Prognoza na Wrzesień w roku Drewnianej Owcy

yi
kogutWrzesień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Koguta i będzie trwać od 8 września do 8 października.

Wrzesień tak jak poprzedni miesiąc, będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji, czyli dojdzie do tak zwanego cyklu kontroli albo konfliktu, co oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale oczywiście nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te pierwsze mogą niestety przeważać. Tym razem głównymi składnikami energetyki miesiąca znów będzie Drzewo oraz Metal, ale ich polaryzacja zmieni się z Yang na Yin. To oczywiście nie umniejsza faktu, że wciąż mamy doczynienia z konfliktem energii, dlatego możemy osiągnąć kontynuację zdarzeń z poprzedniego miesiąca, jednak będą one miały nieco inną specyfikę.

Wchodząc w szczegóły, znów zobaczymy w akcji żywioł Drzewa, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie silne drzewo tylko coś na rodzaj trawy lub młodych wierzbowych gałązek, które poruszają się w rytm wiatru. Takie drzewo to symbol kreatywności, kompromisu, ale również przebiegłości i dwulicowości. Ten żywioł potrafi być mistrzem dyplomacji, która nie zawsze ma dobre zamiary. Drugi rodzaj energetyki to żywioł Metalu, i ten również będzie posiadał polaryzację Yin. Ten rodzaj Metalu symbolizuje między innymi piękna biżuterię, ale również nóż i przebiegłość, czyli nie trudno wyobrazić sobie zachowania ludzi, potajemnie wbijających nóż w plecy innych. Oczywiście musimy brać pod uwagę nie tylko ten dosłownie przedstawiony obraz, ale również szereg zachowań, które będą miały na celu zrobienie komuś na złość, przy jednoczesnym zachowaniu niewinnej miny.
Co prawda w tym miesiącu, w stosunku do poprzedniego, zobaczymy podobny zestaw energii, jednak wydarzenia mogą nabrać innego wymiaru. Wracając do naszych walczących żywiołów, Drzewo Yin oznacza również między innymi niekonwencjonalność w działaniach, natomiast Metal Yin oznacza taktykę w działaniu i podstęp, więc wspomniany konflikt energii będzie w dużej mierze oznaczał coś w rodzaju podchodów, jednak wcale to nie będzie miało nic wspólnego z zabawą. Łącząc te dwa żywioły na płaszczyźnie ludzkiego zachowania, możemy teraz obserwować dziwne zachowania ludzi, którzy będą chcieli przeforsować swój chytry plan. Jak widać, w tym miesiącu nie będzie już bezpardonowych i bezpośrednich ataków, a zamiast nich pojawią się starannie uknute i zorganizowane akcje.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz dochodziło do wielu oszustw na podłożu finansowym, dlatego uważajmy, jakie umowy podpisujemy a szczególnie chrońmy wszelkie piny, kody dostępu i pilnujmy kart kredytowych z dostępem na podpis. Pojawią się wokół nas osoby, które będą nieszczere w swych zamiarach, i za naszymi plecami będą przystępować do układów, które mogą nam zaszkodzić. Z pozoru pokojowa akcja może mieć w podtekście iście wojenny wymiar. Nastąpi również wysyp karierowiczów i ekspertów, którzy jak kultowy Nikodem Dyzma, będą chcieli zaistnieć i zdobyć poklask, jednak zyskają oni jedynie w oczach ludzi, którzy nie myślą samodzielnie i zadowalają się w życiu byle czym.

W świecie polityki, połączenie Drzewa Yin i Metalu Yin, może wprowadzić trochę więcej spokoju, jak w zeszłym miesiącu, ale będzie to tylko pozory spokój. Zamiast ostrych i bezpośrednich ataków, będziemy mogli obserwować tak zwane wojny podjazdowe, czyli prowokacje i misternie wymyślone plany, mające na celu zniszczenie reputacji i pozbawienie zaufania do niewygodnych osób. Bardzo często podtekstem tych ataków będą pieniądze. Energetyka miesiąca nadal będzie dotykać spraw związanych z prawem, sądami i prokuraturą, jednak teraz wszystkie czynności z tym związane, mogą zostać utajnione a w konsekwencji pewne sprawy zostaną zamiecione pod przysłowiowy dywan. W temacie prawa karnego, pojawi się wiele ekscesów związanych z napadami i morderstwami z użyciem białej broni. Może pojawić się teraz wysyp nożowników i kieszonkowców, którzy mogą pozbawiać zawartości kobiecych torebek na tak zwaną żyletkę. Będzie również dobry efekt działania tych energii, co będzie można zaobserwować np. na płaszczyźnie artyzmu, gdzie kreatywność i dobry smak znajdą zastosowanie np. w tematyce jubilerstwa. Możemy również słyszeć o nowościach w protetyce i chirurgii plastycznej.
W polityce międzynarodowej może się teraz więcej mówić o szpiegach i destabilizacji struktur państwowych. Może dochodzić również do przemytu broni oraz ataków terrorystycznych. Patrząc na charakter miesięcznych energii, nie sposób nie skojarzyć z tym „konia trojańskiego”, jakim mogą stać się imigranci. Co ciekawe, tego konia wprowadzą najwięksi przywódcy europy. Zarówno pani Merkel oraz pan Tusk, są osobami Drzewo Yang, więc ten miesiąc przyniesie im konkurencję, przeciwników oraz szeroką falę krytyki i nacisków. Ich notowania mogą teraz znacznie zmaleć, o czym pisałem już w rocznej prognozie na rok 2015. Połączenie energetyki miesiąca idealnie pasuje do zamierzeń pani Merkel, która chce za pomocą uchodźców, rozwiązać problem emerytalny oraz zmniejszyć koszty pracodawców, którzy ich zatrudnią. Poza tym Unia zapłaci za każdego imigranta, niemałe pieniądze. Szczególnie niebezpiecznie z powodu uchodźców może być w tym miesiącu na południu europy, dlatego lepiej teraz się tam nie udawać. Problem uchodźców może wykorzystać teraz Rosja do zbliżenia z Europą oraz USA, w celu wspólnej walki przeciw ISIS, ale niewykluczone, że znowu zaogni się sytuacja na Ukrainie, do czego prawdopodobnie przyłoży swój palec.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Drzewa Yin i Metalu Yin może spowodować wiele tajemniczych wydarzeń związanych ze światem finansów i bankowości. Może dochodzić do niespodziewanych fuzji, przejęć i plajt, które wpłyną na giełdę. Wyjdą też prawdopodobnie pewne malwersacje finansowe oraz realne zadłużenia, które mogą zachwiać strukturami jakiejś dużej firmy a nawet całego państwa. Ze względu na niesprzyjające energie na wschodzie, możemy znów obserwować jakieś problemy z gospodarką Chin, co nie będzie obojętne dla rynków światowych.
Tak jak w zeszłym miesiącu, dobry czas zanotują dziedziny gospodarki związane z rolnictwem, wydobyciem surowców, przemysłem drzewnym, meblarstwem, ziołami, modą, przemysłem odzieżowym czy sektorami związanymi z pracą sezonową, ale to wspomaganie będzie miało się ku końcowi. Wciąż dużo może się dziać w świecie motoryzacji, przemyśle zbrojeniowym, IT oraz w dziedzinach naukowych, tym bardziej, że wciąż będziemy pod wpływem połączenia Drzewa i Metalu, czyli energii wspierających kreatywność i wynalazczość. Najprawdopodobniej ożywi się również świat mody a na pierwszych stronach gazet i portali będzie się mówić o pięknych kobietach. Może być też głośno w temacie biżuterii, kamieni szlachetnych i być może dowiemy się o jakimś przemycie lub spektakularnej kradzieży. Być może te energie spowodują, że zostaniemy mile zaskoczeni zawartością sławnego „złotego pociągu”, który znajduje się w okolicach Wałbrzycha.

Energetyka miesiąca może zaznaczyć się również w pogodzie i bardzo prawdopodobne, że doświadczymy teraz więcej gwałtownych zmian pogody, które będą przeplatać bardzo ciepłe dni z bardzo zimnymi. Niewykluczone, że już we wrześniu zobaczymy pierwsze opady śniegu i przymrozki.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie lipca, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć zaskakujące wydarzenia.

W centrum wydarzeń pojawi się energia, która w chińskiej metafizyce jest określana, jako najmłodsza córka, dlatego w centrum wydarzeń znów znajdą się sprawy związane z dziećmi, a głównie z młodymi kobietami i dziewczynkami. W połączeniu z energią roczną ponownie wyłania się obraz zagrożenia, zatem możemy teraz słyszeć o krzywdzie w stosunku do kobiet i małych dziewczynek. Może dochodzić do napaści z udziałem noży i innych ostrych narzędzi. Niewykluczone, że również usłyszymy o błędach lekarskich i powikłaniach z tego powodu, oraz o procesach sądowych z tego tytułu. Bardzo prawdopodobne, że odżyje temat powikłań po sczepieniu na HPV młodych dziewcząt.
Energie w centrum mogą również wywołać problemy związane z wymiarem sprawiedliwości, które sięgną wysokich szczebli władzy i znanych osób w państwie. Najczęściej będzie chodziło o plotki i pomówienia, a ich finał może trafić do sądu. Teraz jedno słowo może mieć potężną moc sprawczą, dlatego lepiej ugryźć się w język, zanim coś chlapniemy i wpadniemy w kłopoty.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki września, czyli miesiąca Drewnianego Koguta w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wschód, gdzie znajdzie się miesięczna tak zwana „żółta piątka”. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać na wypadki związane z nogami a szczególnie stopami. Mogą nas również trapić problemy z wiązane z uszami, nerkami i układem rozrodczym. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Udając się w tym kierunku możemy napotkać problemy logistyczne i zagrożenia wypadkami, dlatego nie jedźmy bezpośrednio w tym kierunku.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południe, ponieważ tutaj zjawi się tak zwana energia choroby. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu. Ta energia może przynieść problemy związane z oczami i sercem. Również podróżowanie w tym kierunku może powodować awarie i wypadki, dlatego nie jedźcie bezpośrednio w tym kierunku. Tutejsze energie mogą powodować spięcia elektryczne oraz pożary, dlatego jeśli mamy w tym sektorze domu garaż, proponuję sprawdzić instalację elektryczną, zabezpieczyć przechowywane chemikalia oraz paliwa. Nie zdziwcie się jak w waszym samochodzie dojdzie do awarii, dlatego na wszelki wypadek zróbcie mu dodatkowy przegląd.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tamtejsze energie mogą spowodować złe decyzje, totalny zamęt i możliwość straty finansowej, dlatego jeśli w naszej firmie mamy drzwi główne w sektorze zachodnim, warto bliżej przyjrzeć się sytuacji i wdrożyć zawczasu środki naprawcze. Przyda się tam więcej granatowego koloru w tym miesiącu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz zajęte wieloma sprawami, które będą związane z ich wizerunkiem, dlatego działania powinny być wyważone i przemyślane, aby osiągnąć zamierzony skutek. Nasze działania mogą zostać teraz zauważone przez osoby, które dadzą nam wiele wsparcia i dzięki temu uda nam się załatwić wiele beznadziejnych spraw.

renWody Yang będą zmuszone do zmiany organizacji pracy, ewentualnie trzeba będzie wdrożyć kilka nowoczesnych pomysłów, aby zrealizować plan. Nie powinno być z tym problemu, ponieważ otrzymacie wsparcie rodziny i bliskich. Warto teraz zainwestować w edukację, co zaprocentuje w dalszej perspektywie zawodowej.

yiDrzewa Yin dzięki wpływowym znajomym mogą teraz zwiększyć swój prestiż i osiągnąć bardzo dobre rezultaty w sferze zawodowej. Generalnie może to być przyjemny czas spotkań i wymiany doświadczeń. Podczas podróżowania trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ możliwe zagrożenie zdrowia i wypadki. Możliwe również problemy natury prawnej.

jiaDrzewa Yang będą musiały stawić czoła konkurencji, ale nie powinny być zbyt pewne siebie, ponieważ w razie porażki, będzie to klucz do spektakularnej klapy, która odbije się szerokim echem w środowisku zawodowym. W tym miesiącu mogą jednak otrzymać moce decyzyjne, jeśli postawią na logikę i samodyscyplinę. Samotne panie powinny teraz wypatrywać mężczyzny ich marzeń.

dingOgnie Yin mogą poczuć prawdziwy wiatr w żaglach, ponieważ okoliczności będą ich teraz wręcz rozpieszczać a efekty mogą się pojawić w jak najbardziej namacalnej formie. Mogą pojawić się osoby, które zaproponują nam możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Niewykluczone dostanie prezentu lub spadku a nawet wygranej, dlatego koniecznie próbujmy szczęścia w lotto.

bingOgnie Yang będą mieć teraz wsparcie w postaci sprzyjających okoliczności, dlatego wszystko, za co się teraz wezmą, może przynieść dobre rezultaty. Z powodzeniem mogą teraz pomyśleć o rozwoju ich biznesu czy spółkach, ale muszą pamiętać, że sukces przyniesie teraz tylko ciężka praca. Samotni panowie mogą teraz liczyć na pojawienie się kobiety, która zawróci im w głowie.

jiZiemie Yin będą miały teraz pod górkę i wszystko może się układać nie po ich myśli, ponieważ okoliczności nie przyniosą niczego pozytywnego. Dodatkowo będzie zagrożenie ze strony prawa, dlatego uważnie czytamy umowy, nie wdajemy się w dziwne interesy a podczas jady samochodem, noga z gazu.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz dobry czas w tematach zawodowych i możliwy jest awans, natomiast panie mogą liczyć na pojawienie się wokół nich adoratorów. Matki będą teraz mieć więcej spraw związanych z dziećmi i niestety mogą one zaburzyć wcześniej ustalone domowe zasady organizacyjne.

xinMetale Yin będą miały teraz przysłowiowy fart w sprawach finansów, dlatego warto próbować przez cały miesiąc grać w lotto, ponieważ będzie szansa na wygraną. Warto odświeżyć swoje znajomości, ponieważ dzięki nim załatwimy teraz niejedną trudną sprawę. Generalnie może to być przyjemny czas spotkań i zakładania spółek w biznesie.

gengMetale Yang mogą mieć teraz swoje pięć minut w tematach zawodowych lub biznesowych, dlatego warto zaangażować wszystkie moce przerobowe. Trzeba będzie się wykazać dobrą organizacją i umiejętnością pracy zespołowej, ponieważ konkurencja będzie miała na nas oko. To będzie pracowity czas, ale efekty mogą być znakomite.

 


Buliński Włodzimierz

2111