, który przyniesie prestiż. W sprawach finansowych kierujcie się zdrowym rozsądkiem, a uzyskacie spokój i stabilizację.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć teraz sprzyjające okoliczności do interesów, jeśli nie będą zbyt chytre w swoich poczynaniach. Będzie też możliwość do łatwych pieniędzy, dlatego warto odwiedzić kolekturę lotto lub kasyno.  Energetyka będzie sprzyjać wszelkim przedsięwzięciom rodzinnym, dlatego warto spędzić więcej czasu z bliskimi oraz zaplanować wspólny wakacyjny wyjazd.

 

ija.gif Drzewa Yang mogą nie mieć teraz zbyt dużo czasu na odpoczynek a niewykluczone, że trzeba będzie tez odwołać wakacyjny wyjazd, ponieważ będzie sprzyjać passa finansowa. Warto nawet wejść w spółkę, ponieważ obowiązki zawodowe mogą was przerosnąć. Powinniście sobie jednak poradzić, z uwagi na sprzyjające okoliczności.

 

ding.gif Ognie Yin mogą doświadczyć teraz wiele problemów z uwagi na okoliczności, które mogą być związane z ostrym szefem lub surowym funkcjonariuszem prawa, dlatego ostrożnie w sprawach natury prawnej i noga z gazu podczas jazdy samochodem. W tematach zawodowych będzie trzeba poświecić więcej czasu dla spraw, które mogą nie przynieść teraz namacalnych rezultatów.

 

Bing.gifOgnie Yang mogą poczuć teraz przypływ mocy decyzyjnych, a okoliczności mogą im przynieść awans lub dobre oko u szefa. Pewne działania mogą być teraz pozbawione logiki i możemy być zmuszeni do improwizowania. Panie w stanie wolnym powinny mieć teraz oczy szeroko otwarte, ponieważ będzie szansa na coś więcej, niż tylko wakacyjny romans.

 

Ji.gif  Ziemie Yin mogą mieć teraz bardzo intensywne życie towarzyskie i gdy poszukają odpowiednich kontaktów, to będzie szansa na świetny interes. Warto spróbować swoich sił w grach losowych, ponieważ okoliczności będą sprzyjać wszelkim wygranym. Dobry czas na zaplanowanie wspólnego wyjazdu z przyjaciółmi.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą musiały teraz trochę pokonkurować, ale będzie o co, ponieważ okoliczności przyniosą wam niezliczoną ilość możliwości na podreperowanie finansów. Pracy będzie sporo, dlatego warto rozważyć jakąś pomoc lub spółkę. Panowie w stanie wolnym powinni wyostrzyć wzrok, ponieważ będzie szansa na poważny związek.

 

Xin.gif Metale Yin będą miały teraz duże wsparcie od ludzi i rodziny, dlatego poczują wiatr w żagle i wiele spraw zostanie załatwionych w oku mgnienia. Dobry czas na dokształcanie i wszelkie kursy doskonalące. Jeśli będziecie cierpliwi i konsekwentni w działaniach, to z pozoru błahe okazje mogą się zamienić w ciekawe efekty finansowe.

 

geng.gif  Metale Yang będą mogły liczyć na pomoc innych, ale ta pomoc nie przyjdzie do nich sama, dlatego trzeba będzie wyjść naprzeciw pewnym sprawom. Aby osiągnąć dobre rezultaty, trzeba będzie teraz działać bardzo nowocześnie a nawet nietypowo.  Więcej czasu trzeba będzie poświecić na sprawy rodzinne i wszelkie zaległości.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

 

1145