Prognoza na Grudzień w roku Metalowego Wołu

szczur

Grudzień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Szczura i będzie trwać od 6 grudnia do 5 stycznia.

Grudzień w przeciwieństwie do wielu poprzednich miesięcy, będzie wreszcie zawierał energie, które są wobec siebie w cyklu wspierającym, co oczywiście oznacza harmonię, ale zważywszy na specyfikę energii składowych, możemy również obserwować w wydarzeniach pewne zgrzyty, jednak ogólnie rzecz biorąc, bilans miesiąca powinien wyjść na plus.
 

W grudniu, tak zwany niebiański pień będzie wspierał ziemski konar, co może oznaczać, że ludzie będą pod wpływem sprzyjających okoliczności, które to mogą wesprzeć ich działania. Najbardziej zyskają ci, którzy ułożą sobie dobry plan, ponieważ to w odpowiedniej organizacji będzie tkwił klucz do sukcesu. Trzeba będzie również postawić na logiczne myślenie, ponieważ wokół nas będzie sporo manipulacji i osób, które będą chciały nas przeciągnąć na ciemną stronę mocy.
Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca jest Metal Yang, który symbolizuje potężny miecz, tnący wszystko na swojej drodze. On działa zdecydowanie i bez zbędnych konwenansów, choć na ogół z zasadami. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. To właśnie ten element energetyki miesiąca może powodować ów zgrzyt, o którym wspominałem wyżej, ponieważ Metal Yang to patron walki i zdecydowanego uderzenia, którego cechy mogą teraz się objawiać w działaniach ludzi. Metal Yang czasami potrafi dla wielkiej sprawy poświęcić jednostki, dlatego mogą się teraz pojawić wydarzenia, które będą przeczyć powiedzeniu o „sytym wilku i całej owcy.

Drugi rodzaj energetyki to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem ziemskiego konaru Szczura, a jej polaryzacja to Yin, czyli ta bardziej delikatna w stosunku do Wody Yang, która była głównym żywiołem zakończonego właśnie listopada. Możemy ją porównać do małego strumyczka albo do porannej mgły, która sprawia, że okolica wygląda bardzo tajemniczo. Cechy tej energetyki mogą się udzielić teraz ludziom i za sprawą tej energii możemy teraz obserwować wysyp wszelkiego rodzaju dziwnych ludzkich zachowań a nawet oszustw, dlatego proponuję zachować ostrożność, szczególnie w stosunku do osób proponujących atrakcyjne okazje, co w okresie przedświątecznym może się znacznie nasilić. Uwaga na przebiegłych telemarketerów, domokrążców lub osoby namawiające do wzięcia atrakcyjnych kredytów, ponieważ bardzo łatwo będzie się teraz wpędzić w kłopoty.

Jak widzimy, w tym miesiącu będą działały tylko dwie konkretne składowe energii, które są wobec siebie w tendencji wspierającej, dlatego większość wydarzeń powinna się kończyć w pozytywny sposób.  Aby dobrze przeżyć ten miesiąc, trzeba płynąć z prądem a nie pod prąd, oraz pamiętać o używaniu w naszym życiu cech żywiołu Metalu, który wzmocni nasze działania . Metal to przede wszystkim logiczne myślenie i porządek a zatem nie powinniśmy odkładać niczego na później oraz zawsze mieć przygotowany odpowiedni plan. Ten ostatni będzie bardzo istotny, jeśli zamierzamy teraz coś ważnego zmieniać w naszym życiu, ponieważ nagłe i gwałtowne zmiany mogą być problematyczne w skutkach. Bardzo ważne będzie trzymanie się zasad oraz przepisów, co pozwoli nam uniknąć nieprzewidzianych kłopotów i wydatków.
Generalnie żywioł Wody będzie teraz bardzo silny, ponieważ wzmocni ją zarówno sezon zimowy oraz energia niebiańskiego pnia, dlatego bardzo duża ostrożność powinny zachować osoby, które mają problemy z sercem, oczami oraz układem hormonalnym. Osoby z chorobami autoimmunologicznymi mogą również mieć teraz zaostrzony stan w swoim układzie odpornościowym.
Silna Woda Połączona z Metalem może wywołać również na efekty w pogodzie powodując obfite opady śniegu, połączone z nagłym topnieniem i ponownym zamarzaniem, tworząc śliskie powierzchnie. Z tego powodu może być teraz więcej złamań i wypadków samochodowych. Generalnie grudzień zapowiada się bardziej na mokro niż na zimowo i mroźno, ale miejmy nadzieję, ze święta w tym roku będą białe.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że u wielu ludzi może przeważać bardzo nostalgiczny nastrój, a najgorzej odczują to osoby, które cierpią na depresję. U nich stan psychiki może się pogorszyć na tyle, że depresja może przejść w aktywną formę nerwicy lękowej. Zwróćmy więc uwagę na ludzi samotnych lub takich, które doświadczyły ostatnio jakichś problemów lub nieszczęść, aby szczególnie w okresie świątecznym nie zostawały same. Bardzo prawdopodobne, że teraz częściej będziemy słyszeć w mediach o samobójstwach, gwałtach i ekscesach seksualnych, ponieważ energetyka ziemskiego konaru sprzyja takim zachowaniom.
Połączenie ekspansywności i ostrości Metalu Yang oraz nieprzewidywalności Wody Yin może teraz spowodować, że pewne osoby będą chciały wdrożyć swój chytry plan zaatakowania swoich przeciwników. Mam jednak złą wiadomość dla nich, że Metal Yang potrafi ukarać ludzi, którzy nie kierują się zasadami i honorem, zatem w konsekwencji  taki atak może się zakończyć klęską.
Tak jak wspomniałem wyżej, grudzień będzie świetnym czasem dla ludzi zorganizowanych, zatem dzięki odpowiedniemu planowi działania, będzie można teraz zrobić bardzo dużo dobrego. To będzie generalnie dobry czas na planowanie przyszłościowe, a zatem warto tez w pracy wykazać się swoim potencjałem, a niewykluczone, że w zamian dostaniemy świąteczną premię albo nawet i awans.

W świecie polityki, połączenie Metalu Yang i Wody Yin, może przynieść czas gwałtownych zmian, determinacji w działaniu a czasami efektu tak zwanego rządzenia twardą ręką. Dalej będziemy w naszym kraju obserwować wdrażanie nowego ładu, który dla wszystkich może niestety ładu nie oznaczać. Może się pojawić wiele zmian w tematyce prawa, księgowości, szczególnie w zakresie podatków, przepisów celnych, ale i wojskowości, sądownictwa czy zasad funkcjonowania ważnych instytucji zarządzających państwem. Mogą zostać przedstawione propozycje zmian w prawie, które wywołają powszechny strach oraz oburzenie pewnej części społeczeństwa, co może doprowadzić do wielu protestów i demonstracji. W niektórych przypadkach sytuacja może się wymknąć z pod kontroli. Patrząc jednak całościowo na energetykę miesiąca, wszystko powinno się skończyć pozytywnie, jednak jakiś niesmak na pewno pozostanie. Niewykluczone też, że pojawi się sprawa dotycząca zdrady czy nawet szpiegostwa na rzecz innego państwa.

W polityce międzynarodowej możemy obserwować jakieś działania wojenne, które mogą przybrać zaskakująco silny wymiar. Może dojść do zestrzelenia samolotu lub pocisku, co może wstrząsnąć światową polityką. Będziemy też obserwować jakieś doniesienia związane z użyciem ciężkiego sprzętu bojowego. Może się też zdarzyć jakiś incydent z ostrzelaniem statku wojennego, a nawet jego zatopienia. Na światło dzienne może wyjść też jakiś międzynarodowy skandal związany z handlem bronią. Możemy też usłyszeć o złapaniu jakiegoś szpiega na terenie obcego państwa, lub o skandalu w armii. Energetyka miesiąca może również przynieść jakieś zmiany lub zerwania ważnych umów międzynarodowych, które mogą zmienić zasady funkcjonujące od wielu lat. Szczególnie newralgiczna sytuacja konfliktowa może wystąpić na wschodzie, a zatem Białoruś czy Ukraina, mogą teraz być miejscami zapalnymi.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie również bierność w działaniu, czyli tak jak w zeszłym miesiącu zaobserwujemy spadki na giełdzie i rynku walutowym.  Dalej najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym miesiącu będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, show biznes, rybołówstwo, farmaceutyka, przemysł monopolowy oraz paliwowy. Bardzo dobre wyniki mogą teraz zanotować producenci elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz producenci samochodów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to grudzień przyniesie wydarzenia związane z kobietami, które mogą teraz odegrać kluczową rolę w wielu aspektach, szczególnie w temacie prawa i polityki. To będą raczej kobiety dojrzałe i doświadczone, zatem niewykluczone, że w centrum uwagi pojawi się kanclerz Angela Merkel czy Usula von der Lyen.  Niestety niekoniecznie mogą to być chlubne dla nich wydarzenia. Jakaś kobieta stojąca na czele dużej firmy lub organizacji może zrezygnować ze swojego stanowiska  poprzez skandal. Mogą się pojawić też wydarzenia z kobietami w tle w tematyce kultury i sztuki i prawdopodobnie nie obędzie się bez skandali obyczajowych. Generalnie będzie to miesiąc, gdzie dużo się będzie mówić właśnie o kulturze, sztuce oraz szkolnictwie. Mogą się pojawić propozycje zmian w zasadach dotyczących edukacji, lub takie zmiany zostaną wdrożone. To będzie też kreatywny czas dla artystów, pisarzy czy wynalazców.  Nawet skandale mogą być teraz wykorzystywane do promocji i zwrócenia na siebie uwagi. Jeśli ktoś chce popracować nad swoją książką, lub zacząć nowy program badawczy, to teraz jest idealny czas na takie przedsięwzięcia. W centrum uwagi może znaleźć się jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. W centrum uwagi może się tez znaleźć jakaś nowo wydana książka, która zbulwersuje wielu ludzi. W świecie artystycznym może być głośno na temat pewnego kontrowersyjnego artysty, który zaszokuje wszystkich swoim nietypowym dziełem lub happeningiem. Mogą się pojawić wydarzenia związane z ujawnieniem jakiegoś plagiatu, nieuprawnionego użycia czyjegoś dzieła lub wizerunku. Dużo się będzie teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach.
Trygram Xun, który stanowi centralną energię miesięczną, może zapowiadać rozwój jakiejś epidemii wirusowej, dlatego koniecznie trzeba będzie zwracać uwagę na odpowiednią higienę osobistą.  Jeśli już mowa o zdrowiu, to niewykluczone, że wróci temat planów przymuszania ludzi do szczepień, za sprawą pojawiania się kontrowersyjnych projektów rozwiązań prawnych na ten temat. Trygram Xun jest też związany z wiatrem, zatem w pogodzie mogą nas trapić jakieś wichury a nawet trąby powietrzne. Mogą się zdarzać jakieś incydenty z samolotami w tle, gdzie wietrzna pogoda może być powodem awarii lub katastrof.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki grudnia w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować straty z powodu podejmowania złych decyzji. Musimy tez uważać na urazy głowy i klatki piersiowej.  Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy.  Te energie mogą również powodować kłopoty osób zarządzających. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnego zachodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie zarządu, osoby prezesa lub właściciela firmy.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Zaopatrzony to miejsce kombinację czterech złotych i dziewięciu srebrnych kul, tworzących kombinację HeTu żywiołu Metalu, która uspokoi tutejsze energie.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe. Ta energia będzie silnie oddziaływać szczególnie podczas podróży w tym kierunku, dlatego uważajmy w drodze. Ten kierunek może też być pechowy, przyczyniając się do kontuzji i różnych uszkodzeń ciała. Najbardziej zagrożone części ciała to uda, pośladki i dolna część pleców.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami ruchu, głównie stopami.
Bądźmy rozważni podczas podróżowania w kierunku wschodnim, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na wschodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc. Tutaj w święta nie powinniśmy w tym miesiącu stawiać naszej choinki.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca grudnia na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

guiWody Yin będą teraz mocno skoncentrowane na swoich obowiązkach, które mogą zarówno zmęczyć, ale również pojawi się dużo propozycji zawodowych, które mogą zaowocować awansem, choć na kwestie finansowe to się może nie przełożyć. To będzie czas wielu spotkań i poznawania ciekawych ludzi, a samotne panie mogą nawet poznać miłość swojego życia.


renWody Yang będą teraz pod zmasowanym ostrzałem konkurencji, która będzie śledziła ich każdy krok. To będzie czas, który może przynieść spektakularne efekty w karierze zawodowej, ale pamiętajcie, aby trzymać się zasad. Uwaga na wszelkie przepisy, kruczki prawne i sprawdźcie, czy macie uregulowanie wszystkie rachunki, ponieważ możliwe upomnienie lub mandat.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz bardzo pracowity czas i gdy podołają obowiązkom, czeka ich sowita nagroda. To będzie czas, kiedy wasze finanse osiągną zadowalający wynik, ale nie oszczędzajcie zbytnio na środkach, ponieważ efekt może nie być zadowalający. Będziecie mieć silne wsparcie od rodziny i bliskich, choć możecie nie mieć dla nich teraz zbyt dużo czasu.

jiaDrzewa Yang będą teraz głównie skoncentrowane na sprawach zawodowych i pomnażaniu swojego majątku, co może się nie spodobać bliskim i mogą wystąpić z tego tytułu jakieś nieporozumienia a nawet awantury. Będzie szansa na tak zwane łatwe pieniądze, dlatego warto spróbować sił w grach losowych lub odwiedzić kolekturę lotto.


dingOgnie Yin mogą mieć potrzebę zaskoczenia innych czymś nietypowym lub nowoczesnym, aby przypomnieć o sobie, jednak ich działania mogą nie zostać dobrze odebrane. Nie polecam ryzykować oraz omijać przepisów, ponieważ możecie mieć doczynienia z przedstawicielami prawa, którzy szybko sprowadzą was na ziemię. Uważamy na zdrowie, głównie na serce i jelita. 

bingOgnie Yang będą działały standardowo i według z góry przyjętego planu, który przyniesie im spokój i przewidywalność wydarzeń. W sprawach zawodowych będą moce decyzyjne, dlatego można się spodziewać awansu lub powierzenia jakiejś ważnej misji. Samotne panie powinny mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ może się pojawić kandydat na męża.


jiZiemie Yin będą miały bardzo intensywny czas w sprawach zawodowych. Trzeba będzie się wykazać sprytem i inteligencją, ponieważ będzie do zgarnięcia bardzo atrakcyjna pula, dlatego aby to osiągnąć, trzeba będzie rozprawić się z konkurencją. To może być też dobry czas na wygranie jakichś pieniędzy lub na otrzymanie premii lub spadku.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz wspaniały czas towarzyskich spotkań, odświeżania starych znajomości, co może się pozytywnie przełożyć na sprawy finansowe. W sprawach zawodowych próbujcie działać w kooperacji, co również zwiększy szanse na dobry wynik finansowy. Panowie szukający swojej drugiej połowy, mają szanse je teraz znaleźć.   


xin Metale Yin będą miały teraz bardzo korzystny okres, ponieważ okoliczności będą im sprzyjać, dlatego wskazane jest poświęcić ten czas na załatwianie zaległych i trudnych spraw. Powinniście również teraz poświęcić czas rodzinie, ponieważ to doda wam przysłowiowych skrzydeł i zdopinguje do działania. To będzie również dobry czas dla zajęć edukacyjnych.


gengMetale Yang mogą mieć teraz bardzo fartowny czas a sprawy będą się wręcz toczyć same, bez ich udziału. Warto spróbować zając się teraz sprawami, które wcześniej spędzały wam sen z oczu, ponieważ teraz ich załatwienie może okazać się wręcz śmiesznie proste. W swoich działaniach postępujcie nowocześnie i zdecydowanie, a efekty przyjdą szybciej niż wam się wydaje.

 

 

Buliński Włodzimierz

923