Komunikat

Szanowni Państwo
W związku z aktualnym zagrożeniem epidemiologicznym oraz wprowadzonymi ograniczeniami, ale również mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, zawieszam konsultacje Feng Shui w wersji klasycznej, t.j. związane z moim przyjazdem na miejsce konsultacji.

Jednocześnie przypominam, że w większości przypadków możliwe są do wykonania konsultacje w wersji zdalnej, czyli za pomocą wykorzystania map satelitarnych. Efekt końcowy konsultacji zdalnej nie różni się niczym od konsultacji w wersji klasycznej, pod warunkiem, że otrzymam wszystkie potrzebne dane ( w tym również plany architektoniczne i zdjęcia poglądowe). 

Włodzimierz Buliński

Prognoza na Maj w roku Metalowego Szczura

wąż

Maj według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Węża i będzie trwać od 5 maja do 5 czerwca.

 

Maj w przeciwieństwie do poprzedniego miesiąca, nie będzie już zawierał energii wzajemnie się wspierających, ale takie, które są wobec siebie w opozycji. Dojdzie więc do tak zwanego cyklu kontroli albo konfliktu, co oczywiście może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować, ponieważ ten cykl energetyczny może przynosić i dobre zmiany.  Głównymi składnikami energetyki miesiąca będzie Metal i Ogień, i to ten drugi będzie dominował, czyli będzie też można liczyć na nieco optymizmu, który towarzyszy temu żywiołowi, a który teraz jest wszystkim bardzo potrzebny. Generalnie taka energetyka oznaczać będzie dużą dynamikę w wydarzeniach na świecie, zatem ten miesiąc nie będzie należał do monotonnych.

Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim miesiącu, na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Metalu, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie moc rozpędzonego pocisku czy potężnego miecza, który tnie wszystko na swojej drodze (Metal Yang) , a coś w rodzaju pięknej biżuterii, choć ten rodzaj Metalu jest też symbolizowany przez sztylet, który również potrafi być zabójczy.  Nie trudno zatem sobie wyobrazić zachowania ludzi, potajemnie wbijających teraz nóż w plecy innych. Tym nożem mogą być też słowa, które jak wiadomo mogą mocno zranić, szczególnie jeśli w grę wchodzi kariera i wysokie stanowiska . Takich sytuacji w tym miesiącu będzie bez liku, ale dla niektórych osób, które będą się kierować takimi standardami, może się to zakończyć swoistym harakiri. Szczególnie będzie to dotyczyć osób, których żywioł urodzeniowy to Drzewo Yin, dla których Metal Yin potrafi być groźny.
Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Ognia o polaryzacji Yang, który to można porównać do największej naszej gwiazdy, czyli Słońca. To bardziej ekspansywny Ogień, którego nie sposób nie zauważyć. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Ziemię i Metal, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas.
Szczególnie to Ziemia będzie tutaj bardzo pomocna, ponieważ ona godzi ze sobą zwaśniony Metal i Ogień,  dlatego ważne jest, abyśmy wykorzystywali w tym czasie cechy charakteru związane z tym żywiołem, a są nimi: koncentracja, spokój, dbałość o szczegóły i przysłowiowe mocne stąpanie po ziemi.
Trzeba również wspomnieć, że Wąż jest miesiącem, gdzie rodzi się żywioł Metalu, dlatego ten żywioł, stanowiący domieszkę konaru Węża, od którego bierze nazwę obecny miesiąc, oraz ten z Niebiańskiego Pnia może pożytecznie zaznaczyć swoją obecność w nadchodzących wydarzeniach.
To może oznaczać pojawienie się w ludzkich zachowaniach więcej zdrowego rozsądku, logiki i zasad, które zeszły ostatnio na plan dalszy, a to za sprawą bardzo silnego żywiołu Wody, która generuje paraliżujący strach, co dotyczy między innymi aktualnie trwającego stanu epidemii koronawirusa.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, będzie teraz dochodziło do wielu sprzeczek i wbijaniu sobie przysłowiowego noża w plecy. Ludzie oficjalnie będą się uśmiechać i czarować słowem oraz dyplomacją a za plecami, mówiąc kolokwialnie, będą obrabiać innym tyłki. Tacy ludzie muszą się jednak mieć na baczności, ponieważ właśnie w tym miesiącu mogą zostać zdemaskowani i ośmieszeni. Nawet największy tajny plan, ale sporządzany nieczystymi zasadami, może teraz spalić na panewce, dlatego jeśli ktoś ma w planie grać nieczysto, niech lepiej przemyśli to dwa razy, zanim tego spróbuje. W tym miesiącu w cenie będzie dobra jakość oraz profesjonalizm, natomiast wszelkie odstępstwa od tej normy mogą zostać ostro piętnowane a przedstawiciele takiego działania stracą wiarygodność. Nie będzie zatem miejsca na improwizacje w biznesie, a wszyscy pseudofachowcy mogą zostać teraz szybko sprowadzeni na ziemię.
Miesiąc Węża przyniesie też wszystkim dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Ogień reprezentuje między innymi radość i miłość, zatem ludzie mogą być teraz bardziej czuli na ludzką krzywdę, choć biorąc pod uwagę wcześniejsze porównanie Ognia Yang do wulkanu, niektórzy ludzie będą teraz tak mocno wewnętrznie naładowani emocjami, że mogą reagować zbyt żywiołowo. Może to być wykorzystywane przez innych, którzy mogą teraz stosować liczne manipulacje, aby dzięki temu osiągnąć swoje cele. Na szczęście będzie też więcej serdeczności i spontaniczności w zachowaniu ludzi, co otworzy wiele zamkniętych drzwi i zburzy wiele barykad. Ludzie będą również  przykładać dużą wagę do rozgłosu, bycia na przysłowiowym świeczniku i będzie ich nachodzić pokusa na upublicznianie plotek.

Energetyka miesiąca może zaznaczyć się w pogodzie i możemy doświadczyć bardzo ciepłych a nawet upalnych dni, dlatego nieostrożni mogą paść ofiarą pierwszych oparzeń słonecznych wszak Metal Yin oznacza między innymi skórę. Aura może również zaskoczyć gwałtownymi zmianami pogody z chwilowymi ochłodzeniami a nawet gruntowymi przymrozkami, dlatego zadbajcie o ochronę swoich ogródków, szczególnie w pierwszej połowie miesiąca. Mogą się również pojawić nagłe burze z gradobiciem włącznie, dlatego miejcie to na uwadze.

Wspominam wcześniej, że główne energie miesiąca są względem siebie w relacji kontrolującej, zwanej konfliktem, zatem żywioł Ognia obecny w konarze Węża będzie topił delikatny Metal z Niebiańskiego Pnia, ale ten Metal w miesiącu Węża jest już całkiem silny, dlatego efektem tej reakcji może być coś szczególnego. Metal po przetopieniu może przybrać postać pięknej ozdoby, zatem w nadchodzącym miesiącu możemy poprzez sumienną pracę osiągnąć bardzo ciekawe efekty. Szczególnie będzie to dotyczyć  naukowców, inżynierów, wynalazców, chirurgów, piosenkarzy, sportowców oraz  wszelkiego rodzaju mówców.
Możliwa jest też niestety i druga wersja oddziaływania ze sobą tych dwóch przeciwstawnych żywiołów, i mogą one ze sobą nie współpracować. W wyniku takiej energetycznej walki, dojść może do stłamszenia żywiołu Metalu, ponieważ będzie on pod silnym wpływem żywiołu Ognia, a że miesiąc Węża jest sezonem narodzin Metalu, dlatego można powiedzieć, że w bólach urodzi się ten nowy Metal, który z miesiąca na miesiąc będzie przybywał na sile. Czyżby to oznaczało, że narodzi się nowa idea, nowa siła albo pojawią się ludzie, którzy zmienią dotychczasowy porządek? Obserwujcie wydarzenia, ponieważ możecie być świadkami początku czegoś przełomowego.

Oczywiście w tym momencie nasuwa się tematyka związana z nadchodzącymi w Polsce wyborami prezydenckimi. Jak widać energetyka może wspierać dynamikę czyli zmiany. Te zmiany mogą również dotyczyć terminu wyborów, zatem niewykluczone, że może zostać wybrany inny termin. Biorąc pod uwagę specyfikę energetyki miesiąca, to będziemy mieli doczynienia również i w kampanii prezydenckiej z wbijaniem noża w plecy, czyli sztaby wyborcze mogą uprawiać swoistą partyzantkę, która będzie kierowała się przede wszystkim siłą rażenia, ale bez dbania o zasady i etykę.  Jeśli chodzi o spory i konfrontacje polityczne, to emocje mogą wziąć górę ponad logiką i przemyślanym działaniem. Takie sytuacje mogą pogrzebać szanse pewnych polityków na sukces a nawet skreślić ich ze sceny politycznej. Niestety możemy usłyszeć o zmianach prawa, które będzie można określić, jako buble, ponieważ zamiast poprawić, pogorszą dotychczasowy stan rzeczy.

Jeśli już jesteśmy przy polityce, to energetyka miesiąca będzie mogła też wpłynąć na skalę międzynarodową i tak możemy obserwować jakieś tajne akcje szpiegowskie lub jakieś zamachy terrorystyczne. Jeśli chodzi o te drugie, to części z nich będzie można zaradzić i w porę zostaną zneutralizowane.  W pewnych krajach może też dojść do prowokacji politycznych a nawet militarnych, ale jeśli w porę zadziałają odpowiednie służby i sprawy zostaną szybko nagłośnione, problem może się rozwiązać bardzo szybko. Możemy też usłyszeć o zestrzeleniu jakiegoś pocisku lub samolotu, ewentualnie awarii ulegnie jakiś satelita.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Metalu i Ognia może spowodować jakieś zmiany prawa i przepisów, które mogą być związane z prawem pracy lub bankowością. Dzięki silnemu żywiołowi Ognia, giełdy mogą zwiększyć swoje obroty i wiele akcji zanotuje zwyżki. Najbardziej ożywią się teraz sektory związane z metalurgią, mechaniką, IT, telekomunikacją, robotyką, nowymi metodami leczenia w chirurgii, przemysłem stoczniowym oraz zbrojeniowym. Możemy obserwować wiele inicjatyw związanych z ulepszaniem komfortu życia a może to się objawiać w przedstawianiu wynalazków, nowych patentów, szczególnie z dziedziny mechaniki precyzyjnej, metalurgii, medycyny estetycznej oraz mało inwazyjnych metod operacyjnych (laparoskopia, chirurgia plastyczna, przeszczepy, laser). W tym miesiącu może się też dziać w temacie mody i być może usłyszymy o wydarzeniach związanych z drogą biżuterią w tle. Niewykluczone, że dowiemy się też o jakiejś spektakularnej kradzieży klejnotów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to maj przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, rządami i głowami państw. Przywódcy państw lub osoby na wpływowych stanowiskach będą mały tendencje do wyolbrzymiania problemów oraz do atakowania innych w bardzo agresywny sposób, ale również oni sami zostaną poddani pod ataki innych. Mogą się też takim osobom przytrafiać medialne wpadki.  Dużo się będzie teraz działo w stolicach państw i niestety nie będą to pomyślne wydarzenia. Może dojść do jakiegoś spektakularnego wypadku lub zamachu na znaną osobę. W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, którzy będą uczestniczyć w zmianie prawa, które to może się nie spodobać obywatelom lub innym państwom. W wielu przypadkach zmiany prawa mogą być wręcz narzucane bez żadnych konsultacji społecznych, co zaogni sprawy. Niewykluczone, że i między głowami państw dojdzie do ogromnych napięć a nawet do zerwania stosunków dyplomatycznych. Może też dojść do zaskakujących zmian w dziedzinie prawa budowlanego, energetycznego lub prawa własności. Głośno może być teraz również o szefach dużych firm, którzy przygotowują od dłuższego czasu jakiś duży proces biznesowy. Ich wysiłki mogą być teraz mocno docenione, ale mogą też spotkać się z dużym oporem i sprzeciwem. Niewykluczone, że dojdzie do jakiegoś wypadku lub katastrofy komunikacyjnej związanej z koleją.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki maja w roku Metalowego Szczura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować pożary, dlatego sprawdźcie dobrze te części swoich domów i firm, aby obniżyć ryzyko. Te energie mogą też powodować kłótnie i Bujki oraz zagrożenia ataków ze strony agresywnych osób, dlatego omijajcie zachodnie części miast po zmroku. Uważajcie również na problemy związane z zębami, gardłem i klatką piersiową. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy zdrowotne. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego, ewentualnie umieśmy tam roślinę, która rośnie bezpośrednio w wodzie, czyli rodzaj bambusa.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże, również w połączeniu z rozbojem i uszkodzeniem ciała. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południowy zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami zlokalizowanymi w brzuchu. Bądźmy rozważni w podróżowaniu w tym kierunku, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na południowym zachodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz wspierane a nawet rozpieszczane przez okoliczności, ale te, które lubią samodzielność, mogą się spotkać z przysłowiową „niedźwiedzią przysługą”. Na pewno nie będzie okazji się nudzić, a praca może ich przycisnąć do przysłowiowego parteru, dlatego jeśli się przyłożą, będzie nagroda w postaci poprawy finansów.

renWody Yang mogą być teraz na fali, jeśli wykorzystają w odpowiedni sposób potencjał okoliczności, jakie wyjdą im na przeciw. Dodatkowo pojawią się osoby, które mogą im zaoferować coś, co może znacznie zaprocentować finansowo. Będzie tez okazja na dotacja i wygrane, dlatego warto skreślić kupon w lotto.

yiDrzewa Yin będą teraz na cenzurowanym i każde potkniecie może ich drogo kosztować, dlatego ostrożność to cecha, która powinna im stale towarzyszyć w tym miesiącu. Powinny również uważać na drodze i podczas uprawiania sportu związanego z szybkością, ponieważ istnieje możliwość ran ciętych a nawet poważnej kontuzji.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz czas do wykazania się i w związku z tym będzie okazja do awansu. Muszą jednak uważać na słowa, ponieważ mogą zostać źle zrozumiane i cały ich misterny plan spali na panewce w bardzo głupi sposób. Teraz lepiej działać standardowo i zbytnio nie wydziwiać, ponieważ w ten sposób efekt będzie pewniejszy.

dingOgnie Yin będą mieć teraz dużo okazji do rywalizacji, która może skutkować znaczną poprawą sytuacji finansowej. Będzie okazja na jakąś wygraną, dlatego koniecznie powinny próbować szczęścia w lotto lub innych grach losowych. Dla osób, które uprawiają zawodowo sport, ten miesiąc może być pasmem wielkich osiągnięć.

bingOgnie Yang mogą mieć teraz bardzo towarzyski czas i mogą spotykać wiele ciekawych osób, dlatego odpowiednie kontakty zaowocują nowymi kontraktami i umowami, co pozytywnie odbije się na finansach. Będzie sporo pracy, ale praca zespołowa przyniesie teraz świetne efekty, dlatego warto o tym pamiętać, aby podołać wyzwaniom.

jiZiemie Yin mogą mieć teraz wsparcie za sprawą ludzi, którzy znajdą się wokół nich, chociaż na efekty przyjdzie trochę poczekać. Może być potrzeba poświęcenia czasu sprawom rodzinnym, co wytrąci niektórych z rytmu. Warto teraz zająć się poszerzaniem swoich predyspozycji i umiejętności, co niebawem zaprocentuje efektami.

wuZiemie Yang będą musiały teraz postawić na nowoczesne a nawet nietypowe działania, a to przy silnym wsparciu innych da im teraz świetne rezultaty. Warto uruchomić odpowiednie znajomości, aby pchnąć sprawy do przodu, dlatego bywajmy wśród ludzi i miejmy oczy szeroko otwarte.


xin Metale Yin będą miały teraz dobry okres, aby znaleźć się w odpowiednim miejscu i wśród odpowiednich ludzi. Taki układ może im zapewnić spore moce decyzyjne oraz spektakularny awans. Ważne jest, aby trzymały wobec siebie dyscyplinę oraz działały zgodnie z wcześniej wytyczonym planem, co da spokój i pewność siebie.


gengMetale Yang mogą mieć teraz bardzo wytężony czas w sprawach zawodowych i być może trzeba będzie pokonkurować z innymi, aby nie zostać wygryzionym z dobrych układów. Trzeba uważać na drodze oraz w sprawach natury prawnej, ponieważ możliwe kłopoty. Jeśli sprawy zaczną się komplikować, to wtedy lepiej nie robić nic na siłę.

 

 

Buliński Włodzimierz

665