Prognoza na Listopad w roku Metalowego Szczura

świnia

Listopad według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Świni i będzie trwać od 7 listopada do 6 grudnia.

Listopad nawiąże do większości miesięcy aktualnego roku, czyli będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji. W listopadzie, tak zwany niebiański pień będzie atakowany przez ziemski konar, co może oznaczać, że ludzie będą starali się wykorzystywać okoliczności, nawet te nie do końca dobre, aby realizować swoje cele, a ci najbardziej zdeterminowani, mogą odnieś bardzo dobre rezultaty. To tyle optymistycznego przekazu, ponieważ czas wrócić na ziemię i przyjąć do wiadomości, że energie miesiąca są ze sobą w konflikcie, a to zazwyczaj wprowadza dysharmonię. Ten układ oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale tak jak zaznaczyłem wcześniej, nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te drugie mogą niestety przeważać.

Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim miesiącu zobaczymy w akcji żywioł Ognia, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie moc naszej największej gwiazdy( Ogień Yang), tylko coś na rodzaj płomienia świecy, który odpowiada za tę polaryzację żywiołu Ognia.  Ten Ogień będzie słaby nie tylko z faktu jego polaryzacji, ale przede wszystkim dlatego, że wchodzimy w sezon zimowy, gdzie Ogień jest wręcz w uśpieniu. Taki Ogień to symbol prawdziwej miłości, czyli takiej, która nie szuka poklasku i jest wrażliwa i delikatna. To może być znak, że w trudnych sytuacjach warto będzie po prostu zaoferować trochę dobrej woli, a sprawy nabiorą innego obrotu.

Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem ziemskiego konaru Świni, a jej polaryzacja to Yang, jednak będzie zawierała w sobie również żywioł Drzewa Yang. To właśnie ten drugi rodzaj żywiołu będzie używany przez ludzi, aby próbować wykorzystywać to, co przyniosą nam okoliczności. Ten rodzaj Drzewa to przede wszystkim upór i kreatywność, dlatego taka taktyka się teraz przyda najbardziej. Wracając do głównego składnika ziemskiego konaru czyli Świni, to ten rodzaj Wody symbolizuje moc oceanu a nawet tsunami, dlatego może to oznaczać nagłe zaskakujące zmiany, ogromne emocje, wielkie przedsięwzięcia ale również rewolucje lub spektakularne katastrofy.   Ta energetyka również znajdzie swoje odniesienie w pogodzie, gdzie pojawi się więcej mokrych i zimnych dni, a cieplejsze dni policzymy dosłownie na palcach jednej dłoni, choć te drugie mogą stanowić bardzo miły przerywnik i okazję do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu, co w aktualnym epidemicznym czasie będzie na wagę złota.

Jak widzimy, w tym miesiącu nie będą działały tylko dwie konkretne składowe energii, ale takich składowych energetycznych będzie więcej, co urozmaici efekty działania tej energetyki i może zniwelować efekty wspomnianego konfliktu energetycznego. Jeśli użyjemy wspomnianego wcześniej żywiołu Drzewa, wówczas przekserujemy Wodę, aby ta nie atakowała Ognia, a ten stanie się energią wypadkową, która ogrzeje ten zimny sezon jaki nas czeka. To może oznaczać w praktyce wykorzystanie zmian do osiągnięcia czegoś pozytywnego, na bazie czego, później będzie można dalej budować harmonię. Pamiętajmy, że nie zawsze globalne zmiany przynoszą dysharmonię. Wszystko zależy, jak się do tego nastawimy i jak wykorzystamy energie. Niestety listopad poprzez energię ziemskiego konaru dołoży sporo żywiołu Wody do energii rocznej, która już ja zawiera. Oprócz melancholijnej i strachliwej Wody Yin, zobaczymy teraz również porywczą i rewolucyjną Wodę Yang, zatem nie zapowiada się na zbyt miły czas. Dodatkowo pewne dni mogą stać się zapalnym katalizatorem zmian lub pewnych burzliwych wydarzeń, a będą nimi 18 i 30 listopad. Wtedy to uformuje się kierunkowy silny układ żywiołu Wody, który może być niebezpieczny w skutkach. Może to wywołać nawet jakąś rewolucję.
Tak jak wspominałem wcześniej, wszystko zależy od tego, jak wykorzystamy energie i równie dobrze te dni mogą zostać wykorzystane na ważne pertraktacje lub zawieszenia broni, również w sferach uczuć, chociaż w tym ostatnim przypadku może to zadziałać tylko na jakiś krótki czas.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że w stosunkach międzyludzkich górę wezmą emocje i to nie zawsze te pozytywne. Będzie również wiele zbiorowych obywatelskich akcji, z których jedne będą miały na względzie krytykę wszystkiego, bez względu na merytorykę, natomiast drugie mogą mieć bardzo szczytne cele. Może się teraz pojawić wiele protestów związanych ze służbą zdrowia oraz tematem swobody obywatelskiej.  Jeśli już mówimy o emocjach, to aby wspomóc w tym miesiącu sferę naszych uczuć lub poznać swoją przyszłą drugą połowę, warto swoje plany związać z kierunkiem północnym. Tej części naszego domu będziemy mogli w tym miesiącu użyć do aktywacji energii, która sprzyja związkom, chociaż w tym miesiącu bardziej będzie przynosiła romanse, więc osoby w stałych związkach niech nie nadużywają tego sposobu ;-)  Aby to zrobić, trzeba będzie umieścić tam wazon z kwiatami w wodzie. To miejsce będzie również dobre do nauki przed ważnymi egzaminami, dlatego warto się tam też uczyć. Można do kompletu wykorzystać wyżej wspomniane dwie daty, dla wzmocnienia efektu.

W świecie polityki, połączenie Ognia Yin i Wody Yang, może przynieść czas dużych zmian, ale również strachu, za co odpowiada dominująca energia miesiąca, wspierana energia roku. Poza tym patrząc na obecny obraz energetyki miesiąca widać wyraźnie gasnący ogień pod silną kontrolą nadchodzącej Wody Yang. Specyfika zależności tych żywiołów pokazuje możliwość dużego spadku poparcia dla ekipy rządzącej i być może początek jej końca.  Bardzo silna Woda jaką przyniesie listopad to o strach, i to będzie temat numer jeden we wszelkich środkach masowego przekazu, które będą go dodatkowo podkręcać.  Ten miesiąc może przynieść niestety totalny lock down, który ogłosi rząd.  W związku z tym zanosi się na wiele zmian, z którymi nie będzie się zgadzać większa część społeczeństwa, choć niektóre z nich okażą się konieczne. Będzie też okazja do wyjścia na światło dzienne pewnych faktów, które były wcześniej ukrywane, a co może rozwścieczyć społeczeństwo.

W polityce międzynarodowej może teraz dojść do wielu napięć na szczycie, z udziałem głów państw. Kością niezgody będą różnice poglądów, które tylko z pozoru będą dotyczyć sfery poglądów. Tak na prawdę będzie chodziło oczywiście o pieniądze i wpływy. W Stanach Zjednoczonych może dojść do jakiejś awantury i nieporozumień w związku z wyborami prezydenckimi, co z kolej może wywołać zamieszki w kraju. W tym miesiącu również w europie może dochodzić do wielu manifestacji i protestów, które będą dotyczyły ograniczeń zwianych z pandemią covid-19.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Wody, który przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie bierność w działaniu. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym. Teraz każda wiadomość będzie miała wpływ na kursy akcji i walut. Podane wcześniej dni 18 i 30 listopada, mogą wywołać na giełdach ogromne spadki. Wpływ energii odczują również średni i mali przedsiębiorcy, którzy mogą teraz masowo zawieszać lub likwidować działalność. Na kanwie kłopotów finansowych firm, żniwo zbiorą teraz banki i wszelkie instytucje, które będą masowo udzielać kredytów. To będzie dobry czas nie tylko dla banków, ale również dla koncernów informatycznych, rynku RTV i AGD, mediów czy przemysłu farmaceutycznego oraz konsultantów i trenerów rozwoju osobistego.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie listopada, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć zaskakujące wydarzenia .

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, listopad może przynieść wydarzenia związane z trygramem Gen, czyli wydarzenia, w których główne role będą odgrywać dzieci, a najczęściej możemy słyszeć o małych chłopcach. Mogą się pojawić szczęśliwe wydarzenia dotyczące uzdolnionych dzieci, a nawet takich, które swoimi działaniami uratowały komuś życie. Niestety mogą być też i niezbyt miłe wydarzenia, które spowodują, że to właśnie dzieci będą ofiarami nieszczęśliwych wypadków, dlatego pilnujcie teraz swoje pociechy jak oka w głowie. Możemy teraz częściej słyszeć o molestowaniu dzieci, szczególnie młodych chłopców. Mogą też wyjść tego typu sprawy z przeszłości za sprawą ujawnienia pewnych informacji przez media lub samych ofiar.  Możemy też teraz usłyszeć o jakimś wypadku  związanym z dziećmi pozostawionymi w domu. Niebezpiecznie może być też w tunelach i szybach kopalnianych. Mogą być tez przypadki ciężkich powikłań a nawet zgonów dzieci w wyniku komplikacji chorób grypopodobnych, ewentualnie w wyniku złych procedur leczenia. Możemy też obserwować sprawy związane z zabieraniem dzieci od swoich rodziców. Może to dotyczyć zarówno spraw pod kątem egzystencjalnym (brak warunków), ale również możemy słyszeć o porwaniach dzieci dla okupu lub dla potrzeb zastraszenia. W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z awarią wielkich serwerów lub stron internetowych. Użytkownicy banków, którzy korzystają z bankowości internetowej również mogą nie spać spokojnie, ponieważ pojawią się jakieś utrudnienia. Generalnie w tym miesiącu zwróćcie uwagę na zabezpieczenia swoich komputerów i smartfonów, oraz ostrożnie podchodźcie do operacji finansowych za pośrednictwem Internetu.
 

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki listopada, czyli miesiąca Ognistej Świni w roku Metalowego Szcura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wcześniej przeze mnie wspominany południowy zachód, gdzie pojawi się energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym, zatrucia pokarmowe i problemy z plecami i pośladkami.  Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy drzwi naszej firmy w tym sektorze, mogą się przydarzyć problemy z płynnością finansową i konieczność odbycia pilnych szkoleń. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tę niebezpieczną energię. Dobre będą też piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek południowy, ponieważ pojawi się tam energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. W naszych domach, gdy znajdzie się w drzwiach głównych lub sypialni, może spowodować choroby serca, oczu oraz pogryzienia zwierząt. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub firmy, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Dodatkowo ta energia stworzy kombinacje z energia roczna, która może powodować ostre awantury oraz procesy sądowe. Najlepszym remedium na tą energię i wspomniana kombinację stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie zastosować tam dodatki wystroju wnętrza w kolorze czerwieni. Jeśli pozwala nam na to nasz wykres Feng Shui, dobrze będzie palić tam również teraz świece.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z lokalizowane w brzuchu, oraz stany zapalne związane z rękoma i pacami rąk. Jeśli ktoś, kto choruje na zaawansowaną cukrzycę i ma problemy z miażdżycą, nie powinien w tym miesiącu spać w tym sektorze.  Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z brakiem płynności finansowej oraz blokadą ze spływaniem należności.  Oprócz kalabasza, przyda się tu też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin będą teraz skoncentrowane na pracy i walce z konkurencją, dlatego korzystne może być zawiązanie jakiegoś przymierza, aby nie stracić bardzo ciekawych okazji, jakie przyniosą im okoliczności.  W sprawach zawodowych pojawi się możliwość zarobienia tak zwanych łatwych pieniędzy, oraz będzie możliwość wygranej, dlatego warto spróbować szczęścia w lotto.

renWody Yang będą teraz mogły wreszcie się zająć tym, co lubią i dzięki temu zyskają uznanie. Pojawi się dużo propozycji zawodowych, które mogą zmęczyć swoją intensywnością, ale za to efekty powinny być wyśmienite. To będzie czas wielu spotkań i poznawania ciekawych ludzi, a samotni panowie mogą nawet poznać miłość swojego życia.

yiDrzewa Yin mogą mieć znów bardzo twórczy czas, ale tym razem postawią na sprawdzone i stonowane pomysły. Może być potrzeba ingerencji w sprawy dzieci i poświęcenia im większej ilości czasu. Generalnie to może być bardzo rodzinny okres. Pojawią się ludzie, którzy wesprą wasze idee i mogą wam pomóc w pewnych pilnych sprawach.

jiaDrzewa Yang będą teraz wręcz noszone na rękach przez innych, ale niektórzy z nich będą mieli w tym jakiś swój interes, dlatego lepiej zachować umiarkowany entuzjazm. Pewność siebie może teraz wyzwolić w was pokłady energii do śmielszego działania, a one będą miały teraz bardzo nowoczesny a nawet nietypowy charakter. Uwaga jednak, aby nie przesadzić z fantazją.

dingOgnie Yin mogą mieć potrzebę bycia wśród ludzi i okoliczności będą ich wspierać w tej materii. Dzięki znajomościom będzie można teraz załatwić niejedną trudną sprawę, dlatego wykorzystajcie dobrze ten czas. Będziecie mieć moce decyzyjne oraz będzie okazja do sukcesu zawodowego lub awansu, ale pamiętajcie, aby grac fair.

bingOgnie Yang będą zmuszone do konkurowania, dlatego jeśli nie czują się na siłach, to lepiej sobie odpuścić, tym bardziej, że to nie będzie pomyślny czas. Mogą mieć teraz trochę problemów, ponieważ pojawią się osoby, które będą chciały wyciągnąć od nich konsekwencje działań z przeszłości. Uwaga na drodze, ponieważ możliwy mandat lub nawet groźny wypadek.


jiZiemie Yin otrzymają od okoliczności solidne wsparcie, a wydarzenia będą się toczyć wręcz same, dlatego warto ten czas przeznaczyć na sprawy trudne i za które dotąd baliśmy się wziąć. Jednocześnie na horyzoncie pojawią się okazje do poprawy sfery finansowej i jeśli chodzi o pracę, to na pewno jej teraz nie zabraknie.

wuZiemie Yang mogą dostać teraz zielone światło do realizacji swoich marzeń, dlatego to jest dobry czas do podejmowania odważnych decyzji. Będzie również możliwość jakiejś wygranej lub dostania bardzo atrakcyjnego prezentu. To dobry czas na zaległy odpoczynek, dlatego jeśli się nadarzy okazja, nie wahajcie się ani na chwilę.


xin Metale Yin będą miały teraz bardzo niekorzystny okres, dlatego nie wolno ryzykować, ostrożnie za kółkiem oraz pilnujmy spraw natury prawnej. To może być męczący czas, ponieważ przyjdzie się wam zmierzyć ze sprawami, które od dawna spędzają wam sen z oczu, dlatego jeśli nie czujecie się na silach, odpuśćcie to teraz.


gengMetale Yang mogą mieć teraz pracowity czas, jednak ich działania powinny być poprzedzone starannym planem i lepiej teraz nie ryzykować. Zapowiada się na czas, kiedy będzie można wytężoną pracą zyskać premie lub awans. Samotne panie mogą mieć teraz niepowtarzalną okazję do poznania tego jedynego, który zawładnie ich sercem.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

742