Prognoza na Wrzesień w roku Metalowego Szczura

kogut

Wrzesień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Koguta i będzie trwać od 7 września do 7 października.

 

Wrzesień tak jak poprzedni miesiąc, będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji, czyli dojdzie do tak zwanego cyklu kontroli albo konfliktu, co oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale oczywiście nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te pierwsze mogą niestety przeważać. Tym razem głównymi składnikami energetyki miesiąca znów będzie Drzewo oraz Metal, ale ich polaryzacja zmieni się z Yang na Yin. To oczywiście nie umniejsza faktu, że wciąż mamy doczynienia z konfliktem energii, dlatego możemy osiągnąć kontynuację zdarzeń z poprzedniego miesiąca, jednak będą one miały nieco inną specyfikę oraz dynamikę działania.

Wchodząc w szczegóły, znów zobaczymy w akcji żywioł Drzewa, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie silne drzewo tylko coś na rodzaj trawy lub młodych wierzbowych gałązek, które poruszają się w rytm wiatru. Takie drzewo to symbol kreatywności, kompromisu, ale również przebiegłości i dwulicowości. Ten żywioł potrafi być mistrzem dyplomacji, która nie zawsze ma dobre zamiary, ale dobrze wykorzystany może pomóc osiągnąć bardzo wiele dobrego.
Drugi rodzaj energetyki to żywioł Metalu, i ten również będzie posiadał polaryzację Yin. Ten rodzaj Metalu symbolizuje między innymi piękna biżuterię, ale również nóż i przebiegłość, czyli nie trudno wyobrazić sobie zachowania ludzi, potajemnie wbijających nóż w plecy innych. Oczywiście musimy brać pod uwagę nie tylko ten dosłownie przedstawiony obraz, ale również szereg zachowań, które będą miały na celu zrobienie komuś na złość, przy jednoczesnym zachowaniu niewinnej miny. Musimy pamiętać, że Metal to precyzja i porządek, zatem przy wykazaniu tych cech, ten żywioł niektórym z Was może przynieść zaskakująco dobre efekty.
Jak widać, każda energia ma swoje dwie twarze, zarówno tą pozytywną jak i negatywną. To jak wykorzystamy je na swoje cele, zależy tylko od nas.  

Wracając do energetyki miesiąca Koguta, to co prawda w tym miesiącu, w stosunku do poprzedniego, zobaczymy podobny zestaw energii, jednak wydarzenia mogą nabrać innego wymiaru. Wracając do naszych walczących żywiołów, Drzewo Yin oznacza również między innymi niekonwencjonalność w działaniach, natomiast Metal Yin oznacza taktykę w działaniu i podstęp, więc wspomniany konflikt energii będzie w dużej mierze oznaczał coś w rodzaju podchodów, jednak wcale to nie będzie miało nic wspólnego z zabawą. Łącząc te dwa żywioły na płaszczyźnie ludzkiego zachowania, możemy teraz obserwować dziwne zachowania ludzi, którzy będą chcieli przeforsować swój chytry plan. Jak widać, w tym miesiącu nie będzie już bezpardonowych i bezpośrednich ataków, a zamiast nich pojawią się starannie uknute i zorganizowane akcje. Starajcie się zatem czytać między wierszami, wytężyć wyobraźnię oraz logicznie łączyć fakty, ponieważ możecie zostać wciągnięci w jakąś wielką mistyfikację, której konsekwencje w późniejszym rozrachunku mogą wywołać duże problemy.
To co mam na myśli, jest związane z charakterystyką żywiołów miesięcznej energetyki, gdzie Drzewo Yin jest powiązane z podstępnymi wirusami a metal Yin z ukłuciem igłą, więc jeśli ktoś zaproponuje wam szczepionkę na grypę przeciw koronawirusowi, to zastanówcie się dobrze, wszak we Włoszech na początku pandemii, zanotowano ogromny przyrost powikłań i zgonów na covid-19 osób, które były świeżo zaszczepione na grypę. Jeśli już jesteśmy przy temacie zdrowia, to miesiąc niestety będzie sprzyjał sezonowym infekcjom wirusowym, więc już teraz zacznijcie wspomagać swój system immunologiczny, ale za pomocą zdrowego jedzenia, naturalnych suplementów, witamin i oczywiście korzystając z właściwości żywiołu Metalu, czyli z odpowiedniej organizacji życia, odpowiednio balansując pracę i wypoczynek a głównie sen. Ten Metal będzie wtedy zdrowo kontrolował Drzewo i tak właśnie między innymi można wykorzystać nadchodząca energetykę miesiąca.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz dochodziło do wielu oszustw na podłożu finansowym, dlatego uważajmy, jakie umowy podpisujemy a szczególnie chrońmy wszelkie piny, kody dostępu i pilnujmy kart kredytowych z dostępem na podpis. Pojawią się wokół nas osoby, które będą nieszczere w swych zamiarach, i za naszymi plecami będą przystępować do układów, które mogą nam zaszkodzić. Z pozoru pokojowa akcja może mieć teraz w podtekście iście wojenny wymiar. Nastąpi również wysyp karierowiczów i ekspertów, którzy jak kultowy Nikodem Dyzma, będą chcieli zaistnieć i zdobyć poklask, jednak zyskają oni jedynie w oczach ludzi, którzy nie myślą samodzielnie i zadowalają się w życiu byle czym.

W świecie polityki, połączenie Drzewa Yin i Metalu Yin, może wprowadzić trochę więcej spokoju jak w zeszłym miesiącu, ale będzie to tylko pozory spokój. Zamiast ostrych i bezpośrednich ataków, będziemy mogli obserwować tak zwane wojny podjazdowe, czyli prowokacje i misternie wymyślone plany, mające na celu zniszczenie reputacji i pozbawienie zaufania do niewygodnych osób. Bardzo często podtekstem tych ataków będą pieniądze i stanowiska. Niewykluczone, że zachwieją  się nawet fundamenty koalicji czy sojuszy.  Energetyka miesiąca nadal będzie dotykać spraw związanych z prawem, sądami i prokuraturą, jednak teraz wszystkie czynności z tym związane, mogą zostać utajnione a w konsekwencji pewne sprawy zostaną zamiecione pod przysłowiowy dywan.

W polityce międzynarodowej może się teraz więcej mówić o szpiegach i destabilizacji struktur państwowych. Na jaw może też wyjść jakaś tajna akcja szpiegów lub funkcjonariuszy służb specjalnych. Może dochodzić również do przemytu broni oraz ataków terrorystycznych. Patrząc na charakter miesięcznych energii, nie sposób nie skojarzyć z tym „konia trojańskiego”, jakim mogą stać się działania Rosji w stosunku do Białorusi. Niewykluczone, że dojdzie też do zerwania stosunków międzynarodowych albo do nałożenia embarga w związku z napięciami u naszego wschodniego sąsiada.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Drzewa Yin i Metalu Yin może spowodować wiele tajemniczych wydarzeń związanych ze światem finansów i bankowości. Może dochodzić do niespodziewanych fuzji, przejęć i plajt, które wpłyną na giełdę. Wyjdą też prawdopodobnie pewne malwersacje finansowe oraz realne zadłużenia, które mogą zachwiać strukturami jakiejś dużej firmy a nawet całego państwa. Może się to wiązać z kierunkiem południowym. Dobry czas zanotują dziedziny gospodarki związane z rolnictwem, wydobyciem surowców, przemysłem drzewnym, meblarstwem, ziołami, modą, przemysłem odzieżowym czy sektorami związanymi z pracą sezonową, ale to wspomaganie będzie miało się ku końcowi. Wciąż dużo może się dziać w świecie motoryzacji, przemyśle zbrojeniowym, IT oraz w dziedzinach naukowych, tym bardziej, że wciąż będziemy pod wpływem połączenia Drzewa i Metalu, czyli energii wspierających kreatywność i wynalazczość. Najprawdopodobniej ożywi się również świat mody a na pierwszych stronach gazet i portali będzie się mówić o pięknych kobietach. Może być też głośno w temacie biżuterii, kamieni szlachetnych i być może dowiemy się o jakimś przemycie lub spektakularnej kradzieży.

Energetyka miesiąca może zaznaczyć się również w pogodzie i bardzo prawdopodobne, że będzie to ciepły miesiąc, przeplatany niezbyt intensywnymi opadami, co może pozytywnie wpłynąć na leśne runo i przynieść duży wysyp grzybów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to wrzesień będzie pod działaniem trygramu Kan, a ten może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni w średnim wieku. Może też wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu za sprawą jakiegoś znanego dziennikarza czy prezentera, ewentualnie  dojdzie do zmian prawa zakresie mediów. Będzie się teraz dużo mówiło o kontrowersyjnych artystach i ich dziełach, ale również za sprawą mediów może być głośno o jakimś polityku. We wrześniu więcej się będzie mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką transportem, turystyką i usługami medycznymi i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z którąś z tych dziedzin, która może wywołać zdecydowany sprzeciw obywateli. Może być to związane ze sprawą szczepień. Jakieś zmiany albo incydenty mogą się zdarzyć w temacie związanym z wodą i również może dojść do skażenia wody pitnej lub poważnej awarii związanej z dostarczaniem wody. Niestety, ale  problem związany oczyszczalnią Czajka i zanieczyszczeniem środowiska może się pogłębić i wywołać poważną katastrofę ekologiczną.
W centrum uwagi mogą się również  pojawić wydarzenia związane ze statkami, stoczniami i elektrowniami wodnymi. W centrum energetyki pojawi się energia żywiołu Wody, wzmocniona energia roczną, co może chwilowo nacechować nasze życie nieco pesymistycznym nastawieniem do wielu spraw i spotęguje ona efekt strachu, co w połączeniu z silnym żywiołem Drzewa przynoszącym nerwowość, może wywoływać ataki nerwicy i stany depresyjne.
Ten miesiąc może być też nacechowany w wiele incydentów związanych z Internetem, dlatego dobrze zabezpieczcie swoje komputery i smartfony, nie wierzcie w to, co piszą portale, szczególnie te plotkarskie i każda ważna wiadomość sprawdzajcie u źródła. Może się też zdarzyć jakaś awaria światłowodu na dnie oceanu lub morza. Będzie teraz więcej celowej propagandy i manipulacji, dlatego logika będzie podstawą do zrozumienia danej sytuacji, za którą odpowiada obecny aktualnie żywioł Metalu. Będzie teraz więcej plotek, które mogą zniszczyć niejedną karierę czy życie osobiste. Dowiemy się też prawdopodobnie o romansach znanych ludzi oraz spektakularnych rozwodach z wielkim majątkiem w tle.
Jeśli już mowa o uczuciach, to wszelkie problemy w związkach powinno się teraz gasić w północno wschodnich częściach domów lub mieszkań. Znajduje się tam kombinacja energii, które sprzyjają poprawie relacji w związkach.  Postawienie tam remedium w postaci ciętych kwiatów w wazonie z wodą może teraz czynić cuda ;-) To remedium to też możliwość sprowokowania poznania kogoś nowego. Ta kombinacja energii jest też ogromnie wspomagająca w nauce oraz w sztuce, przynosząc wenę, dlatego użytkowanie tej części domu może być bardzo owocne w tych aspektach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki września w roku Metalowego Szczura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie znajdzie się energia tak zwanej żółtej” piątki”, która stworzy najbardziej problematyczne połączenie z energią roczną, która przynosi z kolei choroby i zastoje. Taki alians może powodować kłopoty zawodowo finansowe, bankructwa oraz wypadki, choroby i katastrofy. Jeśli w naszym domu w rejonie południa znajdują się drzwi główne lub nasza sypialnia, to możemy być zagrożeni problemami związanymi z sercem, układem krążenia, krwotokami, oczami czy układem hormonalnym. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym to mogą się zdarzyć problemy z działem reklamy, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola, co przy uchybieniach może się skończyć bardzo źle.  Jako remedium umieśćmy tam kalabasz, kombinacje z czterech kul srebrnych i dziewięciu złotych w okrągłej misie, i dopilnujmy aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić, to nie lekceważyłbym tych zapowiedzi. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera, jeśli użytkujemy ten sektor oraz nie wdawać się w żadne przepychanki.  Jako remedium postawmy tam i palmy czerwoną stożkową święcę lub kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej. W tym sektorze mogą się też zdarzać awarie pieców lub układów wodno kanalizacyjnych.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz zajęte wieloma sprawami, które będą związane z ich wizerunkiem, dlatego działania powinny być wyważone i przemyślane, aby osiągnąć zamierzony skutek. Wasze działania mogą zostać teraz zauważone przez osoby, które dadzą wam wiele wsparcia i dzięki temu uda się załatwić wiele spraw, nawet tych określanych mianem beznadziejnych.

renWody Yang będą zmuszone do zmiany organizacji pracy, ewentualnie trzeba będzie wdrożyć kilka nowoczesnych pomysłów, aby zrealizować plan.  Nie powinno być z tym problemu, ponieważ otrzymacie wsparcie rodziny i bliskich. Warto teraz zainwestować w edukację, co zaprocentuje w dalszej perspektywie zawodowej. Zapowiada się na duże poparcie u innych, więc pora działać.

yiDrzewa Yin dzięki wpływowym znajomym mogą teraz zwiększyć swój prestiż i osiągnąć bardzo dobre rezultaty w sferze zawodowej. Generalnie może to być przyjemny czas spotkań i wymiany doświadczeń. Podczas podróżowania trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ możliwe zagrożenie zdrowia i wypadki. Możliwe również problemy natury prawnej.

jiaDrzewa Yang będą musiały stawić czoła konkurencji, ale nie powinny być zbyt pewne siebie, ponieważ w razie porażki, będzie to klucz do spektakularnej klapy, która odbije się szerokim echem w środowisku zawodowym. W tym miesiącu mogą jednak otrzymać moce decyzyjne, jeśli postawią na logikę i samodyscyplinę. Samotne panie powinny teraz wypatrywać mężczyzny ich marzeń.

dingOgnie Yin mogą poczuć prawdziwy wiatr w żaglach, ponieważ okoliczności będą ich teraz wręcz rozpieszczać a efekty mogą się pojawić w jak najbardziej namacalnej formie. Mogą pojawić się osoby, które zaproponują wam możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Niewykluczone dostanie prezentu lub spadku a nawet wygranej, dlatego koniecznie próbujcie szczęścia w lotto.

bingOgnie Yang będą mieć teraz wsparcie w postaci sprzyjających okoliczności, dlatego wszystko, za co się teraz wezmą, może przynieść dobre rezultaty. Z powodzeniem mogą teraz pomyśleć o rozwoju ich biznesu czy spółkach, ale muszą pamiętać, że sukces przyniesie teraz tylko ciężka praca. Samotni panowie mogą teraz liczyć na pojawienie się kobiety, która zawróci im w głowie.

jiZiemie Yin będą miały teraz pod górkę i wszystko może się układać nie po ich myśli, ponieważ okoliczności nie przyniosą niczego pozytywnego. Dodatkowo będzie zagrożenie ze strony prawa, dlatego uważnie czytamy umowy, nie wdajemy się w dziwne interesy a podczas jady samochodem, noga z gazu. Możliwa zmiana w aspektach zawodowo-finansowych, która wymusi reorganizację.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz dobry czas w tematach zawodowych i możliwy jest awans, natomiast panie mogą liczyć na pojawienie się wokół nich adoratorów. Matki będą teraz mieć więcej spraw związanych z dziećmi i niestety mogą one zaburzyć wcześniej ustalone domowe zasady organizacyjne. Możliwy awans, ewentualnie zwiększenie prestiżu w środowisku zawodowym.


xinMetale Yin będą miały teraz przysłowiowy fart w sprawach finansów, dlatego warto próbować przez cały miesiąc grać na giełdzie i w lotto, ponieważ będzie szansa na wygraną. Warto odświeżyć swoje znajomości, ponieważ dzięki nim będzie można załatwić teraz niejedną trudną sprawę. Generalnie może to być przyjemny czas spotkań i przy okazji zakładania spółek w biznesie.


gengMetale Yang mogą mieć teraz swoje pięć minut w tematach zawodowych lub biznesowych, dlatego warto zaangażować wszystkie moce przerobowe. Trzeba będzie się wykazać dobrą organizacją i umiejętnością pracy zespołowej, ponieważ konkurencja będzie miała na was oko. To będzie pracowity czas, ale efekty mogą być znakomite, więc nie odpuszczajcie.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

634