Komunikat

Szanowni Państwo
W związku z aktualnym zagrożeniem epidemiologicznym oraz wprowadzonymi ograniczeniami, ale również mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, zawieszam konsultacje Feng Shui w wersji klasycznej, t.j. związane z moim przyjazdem na miejsce konsultacji.

Jednocześnie przypominam, że w większości przypadków możliwe są do wykonania konsultacje w wersji zdalnej, czyli za pomocą wykorzystania map satelitarnych. Efekt końcowy konsultacji zdalnej nie różni się niczym od konsultacji w wersji klasycznej, pod warunkiem, że otrzymam wszystkie potrzebne dane ( w tym również plany architektoniczne i zdjęcia poglądowe). 

Włodzimierz Buliński

Prognoza na Marzec w roku Metalowego Szczura

pig

Marzec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Królika i będzie trwać od 5 marca do 4 kwietnia.

 

Marzec jak poprzedni miesiąc, będzie również czasem konfliktu energii, ale tym razem ten konflikt będzie miał mniejszą moc niż w lutym, dlatego to, co najgorsze, już chyba mamy z głowy. Należy jednak pamiętać, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, dlatego w marcu nie będzie okazji się nudzić.  Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Ziemi o polaryzacji Yin, czyli bardziej delikatną odmianę tego żywiołu niż w zeszłym miesiącu, który możemy porównać do spulchnionej gleby lub piasku pustyni. Będzie ona obecna w tak zwanym Niebiańskim Pniu, co może obrazować charakter okoliczności, jakim może nas zaskoczyć nadchodzący czas. Drugą część energii będzie stanowić żywioł Drzewa Yin, czyli również delikatniejsza polaryzacja tego żywiołu względem poprzedniego miesiąca, a którą można porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów. Ta energia jest związana z ziemskim konarem Królika, od którego nazwę bierze ten miesiąc i może pokazywać tendencje zachowania ludzi.

Jak widzimy, w tym miesiącu będą tylko dwa konkretne składowe energii, nie tak jak w poprzednim, gdzie takich składowych energetycznych obserwowaliśmy więcej. Tak jak wspomniałem wcześniej, relacja energii miesięcznych jest konfliktem, ponieważ Drzewo atakuje Ziemię, jednak obydwa żywioły mogą ze sobą w pewnym stopniu współpracować. Może to przypominać wzrost zasianych ziaren w żyznej glebie, czego efektem jest wzrastająca roślina ponad powierzchnię gruntu. To może spowodować, że ludzie będą teraz skłonni na ustępstw, ale też za pomocą swojej kreatywności będą omijać przepisy i ewentualne zakazy. Wzrost tej naszej rośliny może nie będzie zbyt dynamiczny, ale może być nie do końca przewidywalny, dlatego jeśli coś przeoczymy, to trudno będzie to później zatrzymać. Być może dojdzie do jakichś zmian, które pójdą zbyt za daleko i mogą być to zmiany w obrębie prawa. Całkiem możliwe, że aktualnie rozprzestrzeniający się koronawirus rozprzestrzeni się szerzej, niż będziemy się tego spodziewać.
Tak jak w zeszłym miesiącu, nadal będzie to konflikt między Drzewem a Ziemią, dlatego nadal możemy obserwować katastrofy zlokalizowane pod ziemią, mogą się zdarzać wybuchy metanu lub osunięcia w kopalniach. W naturze z kolei możemy obserwować jakieś zmiany wynikające z zakłócenia równowagi ekologicznej.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to widzimy, że po dość wybuchowym miesiącu Tygrysa, przychodzący teraz Królik, ostudzi wiele gorących emocji, a ludzie zaczną działać z pewną rozwagą, i wyrażać swoje poglądy w mniej spontaniczny sposób. Oczywiście ten miesiąc nie załatwi za nas wszystkich spraw, a wcześniejsze konflikty nie znikną w momencie, ale odpowiednio wykorzystując właściwości miesięcznej energetyki, będzie szansa na załagodzenie wielu trudnych sytuacji, ponieważ Drzewo Yin oznacza moc kompromisu, która będzie teraz na wagę złota, szczególnie podczas zażegnywania silnych konfliktów. Starajmy się wziąć przykład z Drzewa Yin, które działa powoli i z rozmysłem, zatem warto będzie teraz pomyśleć dwa razy, zanim coś powiemy, napiszemy lub zrobimy. Ktoś, kto tego nie zastosuje, narazi się na problemy, a w najgorszym razie na śmieszność. Polaryzacja tego żywiołu oznacza również kreatywność, dlatego wiele spraw z pozoru nierozwiązywalnych będzie można teraz pokonać za pomocą tej cechy. To będzie również dobry czas na używanie tej cechy w kierunku zaczynania nowych projektów lub szukania nowego pomysłu na siebie. Jeśli ktoś z Was zakończył w swoim życiu jakiś etap, to teraz jest najlepszy czas na odrodzenie i zapoczątkowanie nowej drogi, ale nie róbcie tego zbyt gwałtownie.   To będzie wymarzony czas dla wszelkiego rodzaju artystów, ponieważ wena może im towarzyszyć w praktycznie każdym momencie ich życia. Nawet z pozoru błahe wydarzenia lub obserwacje, mogą się stać zaczątkiem jakiejś nowej książki, scenariusza, bloga, wynalazku, którym w przyszłości będzie można zadziwić świat.
Niestety, ale druga twarz energetyki marca będzie generować trochę nieprzyjemne sytuacje, choć mogą się one rodzić jakby z niczego. Będzie to spowodowane nie do końca jasnymi intencjami pewnych osób. Będzie teraz tendencja do wbijania sobie szpilek, ale nie bezpośrednio, lecz poprzez jakieś skryte obgadywania czy działania. Ludzie będą mieć teraz tendencję do psucia innym opinii, ale to będzie działanie na krótką metę. Jeśli komuś przyjdzie do głowy taki pomysł, to niech pamięta, że zła energia wróci z podwójną siłą do tego, kto ją wysłał.
Trzeba będzie pamiętać, aby w tym miesiącu nie lekceważyć żadnych, nawet najmniejszych ostrzeżeń czy sygnałów, o tym, że wokół nas coś zaczyna się dziać źle. Naszą nieuwagę mogą wykorzystać teraz ludzie nieuczciwi, dlatego jeśli ktoś zaproponuje nam zbyt korzystną umowę, powinniśmy ją sprawdzić bardzo dokładnie, ponieważ coś może zostać ukryte między paragrafami lub w dodatkowych załącznikach.  Szczególnie uważajcie na paragrafy dotyczące kruczków prawnych.

To też dobry czas na zadbanie o swój organizm, nie tylko pod kątem odporności, ale również do przeprowadzania wszelkich form oczyszczania organizmu. Naturalny proces oczyszczania będzie jak najbardziej w symbiozie z energią Drzewa Yin, która swoimi korzeniami penetruje sypką Ziemię Yin. Jak wspomniałem wcześniej, cykl kontroli może mieć też i swoje pozytywne znaczenie.

Efekty konfliktu energii marca będą też widoczne w świecie polityki i znowu pojawią się oznaki niezadowolenia społeczeństwa wobec władzy, jednak ta druga będzie chciała szybko ugasić emocje, używając półśrodków, które będą miały tylko na celu wyciszenie problemów. Co ciekawe, to niezadowolenie może mieć też swoich inicjatorów z poza grupy samych niezadowolonych, co może oznaczać celowe podsycanie napiętej atmosfery.  W Polsce zaobserwujemy tak zwaną przedwyborczą wojnę podjazdową, w której zostaną użyte metody wyciągania na światło dzienne nieznanych dotąd faktów i dokumentów. Mogą być również prowadzone akcje mające zdyskredytowanie w oczach opinii publicznej jakiegoś ważnego polityka. Niewykluczone, że dojdzie w tym czasie do zaskakującej zmiany barw partyjnych przez polityka lub polityków, ewentualnie utworzy się jakaś nowa formacja polityczna.

Również w światowej polityce atmosfera może się zaostrzyć poprzez wyjście na światło dzienne jakichś tajnych dokumentów lub zostaną zdemaskowani jacyś szpiedzy. Możliwe, że państwa Unii Europejskiej zaczną mówić różnymi głosami w obliczu rozwijającego się naporu ze strony nielegalnych imigrantów. Energie miesiąca mogą również przynieść możliwość porozumienia i kompromisu między państwami w jakiejś ważnej kwestii politycznej, choć będzie to miało raczej wymiar chwilowy. Możliwe też, że nasili się jakiś konflikt militarny na terenach pustynnych lub górskich.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się konflikt Drzewa i Ziemi może spowodować jakieś zmiany prawa w zakresie budownictwa, przemysłu wydobywczego, rolnictwa czy bankowości. Na wzrost obrotów i zysków będą mogły liczyć (tak jak w zeszłym miesiącu) następujące sektory biznesu: przemysł drzewny, papierniczy, biznes związany z rynkiem prasowym, elektrownie wiatrowe, fotowoltaika, przemysł lotniczy i pewna grupa sektora związanego z pracą sezonową.

W tym miesiącu dojdzie do podwojenia energii kierunkowych, zatem będą one działać ze wzmożoną mocą.
W centrum wydarzeń będą się pojawiać jakieś sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości, gdzie mogą się dokonać poważne zmiany w zasadach funkcjonowania sądów, prokuratur i policji. To zasługa podwojonej energii trygramu Dui, który jest ściśle związany z tą tematyką i uwielbia zmieniać, zastępując stary porządek, nowym. Pojawią się też jakieś kłótnie z udziałem autorytetów ze środowiska prawniczego i politycznego, które wpłyną na tok bieżących wydarzeń. Wiele spraw w zakresie przepisów może zostać teraz całkowicie przewróconych do góry nogami, gdzie stare zasady zostaną zastąpione zupełnie nowymi, ale cześć z ich będzie mogła zostać wprowadzona tak zwanymi tylnymi drzwiami, bez zbytniego rozgłosu. W świecie polityki a dokładnie w prezydenckiej kampanii wyborczej, możemy obserwować teraz wiele zmian, gdzie będą się zawiązywać różne sojusze i koalicje, ale również może dochodzić do całkowitych rezygnacji z kandydowania wśród kandydatów. To będzie dobry czas dla mówców, piosenkarzy, komików i aktorów, a najbardziej zauważalne będą teraz młode kobiety.


Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki marca w roku Metalowego Szczura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wschód, gdzie pojawi się o podwójnej mocy energia, która może powodować wypadki, zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy kontuzje związane z nogami i stopami.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie wschodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie tematyki prawnej, dlatego sprawdźmy newralgiczne umowy oraz radźmy się dobrego prawnika we wszelkich przedsięwzięciach w tym temacie.  Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku wschodu, ponieważ możemy zostać ukarani mandatem lub nawet ulec poważnemu wypadkowi. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północ, gdzie znajdzie się energia o podwójnej mocy, która może powodować kradzież. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu i naszego komputera w tym rejonie. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, która będzie tam wyjątkowo silna z uwagi na wcześniejsze podwojenie mocy. Może ona najczęściej powodować problemy z sercem, hormonami, oczami i żylakami, dlatego osoby mające w/w problemy nie powinny tam spać i na wszelki wypadek odwiedzić stosownego lekarza. Niebezpieczeństwo może dotyczyć głównie kobiet. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku południa, ponieważ możemy zostać uwięzieni w dużym korku, lub doznamy awarii samochodu, ewentualnie dopadnie nas wirus lub jakaś bakteria. Koniecznie postawmy w naszych domach na południu na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się mniejszej płynności finansowej, chyba, że jesteśmy lekarzami lub agentami ubezpieczeniowymi.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

Gui.gif Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, która nie przyniesie im dobrych okoliczności a dodatkowo inni będą celowo dolewać oliwy do ognia. Mogą wystąpić problemy natury prawnej lub urzędowej, które mogą być bardzo nieprzyjemne w skutkach. Teraz lepiej się zbytnio nie wychylać, tylko grzecznie przeczekać ten nieprzyjazny czas.

 

ren.gif Wody Yang po zeszłym męczącym miesiącu, będą mogły wreszcie głębiej odetchnąć za sprawą pojawienia się większych mocy decyzyjnych. Niekonwencjonalny styl działania będzie teraz przynosił dobre rezultaty i niewykluczone, że pewne sprawy nabiorą teraz zupełnie innego obrotu. W sprawach zawodowych możliwy awans a wolne panie mogą teraz poznać mężczyznę swoich marzeń.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć teraz świetny czas w sprawach zawodowych a pieniądze mogą do nich teraz przychodzić łatwiej niż zwykle. Bedzie można nawet coś wygrać, dlatego koniecznie spróbujmy swoich sił w zakładach lotto.  Działania zespołowe przyniosą teraz bardzo dobre rezultaty, ale gdy w grę wejdą duże stawki, możemy się spodziewać jakiejś dywersji ze strony wspólników.

 

ija.gif Drzewa Yang mogą mieć teraz bardzo pracowity czas i spore możliwości na poprawienie finansów, dlatego wykorzystajmy teraz dobrze swoje znajomości.  Dodatkowo przyjdzie się im zmagać z konkurencją, która może pokrzyżować im szyki. Dla wolnych mężczyzn będzie okazja na poznanie ciekawej kobiety, która może im zawrócić w głowie.

 

ding.gif Ognie Yin będą teraz rozpieszczani przez ludzi, dlatego poczują wiatr w żaglach, ale nie powinny popadać w zbytnią euforię. Niewykluczone, że trzeba będzie zadbać o odpowiednie zaplecze i dokształcić się, ale to może być teraz świetne posunięcie. Trzeba się będzie zająć sprawami rodzinnymi, ale to może nam nać dystans do wielu spraw, których wcześniej nie mogliśmy zrozumieć.

 

Bing.gif Ognie Yang mieć teraz wsparcie ludzi i dzięki pewnym znajomościom, będzie okazja do załatwienia pewnych zaległych spraw. Prawdopodobnie trzeba będzie działać nietypowo a nawet trochę zaryzykować, aby wpasować się w okoliczności, które zaistnieją. Zmiana wizerunku i dobra reklama może teraz zdziałać cuda.

 

Ji.gif  Ziemie Yin mogą liczyć na bardzo towarzyski miesiąc i wspólników do biznesu a będzie, o co walczyć, bo szykuje się tłusty miesiąc. Dzięki odpowiednim znajomościom będzie szansa na szybkie i łatwe pieniądze. Będzie szansa na premię, prezent a nawet wygraną, dlatego koniecznie pomóżmy szczęściu i odwiedźmy kasyno albo kolekturę lotto.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą musiały się teraz zmierzyć z wyzwaniem, z którym jest związane powiedzenie o wróblu w garści i gołębiu na dachu. Albo się zdecydują na kooperację z innymi i podzielą się zyskami albo okazja przejdzie im obok nosa. To wszystko nam mówi, ze będzie szansa na poprawę finansów, ale trzeba będzie się znacznie wysilić i sami możemy nie dać rady.

 

Xin.gif Metale Yin będą miały wspaniały miesiąc, ponieważ wszystkiego, czego się dotkną, zostanie zamienione w złoto, niczym jak w opowieści o królu Midasie. Za sprawą silnie sprzyjających okoliczności oraz okazji do łatwych pieniędzy, będzie można teraz silnie podreperować budżet. Nawet będzie okazja cos wygrać, więc spróbujmy szczęścia w grach losowych.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz spokojny, ale zarazem pracowity czas, co świetnie odbije się na wydarzeniach w ich życiu. Dobra passa finansowa będzie wymagała wysiłku z naszej strony, ale przyjemnie będzie się teraz zmęczyć. To dobry czas na załatwianie wszelkich trudnych spraw, ponieważ okoliczności będą nas wspierać we wszystkich dziedzinach życia, więc działajmy!


Buliński Włodzimierz

 

 

 

763