Prognoza na Październik w roku Metalowego Szczura

pies

Październik według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Psa i będzie trwać od 7 października do 7 listopada.

 

Październik będzie wyjątkowym miesiącem, ponieważ w odróżnieniu od wszystkich poprzednich miesięcy roku, prócz kwietnia, nie będzie zawierał w swoim składzie energii, które są wobec siebie w konflikcie. Jego energie będą w relacji wspierającej, dlatego za sprawą większej harmonii energetycznej będziemy mogli teraz doświadczyć wielu pozytywnych efektów.  
W październiku, tak zwany Niebiański Pień będzie wspierał Ziemski Konar, co może oznaczać, że okoliczności i szczęście mogą teraz bardziej dopisywać ludziom. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach będzie to działało w jednakowy sposób, ale generalnie teraz będzie łatwiej zrealizować swoje zamierzenia. To, że dwie podstawowe energie miesiąca są wobec siebie w pokojowych relacjach, wcale nie zapowiada sielanki, ponieważ wypadkową energią miesiąca będzie teraz żywioł Ziemi, który może powodować nagłe zatrzymanie, blokady lub przysłowiowe okopanie się dwóch walczących ze sobą stron konfliktu. Jak widać, nadchodząca energia będzie posiadać dwie rożne twarze, a której doświadczymy, zależeć będzie nie tylko od naszej energetyki osobistej, ale również od naszego nastawienia.

Wchodząc w szczegóły, tym razem na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Ognia Yang, który można porównać do największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli do Słońca. Ta energia w naszym codziennym życiu oznacza radość, miłość i otwartość, zatem będziemy mogli liczyć na wiele takich zachowań u ludzi, ale Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, podsycając atmosferę wśród ludzi. Generalnie ten żywioł przyniesie teraz dużo dobrego, ponieważ w tym roku jest on w dużym deficycie i na pewno przyda się do poprawienia nastrojów w wielu dziedzinach życia. Może się to również zamanifestować w aurze, a Ogień może przynieść nam jeszcze trochę naprawdę ciepłych dni.
Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Ziemi o polaryzacji Yang, która jest głównym składnikiem tak zwanego Ziemskiego Konaru Psa, od którego nazwę bierze październik.  Symbolizuje ona solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Metal i Ogień, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas.

Tak jak wspomniałem wcześniej, układ energii miesięcznych jest w relacji generującej, ponieważ Ogień wspiera Ziemię, dlatego obydwa żywioły mogą ze sobą współpracować. W wyniku tego energetycznego aliansu, dojdzie do silnego wpływu żywiołu Ziemi, ponieważ to ona będzie stanowiła energetykę wypadkową. Ta energia sprawi też, że będziemy bardziej uparci i skoncentrowani na osiągnięciu zamierzonego celu. Jeśli użyjemy tych energii w odpowiedni sposób, będziemy mogli zrealizować coś, co przez ostatnie miesiące spędzało nam sen z oczu. To będzie zatem dobry czas, aby dokończyć to, co zaczęliśmy wcześniej,  ewentualnie ruszyć z jakimś nowym projektem, którego plan uzależniony jest od skrupulatnego wypełniania każdego punktu działań.
Gorszą stroną silnej Ziemi Yang mogą być przeszkody, jakich możemy doświadczyć i będą one raczej ludzkim dziełem, zatem zanosi się na bardzo silny lock down związany oczywiście z problemem covid-19. Żywioł ten może być też wykorzystany przez ludzi, którym ta cała sytuacja jest mocno nie na rękę i tym, którzy uważają, że narzucone obostrzenia są nieadekwatne do rzeczywistej sytuacji.

Wpływ tego żywiołu może się również zaznaczyć niekorzystnie na naszym zdrowiu, i specyfikę jego działania pokaże nam rodzaj konfliktu, a wiadomo, że silny żywioł Ziemi ma tendencje do atakowania żywiołu Wody, który to oznacza układu immunologiczny i układ moczowy, dlatego warto o te sfery organizmu zadbać teraz szczególniej. Będzie więcej przeziębień, a szczególnie tak zwanych wirusów jelitowych, które mogą uprzykrzyć nam życie. Na cenzurowanym będą też osoby mające problemy z nadmierną krzepliwością krwi oraz z cukrzycą, dlatego takie osoby powinny teraz częściej kontrolować parametry krwi. Nadmiar Ziemi nie jest zdrowy, dlatego bardzo ważną rolę w nadchodzącym miesiącu będzie pełnił żywioł Metalu, który jest najlepszym remedium na dużą koncentrację Ziemi. To on jest zresztą składnikiem Ziemskiego Konaru Psa, więc warto go wykorzystać. Proponuję zatem zdrowy tryb życia z uwzględnieniem wszelkich sportów czy po prostu włączenia do programu dnia, zwykłego ruchu (Metal to ruch). Warto również zwracać uwagę na to, co jemy i używać w swojej kuchni ostrzejszych smaków, a świetnym składnikiem metalowej diety będzie imbir.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że bycie na przysłowiowym świeczniku może być teraz dla niektórych pokusą nie do opanowania. Jedni będą chcieli się najzwyczajniej czymś pochwalić lub pokazać, a inni będą mieli bardziej ambitne plany, na przykład, aby przekonać kogoś do swojego projektu, nad którym ciężko pracowali.  Kluczem do sukcesu może być teraz nie tylko pokazanie konkretów, ale dbałość o szczegóły. To one mogą decydować o efekcie końcowym, ponieważ ludzie mogą być teraz bardziej drobiazgowi.  Miesiąc silnie wspiera medialność i rozgłos, dlatego jeśli chcecie coś zaoferować, sprzedać lub znaleźć pracę, to teraz może być na to bardzo sprzyjający czas. Musicie jednak pamiętać, aby wasze działania były autentyczne, zgodne z prawdą, ponieważ bardzo łatwo będzie teraz stracić czyjeś zaufanie. Jeśli teraz ktoś podważy waszą wiarygodność lub wytknie wam złe zamiary, efekty mogą być dla was opłakane, a zła opinia rozniesie się z prędkością światła i pozostanie w głowach ludzi na długi czas.
Ziemia to koncentracja i skupienie, dlatego ta energetyka, gdy jest odpowiednio użyta może wprowadzić więcej spokoju, nadziei oraz wyważonych działań.
Październik może być dobrym czasem dla wielu myślicieli, naukowców, negocjatorów oraz przywódców. To będzie czas, kiedy niektórzy ludzie zapragną wrócić do źródeł. W modzie będzie teraz ekologia, zdrowe jedzenie, naturalne suplementy oraz cieszenie się rodzinnym ogniskiem. Mogą teraz przeważać dyskusje na tematy światopoglądowe i doświadczymy ostrych starć konserwatystów i postępowców. Będzie jednak tendencja nie do szukania kompromisów i punktów wspólnych, tylko każda ze stron będzie uciekać na koniec swojego bieguna poglądów. Możemy też usłyszeć o skandalach związanym z najwyższymi hierarchami w  kościele katolickim, oraz pojawią się dyskusje na temat fundamentów wiary.

W świecie polityki, połączenie Ognia Yang i Ziemi Yang, może przybrać teraz bardzo ciekawe efekty. Energetyka miesiąca będzie wspierać ugrupowania o podłożu konserwatywnym, na co wskazuje charakter energii wypadkowej, o której pisałem wcześniej. Oczekiwania obywateli będą teraz oscylować wokół potrzeby osiągnięcia stabilizacji i bezpieczeństwa. Mogą się zdarzać wpadki aparatu władzy z powodu nieprzemyślanych i zupełnie nietrafionych decyzji. Najprawdopodobniej wypadkowa energetyka o charakterze Ziemi może spowodować protesty i strajki, nie tylko w związku z nowymi obostrzeniami związanymi z epidemią covid-19, ale również może to dotyczyć różnych sektorów gospodarki, w tym  górnictwa oraz rolnictwa. Na tapetę w parlamencie może wejść jakaś kontrowersyjna ustawa lub rozporządzenie, co z kolei może wywołać ogromne napięcia polityczno-społeczne.

W polityce międzynarodowej może się teraz wręcz zagotować. Może to mieć bezpośredni związek z konfliktem na Białorusi lub walkami w Karabachu. W związku z pierwszym miejscem konfliktowym, może dojść do silnego zaostrzenia sankcji międzynarodowych, a w temacie drugiego miejsca zobaczymy zaostrzenie konfliktu zbrojnego. Połączenie energii Ognia Yang i Ziemi Yang może oznaczać rzeczywiste działania wojenne, głównie prowadzone z powietrza za pomocą lotnictwa. Będziemy również obserwować napiętą atmosferę przed wyborami w USA. Pojawi się sporo mocno emocjonalnych głosów osób znanych, które wspierają głównych kandydatów. Kampania przeniesie się do mediów, które będą prześcigiwać się w ujawnianiu wszelkich wpadek czy skandali.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się żywioł Ognia może wywołać wzmożony ruch na światowych rynkach i na wykresach giełdowych może częściej pojawiać się kolor zielony. Najprawdopodobniej wzrosną kursy akcji związanych z przemysłem medialnym, wydobywczym, hutniczym, zbrojeniowym oraz paliwowym. Uwaga na spekulacje giełdowe. To będzie dobry czas dla show biznesu, artystów oraz agencji reklamowych. Październik będzie miesiącem, gdzie bardzo ważny wpływ na wyniki każdej firmy będzie miała właśnie odpowiednia reklama, dlatego warto teraz zrobić wokół trochę medialnego szumu, ale jak pisałem wcześniej, zróbmy to z głową, ponieważ bardzo łatwo będzie można zaliczyć spektakularną wpadkę.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie października, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć zaskakujące wydarzenia .

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to miesiąc przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najbardziej kobiety w średnim wieku. Znów może się pojawić temat praw człowieka, oraz roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, równouprawnieniem albo aborcją. Dojrzałe kobiety mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości.
W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety. Możemy również obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, z udziałem kobiet, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty, które będą miały cechy skandalu obyczajowego.  Generalnie teraz będzie tendencja do nagłaśniania, wyolbrzymiania i pokazywania tego, co zazwyczaj jest zakryte.  Skandale z przeszłości nie ominą też znanych polityków a nawet głowy państwa. W centrum wydarzeń mogą się znaleźć teraz incydenty związane z pożarami, których bezpośrednią przyczyną mogą być kłótnie i inne gwałtowne zdarzenia.
Energie centralne wskazują też na jakieś konflikty związane z działaniami władzy, które mogą okazać się sprzeczne z obowiązującym prawem.  

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki października w roku Metalowego Szczura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która wraz z energią roczną może powodować  przestępstwa finansowe oraz problemy natury urzędowej i prawnej. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z nerkami, infekcjami układu moczowego, układu krążenia i problemy z immunologią.  Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych.  W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku północnym, i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, którego energia może powodować kradzież, wybuchowe zachowanie i procesy sądowe. Sprawdźmy zabezpieczenia okien i drzwi w tym sektorze w naszym domu. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Ten kierunek, a w zasadzie obszar naszego domu może przyczyniać się do konfliktów i awantur, dlatego lepiej tam nie odbywać drażliwych rozmów.  Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui. Uwaga podczas podróżowania bezpośrednio w kierunku północno wschodnim ze względu na zagrożenia napadami i kradzieżami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj znajdzie się miesięczna energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z dokumentami księgowymi i rozliczeniami.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc, który rozładuje tutejszy wpływ żywiołu Ziemi. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku zachodnim, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problemy lub zatory na drogach,  i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz skoncentrowane na pracy, której będzie pod dostatkiem. Zanosi się na poprawę w sprawach finansowych, ale kluczem do działania będzie dobra organizacja oraz współpraca z innymi. Możliwy będzie również awans. Dla samotnych pań będzie to dobry czas, aby znaleźć partnera, dlatego miejmy oczy szeroko otwarte.

renWody Yang będą teraz zmuszone do większej dyscypliny i koncentracji, ponieważ mogą się pojawić dosyć intensywne wydarzenia. W sprawach zawodowych pojawi się możliwość zarobienia tak zwanych łatwych pieniędzy, ale trzeba będzie uważać na podejrzane propozycje. Będzie możliwość wygranej, dlatego próbujmy szczęścia w lotto.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz bardzo twórczy czas i wiele nowatorskich pomysłów, dzięki którym będą chciały pokazać się światu z jak najlepszej strony. Nie powinny jednak zbytnio skupiać się na sobie, ponieważ mogą zaniedbać swoje obowiązki, których będzie bez liku. To powinien być dobry czas, jeśli chodzi o sprawy finansowe, a dla panów możliwość spotkania kobiety ich życia.

jiaDrzewa Yang będą musiały zejść na przysłowiową ziemię, zanim najnormalniej same na nią spadną. Niewskazane będzie forsowanie zbyt ryzykownych pomysłów, ponieważ może być to źle odebrane przez innych. Warto dwa razy się zastanowić, zanim podejmiemy decyzję. Na osłodę czekają jakieś łatwo zarobione lub wygrane pieniądze, za sprawą kogoś z otoczenia.

dingOgnie Yin mogą mieć potrzebę konkurowania z innymi i najlepszym rozwiązaniem na tą okoliczność będzie atak z zaskoczenia. Ten miesiąc może się wydać trochę monotonny, ponieważ będziemy działać, ale nie będzie zbyt wiele namacalnych efektów naszej pracy. Matki będą musiały poświecić więcej uwagi sprawom swoich dzieci.

bingOgnie Yang będą mieć teraz bardzo towarzyski czas, a one same będą na przysłowiowym świeczniku. Warto wykorzystać ten miesiąc na zawarcie nowych znajomości, które umożliwią nam działania w kierunku uniknięcia przyszłych kłopotów. Trzeba się teraz starać podejmować mądre i odpowiedzialne decyzje, ponieważ w przyszłym miesiącu mogą wyniknąć jakieś kłopoty.i.


jiZiemie Yin otrzymają od okoliczności solidne wsparcie, które pozwoli im poczuć moc do działania. Będzie to o tyle ważne, ponieważ czeka je dużo pracy i ktoś będzie chciał z nimi rywalizować o ważne profity. Watro ten miesiąc poświęcić dla rodziny i najbliższych, ponieważ w przyszłym nie będzie na to czasu. Dobry czas do załatwiania wszelkich zaległych spraw.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz wspaniały czas we wszelkich dziedzinach swojego życia. Wydarzenia będą się toczyć wręcz same, dlatego warto ten czas przeznaczyć na sprawy trudne i za które dotąd baliśmy się wziąć. Gdy połączymy siły z innymi, możemy być nie do pokonania. Zapowiadają się na miłe wydarzenia w rodzinnym gronie.


xin Metale Yin będą miały teraz okazję do zyskania sobie przychylności szefa i uzyskania obiecanej premii lub awansu. Ważne, aby korzystać teraz z rad osób starszych i bardziej od nas doświadczonych, a sukces będzie na wyciągniecie reki. Będą moce decyzyjne, dlatego będzie okazja na ważne życiowe zmiany, które planowaliśmy od dawna.


gengMetale Yang mogą mieć teraz jakieś kłopoty prawne lub urzędowe a wszelkie ich działania mogą być kontrolowane, dlatego nie warto teraz chadzać na skróty. Ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy mandat. W tym miesiącu nie warto działać w pojedynkę, tym bardziej, że obok nas pojawi się ktoś, dzięki komu możemy wyjść obronną ręką z pewnego problematycznego impasu.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

485