Prognoza na Kwiecień w roku Metalowego Wołu

pig

Kwiecień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Smoka i będzie trwać od 4 kwietnia do 5 maja.

Kwiecień jak  poprzedni miesiąc, będzie również czasem konfliktu energii, ale tym razem ten konflikt będzie miał okazję do wytworzenia zgodnej energii, choć będzie to tylko chwilowe, a takie momenty będzie można policzyć na palcach jednej ręki. Należy oczywiście pamiętać, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, tym bardziej, że w kwietniu energie składowe będą reprezentować dwa najbardziej charakterystyczne cechy naszej planety, czyli ziemię i wodę, więc możemy niestety doświadczyć katastrof w postaci trzęsień ziemi lub ataków tsunami.

Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Wody o polaryzacji Yang, którą to można porównać do oceanu lub szybko płynącej rzeki, oznaczających dużą żywiołowość w działaniu.  Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ziemi i będzie to również polaryzacja Yang, symbolizującą solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Wszystkie te trzy energie są związane z ziemskim konarem Smoka, od którego nazwę bierze obecny miesiąc. Trzeba również wspomnieć, że Smok jest specyficznym ziemskim konarem, ponieważ razem z ziemskim konarem Psa tworzy tak zwaną oś ziemi, dlatego w dniach Psa możemy obserwować „przebudzenia ziemi”, które mogą przynieść jakieś osunięcia, trzęsienia ziemi, powodzie, tsunami czy zakłócenia magnetyzmu ziemskiego.
Dodatkowo ziemski konar Smoka w spotkaniu z Psem powoduje tak zwane „otwarcie grobowca”, czyli uwolnienie ukrytej tam energii Wody, która może nasilić wspomniane wyżej kataklizmy związane z rzeczywistą wodą. Takimi dniami, które będą zawierać konar Psa, będą: 8, 20 kwiecień oraz 2 maj. Takie starcia konarów mogą też wywołać wyjście na światło dzienne pewnych ważnych spraw, więc może to być miesiąc, gdzie będziemy zaskakiwani czymś nowym i niewykluczone, że kontrowersyjnym w odbiorze. Żywiołem, który wypłynie na wierzch, będzie żywioł Wody, dlatego uwolnienia zawartości tak zwanego grobowca mogą przynieść spektakularne efekty. Czy będą one dobre w skutkach, zadecyduje ich jakość, a zatem jeśli coś nie będzie dostatecznie przygotowane, zakończy się sromotną porażką.

Jak widzimy, w tym miesiącu zobaczymy zupełnie inne żywioły niż w zeszłym miesiącu, ale i tym razem również będą one reprezentowane przez energie typu Yang, które są bardziej wyraziste i bezpośrednie w działaniu, co może również przynieść odzwierciedlenie w wydarzeniach.
Tak jak wspomniałem wcześniej, relacja energii miesięcznych jest konfliktem, ponieważ Woda jest atakowana przez Ziemię i jest to dosyć intensywne działanie, a bardzo dobrze obrazuje moc tego konfliktu, porównanie go do widoku sztormowych fal uderzających o wysokie skaliste zbocze.  Wytworzona energia takiego konfliktu potrafi być bardzo dynamiczna i takie będzie też tempo i intensywność wydarzeń, jakie może nam zaserwować energia kwietnia.
Jedna z głównych energii miesiąca sprawi, że będziemy bardziej zasadniczy i uparci w działaniach oraz skupieni w podejmowaniu decyzji. Druga natomiast, może w nas wywołać jakiś spontaniczny zryw, zbytnią bezpośredniość w działaniu i wyrażaniu swoich emocji, ale również mądrość w działaniu. Jak widać, każda z tych energii posiada swoje dobre cechy i złe, a którą wybierzemy, zależy od nas samych. Patrząc na główne cechy tych dwóch żywiołów, w odniesieniu do tematyki  światopoglądu, będzie to mogło się zmaterializować w walce przekonań konserwatywnych z tymi bardziej nowoczesnymi, a nawet określanych mianem rewolucyjnych. Obydwie strony sporu mogą najnormalniej nie odpuszczać i niestety z tego sporu może się wytworzyć jedynie zła energia. Ten spór może mieć miejsce między katolikami a osobami niewierzącymi, a zapalnikiem tego może być aktualna sytuacja pandemiczna. Co ciekawe, miesiąc Wodnego Smoka, od którego nazwę bierze zbliżający się kwiecień, zacznie się dokładnie w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, które dla katolików są najważniejszym świętem w roku.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to tutaj będą najbardziej widoczne efekty konfliktu Ziemi i Wody, które mogą się objawiać wspomnianymi wyżej sporami na punkcie światopoglądowym. Oczywiście sporów może nie zbraknąć w kontekście politycznym, a punktem zaczepnym będzie oczywiście aktualna sytuacja w kraju, gdzie ewidentnie widać, że władza nie radzi sobie z większością problemów. Żywioł Wody jest ściśle związany z umiłowaniem życia, dlatego kwestie sporne mogą dotyczyć kwestii ratowania życia w dobie aktualnej sytuacji pandemicznej. Okres świąteczny może nie być łatwy dla służby zdrowia ale co gorsza przede wszystkim dla pacjentów, szczególnie tych, którzy będą potrzebować pomocy w szpitalu. Może się zdarzać coraz częściej, że będą się przepełniać oddziały a zespoły ratunkowe mogą jeździć z pacjentami od szpitala do szpitala. Niestety problem może wyniknąć w tematyce sczepień, tym bardziej, że władza będzie chciała znacznie przyspieszyć ten proces. W wyniku tego może dochodzić do częstszych powikłań a nawet zgonów.
W kontaktach międzyludzkich będzie teraz wiele emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny a nawet nachalny sposób. Za sprawą energii Wody Yang niektórzy z nich będą mieć nieodpartą ochotę na wykrzyczenie swojego niezadowolenia. Jeśli uczestniczyliście z kimś w jakimś konflikcie, to teraz ta osoba może zacząć publicznie wylewać swoje żale i próbować was dyskredytować w oczach innych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, wykorzystajcie w swoim działaniu najlepszą z cech żywiołu Wody, czyli mądrość, ignorując te ataki, ewentualnie, jeśli sprawy rzeczywiście pójdą za daleko, spróbujcie rozwiązać to za pomocą narzędzi prawa.
Jedną z najbardziej doskwierających cech żywiołu Wody, która może dominować w nadchodzącym miesiącu będzie uczuciu strachu, który może w tym miesiącu uprzykrzyć życie osób chorujących na depresję i wszelkie nerwicowe schorzenia. Możemy niestety słyszeć o załamaniach nerwowych, incydentami z przedawkowaniem alkoholu czy narkotyków, i związanymi z tym tragicznymi zdarzeniami. Może być więcej prób samobójczych, ale i desperackich ataków na czyjeś życie.

To będzie miesiąc, w którym powinniśmy też zadbać o nasze zdrowie, ponieważ składowe energii pokazują możliwość problemów w obrębie naszej immunologii, co jest szczególnie istotne w aktualnym czasie pandemii. Niech nas nie zwiedzie ciepła wiosenna aura, ponieważ to idealny czas na wirusowe epidemie z przykrymi powikłaniami. Powinniśmy wykorzystać moc energii Wody, i wspomóc w sposób naturalny nasz organizm poprzez metody oczyszczania z toksyn. Osoby ze schorzeniami układu krążenia, a szczególnie zawałowcy, powinni monitorować swoje zdrowie, ponieważ kwiecień może być dla nich niebezpieczny. Woda to przede wszystkim prawidłowe nawodnienie organizmu, a to jest niesamowicie ważne w kontekście powikłań po covid19, który powoduje zagęszczenie krwi i zagrożenie udarami lub zatorami.

Efekty tego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki i o ile w poprzednim miesiącu, obserwowaliśmy jakieś dziwne gierki i prowokacje, to już w kwietniu walka przyjmie wymiar bezpośredni. Ataki i oskarżenia będą wymieniane przez strony konfliktów, bez zachowania jakichkolwiek konwenansów i tak jak sugerowałem wcześniej, bez wzgląd na świąteczny wymiar czasu. Najbardziej ten polityczny konflikt może być widoczny w Internecie i środkach masowego przekazu. Podchwycić to może niestety społeczeństwo i mogą się uformować bardzo zdecydowane ruchy w postaci demonstracji i protestów, co może się spotkać z bezpardonową reakcją służb.
W niektórych przypadkach mogą to być bardzo zdecydowane i ostre protesty, co niesie ze sobą zagrożenie incydentów i konieczności użycia nawet środków przymusu bezpośredniego. Teraz wszelkiego rodzaju protesty będą miały ogromną moc, ponieważ czas sprzyja żywiołowym i spontanicznym reakcjom.
Będziemy mogli też najprawdopodobniej obserwować więcej wydarzeń mających na celu odwrócenie uwagi społeczeństwa od pewnych ważnych  spraw, poprzez wprowadzanie wielu tematów zastępczych. Jeśli władza będzie chciała teraz wprowadzać pośpiesznie jakieś ważne zmiany, które będą miały dalekosiężny wpływ, to może to być bardzo nieudane w skutkach, ponieważ teraz nie powinno się zaczynać czegoś, co nie jest w pełni przygotowane i wnikliwie przemyślane. Pewne zmiany, które nastąpią, mogą się zatem okazać kompletną klapą.

 

W świecie polityki światowej możemy mogli obserwować wydarzenia związane z działaniami niepodległościowymi, gdzie może  dochodzić do demonstracji, protestów a nawet prowokacji. Niewykluczone, że jakieś zewnętrzne państwo może być inicjatorem takich wydarzeń. Energia kwietnia idealnie pasuje do zrywów narodowych i niewykluczone, że pewne kraje w obliczu kolejnego lockdownu po prostu nie wytrzymają, a raczej nie wytrzymają tego obywatele i przedsiębiorcy. Bardzo możliwe, że w obliczu  aktualnej fazy szczepień pewne państwa zrezygnują z użycia konkretnej szczepionki, która może być przyczyną zakrzepów, co w kontekście aktualnego konfliktu żywiołu Ziemi z żywiołem Wody, idealnie oddaje ideę problemu, ponieważ ten drugi żywioł oznacza krew.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się silny żywioł Wody może spowodować osłabienie nastrojów na giełdach, ponieważ Woda oznacza strach przez inwestowaniem. Na wykresach giełdowych może pojawić się w przewadze kolor czerwony, czyli dominujące spadki.  Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: transport, turystyka, handel, sektor medyczny, farmaceutyczny oraz co ważne, mogą wzrosnąć ceny ropy naftowej, co spowoduje poniesienie cen wielu usług i towarów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to kwiecień zaznaczy się charakterem działania energii trygramu Zhen nazywanego Grzmotem, co oczywiście jest też związane z możliwym występowaniem burz. Ta energia jest bardzo gwałtowna i jest też związana z mężczyznami w sile wieku i to oni mogą być teraz w centrum wydarzeń. Możemy teraz częściej słyszeć o wybuchach gazu a nawet o zawaleniu się budynków w wyniku takiego wybuchu. Niestety wybuchy mogą być też zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw, a szczególnie ich zachodnie dzielnice. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów, ponieważ energia tego trygramu jest związana ze sportem wyczynowym oraz  ogromną rywalizacją. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt oraz o ukąszeniach i użądleniach. Łatwiej będzie teraz o kontuzje nóg, a szczególnie stóp, natomiast pod względem zdrowia niestety możemy obserwować wzmożony atak wirusów. W tym miesiącu będzie też łatwo o przepracowanie, a szczególnie da nam w kość rywalizacja, dlatego mądrze rozkładajmy siły i regenerujmy układ nerwowy w postaci kąpieli magnezowych, które działają bardzo szybko i bardzo dobrze są wchłaniane przez organizm. Spróbujmy też podchodzić do takich sytuacji z głową, i jeśli poczujemy, że mamy dość, warto wziąć urlop i wyjechać, aby po prostu zmienić klimat i dać odpocząć naszej głowie. Bardzo ważne będzie też dbanie o siebie przez osoby, które niedawno przechorowały covid19, ponieważ osłabiony organizm może być teraz podatny na inne jednostki chorobowe. Uwaga w tym miesiącu na komputery i smart fony, ponieważ aż może się pojawić wirus komputerowy, który będzie wykradał dane, zatem nie instalujcie tego, czego nie znacie i nie eksperymentujcie w czymś, na czym się nie znacie.
Energetyka ta może też przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ energie wspierają wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym. Ten miesiąc będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość.
W centrum uwagi może się znaleźć również jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. Dużo się będzie też teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach oraz o religii.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki kwietnia w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie miesięczna „żółta piątka” wejdzie w kontakt z roczną energią która nagłośni każdy błąd, jaki zrobimy.  Starajmy się zatem unikać pracy nad ważnymi sprawami w tym miejscu oraz nie przeprowadzajmy tam drażliwych rozmów. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać w każdym aspekcie życia, a szczególnie na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem, zębami, oraz mogą nam się przytrafić urazy klatki piersiowej. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj za sprawą energii choroby i zastoju, dojdzie do kumulacji wad budowlanych, awarii odpływów lub instalacji wodnych.  Powinniśmy w tej części naszych domów również uważać na poślizgnięcia, ponieważ może dojść do stłuczenia dolnego odcinka kręgosłupa.  Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz, ponieważ miesięczna energia choroby będzie chciała wykorzystać naszą nieuwagę lub słabości. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Unikajmy podróży w kierunku południowo wschodnim, ponieważ mogą przynieść jakieś przeszkody lub opóźnienia.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

 

Gui.gif Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im potrzebę rywalizacji, ale dzięki temu zostaną zauważone i prawdopodobnie dostąpią awansu. Bycie wśród ludzi może się teraz okazać męczące i może być potrzeba selekcji naszych przyjaźni, ponieważ niektóre nie przetrwają próby czasu. Za to samotne panie będą mogły liczyć na poznanie wyjątkowego mężczyzny, a nawet przyszłego męża.

 

ren.gif Wody Yang znajdą się teraz wśród przyjaciół i przychylnych im ludzi, dlatego warto wykorzystać ten czas na poszerzenie kontaktów i znajomości. To może być czas obfitujący w wiele zaskakujących niespodzianek w temacie finansów, dlatego warto łapać każdą nadarzającą się okazję.  Będzie możliwość do osiągnięcia spektakularnych efektów w sprawach zawodowych, ale nadmierne ryzyko może przynieść jakieś kłopoty, dlatego róbcie to z głową.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć teraz doskonały czas, ponieważ los zapewni im wsparcie, które może przełożyć się na dobre wyniki finansowe. Pracy na pewno nie zabraknie, ale trzeba będzie poświęcić na to sporo czasu, nawet kosztem spraw rodzinnych. To będzie również dobry czas na wszelkiego rodzaju szkolenia i doskonalenia zawodowe, które później zaprocentują. Może być potrzeba poświecenia czasu na pewne zaległe problematyczne sprawy.

 

ija.gif Drzewa Yang będą wspierane przez okoliczności, które sprawią, że sprawy będą się toczyć wręcz same, dlatego warto wykorzystać ten czas i nieco odpocząć od trudów codziennego dnia. Dodatkowo będzie dobra passa w sprawach finansowych, która przyniesie tak zwane łatwe pieniądze. To również oznacza, że będzie też okazja cos wygrać, dlatego warto prowokować los i od czasu do czasu spróbować szczęścia w lotto.

 

ding.gifOgnie Yin będą musiały teraz działać w sposób nietypowy, ale tylko tak będzie można podołać wszystkim obowiązkom. Trzeba będzie też poświecić czas na sprawy, które teraz nie przyniosą zbyt zadowalających efektów, ale w dalszej perspektywie mogą przesądzić o awansie lub premii. Samotnym paniom los może przynieść mężczyznę ich marzeń, dlatego trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

 

Bing.gif Ognie Yang nie powinny teraz zbytnio ryzykować, ponieważ okoliczności sprawią, że będą na cenzurowanym. Trzeba mieć na uwadze zadbanie o odpowiednią pomoc prawną w przypadku załatwiania trudnych spraw urzędowych lub prawnych, ponieważ bardzo łatwo będzie teraz o błąd, który może wiele kosztować. W zachowaniu i podejmowaniu decyzji kierujcie się teraz zdrowym rozsądkiem i nie ufajcie nikomu.

 

Ji.gif  Ziemie Yin mogą mieć teraz dobrą passę finansową, ale będzie trzeba zakasać rękawy i poświęć na to więcej czasu niż zazwyczaj. Do tego trzeba będzie uważać na konkurencję, która może nie przebierać w środkach. Samotnym panom, los może teraz zesłać nie jedną okazję do poznania wspanialej kobiety. Dla bardziej ambitnych, będzie tez okazja do wykazania się przed szefem i otrzymania premii lub awansu za wyniki w pracy.

 

Wu.gif  Ziemie Yang mogą mieć teraz szczęście do tak zwanych łatwych pieniędzy, dlatego warto rozejrzeć się za jakimiś dofinansowaniami, ewentualnie spróbować szczęścia w grach losowych. To będzie też wspaniały czas pod względem towarzyskim, ponieważ będzie okazja do poznania ciekawych ludzi, dzięki którym załatwimy teraz niejedną sprawę. W temacie interesów warto mieć teraz ograniczone zaufanie do przyjaciół, ponieważ mogą chcieć was wykorzystać.

 

Xin.gif Metale Yin będą miały teraz bardzo ciekawy czas w temacie rozwoju osobistego i mogą im przychodzić do głowy bardzo nowoczesne a nawet nietypowe pomysły, które mogą poskutkować nawet zmianą zawodu lub pracy. Warto będzie zaryzykować, ponieważ znajdą się odpowiedni ludzie, którzy nam umożliwią te zmiany i dadzą nam duże wsparcie. Warto będzie również, zwrócić się o pomoc  do rodziny, na którą będzie można liczyć.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz potrzebę ustabilizowania swojego życia i przeprowadzenia swoistego rachunku zysków i strat, aby podjąć stosowne decyzje. Warto się poradzić kogoś bardziej doświadczonego od nas, aby nie żałować później złej decyzji. Jeśli wcześniej zaniedbaliście sprawy rodzinne kosztem pracy, to teraz będzie odpowiedni czas, aby nadrobić stracony czas i wyjechać na nieplanowane wakacje. 


Buliński Włodzimierz

 

586