Prognoza na Czerwiec w roku Metalowego Wołu

wąż

Czerwiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Konia i będzie trwać od 5 czerwca do 6 lipca.

 

Czerwiec w odróżnieniu od poprzednich miesięcy tego roku, nie przyniesie nam konfliktu energii, ponieważ reprezentować go będzie Drzewo i Ogień, czyli żywioły żyjące z sobą w symbiozie, wszak Drzewo wzmacnia Ogień. Możemy się zatem spodziewać, że nasze działania będą wspierane przez pomyślne okoliczności, choć nie wszyscy będą mogli doświadczyć tego wsparcia, ale ogólnie będzie taka właśnie tendencja. Niestety (jak prawie zawsze), mogą się pojawić pewne skutki uboczne energetyki miesiąca, ale będą one wynikały bezpośrednio z połączenia charakterów tych żywiołów.

Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji Drzewo Yang, które możemy porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem. 
Drugi rodzaj energetyki miesiąca  to żywioł Ognia o polaryzacji Yin, który to symbolizuje płomień świecy, czyli ogień, ale taki bardziej subtelny.  W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Ziemi, która będzie miała dodatkowy wpływ na zachowania ludzi, jakie będziemy obserwować i ona nieco rozładuje emocje oraz ostudzi zbyt gwałtowne działania, które mogą mieć teraz miejsce.
Patrząc całościowo na cały filar obecnego miesiąca, obrazowo można by go porównać do sytuacji, gdzie ktoś małą zapalniczką próbuje podpalić ogromny pień drzewa. Na pierwszy rzut oka może to być bardzo trudne do zrealizowania, ale gdyby przyjąć do tego określony długi czas i sprzyjające warunki … efekt może być zaskakujący. To pokazuje, że w nadchodzącym miesiącu bardzo szybko może gasnąć zapał i entuzjazm ludzi, którzy są niecierpliwi w działaniach, natomiast może dochodzić do spektakularnych efektów u tych, którzy usilnie dążą do wyznaczonego celu i cierpliwie na to pracują. To porównanie również pokazuje ogromną nieprzewidywalność rozwoju sytuacji, jakie mogą mieć miejsce w tym miesiącu. Może się okazać, że coś, co zostało już na początku skazane porażkę, osiągnie imponujące efekty i odwrotnie, coś co było od samego początku pompowane jak balonik, może pęknąć, jak mydlana bańka.
W czerwcu odbywa się wielka sportowa impreza, czyli piłkarskie Euro, które zostało przełożone o rok do przodu ze względu na czas pandemii  więc piłkarskie nastoje już pewnie sięgają zenitu. Największe europejskie potęgi piłki nożnej mają chrapkę na puchar, ale niewykluczone, że ich sytuacja będzie korespondować z wcześniej wspomnianym efektem „pompowania balonika”, zatem niewykluczone, że kibiców oraz ekspertów może zaskoczyć końcowy wynik rywalizacji i mistrzem zostanie reprezentacja, która nie była stawiana w roli faworyta . Każda taka impreza sportowa to ogromne emocje, ale tym razem nie będzie tak jak zawsze, co zresztą wynika z charakterystyki energetycznej miesiąca. Chodzi o obostrzenia pandemiczne, które uszczuplą liczbę kibiców mogących na żywo oglądać rywalizacje na stadionie. Niewykluczone, że w związku z tymi ograniczeniami nie będziemy oglądać pewnych incydentów sfrustrowanych kibiców, którzy nie będą mogli się dostać na stadion.
Wcześniej wspomniałem, że po kilku miesiącach mamy spokojniejszą energetykę miesiąca, której składniki nie są ze sobą w konflikcie, ale musimy pamiętać, że Drzewo Yang jest związane z gwałtownością i wybuchami, zatem trzeba się liczyć z zagrożeniami, do których można będzie zaliczyć eksplozje i pożary. Płonąć mogą najczęściej tereny leśne, a w szczególności duże parki narodowe. Również na drogach może nie być bezpiecznie i wyniku wypadków może dochodzić do pożarów samochodów. Gwałtowność Drzewa Yang może też odnieść swoje piętno w czerwcowej  pogodzie, przynosząc burze a zatem groźne wyładowania atmosferyczne. Szczególnie może to doskwierać południowym częścią państw i kontynentów.

 

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Konia, tak jak poprzedni miesiąc Węża, przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie związana z występowaniem żywiołu Ognia, który jest przejawem miłości i radości. Będziemy mogli doświadczyć więcej dobrej woli, solidarności i pomocy od innych. Tak jak w poprzednim miesiącu i teraz emocje mogą odegrać ważną rolę w kontaktach między ludźmi, ale powinno to mieć już mniejszy wymiar. Oczywiście będą się pojawiać sytuacje nerwowe, ponieważ Drzewo Yang to bardzo trudy pacjent do współpracy. Tracąc teraz opanowanie będzie można wiele stracić i pogrzebać wiele szans na sukces. W ewentualnych konfliktach międzyludzkich, jedna ze stron będzie twardo stała przy swoim, co uniemożliwi drugiej stronie jakąkolwiek ingerencję i wpływ na poczynania tej pierwszej. Będą teraz przeważać działania bazujące na poglądach tradycyjnych a nawet skrajnie konserwatywnych. Będzie teraz dochodziło do wielu kłótni właśnie na tematy światopoglądowe związane z religią, wolnością, normami prawnymi. Ludzie, którzy dotąd się przyjaźnili, dzielili wspólne pasje i zainteresowania, będą się spierać o sprawy właśnie z tych dziedzin, co może teraz przekreślić niejedną przyjaźń czy współpracę. Co ciekawe, większość z nich będzie się spierać o rzeczy, które ich samych bezpośrednio nie dotyczą, byle by tylko komuś dogryźć. Brak elastyczności, kreatywności i dyplomacji może teraz zaostrzyć z pozoru niewinne konflikty. Tak jak wspomniałem wcześniej, jeśli ktoś będzie chciał coś osiągnąć, będzie musiał na to cierpliwie poczekać. Cierpliwość i usilne dążenie do celu może przynieść teraz wiele dobrego.

Efekty tego układu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki, a swoją moc szczególnie pokaże wspominana wcześniej gwałtowność.  Wśród oponentów politycznych może dochodzić do bardzo gwałtownych, ale często nieprzemyślanych reakcji, które odbiją się negatywnie na sondażach. Mogą to być nawet realne groźby, które mogą zmusić pewne instytucje, do ostrej reakcji. Zbyt gwałtowne i nieprzemyślane decyzje w wykonaniu władzy mogą też wygenerować poważne błędy, które to mogą odbić się na pewnej części społeczeństwa. To może bardzo podzielić ludzi. Może też dojść do kontrowersyjnej zmiany prawa czy zarządzenia, które może wywołać stanowczy protest obywateli.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować liczne wydarzenia związane z zaostrzaniem konfliktów międzynarodowych. Niestety, ale w tym miesiącu wszelkie zabiegi dyplomatyczne mogą niewiele zdziałać, a to dlatego, że trudniej będzie się teraz osiągało kompromis. Każda ze stron będzie stała twardo przy swoim, a argumenty nie zawsze będą mieć wiele wspólnego z logiką czy rzeczywistością. Znów może się zaognić sytuacja na Białorusi, a nawet może dojść do działań militarnych.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to obecny nadal żywioł Ognia, może podtrzymać ożywienie nastrojów na giełdach, co podtrzyma zaufanie, zatem będziemy wciąż zachęcani do inwestowania. Na wykresach giełdowych, tak jak w poprzednim miesiącu, nadal może pojawić się więcej koloru zielonego, czyli hossa. Niestety to może być ostatni tak dobry miesiąc w tym roku, dlatego korzystajcie póki można.
Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi nadal: przemysł paliwowy, turystyka, handel, rolnictwo, sadownictwo i prace sezonowe.
Nadal będzie to bardzo ważny czas dla każdego działu marketingu, ponieważ przeprowadzone teraz kampanie reklamowe, mogą świetnie zadziałać i przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe. Nie będzie to tak duży rozmach jak przed miesiącem, ale warto jeszcze powalczyć o klienta. Warto zatem nadal inwestować w reklamę swojego biznesu, ale robić to z głową, a nie na przysłowiowego wariata. Bardzo ważną wskazówką dla przedsiębiorców będzie postawienie na sprawdzone patenty, ponieważ ludzie będą teraz wybierać to co najlepsze i już sprawdzone. Mniejsi przedsiębiorcy powinni wzorować się na większych rywalach i postawić na jakość, ponieważ tylko tak mogą coś ugrać w tym nierównym wyścigu.


Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to czerwiec będzie pod działaniem trygramu Kan, a ten może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni w średnim wieku. Może też wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu za sprawą jakiegoś znanego dziennikarza czy prezentera, ewentualnie  dojdzie do zmian prawa zakresie mediów. Więcej się będzie teraz mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką transportem, turystyką i usługami medycznymi i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z którąś z tych dziedzin, która może wywołać zdecydowany sprzeciw obywateli. Może być to związane ze sprawą szczepień lub ograniczeniami dla osób niezaszczepionych. Jakieś zmiany albo incydenty mogą się zdarzyć w temacie związanym z wodą i również może dojść do skażenia wody pitnej lub poważnej awarii związanej z dostarczaniem wody. Może też nastąpić awaria oczyszczalni ścieków i zatrucie środowiska.
W centrum uwagi mogą się również  pojawić wydarzenia związane ze statkami, stoczniami i elektrowniami wodnymi. W centrum energetyki pojawi się energia żywiołu Wody, wzmocniona energia roczną, co może chwilowo nacechować nasze życie nieco pesymistycznym nastawieniem do wielu spraw i spotęguje ona efekt strachu, co w połączeniu z silnym żywiołem Drzewa przynoszącym nerwowość, może wywoływać ataki nerwicy i stany depresyjne.
Ten miesiąc może być też nacechowany w wiele incydentów związanych z Internetem, dlatego dobrze zabezpieczcie swoje komputery i smartfony, nie wierzcie w to, co piszą portale, szczególnie te plotkarskie i każda ważna wiadomość sprawdzajcie u źródła. Może się też zdarzyć jakaś awaria światłowodu na dnie oceanu lub morza. Będzie teraz więcej celowej propagandy i manipulacji, dlatego logika będzie podstawą do zrozumienia danej sytuacji, za którą odpowiada obecny aktualnie żywioł Metalu w energetyce rocznej. Będzie teraz więcej plotek, które będą miały za zadanie zniszczyć niejedną karierę czy życie osobiste, ale osoby stosujące takie metody mogą zostać teraz srogo ukarane. Dowiemy się też prawdopodobnie o romansach znanych ludzi oraz spektakularnych rozwodach z wielkim majątkiem w tle.
Jeśli już mowa o uczuciach, to wszelkie problemy w związkach powinno się teraz gasić w północno wschodnich częściach domów lub mieszkań. Znajduje się tam energia, która sprzyja poprawie relacji w związkach.  Postawienie tam remedium w postaci ciętych kwiatów w wazonie z wodą może teraz czynić cuda ;-)

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki czerwca w roku Metalowego Wołu, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie znajdzie się energia tak zwanej żółtej” piątki”, która będzie tutaj bardzo silna i może powodować kłopoty zawodowo finansowe w wyniku problemów z dokumentami. Jeśli w naszym domu w rejonie południa znajdują się drzwi główne lub nasza sypialnia, to możemy być zagrożeni takimi problemami, ale również może ucierpieć nasze zdrowie, a w szczególności układ krążenia, serce, oczy czy układ hormonalny. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym to mogą się zdarzyć problemy z działem reklamy, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola, co przy uchybieniach może się skończyć bardzo źle.  Jako remedium umieśćmy tam kombinacje z czterech kul srebrnych i dziewięciu złotych w okrągłej misie, i dopilnujmy aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdzie się energia, która może powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić, to nie lekceważyłbym tych zapowiedzi. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera, jeśli użytkujemy ten sektor oraz nie wdawać się w żadne przepychanki.  Jako remedium postawmy tam i palmy czerwoną stożkową święcę lub kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej. W tym sektorze mogą się też zdarzać pożary.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin mogą mieć teraz bardzo intensywny a zarazem pomyślny czas w finansach. Jeśli będą działać w sposób nowoczesny a nawet nietypowy i trafią na odpowiednich ludzi, mogą doświadczyć wyjątkowej okazji do niespodziewanego zastrzyku finansowego. Będzie można teraz uzyskać dotację, odzyskać dług, dostać jakiś prezent lub nagrodę, dlatego warto również wybrać się do kasyna lub odwiedzić kolekturę lotto.

 

ren.gif Wody Yang będą teraz pod działaniem energii, które mogą dać im duże możliwości w tematyce zawodowo finansowej, ale dobre efekty będą możliwe tylko przy odpowiednim zaangażowaniu w aspekty marketingu i reklamy. To może być czas obfitujący w wiele ciekawych kontaktów biznesowych, które mogą zaowocować ciekawymi perspektywami na przyszłość.  Samotni panowie będą mogli liczyć na poznanie wyjątkowej kobiety, a nawet potencjalnej przyszłej żony.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć bardzo pracowity czas z uwagi na konieczność podniesienia swojej pozycji w odniesieniu do konkurencji, która będzie teraz wyjątkowo bojowa. Nie warto będzie się uciekać do nietypowych pomysłów, ponieważ może to zostać odebrane, jako robienie wokół siebie sztucznego szumu i cała praca pójdzie na marne. Warto teraz popracować w ciszy i spokoju nad sprawami, które przyniosą lepsze efekty w późniejszym terminie.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami. W sprawach zawodowo finansowych może nie być teraz zbyt dobrych efektów. One przyjdą w przyszłym miesiącu, dlatego teraz przygotujmy pod nie odpowiedni grunt, jednak róbmy to w zgodzie z zasadami, ponieważ gra nie fair może przynieść stratę dobrego wizerunku.

 

ding.gif Ognie Yin będą mogły teraz liczyć na przyjaciół lub wspólników, dlatego dobrze będzie teraz działać w zespole. Dodatkowo pojawią się sprzyjające okoliczności, dzięki którym łatwiej będzie o efekty. Może być możliwość poświęcenia większej ilości czasu na sprawy rodzinne, ewentualnie trzeba będzie rozwiązać zaległe sprawy, które niespodziewanie dadzą dużo dobrej energii do działania.

 

Bing.gifOgnie Yang będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same. Warto teraz zaryzykować w tematyce biznesu oraz wdrażać nowe projekty, ponieważ ewentualne błędy mogą nie spowodować przykrych perturbacji. Będzie okazja porywalizować z innymi, ale to powinna być czysta przyjemność z gwarantowaną satysfakcją.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą mieć teraz okazje do spotkania ludzi, którzy będą ich rozpieszczać, jednak może to się to przerodzić w pewnego rodzaju szantaż, czyli przymus. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na jakieś zaległe sprawy, które mogą teraz wybić z rytmu.  Samotne panie mogą natomiast liczyć na moc wrażeń i spotkać na swojej drodze bardzo atrakcyjnego mężczyznę, który zawróci im w głowie na dłużej, niż się spodziewają.

 

Wu.gif  Ziemie Yang mogą nie mieć teraz szczęścia i znajdą się na tak zwanym cenzurowanym, dlatego powinny odłożyć na bok wszelkie ważne sprawy i nie wchodzić z nikim w konflikt. Będzie tendencja do odważnych decyzji i działań, ale ryzyko może być teraz zabójcze w skutkach, więc jeśli nie czujemy się na siłach to lepiej poczekać na lepszy czas. Mimo niezbyt sprzyjającego czasu będzie można liczyć na bliskich i rodzinę.  Dobry czas na dokształcanie się i planowanie nowych inwestycji.

 

Xin.gif Metale Yin mogą mieć teraz bardzo pracowity czas i możliwości podreperowania finansów, choć będzie to wymagało od nich dużego wysiłku. Nie warto teraz chadzać na skróty, ponieważ osiągniemy więcej złego niż dobrego. W pracy będziemy obserwowani przez szefa, dlatego warto się wykazać. Wszelkie nasze błędy i uchybienia mogą być teraz bardzo surowo ukarane, dlatego trzymajmy się zasad i nie ryzykujmy.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz fartowny czas w aspektach zawodowo finansowych. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię. Podobnie może być tez w życiu prywatnym, dlatego warto również spróbować szczęścia w kasynie lub w lotto. Odpowiednie znajomości mogą  teraz dać ogromne moce decyzyjne, dlatego rozważmy nawet zmianę pracy lub biznesu.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

 

813