Prognoza na Styczeń w roku Metalowego Szczura

pig

Styczeń według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Wołu i będzie trwać od 5 stycznia do 3 lutego.

 

Styczeń to już ostatni miesiąc chińskiego roku, którego energetyka również będzie odbiegać od tendencji większości miesięcy mijającego roku, czyli nie będzie zawierał on energii, które są wobec siebie w konflikcie energetycznym. W styczniu, tak zwany niebiański pień będzie w symbiozie z energetyką ziemskiego konaru, ponieważ obydwie energie będą zawierać ten sam rodzaj żywiołu, w tym przypadku Ziemię. Jeśli się jednak dokładniej przyjrzeć, to wraz z energią ziemskiego konaru zobaczymy jeszcze inne składowe energii, a będą nimi Woda oraz Metal, co nieco urozmaici tą dużą ziemską porcję Qi.
To, że energia niebiańskiego pnia nie będzie walczyć z energią ziemskiego konaru, wcale nie oznacza sielanki, chociaż pewne wydarzenia mogą teraz nieco osłabnąć na mocy i stać się bardziej harmonijne. Ziemia generalnie spowoduje zwolnienie, a nawet nagły stop, co jest idealnym odzwierciedleniem kolejnego lock-downu, ale dzięki tej energii ludzie nieco okrzepną i skoncentrują się na rzeczach naprawdę ważnych.  Niektórzy wykorzystają ten czas do wielkich przygotowań, ponieważ wraz z nowym chińskim rokiem, zagości dosyć specyficzna  energia, która może dać większości z nas, okazję do przewartościowania poglądów i nowego spojrzenia na ważne sprawy.

Wchodząc w szczegóły dotyczące energetyki miesiąca stycznia, zobaczymy w akcji żywioł Ziemi i będzie to jej polaryzacja Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek, dlatego możemy teraz częściej słyszeć o górskich i błotnych lawinach, może dojść do zasypania ludzi w kopalniach, ale również możemy też obserwować jakieś działania militarne na terenach pustynnych. To może tez oznaczać drobiazgowość, dzięki której będą wytykane oszustwa i manipulacje.
Druga część energetyki to też Ziemia Yin, czyli główny składnik ziemskiego konaru Wołu, od którego nazwę bierze miesiąc, a wprowadzi do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami, z którymi nie mogli sobie dotąd poradzić. To będzie również dobry czas na refleksję i bilans strat oraz zysków, co pozwoli na podjecie kluczowych decyzji na przyszłość. Właśnie teraz będzie można na zimno dostrzec, co zrobiliśmy źle a co dobrze i według tego zaplanować strategię na kolejny rok, a ten zacznie się już z 3 lutego.  Pozostałe składniki energetyki miesiąca stycznia, o których wspominałem już wcześniej, to Woda Yin, która przyniesie dużo nostalgicznych emocji i strachu, oraz Metal Yin, który wyzwoli w niektórych osobach potrzebę stworzenia jakichś tajnych planów a nawet zemsty. Należy też pamiętać, ze żywioły mają nie tylko złe, ale i dobre cechy, zatem Woda może przynieść mądrość i intuicję, a Metal porządek, dobry plan i logikę w rozumowaniu.

Jak widzimy, w tym miesiącu będzie działał w zasadzie jeden żywioł czyli Ziemia Yin, choć w towarzystwie innych mniejszych energii, które nieco urozmaicą tą ziemską energetykę, lubiącą wprowadzać  zastoje w wydarzeniach i pasywność w zachowaniu ludzi. Spróbujmy mimo wszystko wykorzystać te dwa dodatkowe żywioły, opisane wyżej, w ich pozytywnych cechach. Metal to oczywiście logiczne, które może być silnym wzmacniaczem mądrości, której domeną jest  Woda (Metal wspiera Wodę).  Woda to też komunikacja z innymi, a jej odmiana Yin może oznaczać tak zwaną komunikację szeptaną, czyli przekazywanie informacji miedzy sobą, ale w sposób nieoficjalny. Wspominam o tych cechach, ponieważ aktualna pandemiczna sytuacja stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla światowej gospodarki, ale również dla bezpieczeństwa samych ludzi. Chodzi oczywiście o kontrowersyjne szczepionki, które wedle wielu naukowców i lekarzy, mogą stanowić ogromne zagrożenie, ponieważ nie zostały dostatecznie przebadane. W związku z tym, w styczniu, w którym zaczną się masowe szczepienia, może dojść do jakiegoś zaskakującego zwrotu w tej sprawie, ponieważ dociekliwość i logika pokaże złą stronę tego przedsięwzięcia.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że u wielu ludzi nastąpi spadek entuzjazmu i chęci do działania. Niektórzy będą musieli zejść na przysłowiową ziemię i spojrzeć prawdzie w oczy. Pewne propozycje okażą się propozycjami nie do odrzucenia. Będzie potrzeba popracowania nad sobą i spojrzenia na swoje wnętrze bez tego codziennego retuszu. Główna energia miesiąca, a może bardziej jej namacalne efekty mogą nas zmusić do zwrócenia uwagi na nasze zdrowie. Styczeń może wzmóc problemy z układem odpornościowym i jeśli się odpowiednio nie wspomożemy witaminą C i D, zwykłe przeziębienie może się zamienić w skomplikowane zapalenie płuc. Zwróćcie też uwagę na układ moczowy, ponieważ mogą się odezwać stare problemy z piaskiem na nerkach. W razie czego, wypróbujcie stary sposób czyli piwo i ciepła kąpiel w wannie.

W świecie polityki, działanie Ziemi Yin z domieszką Wody i Metalu, może przynieść czas realizowania zaplanowanych wcześniej zmian, które będą się toczyć swoim z góry ustalonym rytmem.  Oczywiście pojawi się reakcja ze strony części społeczeństwa, czyli znów pojawią się protesty, ale tym razem ich skutek może być silniejszy. Może być też tak, że te protesty wręcz dadzą więcej mocy tym, przeciwko którym te protesty będą. Generalnie wśród polityków stojących na przeciwległych frontach, atmosfera zgęstnieje i będzie to przypominało zbrojenie się przed kolejną bitwą. Gdzieś w tle pojawią się wydarzenia polegające na nieczystych grach i może dochodzić do stosowania prowokacji, mających wpłynąć na opinię publiczną. Na światło dzienne mogą wychodzić kolejne afery, których wyjawienie wstrząśnie opinią publiczną. Może się okazać, że w głównych mediach dojdzie do działań, które uniemożliwią przekaz pewnych ważnych informacji czy akcji.

W polityce międzynarodowej będzie teraz trudno o pokojowe nastawienie i raczej będzie się unikać okazji do jakichkolwiek rozmów, a jeśli do nich dojdzie, to nic konkretnego z nich raczej nie wyniknie. Mogą się teraz uaktywnić szpiedzy, za których pośrednictwem wycieknie kilka ciekawych faktów, które rzucą nowy obraz na wydarzenia, które wcześniej były oceniane w całkowicie inny sposób. Tak jak sugerowałem wcześniej, możemy również obserwować jakieś działania militarne na terenach pustynnych. Pojawią się również prawdopodobnie zamieszki i protesty związane z lock downem.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Ziemi może spowodować zainteresowanie branżą hotelarską i może dojść do przejmowania bankrutujących firm w tej branży. Na giełdach natomiast nie dojdzie do jakiegoś dużego ożywienia i inwestorzy będą nadal bardzo ostrożni. Na pewno ożywi się rynek medyczny związany przede wszystkim z farmaceutyką, która zanotuje teraz duże zyski. To może nie być też dobry czas dla transportu, producentów żywności i  alkoholi. Na tapecie będą też kopalnie.

Energetyka miesiąca może również odbić się w zjawiskach natury i możemy obserwować wydarzenia związane z osunięciami ziemi, błotnymi lawinami i obfitymi opadami mokrego śniegu, które mogą paraliżować ruch na drogach oraz uszkadzać energetyczne linie przesyłowe.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie miesiąca Wołu, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć specyficzne i zaskakujące wydarzenia, tym bardziej, że energie miesięczne zdublują energie roczne.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to styczeń przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, głowami państw czy dużych firm i instytucjami zarządzającymi światem finansowym.
W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, prezesi rządzących partii i prezesi dużych firm i banków, oraz wysoko postawione osoby w wojsku czy służbach specjalnych. Niewykluczone, że w którejś stolicy kraju lub siedziby rządu dojdzie do jakiegoś zamachu terrorystycznego, ewentualnie w ostatniej chwili służby specjalne to uniemożliwią.  Będzie się teraz dużo mówiło o nieudolnej władzy, o korupcji wśród urzędników najwyższych szczebli oraz w organizacjach międzynarodowych. Na jaw mogą wyjść ogromne malwersacje i przestępstwa finansowe oraz korupcja. Pojawi się temat wojska oraz innych służb mundurowych, i ewentualne zmiany prawa lub zasad funkcjonujących w tym środowisku. Wojsko może też zostać użyte do zaprowadzania porządku.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki stycznia w roku Metalowego Szczura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która to może powodować zagrożenie sytuacji finansowej. Te energie mogą też powodować zatrucia. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ta cześć domów, wymienić należy kontuzje związane z udami, pośladkami i dolną częścią pleców, więc uwaga na śliskich powierzchniach.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy zachód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować wypadki i uszkodzenia ciała, a może to dotyczyć kobiet, w szczególności tych starszych. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć wszystkich domowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie i kradzież. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północ, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z nerkami, pęcherzem oraz choroby krwi, dlatego osoby mające problemy z tym ostatnim zagadnieniem zdrowotnym nie powinny tam spać i na wszelki wypadek powinny odwiedzić stosownego lekarza. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku północy, ponieważ możemy doświadczyć problemów na drodze i warto sprawdzić przed wyjazdem nasze samochody. Jeśli na północy znajdują się drzwi naszej firmy, to możemy mieć problem z płynnością finansową.
 Koniecznie postawmy w naszych domach na północy na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin mogą nie mieć teraz łatwego życia w pracy a obowiązki mogą znacznie skomplikować im sytuację. Również w życiu codziennym powinny uważać na wszelkie uchybienia i płacić w terminie wszystkie rachunki. Warto zwrócić uwagę na zdrowie, ponieważ możliwa jakaś choroba. Uwaga na drodze, ponieważ możliwy mandat. Możliwe problemy natury prawnej.


renWody Yang mogą być teraz bardzo zdeterminowane i chętne do działania, tym bardziej, że pojawią się moce decyzyjne i uda się załatwić pewne ważne sprawy. Również w sprawach zawodowych okoliczności będą sprzyjać poprawie finansów, które będą wymagały zakasania rękawów i pewnych wyrzeczeń. Koncentracja uwagi na pracy, to motto na nadchodzący miesiąc.

yiDrzewa Yin będą teraz zajęte planowaniem biznesowych zamierzeń, które pochłoną większość ich czasu. To może być trochę męczące, ale powinno się opłacić, tym bardziej, że w perspektywie tego miesiąca, będzie okazja na łatwe pieniądze. Warto teraz również wysłać totolotka lub pójść do kasyna. Możliwy zastrzyk finansowy lub niespodziewany prezent.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz strasznie intensywny czas w sprawach zawodowych, ale mogą być z tego atrakcyjne pieniądze, jednak trzeba będzie włożyć w to dużo wysiłków i zrezygnować ze swojego prywatnego czasu. Zbyt duża zachłanność może przynieść opłakane skutki. Samotni panowie powinni teraz wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ na horyzoncie może się pojawić miłość ich życia.

dingOgnie Yin mogą być teraz zmuszone do zajęcia się sprawami zawodowymi, które nie przyniosą wymiernego efektu finansowego. Trzeba będzie popracować nad swoim wizerunkiem, i najlepiej, aby robić to według sprawdzonych metod. W tym miesiącu trzeba będzie więcej czasu poświęcić dzieciom i ich problemom. Generalnie może to być męczący czas, który lepiej spokojnie przeczekać.

bingOgnie Yang będą teraz musiały działać zdecydowanie i za pomocą nowoczesnych metod, ponieważ tylko takie przyniosą teraz efekt.  Będzie szansa, aby zabłysnąć w środowisku zawodowym, ale trzeba będzie pokazać coś znacznie ciekawszego, niż konkurencja. Należy pamiętać, aby dotrzymywać obietnic, ponieważ łatwo będzie teraz o stratę zaufania. 


jiZiemie Yin będą mogły teraz osiągnąć bardzo dobre efekty, ale pod warunkiem, że wykorzystają do tego pomoc innych i wszelkie znajomości. Razem raźniej, to hasło na nadchodzący miesiąc. To będzie czas wielu spotkań towarzyskich. Jeśli chodzi o relaks, to najlepiej wybrać się na zaległy urlop z rodziną lub przyjaciółmi.

wuZiemie Yang w sprawach zawodowych będą odczuwały pewne niedowartościowanie i poczucie odsunięcia. Wszystko z powodu pojawienia się ludzi, którzy będą chcieli ich wygryźć ze stanowiska. Jeśli do tego dojdzie, trzeba będzie postawić wszystko na jedną kartę i być może zrobić coś bardzo nietypowego, ale gdy to okaże się skuteczne, zyskamy podwójnie.


xin Metale Yin mogą mieć teraz wymarzony czas do załatwiania wszelkiego rodzaju spraw czy zaczynania ważnych przedsięwzięć. Sprawy będą wręcz same posuwały się do przodu, dlatego warto to wykorzystać i zaplanować mały wypoczynek. Czas spędzony z rodziną da nam ogromne zadowolenie i energię do dalszego działania.


gengMetale Yang dostaną przysłowiowy wiatr w żagle i pokażą, na co je stać, dlatego warto teraz zaplanować zajęcie się bardzo trudnymi sprawami, ponieważ będzie szansa na ich całkowite załatwienie. Bardzo dobrze będzie teraz poświecić czas na naukę i poszerzanie naszych umiejętności, co da nam ogromną radość i stworzy bardzo ciekawe perspektywy na przyszłość.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

802