Prognoza na Grudzień w roku Metalowego Szczura

szczur

Grudzień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Szczura i będzie trwać od 6 grudnia do 5 stycznia.

Grudzień w zachodnim kalendarzu, którego używamy na co dzień, jest ostatnim miesiącem roku, ale w chińskim kalendarzu słonecznym to przedostatni miesiąc roku. Nawiąże on do większej części miesięcy mijającego roku i będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji.

W grudniu, tak zwany niebiański pień będzie atakował ziemski konar, co może oznaczać, że okoliczności mogą nie być sprzyjające dla ludzi, jednak jeśli będziemy zdyscyplinowani, przezorni i zadbamy o dobry plan, będzie można odwrócić kartę na naszą stronę i odnieść zadowalające rezultaty. Generalnie miesiąc nie będzie należał do spokojnych, jeśli chodzi o wydarzenia, a przyczyną są wcześniej wspomniane energie, które są ze sobą w konflikcie, co zazwyczaj wprowadza dysharmonię. Ten układ oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty, ale tak jak zaznaczyłem wcześniej, nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te drugie mogą niestety przeważać.

Wchodząc w szczegóły, w tym miesiącu na pozycji niebiańskiego pnia zobaczymy w akcji żywioł Ziemi i będzie to jej polaryzacja Yang, symbolizująca ogromną skalistą górę, która majestatycznie zaznacza swoją obecność w krajobrazie. Możemy więc teraz obserwować wiele wydarzeń właśnie na terenach górskich, czyli  np. sytuacje związane z zagrożeniami lawinowymi, wypadkami mającymi miejsce w górach oraz z poszukiwaniem zaginionych turystów.
Ten rodzaj Ziemi oznacza totalny stop i konserwatywne podejście do wielu tematów, zatem możemy się spodziewać nagłych zwrotów w pewnych ważnych sprawach i powrotu do starych zasad. Kluczem do osiągnięcia sukcesu będzie teraz zdobycie czyjegoś zaufania, dlatego nie warto teraz wychodzić ze zbyt nowatorskimi i niesprawdzonymi projektami, ponieważ nikt tego nie kupi.

Drugi rodzaj miesięcznej energetyki to żywioł Wody o polaryzacji Yin, stanowiącej główny składnik ziemskiego konaru Szczura, od którego bierze nazwę aktualny miesiąc. Ten rodzaj Wody możemy porównać do małego strumyczka albo do porannej mgły, która sprawia, że okolica wygląda bardzo tajemniczo. Właśnie z rożnymi tajemnicami będziemy mieć teraz częściej do czynienia. Mogą na światło dzienne wychodzić skrzętnie skrywane informacje, które mogą spowodować wiele zmian.
Za sprawą tej energii możemy teraz obserwować wysyp wszelkiego rodzaju dziwnych ludzkich zachowań a nawet oszustw, dlatego proponuję zachować ostrożność, szczególnie w stosunku do osób proponujących atrakcyjne okazje, co w okresie przedświątecznym może się znacznie nasilić. Uwaga na przebiegłych telemarketerów, domokrążców a nawet osoby z niby charytatywnych fundacji, ponieważ jedna nieuwaga, a z naszego domu mogą zostać wyniesione atrakcyjne łupy.

Jak widzimy, w tym miesiącu będą działały tylko dwie konkretne składowe energii, które wzajemnie się atakują, ale wykazując w naszym życiu więcej cech żywiołu Metalu, będziemy mogli złagodzić a nawet uniknąć wcześniej opisywanych efektów. Metal to przede wszystkim logiczne myślenie i porządek a zatem nie powinniśmy odkładać niczego na później oraz zawsze mieć przygotowany plan. Ten ostatni będzie bardzo istotny, jeśli zamierzamy teraz coś ważnego zmienić w naszym życiu. Bardzo ważne będzie teraz trzymanie się zasad oraz przepisów, co pozwoli nam uniknąć nieprzewidzianych kłopotów i wydatków. Trzeba pamiętać, aby postępować teraz zgodnie z zasadami i honorem, ponieważ ktoś może nam wytknąć nasze ewentualne złe zachowanie i niesmak w otoczeniu zostanie na bardzo długo.
Konflikt między Ziemią a Wodą może nam uprzykrzyć życie w wielu codziennych aspektach. Połączenie tych dwóch energii miesiąca może przynieść wiele problemów z komunikacją, przesyłem prądu, gazu oraz Internetu. Uważajcie na swoje dane w komputerach i najlepiej szybko zróbcie kopie zapasowe, aby ich nie stracić, a remontując mieszkania czy domy, uważajcie, aby nie uszkodzić kabli oraz rur z wodą, ponieważ będzie teraz  takie ryzyko. Jeśli wybieracie się gdzieś w drogę, to sprawdźcie wcześniej swój samochód i zabierzcie ze sobą na wszelki wypadek dodatkowe narzędzia i latarki, oraz dodatkowy termos z gorącą herbatą.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że u wielu ludzi może przeważać bardzo nostalgiczny nastrój, a najgorzej odczują to osoby, które cierpią na depresję. U nich stan psychiki może się pogorszyć na tyle, że depresja przejdzie w aktywną formę nerwicy lękowej. Z powyższych powodów nie zostawiajmy tych ludzi samych, a szczególnie w okresie świątecznym. Powodem takiego nasilenia powyższych efektów będzie podwójna energia żywiołu Wody Yin, zawarta zarówno w miesięcznym oraz rocznym ziemskim konarze Szczura. Woda Yin jest bardzo depresyjną energią, szczególnie w obecnym trudnym czasie pandemii. 
Możemy zbalansować nadmiar żywiołu Wody poprzez zastosowanie w naszym życiu jak największego wpływu żywiołu Ognia. Można to robić w przeróżny sposób, np.: ubieranie się w odcieniach koloru czerwonego, palenie świec, korzystanie ze spacerów, gdy pojawi się słoneczny dzień, ewentualnie poprzez naświetlanie się lampą na podczerwień w zaciszu naszego domu, picie czerwonego wina, ale najlepiej zadziałają wspólne spotkania, śmiech i dzielenie się najważniejszym uczuciem, jakim jest miłość.
Za sprawą silnego oddziaływania żywiołu Wody, częściej będziemy słyszeć w mediach o samobójstwach, gwałtach i ekscesach seksualnych. Niestety większość ludzi może być pod wpływem manipulacji i  propagandy, co będzie skutkowało fałszywymi oskarżeniami, donosicielstwem czy próbami dyskredytowania i ośmieszania ludzi o innych poglądach i innym zdaniu.
Wiadomo, że ludzka psychika jest bardzo ważną częścią naszego zdrowia, dlatego będąc teraz osłabiona u wielu ludzi , może doprowadzić do sytuacji, że ich odporność też zostanie osłabiona. To z kolei może doprowadzić do wzrostu zakażeń chorobami grypopodobnymi.
Pamiętacie, jak pisałem wcześniej o powrocie do sprawdzonych zasad?  Możemy to zastosować właśnie w temacie zdrowia, stosując sprawdzone stare sposoby na przeziębienia. Nawet w temacie leczenia covid-19 może być głośno o skutecznym wpływie jakiegoś leku stosowanego od lat.

W świecie polityki, połączenie Ziemi Yang i Wody Yin, może przynieść czas gwałtownych zmian, determinacji w działaniu a czasami efektu tak zwanego rządzenia twardą ręką. Dalej będziemy w naszym kraju obserwować wprowadzanie surowych obostrzeń związanych z pandemią, zarówno w życiu codziennym oraz w gospodarce. Zmiany mogą też dotyczyć tematu mediów, szczególnie tych, które nie kierują się rzetelnością dziennikarską. Może się okazać, że jakiś podmiot medialny zmieni właściciela, prezesa a nawet może zniknąć z rynku. Oczywiście pojawi się teraz tendencja do protestów oraz strajków, ale będzie to miało słaby efekt. Generalnie wśród polityków będzie panowała napięta atmosfera, i żadna ze stron konfliktu nie będzie chciała ustąpić. W obozie rządzącym może dojść do zaskakującego zwrotu wydarzeń, co znacznie wpłynie na notowania w sondażach oraz na poziom publicznego zaufania .

W polityce międzynarodowej może teraz dojść do wielu napięć między głównymi światowymi mocarstwami. Mogą paść oskarżenia o ingerencję w sprawy wewnętrzne jakiegoś państwa. Możliwe, że pojawią się jakieś zaskakujące informacje dotyczące wyborów prezydenckich w USA. Tam również może dojść do zamieszek. Niewykluczone, że w Unii Europejskiej wyniknie jakiś skandal korupcyjny, związany ze sprawą przeciwdziałania pandemii. To może dotyczyć procedur zakupu lub zatwierdzania szczepionek. Bardzo możliwe, że w związku z jej dystrybucją pojawią się niepokojące skutki uboczne, które spowodują nagły nakaz zaprzestania jej podawania.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to szczególnie silny żywioł Wody przyniesie pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, co zaowocuje biernością na giełdach i na wykresach indeksów może dominować kolor czerwony. Może się natomiast ożywić rynek związany z przemysłem wydobywczym i przetwórczym, a dobre notowania mogą mieć firmy deweloperskie, centra handlowe, pośrednicy, księgowość, ubezpieczenia, producenci materiałów budowlanych i konstrukcji oraz przetworów rolnych. Duże kłopoty mogą teraz zanotować koncerny medialne, transport, turystyka i firmy farmaceutyczne.

Energetyka miesiąca może również odbić się w zjawiskach natury i częściej możemy obserwować pojawianie się gęstych mgieł i przelotnych opadów deszczu. Jeśli do tego dołączą przymrozki, sytuacja na drogach może się bardzo skomplikować. W Polsce najbardziej newralgicznymi odcinkami dróg będą te, które leżą na osi wschód-zachód, czyli autostrada A2 i A4. Problemy mogą też występować na lotniskach. Zanosi się zatem, że możemy nie doświadczyć białych świąt.
 

Jeśli chodzi o kierunkowe energie grudnia, to dojdzie teraz do specyficznej sytuacji, ponieważ każdy z kierunków będzie zdublowany energią roczną, co podniesie efekt ich działania.  

W centrum wydarzeń będą się pojawiać jakieś sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości, gdzie mogą się dokonać poważne zmiany w zasadach funkcjonowania sądów, prokuratur czy policji. To zasługa podwojonej energii trygramu Dui, który jest ściśle związany z tą tematyką i uwielbia zmieniać, zastępując stary porządek, nowym. Pojawią się też jakieś kłótnie z udziałem autorytetów ze środowiska prawniczego i politycznego, które wpłyną na tok bieżących wydarzeń. Wiele spraw w zakresie przepisów może zostać teraz całkowicie przewróconych do góry nogami, gdzie stare zasady zostaną zastąpione zupełnie nowymi, ale cześć z ich będzie mogła zostać wprowadzona tak zwanymi tylnymi drzwiami, bez zbytniego rozgłosu. W świecie polityki możemy obserwować teraz wiele zmian, gdzie będą się zawiązywać różne sojusze i koalicje, ale również może dochodzić do całkowitych rezygnacji polityków z członkowstwa w partiach. Możemy też usłyszeć o powstaniu nowej partii czy ugrupowania społecznego. To będzie dobry czas dla mówców, piosenkarzy, komików i aktorów, a najbardziej zauważalne będą teraz młode kobiety.


Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki grudnia w roku Metalowego Szczura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wschód, gdzie pojawi się o podwójnej mocy energia, która może powodować wypadki, zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy kontuzje związane z nogami i stopami.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie wschodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie tematyki prawnej, dlatego sprawdźmy newralgiczne umowy oraz radźmy się dobrego prawnika we wszelkich przedsięwzięciach w tym temacie.  Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku wschodu, ponieważ możemy zostać ukarani mandatem lub nawet ulec poważnemu wypadkowi. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północ, gdzie znajdzie się energia o podwójnej mocy, która może powodować kradzież. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu i naszego komputera w tym rejonie. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, która będzie tam wyjątkowo silna z uwagi na wcześniejsze podwojenie mocy. Może ona najczęściej powodować problemy z sercem, hormonami, oczami i krwią, dlatego osoby mające w/w problemy nie powinny tam spać i na wszelki wypadek odwiedzić stosownego lekarza. Niebezpieczeństwo może dotyczyć głównie kobiet. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku południa, ponieważ możemy zostać uwięzieni w dużym korku, lub doznamy awarii samochodu, ewentualnie dopadnie nas wirus lub jakaś bakteria. Koniecznie postawmy w naszych domach na południu na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się mniejszej płynności finansowej, chyba, że jesteśmy lekarzami lub agentami ubezpieczeniowymi.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin będą teraz mocno skoncentrowane na swoich obowiązkach, które mogą zarówno zmęczyć, ale również pojawi się dużo propozycji zawodowych, które mogą zaowocować awansem, choć na kwestie finansowe to się może nie przełożyć. To będzie czas wielu spotkań i poznawania ciekawych ludzi, a samotne panie mogą nawet poznać miłość swojego życia.


renWody Yang będą teraz pod zmasowanym ostrzałem konkurencji, która będzie śledziła ich każdy krok. To będzie czas, który może przynieść spektakularne efekty w karierze zawodowej, ale pamiętajcie, aby trzymać się zasad. Uwaga na wszelkie przepisy, kruczki prawne i sprawdźcie, czy macie uregulowanie wszystkie rachunki, ponieważ możliwe upomnienie lub mandat.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz bardzo pracowity czas i gdy podołają obowiązkom, czeka ich sowita nagroda. To będzie czas, kiedy wasze finanse osiągną zadowalający wynik, ale nie oszczędzajcie zbytnio na środkach, ponieważ efekt może nie być zadowalający. Będziecie mieć silne wsparcie od rodziny i bliskich, choć możecie nie mieć dla nich teraz zbyt dużo czasu.

jiaDrzewa Yang będą teraz głównie skoncentrowane na sprawach zawodowych i pomnażaniu swojego majątku, co może się nie spodobać bliskim i mogą wystąpić z tego tytułu jakieś nieporozumienia a nawet awantury. Będzie szansa na tak zwane łatwe pieniądze, dlatego warto spróbować sił w grach losowych lub odwiedzić kolekturę lotto.


dingOgnie Yin mogą mieć potrzebę zaskoczenia innych czymś nietypowym lub nowoczesnym, aby przypomnieć o sobie, jednak ich działania mogą nie zostać dobrze odebrane. Nie polecam ryzykować oraz omijać przepisów, ponieważ możecie mieć doczynienia z przedstawicielami prawa, którzy szybko sprowadzą was na ziemię. Uważamy na zdrowie, głównie na serce i jelita. 

bingOgnie Yang będą działały standardowo i według z góry przyjętego planu, który przyniesie im spokój i przewidywalność wydarzeń. W sprawach zawodowych będą moce decyzyjne, dlatego można się spodziewać awansu lub powierzenia jakiejś ważnej misji. Samotne panie powinny mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ może się pojawić kandydat na męża.


jiZiemie Yin będą miały bardzo intensywny czas w sprawach zawodowych. Trzeba będzie się wykazać sprytem i inteligencją, ponieważ będzie do zgarnięcia bardzo atrakcyjna pula, dlatego aby to osiągnąć, trzeba będzie rozprawić się z konkurencją. To może być też dobry czas na wygranie jakichś pieniędzy lub na otrzymanie premii lub spadku.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz wspaniały czas towarzyskich spotkań, odświeżania starych znajomości, co może się pozytywnie przełożyć na sprawy finansowe. W sprawach zawodowych próbujcie działać w kooperacji, co również zwiększy szanse na dobry wynik finansowy. Panowie szukający swojej drugiej połowy, mają szanse je teraz znaleźć.   


xin Metale Yin będą miały teraz bardzo korzystny okres, ponieważ okoliczności będą im sprzyjać, dlatego wskazane jest poświęcić ten czas na załatwianie zaległych i trudnych spraw. Powinniście również teraz poświęcić czas rodzinie, ponieważ to doda wam przysłowiowych skrzydeł i zdopinguje do działania. To będzie również dobry czas dla zajęć edukacyjnych.


gengMetale Yang mogą mieć teraz bardzo fartowny czas a sprawy będą się wręcz toczyć same, bez ich udziału. Warto spróbować zając się teraz sprawami, które wcześniej spędzały wam sen z oczu, ponieważ teraz ich załatwienie może okazać się wręcz śmiesznie proste. W swoich działaniach postępujcie nowocześnie i zdecydowanie, a efekty przyjdą szybciej niż wam się wydaje.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

762