Prognoza na Lipiec w roku Metalowego Szczura

owca

Lipiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Owcy i będzie trwać od 6 lipca do 7 sierpnia

 

Lipiec tak jak poprzedni miesiąc, znów będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji, czyli dojdzie do tak zwanego cyklu kontroli albo konfliktu, co oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale oczywiście nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te pierwsze mogą przeważać. Tym razem głównymi składnikami energetyki miesiąca będą Woda i Ziemia, czyli Woda, która atakowała Ogień w poprzednim miesiącu, stanie się tym razem celem ataku Ziemi. W stosunku do poprzedniego miesiąca, taki układ energii będzie korzystniejszy, ponieważ uszczupli to zasoby bardzo silnej Wody w tym roku, która na całym świecie doprowadziła do ogromnych zmian i wygenerowała potężną dawkę strachu związanego z koronawirusem. Dodatkowo za sprawą energii lipca, ludzie będą lepiej sobie radzić z tym, co przyniosą im okoliczności i nawet będzie większa szansa, że będą mogli z tego uzyskać zadowalające korzyści materialne, więc warto zakasać rękawy i wziąć się ostro do pracy.

Wchodząc w szczegóły energetyki miesiąca, tym razem zobaczymy w akcji Wodę Yin, którą to można porównać do małego strumyka albo do porannej mgły, która unosząc się nad powierzchnią ziemi, zaczyna znikać w pierwszych promieniach wschodzącego słońca.  To przeciwność gwałtownej i ekspansywnej Wody Yang, którą obserwowaliśmy w zeszłym miesiącu. Ta energia może też wpłynąć na psychikę ludzi, powodując stany depresyjne oraz strach, ponieważ jej charakter ma tendencje do ściągania ludzkiej psychiki w dół. Ta energia wniesie też więcej tajemniczego klimatu, który niestety może się przyczynić do pewnych niekorzystnych sytuacji w naszym życiu, o czym napiszę w dalszej części tej prognozy.
Druga część energetyki, w tak zwanym Ziemskim Konarze Owcy, od której bierze nazwę ten miesiąc, to Ziemia Yin, która to symbolizuje sypką glebę lub piasek pustyni, albo piasek przesypujący się w klepsydrze. Ta energia może wprowadzić do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami, z którymi nie mogli sobie dotąd poradzić. To ona może być antidotum na trochę nieprzewidywalną Wodę Yin, jakiej doświadczymy teraz (Ziemia kontroluje Wodę). To będzie również dobry czas na refleksję i bilans strat oraz zysków, co pozwoli na podjecie kluczowych decyzji na przyszłość. Właśnie teraz będzie można na zimno dostrzec, co zrobiliśmy źle a co dobrze i według tego zaplanować strategię na drugą połowę roku, ponieważ jesteśmy właśnie w jego połowie.  Pozostałe składniki energetyki miesiąca lipca, to Ogień, który przyniesie trochę radości, uczucia i spontaniczności, oraz Drzewo, które wyzwoli w niektórych osobach wiele ciekawych i praktycznych pomysłów, oraz ukierunkuje przeciwników w stronę osiągania kompromisów, a właśnie kompromisem będzie teraz można ugrać najwięcej.

Jak widzimy, w tym miesiącu znów będzie na nas oddziaływał żywioł Wody, ale tym razem nie będzie to już tak silny pływ jak w zeszłym miesiącu, ponieważ zarówno pora roku jak i energetyka ziemskiego konaru będzie osłabiać jej działanie. To oznacza też, że o ile w zeszłym miesiącu, mieliśmy osłabioną komunikację między ludźmi, to już w tym miesiącu to zjawisko przybierze bardzo zauważalne efekty. Polaryzacja Wody Yin zaznaczy się w wydarzeniach zgodnie z jej wrodzonym charakterem, czyli pewną nieprzewidywalnością, tajemniczością i subtelnością.  W mediach może się teraz wiele mówić o skandalach seksualnych, narkotykach, alkoholu i ofiarach molestowania czy samobójstwach.  Możemy teraz obserwować bardzo dziwne zachowania ludzi. Jedni będą chcieli ukryć przed światem jakąś tajemnicę a inni uzyskać korzyści za pomocą starannie przygotowanych oszustw. Jak widać, warto w tym miesiącu zwracać uwagę zarówno na to, co podpisujemy oraz na wszelkie transakcje finansowe, szczególnie te, załatwiane za pomocą Internetu. Uważajcie na fałszywe maile, w których ktoś będzie prosił was o logowanie się z zamieszczonego tam linka a już na pewno bądźcie uczuleni, jeśli w wiadomości znajdzie się prośba o podanie hasła jednorazowego.
Będziemy teraz również obserwować wysyp doradców i biznesmenów … bez firm, którzy będą chcieli sobie odbić zastój w związku z epidemią covid-19, proponując atrakcyjne usługi na bazie umowy zlecenia, które to później z powodów podatkowych najnormalniej wylądują w koszu na śmieci.
Wielu z Was pewnie zada sobie pytanie: czy warto korzystać z usług firm typu „krzak”, mimo atrakcyjnej ceny?  Aby uniknąć teraz problemów z oszustwami w tle, należy zachowywać się zgodnie z energią ziemskiego konaru Owcy, czyli zacząć mocno stąpać po ziemi, zachować  zdrowy rozsadek oraz koncentrację i nie podejmować pochopnych decyzji, a tych w nadchodzącym miesiącu będzie bez liku, stąd owe zagrożenia.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz dochodziło do wielu kłótni w związkach, dziwnych zachowań jednego z partnerów, zdrad oraz prób oszustw matrymonialnych. Takie sytuacje nie będą dotyczyć trwałych związków, dlatego jeśli w waszym związku coś od jakiegoś czasu nie dzieje się za dobrze, bądźcie czujni, jeśli wasz partner zacznie się dziwnie zachowywać. Osoby stanu wolnego wybierając się na wakacje, powinny teraz uważać na dziwne znajomości a szczególnie na tajemnicze propozycje finansowe. Najlepszy kierunek na zawieranie znajomości lub na scementowanie nadwyrężonego związku to północny zachód. Ten kierunek a w zasadzie sektor możemy też aktywować w naszych domach, jeśli chcemy wspomagania w aspektach uczuciowych lub jeśli czeka nas jakiś zaległy egzamin. Wystarczy zastosować tam wazon z ciętymi kwiatami, ale pilnujmy, aby woda była świeża, a zwiędłe kwiaty oczywiście usuwajmy.
Niektórzy z nas za sprawą żywiołu Wody w polaryzacji Yin mogą odczuwać niepokój i lęk, które to mogą nasilić ataki depresji, dlatego wtedy jak najmniej siedzimy w domu i nie przebywajmy w samotności. Korzystajmy wtedy ze słońca, które jest sposobem na regenerację poziomu witaminy D, która jak się okazuje, jest jednym z najbardziej skutecznych lekarstw na depresję. Jeśli już mowa o zdrowiu, to mimo letniej aury, nasz system immunologiczny może zostać teraz zaskoczony infekcjami, a szczególnie może to mieć związek z kąpielami w basenach i niezbyt czystych akwenach. W tym miesiącu zresztą może dochodzić do skażenia wody, więc uważajmy podczas wakacyjnych wojaży.
U niektórych osób ten miesiąc może spowodować spadek entuzjazmu i chęci do działania. Niektórzy będą musieli zejść na przysłowiową ziemię i spojrzeć prawdzie w oczy. Będzie potrzeba popracowania nad sobą i spojrzenia na swoje wnętrze bez tego codziennego retuszu.

Energetyka miesiąca może zaznaczyć się również w pogodzie i będzie raczej stabilnie, jeśli chodzi o wakacyjne słońce, ale pogoda może się gwałtownie zmieniać za sprawą burz i porywistych wiatrów. Mogą się zdarzać miejscowe ulewy, które mogą narobić wiele szkód, wywołując nawet błotniste lawiny i osunięcia ziemi.

Efekty energetyki lipca będą też widoczne w polskiej polityce, gdzie atmosfera stanie się bardzo napięta. Nastąpi to zapewne za sprawą prezydenckiej kampanii wyborczej, ponieważ sztaby kandydatów wystawią teraz swoje najcięższe działa. Niestety kampania może teraz wejść w swoją ciemniejszą fazę i zamiast sporów na argumenty, możemy obserwować spór na miarę „wojny w piaskownicy”. To z kolej może zniechęcić wyborców i frekwencja może być nawet niższa od tej w pierwszej turze. Będziemy obserwować próby manipulacji sondażami przedwyborczymi, jednak to nie zrobi dużego wrażenia na opinii publicznej. Będziemy słyszeć o wyjściu na światło dzienne tajnych układów i umów, dokona się wiele transferów politycznych, oraz nie zabraknie informacji o korupcji czy zwykłych plotek. Może się okazać, że coś co było do tej pory pewne, już teraz tak pewne nie będzie.

Połączenie Wody Yin i Ziemi Yin, może też wprowadzić swoje efekty do polityki międzynarodowej i  możemy teraz zaobserwować działania szpiegowskie, zrywanie umów i traktatów oraz prowokację medialną. Niewykluczone, że dojdzie do jakiegoś zamachu lub walk zbrojnych zlokalizowanych w scenerii pustynnej. Bezpiecznie może też nie być w zachodnich  rejonach państw i kontynentów. We wschodnich częściach państw lub kontynentów, gdzie dotąd był konflikt, może dojść do chwilowych rozejmów i zawieszenia broni.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Wody i Ziemi może spowodować znaczne obniżenie trendów związanych z nastrojami inwestorów. W odróżnieniu do chwilowej hossy zeszłego miesiąca, teraz nastąpi pewne tąpniecie, a na rynku brylować będą tylko mocni gracze. Będziemy też notować bardzo gwałtowne zmiany na rynku akcji, a szczególnie walut. Będą dużo niższe obroty na giełdach i będzie to tłumaczone okresem wakacyjnym, jednak prawdziwy powód będzie inny. Sytuacja naszej waluty będzie uzależniona od wyniku wyborczego i ewentualny brak reelekcji dotychczasowego prezydenta może negatywnie odbić się na jej kursie. Największego rozpędu nabiorą teraz dziedziny gospodarki związane z bankowością, przemysłem wydobywczym, budownictwem, nieruchomościami, handlem ziemią, surowcami wtórnymi oraz ogrodnictwem. Wciąż będzie się dużo działo w dziedzinach związanych z transportem, turystyką, chłodnictwem, rybołówstwem, medycyną, IT czy mediami. W Internecie będzie można doświadczyć kolorowego zawrotu głowy, jeśli chodzi o reklamy i tak zwane artykuły sponsorowane, a to w połączeniu z wcześniejszymi zapowiedziami o oszustwach, może spowodować wiele niemiłych niespodzianek. Uważajcie na drobny druk w regulaminach umów, ostrożnie z klikaniem w dziwne linki i absolutnie nie wpisujcie swojego numeru telefonu w formatki, ponieważ wasz kolejny rachunek telefoniczny może was mocno zaskoczyć.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to lipiec zaznaczy się charakterem działania energii trygramu Zhen nazywanego Grzmotem, co oczywiście jest też związane z możliwym występowaniem burz, o których pisałem wcześniej. Ta energia jest bardzo gwałtowna i jest związana z mężczyznami w sile wieku i to oni mogą być teraz w centrum wydarzeń, więc można sobie wyobrazić, co będzie się działo w kocówce kampanii prezydenckiej, a biorąc pod uwagę miejsce występowania tej energii, nie trudno się zatem domyślić, że najbardziej zaznaczy się jej działanie w sferach związanych z władzą. Możemy teraz częściej słyszeć o wybuchach gazu a nawet zawaleniu się budynków. Wybuchy mogą być też zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw i centra handlowe. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt oraz o ukąszeniach i użądleniach. Łatwiej będzie teraz o kontuzje nóg, a szczególnie stóp, natomiast pod względem zdrowia możemy obserwować atak wirusów. Może to dotyczyć wirusów, które nie były aktywne od wielu lat. W tym miesiącu będzie łatwo o przepracowanie, a szczególnie da nam w kość rywalizacja, dlatego mądrze rozkładajmy siły i regenerujmy układ nerwowy w postaci kąpieli magnezowych, które działają bardzo szybko i bardzo dobrze są wchłaniane przez organizm. Spróbujmy też podchodzić do takich sytuacji z głową, i jeśli poczujemy, że mamy dość, warto wziąć urlop i wyjechać, aby po prostu zmienić klimat i dać odpocząć naszej głowie. Uwaga w tym miesiącu na komputery i smart fony, ponieważ może się pojawić wirus, który będzie wykradał dane, zatem nie instalujcie tego, czego nie znacie.
Energetyka ta może również przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ energie wspierają wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym. Ten miesiąc będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość.
W centrum uwagi może się znaleźć również jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. Dużo się będzie też teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach oraz o religii.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lipca w roku Metalowego Szczura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie miesięczna „żółta piątka” wejdzie w kontakt z roczną energią związaną między innymi z komunikacją. Te energie, gdy spotkają się razem, mogą powodować wypadki.  Starajmy się zatem unikać podróży w kierunku zachodnim, ponieważ może być tam bardzo niespokojnie. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać w każdym aspekcie życia, a szczególnie na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem, zębami, oraz mogą nam się przytrafić urazy klatki piersiowej. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj za sprawą energii miesięcznej i rocznej, dojdzie do zagrożenia przepięciami oraz pożarami, dlatego sprawdźmy tam instalacje elektryczne i nie przechowujmy tam substancji łatwopalnych. Ten sektor może być najbardziej newralgiczny, jeśli chodzi o wcześniej wspomniane zagrożenia wybuchami gazu.  Powinniśmy w tej części naszych domów również uważać na poślizgnięcia, ponieważ może dojść do stłuczenia dolnego odcinka kręgosłupa.  Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz, ponieważ miesięczna energia choroby będzie chciała wykorzystać naszą nieuwagę lub słabości. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Unikajmy podróży w kierunku południowo wschodnim, ponieważ mogą przynieść jakieś przeszkody lub opóźnienia.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

Gui.gif Wody Yin będą teraz wśród przyjaciół i to wsparcie bardzo się przyda, ponieważ przyjdzie im się zmierzyć z wieloma obowiązkami i problemami. Najbardziej dominującymi problemami mogą być sprawy natury prawnej, dlatego zadbajmy o dobrego adwokata a podczas jazdy samochodem noga z gazu, ponieważ możliwy mandat.

 

ren.gif Wody Yang mogą teraz dostać bardzo ciekawe propozycje a ich moce decyzyjne mogą teraz znacznie wzrosnąć. Warto przygotować dobry plan i obserwować poczynania konkurencji, ponieważ będzie szansa na wdrożenie ciekawego pomysłu, który przyniesie prestiż. W sprawach finansowych kierujcie się zdrowym rozsądkiem, a uzyskacie spokój i stabilizację.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć teraz sprzyjające okoliczności do interesów, jeśli nie będą zbyt chytre w swoich poczynaniach. Będzie też możliwość do łatwych pieniędzy, dlatego warto odwiedzić kolekturę lotto lub kasyno.  Energetyka będzie sprzyjać wszelkim przedsięwzięciom rodzinnym, dlatego warto spędzić więcej czasu z bliskimi oraz zaplanować wspólny wakacyjny wyjazd.

 

ija.gif Drzewa Yang mogą nie mieć teraz zbyt dużo czasu na odpoczynek a niewykluczone, że trzeba będzie tez odwołać wakacyjny wyjazd, ponieważ będzie sprzyjać passa finansowa. Warto nawet wejść w spółkę, ponieważ obowiązki zawodowe mogą was przerosnąć. Powinniście sobie jednak poradzić, z uwagi na sprzyjające okoliczności.

 

ding.gif Ognie Yin mogą doświadczyć teraz wiele problemów z uwagi na okoliczności, które mogą być związane z ostrym szefem lub surowym funkcjonariuszem prawa, dlatego ostrożnie w sprawach natury prawnej i noga z gazu podczas jazdy samochodem. W tematach zawodowych będzie trzeba poświecić więcej czasu dla spraw, które mogą nie przynieść teraz namacalnych rezultatów.

 

Bing.gifOgnie Yang mogą poczuć teraz przypływ mocy decyzyjnych, a okoliczności mogą im przynieść awans lub dobre oko u szefa. Pewne działania mogą być teraz pozbawione logiki i możemy być zmuszeni do improwizowania. Panie w stanie wolnym powinny mieć teraz oczy szeroko otwarte, ponieważ będzie szansa na coś więcej, niż tylko wakacyjny romans.

 

Ji.gif  Ziemie Yin mogą mieć teraz bardzo intensywne życie towarzyskie i gdy poszukają odpowiednich kontaktów, to będzie szansa na świetny interes. Warto spróbować swoich sił w grach losowych, ponieważ okoliczności będą sprzyjać wszelkim wygranym. Dobry czas na zaplanowanie wspólnego wyjazdu z przyjaciółmi.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą musiały teraz trochę pokonkurować, ale będzie o co, ponieważ okoliczności przyniosą wam niezliczoną ilość możliwości na podreperowanie finansów. Pracy będzie sporo, dlatego warto rozważyć jakąś pomoc lub spółkę. Panowie w stanie wolnym powinni wyostrzyć wzrok, ponieważ będzie szansa na poważny związek.

 

Xin.gif Metale Yin będą miały teraz duże wsparcie od ludzi i rodziny, dlatego poczują wiatr w żagle i wiele spraw zostanie załatwionych w oku mgnienia. Dobry czas na dokształcanie i wszelkie kursy doskonalące. Jeśli będziecie cierpliwi i konsekwentni w działaniach, to z pozoru błahe okazje mogą się zamienić w ciekawe efekty finansowe.

 

geng.gif  Metale Yang będą mogły liczyć na pomoc innych, ale ta pomoc nie przyjdzie do nich sama, dlatego trzeba będzie wyjść naprzeciw pewnym sprawom. Aby osiągnąć dobre rezultaty, trzeba będzie teraz działać bardzo nowocześnie a nawet nietypowo.  Więcej czasu trzeba będzie poświecić na sprawy rodzinne i wszelkie zaległości.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

861