Komunikat

Szanowni Państwo
W związku z aktualnym zagrożeniem epidemiologicznym oraz wprowadzonymi ograniczeniami, ale również mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, zawieszam konsultacje Feng Shui w wersji klasycznej, t.j. związane z moim przyjazdem na miejsce konsultacji.

Jednocześnie przypominam, że w większości przypadków możliwe są do wykonania konsultacje w wersji zdalnej, czyli za pomocą wykorzystania map satelitarnych. Efekt końcowy konsultacji zdalnej nie różni się niczym od konsultacji w wersji klasycznej, pod warunkiem, że otrzymam wszystkie potrzebne dane ( w tym również plany architektoniczne i zdjęcia poglądowe). 

Włodzimierz Buliński

Prognoza na Kwiecień w roku Metalowego Szczura

pig

Kwiecień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Smoka i będzie trwać od 4 kwietnia do 5 maja.

 

Kwiecień w przeciwieństwie do poprzedniego miesiąca, nie będzie zawierał w sobie konfliktu energii, ponieważ tym razem połączą swoje siły Metal i Ziemia. Powinniśmy zatem w niektórych sferach życia odczuć pewne uspokojenie i może mieć to odzwierciedlenie w wydarzeniach, jakie będą nam towarzyszyć. Należy jednak pamiętać, że brak konfliktu w ogólnej energetyce miesiąca, nie zawsze gwarantuje spokój, ponieważ musimy jeszcze zwrócić uwagę na charakter poszczególnych energii.   W każdym bądź razie, energie miesiąca będą teraz względem siebie w cyklu wspierającym (Ziemia wspiera Metal), dlatego energia zamiast niszczyć, skoncentruje się głównie na budowaniu, choć nie wszystko co będzie się teraz budować, może być potem dobre w skutkach. Ten energetyczny alians powinni jednak podchwycić ludzie, przez co może się wytworzyć większa solidarność i zyskamy wiele pozytywnych wydarzeń, i być może rozwiążą się konflikty, które od dłuższego czasu nie dają nam spokoju.

Tym razem zobaczymy w akcji Metal o polaryzacji Yang, czyli tą bardziej solidną odmianę tego żywiołu, który to możemy porównać do ostrego i ciężkiego miecza, który tnie wszystko, co spotka na swojej drodze. To jest dokładnie ta sama energia, która przyszła wraz z energetyką roku, co spowoduje, że w tym miesiącu oddziaływanie tej energii może być bardzo silne. W prognozie rocznej porównałem tą energię do czołgu.  Biorąc pod uwagę dwie twarze każdej energetyki, to według tej dobrej, może to oznaczać trzymanie się zasad i sprawiedliwość, ale z drugiej strony możemy doświadczyć efektu rządzenia tak zwaną „żelazną ręką”, co idealnie pokrywa się z charakterem Metalu Yang. Ten rodzaj energetyki będzie zawiadywał okolicznościami, z jakimi przyjdzie się nam spotkać.
Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Ziemi i tym razem w odróżnieniu do poprzedniego miesiąca, będzie to jej polaryzacja Yang, która symbolizuje solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas.
Ten z kolei rodzaj energetyki będzie zawiadywał najbardziej zachowaniem ludzi.

Jeśli chodzi o Ziemski Konar Smoka, od którego nazwę bierze miesiąc kwiecień, to trzeba również wspomnieć, że jest on specyficznym ziemskim konarem, ponieważ razem z Ziemskim Konarem Psa, tworzy tak zwaną oś ziemi, dlatego w tym miesiącu  w dniach z Konarem Psa możemy obserwować „przebudzenia ziemi”, które mogą przynieść jakieś osunięcia, trzęsienia ziemi, zawalenia w kopalniach czy zakłócenia magnetyzmu ziemskiego. Dodatkowo Smok w spotkaniu z Psem powoduje tak zwane „otwarcie grobowca”, czyli uwolnienie ukrytej tam energii Wody, która może przynieść szkody związane z rzeczywistą wodą, a w odczuciach ludzi powiew strachu, który jest aktualnie mocno potęgowany przez roczny Ziemski Konar Szczura. Starcie tych dwóch energii może również skutkować wyjściem na światło dzienne wielu tajemniczych i skrywanych dotąd faktów. Mogą one wprowadzić sporo zamieszania, spowodować zmianę pewnych dotychczasowych trendów, oraz wpłynąć na nasze decyzje oraz nasze pojmowanie rzeczywistości. Możemy dzięki temu usłyszeć teraz o jakichś ważnych odkryciach archeologicznych, odkopaniu jakichś artefaktów lub o odkryciu złóż zasobów naturalnych. Może również wyjść na światło dzienne jakieś kłamstwo lub manipulacja, która była traktowana przez ludzi jako pewnik. Niestety, ale może dochodzić do uszkodzeń budynków a nawet ich zawaleń. Wspomniane dni z Konarem Psa to: 13 i 25 kwiecień.

Jeśli chodzi o generowanie uczucia strachu, który obecnie nam towarzyszy, to Ziemski Konar Smoka może również stworzyć bardzo silny alians energetyczny o charakterze żywiołu Wody. Jest tak, ponieważ miesięczny Smok łączy się z rocznym Szczurem, dlatego w dniach Małpy, ten układ dopełni się, tworząc bardzo silny trygon Żywiołu Wody. Być może w tych dniach zdarzy się coś, co może wszystkich wstrząsnąć i przestraszyć. Te dni to: 11 i 23 kwiecień.

Jak widzimy, w tym miesiącu nie będą działały tylko dwie konkretne składowe energii, tak jak w poprzednim, ale takich składowych energetycznych będzie więcej, co urozmaici efekty działania tej energetyki. Tak jak wspomniałem wcześniej, układ energii miesięcznych jest w relacji generującej, ponieważ Ziemia wspiera Metal, dlatego obydwa żywioły mogą ze sobą współpracować. W wyniku tego energetycznego aliansu, dojdzie do silnego wpływu żywiołu Metalu, ponieważ to on będzie stanowił energetykę wypadkową.
Może się to zamanifestować w aurze, która przyhamuje pojawienie się nadchodzących symptomów wiosny. Metal to zimno, dlatego możemy jeszcze trochę poczekać na typową wiosenną pogodę i trzeba będzie jeszcze założyć czapki, ale to nie powinno trwać zbyt długo. Ta energia sprawi, że będziemy bardziej zdecydowani i bezpośredni w działaniu oraz podejmowaniu decyzji, ale za sprawą Ziemi, będziemy też bardziej uparci i skoncentrowani na osiągnięciu zamierzonego celu. To działanie energii może mieć zarówno pozytywne jak i negatywne cechy, tak jak zaznaczałem wcześniej. Z jednej strony możemy doświadczyć efektu działania sprawiedliwości i zasad, które mogą wygenerować pozytywne wydarzenia. Z drugiej strony możemy obserwować konfrontacje z punktu widzenia siły i władzy, które mogą dodatkowo ograniczyć naszą wolność. Miesiąc ten może spowodować usprawnienie w wielu dziedzinach życia, ponieważ energia będzie wspierała porządek, prawo, logikę oraz nowatorstwo. Możemy obserwować wiele inicjatyw związanych z ulepszaniem komfortu życia a może to się objawiać w przedstawianiu wynalazków, nowych patentów, szczególnie z dziedziny IT, mechaniki (samochody, samoloty, roboty), metalurgii, ale również medycyny i być może wreszcie usłyszymy o skutecznym leku na koronawirusa.  Jeśli chodzi o pandemię, to wpływ żywiołu Ziemi może nieco stłumić jej wpływ na ludzi.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to silny wpływ żywiołu Wody, która generuje uczucie strachu, może spowodować, że ludzie będą wzmacniać swoim zachowaniem i tak już napiętą atmosferę. Teraz w cenie będą teraz bardzo klarowne przekazy, pozbawione zbytniego koloryzowania, ponieważ ludzie będą oczekiwać konkretnych i potwierdzonych  informacji. Lepsze efekty przyniesie teraz (mówiąc kolokwialnie) przywalenie z grubej rury, niż przysłowiowe lanie wody, co z pewnością zostanie wykorzystane w kampanii prezydenckiej.

Jeśli już mowa o wyścigu do prezydenckiego fotela, efekty kwietniowej energetyki będą też widoczne w świecie polityki. Tak jak wspomniałem, ostra walka nie ominie kandydatów na ten urząd, ale zamiast na argumenty, będą oni w większości walczyć używając przede wszystkim krytyki i wypominania zdarzeń z przeszłości, nie zapominając o straszeniu przyszłością . Dowiemy się w tym miesiącu kilku ciekawych i zaskakujących rzeczy o niektórych kandydatach, których wcześniej nie wiedzieliśmy. Będą to zarówno rozdmuchane plotki, ale mogą wyjść na jaw też potwierdzone fakty, które mogą spowodować nie lada zamieszanie w sztabach wyborczych. Niewykluczone, że dojdzie też do debaty z udziałem kandydatów, co w obecnym czasie pandemii może być bardzo kontrowersyjnym rozwiązaniem.

W światowej polityce może dochodzić do incydentów związanych z akcjami militarnymi a w grę mogą wchodzić duże statki, czołgi a nawet sprzęt do przenoszenia głowic atomowych. Najprawdopodobniej będzie to takie pokazowe prężenie muskułów w postaci demonstracji siły i jakichś manewrów i ćwiczeń, ale może być nerwowo.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Metalu i Ziemi może spowodować jakieś dalsze zmiany prawa i przepisów, które mogą być związane głównie z transportem, prawem pracy, księgowością i bankowością. Niewykluczone, że niektóre z państw zakażą rozliczeń gotówkowych. Najbardziej ożywią się teraz sektory związane z metalurgią, mechaniką, IT, robotyką, oraz przemysłem farmaceutycznym.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to kwiecień przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, głowami państw czy dużych firm i instytucjami zarządzającymi światem finansowym.
W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, prezesi rządzących partii i prezesi dużych firm i banków, oraz wysoko postawione osoby w wojsku czy służbach specjalnych. Niewykluczone, że w którejś stolicy kraju lub siedziby rządu dojdzie do jakiegoś zamachu terrorystycznego, ewentualnie w ostatniej chwili służby specjalne to uniemożliwią.  Będzie się teraz dużo mówiło o nieudolnej władzy, o korupcji wśród urzędników najwyższych szczebli oraz w organizacjach międzynarodowych. Na jaw mogą wyjść ogromne malwersacje i przestępstwa finansowe oraz korupcja. Pojawi się temat wojska oraz innych służb mundurowych, i ewentualne zmiany prawa lub zasad funkcjonujących w tym środowisku. Wojsko może też zostać użyte do zaprowadzania porządku.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki kwietnia w roku Metalowego Szczura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która to może powodować zagrożenie sytuacji finansowej. Te energie mogą też powodować zatrucia. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ta cześć domów, wymienić należy kontuzje związane z udami, pośladkami i dolną częścią pleców, więc uwaga na śliskich powierzchniach.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy zachód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować wypadki i uszkodzenia ciała, a może to dotyczyć kobiet, w szczególności tych starszych. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć wszystkich domowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie i kradzież. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północ, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z nerkami, pęcherzem oraz choroby krwi, dlatego osoby mające problemy z tym ostatnim zagadnieniem zdrowotnym nie powinny tam spać i na wszelki wypadek powinny odwiedzić stosownego lekarza. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku północy, ponieważ możemy doświadczyć problemów na drodze i warto sprawdzić przed wyjazdem nasze samochody. Jeśli na północy znajdują się drzwi naszej firmy, to możemy mieć problem z płynnością finansową.
 Koniecznie postawmy w naszych domach na północy na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

 

 

Gui.gif Wody Yin będą teraz wspierane przez okoliczności, dzięki którym będzie można wiele zdziałać, jednak potrzebny będzie do tego dobry plan. Dobre efekty mogą osiągnąć szczególnie w sprawach zawodowych, ponieważ będą mogli liczyć nawet na awans. Prawdopodobnie trzeba będzie więcej czasu poświęcić na sprawy rodzinne.

 

ren.gif Wody Yang mogą mieć teraz dobry czas na załatwianie wszelkich zaległych, ale również bieżących spraw, a te mogą teraz się dziać wręcz same. Niestety mogą znaleźć się osoby, które mogą chcieć pokrzyżować wam plany, dlatego nie wdawajcie się w żadne przepychanki. Ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy mandat. Warto będzie teraz postawić na edukację i poszerzanie umiejętności, ponieważ to może teraz przynieść dobre efekty.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą teraz zabiegać o względy i władzę, a to może zaowocować awansem. Możliwe poznanie jakiejś bratniej duszy, która w przypadku kobiet może nawet zawrócić im w głowie. Będą sprzyjać finanse, jednak trzeba będzie się ostro przyłożyć do pracy i porzucić mniej ważne plany, które tylko zabiorą wam cenny czas. Uwaga na kosztowne pomyłki w sprawach urzędowych, które mogą wygenerować poważne dalekosiężne skutki.

 

ija.gif Drzewa Yang mogą być teraz na cenzurowanym i lepiej, aby za bardzo się nie wychylały, a pokusa będzie bardzo duża. Możliwe jakieś komplikacje prawne lub potrzeba pojawienia się w sądzie. W tym miesiącu lepiej zająć się biznesem, ponieważ pieniądze będą się same garnąć w nasze ręce i jest też możliwość wygranej, dlatego koniecznie odwiedźmy kolekturę lotto.

 

ding.gif Ognie Yin będą mieć teraz dużo propozycji zawodowych i biznesowych, dlatego warto rozważyć zmianę pracy lub otworzenie nowego biznesu. Początki mogą być trudne, ale jeśli posłużymy się nietypowym stylem działania, efekty mogą przyjść szybciej, niż nam się wydaje. Panowie mogą teraz spotkać kobietę, która nie na żarty zawróci im w głowie.

 

Bing.gif Ognie Yang mogą mieć teraz fartowny czas, jeśli chodzi o sprawy zawodowo finansowe. Będzie szansa na otrzymanie niespodziewanego zastrzyku pieniędzy, prezentu a nawet będzie można wygrać duże pieniądze, dlatego koniecznie wybierzcie się do kasyna lub zagrajcie w lotto. Osoby o uzdolnieniach artystycznych mogą teraz mieć swoje pięć minut i zyskać uznanie.

 

Ji.gif  Ziemie Yin powinny teraz spróbować połączyć siły z innymi, jeśli chcą być w grze. Efekty być może nie przyjdą od razu, ale już teraz będzie można przewidzieć przyszły rozwój sytuacji. Korzystajcie teraz z wszelkich znajomości, dzięki czemu uporacie się z wieloma sprawami. Działajcie spokojnie i nie ryzykujcie, ponieważ to się teraz nie opłaci.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą musiały teraz postawić na spokojne i wywarzone działania, ponieważ ich reputacja może zostać nadszarpnięta a ich działania niezrozumiałe. To może być bardzo dynamiczny czas, szczególnie obfity w spotkania towarzyskie, dlatego wykorzystajmy to do poszerzenia kontaktów i wchodzenia w nowe spółki. Zadbajcie teraz szczególnie  o zdrowie.

 

Xin.gif Metale Yin będą miały teraz dobry okres, ale będą musiały teraz trochę konkurować z innymi, aby osiągnąć dobre rezultaty. Będzie poparcie od ludzi, którzy przyjdą wam z pomocą i to będzie największym atutem, który trzeba wykorzystać. Postawcie na swój intelekt i dobry plan działania, ale nie zapominajcie o radach osób bardziej doświadczonych.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz wspaniały czas, ponieważ zarówno okoliczności oraz ludzie będą ich silnie wspierać. Teraz będzie dobry czas na zrobienie czegoś metodą zespołową, natomiast w kwestiach sukcesów indywidualnych, energetyka może wam silnie przeszkadzać. Będzie potrzeba poświęcenia większej ilości czasu sprawom rodzinnym, które niektórym mogą pokrzyżować plany.


Buliński Włodzimierz

 

1067