Prognoza na Sierpień w roku Metalowego Szczura

małpa

Sierpień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Małpy i będzie trwać od 7 sierpnia do 7 września.

 

Sierpień tak jak poprzedni miesiąc, będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji, czyli znów dojdzie do tak zwanego cyklu kontroli albo konfliktu, co oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale oczywiście nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te pierwsze mogą przeważać. Tym razem głównymi składnikami energetyki miesiąca będą Drzewo oraz Metal, a ich interakcja może być bardzo efektowna, ponieważ są to energie typu Yang, czyli dynamiczne w swoim stylu działania. Taka interakcja może z jednej strony przynieść dużą dysharmonię a z drugiej bardzo spektakularne efekty, ale mimo wszystko, zawsze będą jakieś niepożądane skutki uboczne. 

Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji Drzewo Yang, które możemy porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem.  Drugi rodzaj energetyki to żywioł Metalu, i ten również będzie posiadał polaryzację Yang. Ten rodzaj Metalu możemy porównać do potężnego ostrego miecza, który tnie wszystko, co spotka na swojej drodze.  W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Wody i Ziemi, które będą miały dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Szczególny wpływ na wydarzenia będzie miała Woda, która w miesiącu Małpy rodzi się niejako na nowo w cyklu rocznym. Żywioł Wody będzie starał się pogodzić walczący Metal i Drzewo, jednak nie zawsze będzie mógł załagodzić ten konflikt.

Jak widzimy, w tym miesiącu, w stosunku do poprzedniego, zobaczymy całkowicie inny zestaw energii, dlatego ten czas może być przełomowy dla przyszłych transformacji, w wielu dziedzinach życia. Gdy rodzi się coś nowego, zazwyczaj wiąże się to z bólem i to z pewnością odzwierciedla interakcja między żywiołami miesiąca sierpnia. Silne Drzewo Yang kontra silny Metal Yang, to jak walka solidnego drzewa z drwalem, który chce je wyciąć za pomocą potężnej siekiery. Ta przenośnia pokazuje, jak wygląda sytuacja w nadchodzącej energetyce. Czy to oznacza, że z biegiem czasu drzewo skazane jest na klęskę? Niekoniecznie. Ta siekiera może się w międzyczasie stępić, ponieważ wszystko zależy od umiejętności drwala. Osoba drwala po części symbolizuje ludzi, wszak efekt działania energii zależy od tego, jak my ją wykorzystamy. Energie są pewnym potencjałem, który ludzie mogą, ale wcale nie muszą wykorzystać, jednak mogą one w znacznej mierze kształtować okoliczności, które nam towarzyszą. Nawet, jeśli w prognozie piszę o zagrożeniach, to niektóre z nich wcale nie muszą mieć miejsca, gdy wiemy, czego unikać i na co uważać.
Wracając do naszych walczących żywiołów, Drzewo Yang oznacza między innymi konserwatyzm, twarde zasady, religię, natomiast Metal Yang oznacza agresywność w walce ale również zasady,  nowatorstwo i kalkulację. Wspomniany konflikt energii będzie w dużej mierze oznaczał starcie dwóch przeciwstawnych obozów światopoglądowych i nie trudno się domyślić, że będzie to również dotyczyć naszego kraju. Znacząca rolę odegra teraz nauka i technika, a że żywioł Drzewa jest związany z wirusami, to możemy usłyszeć o pierwszych poważnych próbach testowania szczepionki na covid19, co zresztą wywoła ogromny opór części świadomie myślącego społeczeństwa. Zważywszy na powagę konfliktu, możemy się spodziewać bardzo ostrych reakcji.
Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz dochodziło do wielu kłótni właśnie na wcześniej wspomniane tematy światopoglądowe związane z religią, wolnością, normami prawnymi. Ludzie, którzy dotąd się przyjaźnili, dzielili wspólne pasje i zainteresowania, będą się spierać o sprawy właśnie z tych dziedzin, co może teraz przekreślić niejedną przyjaźń. Co ciekawe, większość z nich będzie się spierać o rzeczy, które ich samych bezpośrednio nie dotyczą. Ważną rolę w tych potyczkach odegrają media oraz portale społecznościowe, które szczególnie w tym roku przykładają rękę do szerzenia konfliktów i dezinformacji. Nastąpi to za sprawą silnego żywiołu Wody, który znów da o sobie z nać, a który oznacza między innymi komunikację, ale również strach i niepokój.
Jeśli już mowa o Wodzie, to będzie ona szczególnie silna w dwóch dniach miesiąca, a mianowicie: 17 i 29 dnia sierpnia. To wtedy uformuje się silny tak zwany trygonu żywiołu Wody, który może wygenerować dość zaskakujące wydarzenia. To mogą być dni, które mogą wywołać silne poczucie strachu, rewolucji, ale również może się wtedy objawić jakaś mądra idea. W te dni też powinniśmy uważać z rzeczywistą wodą, wiec miejmy na uwadze wszelkie akweny, nawet te małe. Pilnujmy dzieci, aby same nie bawiły się w wodzie, oraz zwracajmy uwagę na osoby po spożyciu alkoholu, ponieważ może dochodzić do utonięć.  Osoby, dla których żywioł Wody nie jest korzystny, powinny uważać na zdrowie, szczególnie na serce i układ krążenia. Te osoby nie powinny też podejmować ważnych decyzji i generalnie zrobić sobie chwilowe wolne od obowiązków.

Połączenie Drzewa Yang i Metalu Yang, może się też objawić w  świecie polityki, przynosząc dużo sporów, głównie światopoglądowych. Może dojść do nagłej zmiany prawa w aspektach służby zdrowia. Energetyka miesiąca może również dotknąć spraw związanych z prawem, sądami i prokuraturą. Prawdopodobnie będziemy mogli obserwować jakieś głośne apelacje i protesty w temacie niesprawiedliwych wyroków i niezgodnego z prawem działania instytucji związanych de facto z prawem.  Możemy obserwować postępowania sądów i prokuratur w stosunku do znanych osób. Na światło dzienne wyjdą fakty, które mogą wywołać duży wstrząs. Może się to wiązać z fałszowaniem statystyk i dokumentacji.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Drzewa i Metalu może spowodować dalsze obniżenie trendów związanych z nastrojami inwestorów. Tak jak w zeszłym miesiącu, ale tym razem jeszcze mocniej, będziemy notować bardzo gwałtowne zmiany na rynku akcji oraz walut. Powodem tego stanu rzeczy jest odradzający się żywioł Wody, który przyniesie więcej pesymizmu i pasywności wśród inwestorów. Równolegle zacznie się zmniejszać wpływ żywiołu Ognia, który jest napędem dobrych emocji i optymizmu wśród inwestorów. Największego rozpędu nabiorą teraz dziedziny gospodarki związane z rolnictwem, wydobyciem surowców, przemysłem drzewnym, meblarstwem, ziołami, modą, przemysłem odzieżowym czy sektorami związanymi z praca sezonową. Dużo może się dziać w świecie motoryzacji, przemyśle zbrojeniowym, stoczniowym, IT oraz w dziedzinach naukowych. Połączenie Drzewa i Metalu oznacza duet kreatywności i nauk ścisłych, dlatego możemy teraz usłyszeć o wielu wynalazkach i odkryciach. Nauka może się teraz również przyczynić do obalenia pewnych starych prawd i badań, a niektóre z nich będą związane z naturalnymi formami leczenia.

Energetyka miesiąca może zaznaczyć się również w pogodzie i bardzo prawdopodobne, że doświadczymy teraz więcej gwałtownych zmian pogody, którym mogą towarzyszyć burze z groźnymi wyładowaniami. Jest to właśnie związane z gwałtownością Drzewa Yang, które jest tak zwanym Niebiańskim Pniem, a którego energetyka przychodzi niejako z nieba i często związana jest z siłami wyższymi. Możemy również doświadczać przeróżnych wybuchów w różnych gałęziach transportu. Mogą eksplodować butle z gazem, zbiorniki z paliwem, rafinerie naftowe i uciekające opary przemysłowe.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie sierpnia, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć zaskakujące wydarzenia .

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to sierpień może przynieść wydarzenia związane z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w tym miesiącu może się pojawić dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a szczególnie tych dotyczących matek i ich dzieci. Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przynieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Może być teraz głośno o fali jakiejś choroby zakaźnej, która może spowodować zamieszanie w służbie zdrowia. Może również częściej dochodzić do poronień, dlatego wszystkie kobiety w ciąży, powinny teraz na siebie uważać. Będzie też głośno na temat naturalnych metod leczenia oraz szczepień ochronnych. Niewykluczone, że w związku z tym drugim tematem, dojdzie do jakiegoś przykrego incydentu, który zostanie nagłośniony i powstanie duży skandal. Energia Ziemi spowoduje, że w sierpniu bardzo dużo się będzie mówić o służbie zdrowia, i mogą być związane z tym tematem jakieś protesty. Żywioł Ziemi jest też związany z sektorem górniczym, dlatego sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie rudy i węgla). Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach, głównie pożary i wybuchy. Alians centralnej energii miesięcznej i rocznej może właśnie przynosić pożary, a zagrożone będą stolice państw i centralne części miast.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki sierpnia w roku Metalowego Szczura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”, która teraz będzie tam silna, ponieważ znajdzie się w swoim ziemnym kierunku. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Te ostatnie też lepiej trzymać z dala od nieznajomych zwierząt, ponieważ może być zagrożenie pogryzieniem. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek północno zachodni, ponieważ pojawi się tam miesięczna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub okna, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą mieć teraz bardzo nowoczesne a nawet czasami szalone pomysły, które mogą się zmaterializować, jeśli tylko starczy im determinacji. Niewątpliwie oprócz determinacji przyda się również pomoc innych a tutaj otworzą się przed nami możliwości, dlatego wypatrujmy wokół siebie pomocnych ludzi. Dobry czas na spędzenie miłych chwil w gronie rodziny.

renWody Yang będą teraz zajęte wieloma sprawami, które będą związane z ich wizerunkiem, dlatego działania powinny być wyważone i przemyślane, aby osiągnąć zamierzony skutek. Generalnie to powinien być bardzo dobry czas, ponieważ wokół nich pojawi się dużo przychylnych im osób, które będą służyły pomocą i ciekawymi ofertami biznesowymi.

yiDrzewa Yin będą musiały stawić czoła konkurencji, ale muszą to zrobić zgodnie z zasadami zdrowej rywalizacji, inaczej ich działania nie spotkają się z poparciem innych. Dzięki wpływowym znajomym, będzie można teraz wiele zdziałać, ponieważ ich moce decyzyjne wyraźnie wzrosną. Możliwe, że trzeba będzie się uporać z jakąś upierdliwą sprawą natury urzędowej.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz bardzo towarzyski czas i zawiązywać wiele nowych znajomości, które mogą być zaczątkiem ciekawie zapowiadających się biznesów. Nie powinny jednak ulegać zbyt dużemu wpływowi nowo poznanych osób, ponieważ mogą zostać wciągnięte w jakieś niesprzyjające wydarzenia. Będzie realne zagrożenie ze strony prawa, dlatego ostrożnie z podejmowaniem decyzji.

dingOgnie Yin będą mieć teraz wsparcie w postaci sprzyjających okoliczności, dlatego wszystko, za co się teraz wezmą, może przynieść dobre rezultaty. Z powodzeniem mogą teraz pomyśleć o rozwoju ich biznesu czy spółkach, ponieważ znajdą się osoby, które mogą ich naprowadzić na przysłowiową żyłę złota. Ciężka praca przyniesie teraz wymierne skutki w postaci finansów.

bingOgnie Yang mogą poczuć prawdziwy wiatr w żaglach, ponieważ okoliczności będą ich teraz wręcz rozpieszczać a efekty mogą się pojawić w jak najbardziej namacalnej formie. Mogą pojawić się osoby, które zaproponują nam możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Niewykluczone dostanie prezentu lub spadku a nawet wygranej, dlatego koniecznie próbujmy szczęścia w lotto.

jiZiemie Yin mogą mieć teraz dobry czas w tematach zawodowych i możliwy jest awans, jednak nic za darmo. Trzeba będzie się wykazać sprytem i przebiegłością, co zostanie jednak dostrzeżone i nagrodzone. Samotne panie powinny wdrożyć mały program odnowy biologicznej i wietrzenie szaf, ponieważ w okolicy może się pojawić potencjalny kandydat na męża.

wuZiemie Yang będą miały teraz pod górkę i wszystko może się układać nie po ich myśli, ponieważ okoliczności nie przyniosą niczego pozytywnego. Dodatkowo będzie zagrożenie ze strony prawa, dlatego uważnie czytamy umowy, nie wdajemy się w dziwne interesy a podczas jady samochodem, noga z gazu.

xin Metale Yin mogą mieć teraz swoje pięć minut w tematach zawodowych lub biznesowych, dlatego warto rozważyć nawet przesuniecie urlopu. Możliwy awans lub ciekawa propozycja biznesowa, jednak nic za darmo. Trzeba będzie się wykazać dobrą organizacją i umiejętnością pracy zespołowej i to na pewno zaprocentuje.


gengMetale Yang będą miały teraz przysłowiowy fart w sprawach finansów, dlatego warto próbować przez cały miesiąc grać w lotto. Bardzo dobrze zadziała w tym miesiącu reklama, jednak nie może być zbyt nachalna. Panowie będą mogli liczyć na wysyp potencjalnych wakacyjnych miłości, jednak niczego poważnego z tego nie będzie.  

 

 

Buliński Włodzimierz

 

 

726