Prognoza na Czerwiec w roku Metalowego Szczura

wąż

Czerwiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Konia i będzie trwać od 6 czerwca do 7 lipca.

 

Czerwiec tak jak poprzedni miesiąc, będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji, czyli dojdzie do tak zwanego cyklu kontroli albo konfliktu, co oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale oczywiście nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te pierwsze mogą niestety przeważać.  Atmosferę walki wzmocni konflikt czerwcowego ziemnego konaru Konia z rocznym ziemnym konarem Szczura, ponieważ obie energie są wobec siebie w opozycji. W związku z tym czerwiec może być jednym z najbardziej dynamicznych miesięcy aktualnego roku.
Głównymi składnikami energetyki miesiąca będą Woda i Ogień, czyli jedne z najbardziej charakterystycznych żywiołów, występujących wobec siebie w opozycji. Dzięki takiemu połączeniu energii otrzymamy zarówno trochę smutku oraz trochę radości, ponieważ te energie niosą ze sobą między innymi i takie cechy.  Z racji wcześniej wspomnianego konfliktu ziemskich konarów, przewagę w tej walce będzie miał żywioł Wody, czyli związany z nim smutek i niepokój może dominować w naszych odczuciach. Tym razem ten żywioł Wody będzie bardziej gwałtowny, dlatego może nacechować nadchodzące wydarzenia nagłym charakterem i nieprzewidywalnymi skutkami.

Wchodząc w szczegóły energetyki miesięcznej, tym razem zobaczymy w akcji Wodę Yang, którą to można porównać do oceanu lub szybko płynącej rzeki, oznaczających dużą żywiołowość w działaniu. To właśnie ta energetyka oprócz smutku i strachu, może przynieść nagłość wydarzeń. Ludzie będą teraz robić rzeczy bez potrzebnego zastanowienia, co stanowi dosyć spore niebezpieczeństwo zarówno dla nich, jak i dla otoczenia. Ta energia wpłynie jednak głównie na wydarzenia, które mogą zaskoczyć niejednego, dlatego w tym miesiącu w cenie będzie koncentracja i konsekwencja w działaniu.
Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Ognia o polaryzacji Yin, który to symbolizuje płomień świecy, czyli ogień, ale taki bardziej subtelny i łatwy do zgaszenia, szczególnie dla silnej Wody, która teraz będzie dominować.  W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Ziemi, która będzie miała dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas i ona będzie starała się rozładować emocje i studzić zbyt gwałtowne działania ludzi. To właśnie ten żywioł obdarza nas wspomnianą wyżej koncentracją i konsekwencją, a że Ziemia ma w naturze kontrolowanie Wody, to te cechy na pewno przydadzą się nam w czerwcu.

Jak widzimy, w tym miesiącu główni bohaterowie, czyli energie, są na przeciwstawnych barykadach, ale to żywioł Wody może dominować nad Ogniem, dlatego ludzie będą często bezradni w stosunku do okoliczności, jakich im przyjdzie doświadczać. Będą miały one nagły charakter, a najbardziej mogą się objawiać poprzez głos natury. Zapowiada się zatem, że nadejdą bardzo gorące dni i wreszcie poczujemy klimat prawdziwego lata, ale pogoda może zmieniać swoje oblicze w sposób nagły, dlatego mogą nas teraz trapić burze, oraz nawałnice, które mogą wyrządzić wiele szkody.  Potęga silnego żywiołu Wody Yang może przynieść ogromne opady deszczu w krótkim czasie, które będą miały spory problem z wsiąkaniem w suchą ziemię. Możemy zatem obserwować, jak ulice zmieniają się w potoki i możemy doświadczać podtopień i zniszczeń w rolnictwie.

Wracając jeszcze do gwałtowności związanej z charakterem Wody Yang, która stoi w opozycji do Ognia Yin, to może to oznaczać możliwość występowania wypadków związanych z rzeczywistą wodą w obliczu pewnej gwałtowności. Może się zdarzać teraz więcej incydentów, gdzie ludzie będą ulegać wypadkom na jachtach, żaglówkach, wpadając rozpędzonymi samochodami do wody, a nawet może się przydarzyć jakaś katastrofa większego statku. Niestety jedną z przyczyn wypadków może być alkohol, dlatego jeśli zauważycie nietrzeźwego kierowcę, to nie wahajcie się wykonać swojego obywatelskiego obowiązku, i jeśli jest taka możliwość, zabierzcie mu kluczyli lub zadzwońcie na policję, aby uniknąć większego nieszczęścia.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Konia, tak jak poprzedni miesiąc Węża, przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Żywioł Ognia przynosi  radość, śmiech, miłość i empatię.  Teraz będą to już bardziej stonowane emocje, ponieważ w poprzednim miesiącu ziemski konar był Ogniem Yang, zatem ludzie mogli być bardziej otwarci a teraz ziemski konar będzie miał polaryzację Yin, zatem ludzie będą bardziej powściągliwi, ale nadal ich nastawienie będzie bardziej przyjazne. Gdyby jednak niektórzy mimo wszystko nie mogli zapanować nad wcześniej wspomnianą gwałtownością wywołaną za sprawą Wody Yang, to obecny w konarze Konia żywioł Ziemi dodatkowo rozładuje emocje i przyniesie też więcej zdrowego rozsądku i przysłowiowego stąpania po twardej ziemi. Ten żywioł oznacza też opanowanie i koncentrację, zatem będzie pomagał nawet w typowo podbramkowych sytuacjach. Ziemia to cierpliwość i tak zwany efekt zimnej głowy, co oznacza, że wykazując te cechy, będziemy mogli nawet wygenerować ciekawe efekty, a ten miesiąc będzie dobry do zaczyniania czegoś nowego. Warunkiem do skorzystania na starcie z energetyki czerwca będą jednak przemyślane koncepcje, poprzedzone dobrze opracowanym planem działania. Jeśli zamierzacie zacząć projekt i pójść na tak zwany żywioł, albo zaplanować to na przysłowiowym kolanie, to pespektywy jego rozwoju nie będą długie.
Niestety właśnie na bazie  takiego nagłego i żywiołowego działania, może powstać sporo przedsięwzięć, które złowią w swoją sieć ludzi naiwnych. Możemy teraz obserwować inicjatywy ludzi niekompetentnych a nawet takich, którzy celowo będą chcieli oszukać  innych. Jeśli będziecie zamawiać usługę to zwróćcie uwagę na kompetencje i legalność danego podmiotu.  Jeśli będziecie podpisywać umowy, to poświęćcie im ogromną uwagę, aby zapoznać się z ich zapisami, szczególnie w przypadku zawierania umów na odległość lub takich, które przynoszą agenci pukający do waszych drzwi. Nie ulegajcie ofertom w dobrej cenie, kosztem jakości lub braku dostatecznej gwarancji, ponieważ później będzie problem z odkręceniem tematu.

Efekty energetyki czerwca będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może być bardziej nerwowo, a to za sprawą jakichś nagłych zmian w prawie. Może dojść do zmian w dziedzinie mediów, a te mogą w czerwcu odegrać wręcz  koncertowy popis manipulacji i przekazywania fakenewsów. Znów mogą się pojawiać dość zdecydowane protesty, które mogą spotykać zdecydowany odwet ze strony władzy. Duża dynamika może zaistnieć w egzekwowaniu prawa, a najbardziej spektakularne efekty będzie można zanotować w kontrolach drogowych oraz kontrolach skarbowych. Możemy usłyszeć o wykryciu i zlikwidowaniu zorganizowanych grup przestępczych, które trudnią się handlem narkotykami, lekami lub sprzętem medycznym. Kontrolowane będą też organizacje pozarządowe i fundacje o dziwnych powiązaniach zagranicznych. Wybory prezydenckie mogę niejednego zaskoczyć swoim wynikiem.

W polityce międzynarodowej może teraz dochodzić do twardych negocjacji, które mogą się zakończyć mocnym negatywnym akcentem. Prawdopodobnie efektem jakichś rozmów na najwyższym szczeblu mogą być sankcje gospodarcze a nawet pokazowe prężenie muskułów w wymiarze militarnym. Bardzo możliwe, że jakieś państwo dokona podwodnej próby jakiejś broni, lub wystrzelenia pocisków. Może również dojść do błędnego zestrzelenia pasażerskiego statku powietrznego lub usłyszymy o bombie na pokładzie samolotu.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Wody i Ognia może spowodować bardzo gwałtowne zmiany na rynku akcji i walut. Ostrożniejsi inwestorzy powinni sobie zrobić teraz urlop i nie inwestować, a ci, którzy posiadają smykałkę do wykorzystywania dynamicznych trendów, mogą teraz wiele zarobić. To okres, gdzie każda plotka może wywołać burze na rynku finansowym. Jeśli chodzi o Polskę, to najwięcej zawirowań będzie z kursem naszej waluty a będzie się on zmieniał zgodnie z tym, co rozdmucha prasa na temat naszej sytuacji politycznej i gospodarczej. Generalnie złotówka może się teraz wzmacniać, ale może to być efekt krótkotrwały. Największego rozpędu nabiorą teraz dziedziny gospodarki związane z transportem, turystyką, chłodnictwem, rybołówstwem, medycyną, IT czy mediami. Te ostatnie będą na przysłowiowej fali, ale wiele będzie tak zwanego mydlenia oczu, ponieważ nastawią się one na krótkotrwały efekt. Również w Internecie pojawi się wiele newsów, które będą skierowane głównie pod publiczkę.

Nadchodzący miesiąc, tak jak i poprzedni, będzie też dobrym okresem do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji, dlatego jeśli odpowiednio zredagujecie ogłoszenie lub kampanię reklamową, efekty mogą przejść wasze oczekiwania. Z tego samego powodu będzie to dobry czas dla show biznesu i telewizji, gdzie odpowiednio stworzony produkt, pokazany w odpowiednim czasie będzie mógł zatrząść rynkiem. Trzeba będzie uważać na wszelkie potknięcia czy kompromitacje, ponieważ zanotowane właśnie teraz, będą mogły przekreślić na zawsze niejedną dobrze zapowiadającą się karierę. Bardzo dobre rezultaty będą teraz mogli osiągnąć osoby, które śpiewają lub przemawiają.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to czerwiec przyniesie wydarzenia związane z kobietami, które mogą teraz odegrać kluczową rolę w wielu aspektach, szczególnie w temacie prawa i polityki. To będą raczej kobiety dojrzałe i doświadczone, zatem niewykluczone, że w centrum uwagi pojawi się kanclerz Angela Merkel.  Jakaś kobieta stojąca na czele dużej firmy lub organizacji może zrezygnować ze swojego stanowiska  poprzez skandal. Mogą się pojawić też wydarzenia z kobietami w tle w tematyce kultury i sztuki i prawdopodobnie nie obędzie się bez skandali obyczajowych. Generalnie będzie to miesiąc, gdzie dużo się będzie mówić właśnie o kulturze, sztuce oraz szkolnictwie. Mogą się pojawić propozycje zmian w zasadach dotyczących edukacji, lub takie zmiany zostaną wdrożone. To będzie też kreatywny czas dla artystów, pisarzy czy wynalazców.  Nawet skandale mogą być teraz wykorzystywane do promocji i zwrócenia na siebie uwagi. Jeśli ktoś chce popracować nad swoją książką, lub zacząć nowy program badawczy, to teraz jest idealny czas na takie przedsięwzięcia. W centrum uwagi może znaleźć się jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. W centrum uwagi może się tez znaleźć jakaś nowo wydana książka, która zbulwersuje wielu ludzi. W świecie artystycznym może być głośno na temat pewnego kontrowersyjnego artysty, który zaszokuje wszystkich swoim nietypowym dziełem lub happeningiem. Mogą się pojawić wydarzenia związane z ujawnieniem jakiegoś plagiatu, nieuprawnionego użycia czyjegoś dzieła lub wizerunku. Dużo się będzie teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach.
Trygram Xun, który stanowi centralną energię miesięczną, może zapowiadać rozwój jakiejś epidemii wirusowej, dlatego koniecznie trzeba będzie zwracać uwagę na odpowiednią higienę osobistą.  Jeśli już mowa o zdrowiu, to niewykluczone, że wróci temat medycznej marihuany, ponieważ miesięczna energia oznacza też rośliny, a szczególnie gorąco może być w temacie planów przymuszania ludzi do szczepień, za sprawą pojawiania się kontrowersyjnych projektów rozwiązań prawnych na ten temat. Trygram Xun jest też zwiany z wiatrem, zatem w pogodzie mogą nas trapić jakieś wichury a nawet trąby powietrzne. Mogą się zdarzać jakieś incydenty z samolotami w tle, gdzie wietrzna pogoda może być powodem awarii lub katastrof. Dominacja energii Drzewa Yang będzie zagrożeniem wybuchami na stacjach paliw, zbiornikach z gazem czy w rafineriach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki czerwca w roku Metalowego Szczura, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować straty z powodu problemów zdrowotnych. Musimy tez uważać na urazy głowy i klatki piersiowej.  Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy.  Te energie mogą również powodować kłopoty osób zarządzających. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnego zachodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie zarządu, osoby prezesa lub właściciela firmy.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Zaopatrzony to miejsce kombinację czterech złotych i dziewięciu srebrnych kul, tworzących kombinację HeTu żywiołu Metalu, która uspokoi tutejsze energie.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe. Ta energia będzie silnie oddziaływać szczególnie podczas podróży w tym kierunku, dlatego uważajmy w drodze. Ten kierunek może też być pechowy, przyczyniając się do kontuzji i różnych uszkodzeń ciała. Najbardziej zagrożone części ciała to uda, pośladki i dolna część pleców

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, a spotka się ona z roczną energią cesarską, co znacznie zaostrzy jej działanie . Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami ruchu, głównie stopami.
Bądźmy rozważni podczas podróżowania w kierunku wschodnim, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na wschodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

 

Gui.gif Wody Yin nie będą teraz narzekały na nudę, ponieważ wokół nich będzie się wiele działo. Obok nich znajdzie się wiele osób, ale z niektórymi trzeba będzie ostro konkurować. W grę wejdą oczywiście sprawy zawodowo finansowe, które mogą być dla nich nie lada gratką. Warto będzie zagrać w lotto, ponieważ jest szansa na wygraną. Możliwy niespodziewany prezent.

 

ren.gif Wody Yang będą teraz wśród przyjaciół i to wsparcie bardzo się przyda, ponieważ przyjdzie im się zmierzyć z wieloma obowiązkami i problemami. Dobrze będzie postawić teraz na współpracę z innymi, ponieważ będzie okazja do podreperowania sytuacji finansowej, a to będzie wymagało naprawdę sporego wysiłku. Dobry miesiąc na ogłaszanie nowych projektów.

 

Yi.gif Drzewa Yin mogą mieć teraz bardzo dobry czas dla wszelkich działań, więc warto wykorzystać ten sprzyjający moment i działać, a nawet zrobić mały reset w swoim życiu i spróbować coś zmienić. Będzie potrzeba popracowania nad wizerunkiem, i jeśli wcześniej został nadszarpnięty, warto teraz postawić na sprawdzone warianty. Możliwe jakieś nieplanowane sprawy natury rodzinnej.

 

ija.gif Drzewa Yang będą teraz noszone na rękach, czyli inaczej mówiąc, wsparcie będzie większe w stosunku do potrzeb. To nie oznacza, że teraz możecie wszystko, więc ostrożnie z działaniami. Zanosi się na nowoczesne a nawet nietypowe propozycje od innych, jednak trzeba przemyśleć, czy to oby dla nas. Warto poświecić ten czas na naukę, ponieważ teraz będzie w cenie pełny profesjonalizm.

 

ding.gif Ognie Yin będą mieć teraz okres wielu spotkań i propozycji, które nie nadejdą niestety w odpowiednim czasie, ponieważ okoliczności zmuszą ich do działania na zupełnie innych frontach życia. To, co możemy teraz zrobić to wykorzystanie mocy decyzyjnych, które pozwolą nam na załatwienie spraw niecierpiących zwłoki. Panie mogą spotkać mężczyznę swego życia.

 

Bing.gifOgnie Yang mogą doświadczyć teraz wiele problemów z uwagi na okoliczności, które mogą być związane z ostrym szefem lub surowym funkcjonariuszem prawa, dlatego ostrożnie w sprawach natury prawnej i noga z gazu podczas jazdy samochodem. Na szczęście odpowiednie znajomości mogą was ochronić, choć trzeba będzie posypać głowę popiołem i przyznać się do błędu.

 

Ji.gif  Ziemie Yin mogą mieć teraz bardzo dużo dobrze płatnej pracy, ale trzeba będzie w to włożyć bardzo dużo energii i czasu. Niewykluczone, że będzie się to wiązać z jakimś wyjazdem. Postarajmy się teraz nie ryzykować i korzystać ze sprawdzonych rad innych. Panowie mogą teraz liczyć na spotkanie kobiety swojego życia. Dobry czas na zmianę pracy lub biznesu.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą mogły zaliczyć teraz ogromny fart w sprawach finansowych, dlatego warto odwiedzić np. kolekturę lotto i spróbować szczęścia. W sprawach zawodowych okazja będzie łapała okazję, dlatego warto nawet zrezygnować z zaplanowanego urlopu, ponieważ taka sytuacja nie trafi się w najbliższym czasie. Dobry czas na załatwianie dofinansowań i dotacji.

 

Xin.gif Metale Yin będą miały teraz trochę problematyczny okres, ponieważ wiele działań może nie przynieść teraz wyraźnych efektów, a dodatkowo znajdą się osoby, które będą chciały im uprzykrzyć życie. Jeśli macie jakieś niezapłacone rachunki lub zobowiązania urzędowe, to teraz mogą przychodzić upomnienia i kary. Zróbcie szybko porządek w zaległościach i nie ryzykujcie.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz tendencje do częstszego pokazywania się i to może im przysporzyć wielu powodów do zadowolenia w sprawach zawodowych, ponieważ będzie szansa na pochwałę od szefa lub awans. Warto zatem się przygotować i poświecić czas na dokształcanie, aby nasze słowa nie okazały się słowami bez pokrycia.  Uwaga na roztargnienie i szybkie decyzje.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

881