Prognoza na Styczeń w roku Drewnianej Owcy

ji
wolStyczeń według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Wołu i będzie trwać od 5 stycznia do 4 lutego.

Styczeń to już ostatni miesiąc chińskiego roku, którego energetyka będzie odbiegać od tendencji większości miesięcy mijającego roku, czyli nie będzie zawierał on energii, które są wobec siebie w opozycji, czyli tak zwanym konflikcie energetycznym. W styczniu, tak zwany niebiański pień będzie w symbiozie z energetyką ziemskiego konaru, ponieważ obydwie energie będą zawierać ten sam rodzaj żywiołu, czyli Ziemię. Jeśli się dokładniej przyjrzeć, to wraz z energią ziemskiego konaru zobaczymy jeszcze inne składowe energii, a będą nimi Woda oraz Metal, co urozmaici tą dużą ziemską porcję Qi.
To, że energia niebiańskiego pnia nie będzie walczyć z energią ziemskiego konaru, wcale nie oznacza sielanki, chociaż pewne wydarzenia mogą teraz nieco osłabnąć na mocy. Ziemia generalnie spowoduje zwolnienie i to, że ludzie nieco okrzepną i skoncentrują się na rzeczach naprawdę ważnych. Niektórzy wykorzystają ten czas do wielkich przygotowań, ponieważ wraz z nowym chińskim rokiem, zagości dosyć wybuchowa energia, która może dać większości z nas, okazję do pokazania uczuć, poglądów czy naszych nowych możliwości. To tyle w tej chwili w kwestii nowego roku, więcej dowiecie się z prognozy na Rok Ognistej Małpy ;-)

Wchodząc w szczegóły dotyczące energetyki miesiąca stycznia, zobaczymy w akcji żywioł Ziemi i będzie to jej polaryzacja Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek, dlatego możemy teraz częściej słyszeć o górskich i błotnych lawinach, może dojść do zasypania ludzi w kopalniach, ale również będziemy też obserwować jakieś działania militarne na terenach pustynnych.
Druga część energetyki, czyli też Ziemia Yin, wprowadzi do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami, z którymi nie mogli sobie dotąd poradzić. To będzie również dobry czas na refleksję i bilans strat oraz zysków, co pozwoli na podjecie kluczowych decyzji na przyszłość. Właśnie teraz będzie można na zimno dostrzec, co zrobiliśmy źle a co dobrze i według tego zaplanować strategię na kolejny rok, a ten zacznie się już z 4 lutego. Pozostałe składniki energetyki miesiąca stycznia, to Woda, która przyniesie dużo nostalgicznych emocji i strachu, oraz Metal, który wyzwoli w niektórych osobach potrzebę stworzenia jakichś tajnych planów a nawet zemsty.
Jak widzimy, w tym miesiącu będzie działał jeden żywioł, ale również inne składowe energii, które nieco urozmaicą tą ziemską energetykę, która to lubi wprowadzać trochę pasywności w wydarzeniach i zachowaniu ludzi. Spróbujmy wykorzystać te dwa dodatkowe żywioły, opisane wyżej, w ich pozytywnych cechach. Metal to oczywiście logiczne myślenie i porządek oraz honor a Woda to mądrość i właściwa komunikacja z innymi. Wspominam o tych cechach, ponieważ bardzo silny żywioł Ziemi, który zawładnie światem przez cały styczeń, może spowodować, że trudniej będzie ze sobą teraz rozmawiać i wiele ludzi może być pod wpływem subiektywnych opinii, które zasłyszą od innych. Ziemia ma w naturze, że kontroluje (atakuje) Wodę, dlatego ta komunikacja międzyludzka może być teraz zaburzona. Na szczęście mamy sezon Wody, dlatego ten żywioł da sobie radę i mądrość będzie kluczem do rozwiązania wielu problemów w tym okresie.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że u wielu ludzi nastąpi spadek entuzjazmu i chęci do działania. Niektórzy będą musieli zejść na przysłowiową ziemię i spojrzeć prawdzie w oczy. Będzie potrzeba popracowania nad sobą i spojrzenia na swoje wnętrze bez tego codziennego retuszu. Główna energia miesiąca, a może bardziej jej namacalne efekty mogą nas zmusić do zwrócenia uwagi na nasze zdrowie. Styczeń może wzmóc problemy z układem odpornościowym i jeśli się odpowiednio nie wspomożemy witaminą C i D, zwykłe przeziębienie może się zamienić w skomplikowane zapalenie płuc. Zwódźcie też uwagę na układ moczowy, ponieważ mogą się odezwać stare problemy z piaskiem na nerkach. W razie czego, wypróbujcie stary sposób czyli piwo i ciepła kąpiel w wannie.

W świecie polityki, działanie Ziemi Yin z domieszką Wody i Metalu, może przynieść czas realizowania zaplanowanych wcześniej zmian, które będą się toczyć swoim z góry ustalonym rytmem. Oczywiście pojawi się reakcja ze strony części społeczeństwa, czyli znów pojawią się protesty, ale tym razem ich skutek nie będzie tak znaczący, jak to obserwowaliśmy w zeszłym miesiącu. Może być tak, że te protesty wręcz dadzą więcej mocy tym, przeciwko którym te protesty będą. Generalnie wśród polityków stojących na przeciwległych frontach, atmosfera zgęstnieje i będzie to przypominało zbrojenie się przed kolejną bitwą. Gdzieś w tle pojawią się wydarzenia polegające na nieczystych grach i może dochodzić do stosowania prowokacji, mających wpłynąć na opinię publiczną. Na światło dzienne mogą wychodzić kolejne afery, których wyjawienie wstrząśnie opinią publiczną. Może się okazać, że w pewnych mediach dojdzie do działań, które uniemożliwią przekaz informacji lub całkowicie sparaliżują działanie tej stacji.

W polityce międzynarodowej będzie teraz trudno o pokojowe nastawienie i raczej będzie się unikać okazji do jakichkolwiek rozmów, a jeśli do nich dojdzie, to nic konkretnego z nich raczej nie wyniknie. Mogą się teraz uaktywnić szpiedzy, za których pośrednictwem wycieknie kilka ciekawych faktów, które rzucą nowy obraz na wydarzenia, które wcześniej były oceniane w całkowicie inny sposób. Tak jak sugerowałem wcześniej, możemy również obserwować jakieś działania militarne na terenach pustynnych. Pojawią się również prawdopodobnie zamieszki i protesty związane z uchodźcami.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to mimo nieobecnego większego w tym miesiącu żywiołu Wody, na giełdach nie dojdzie do jakiegoś dużego ożywienia i inwestorzy będą nadal bardzo ostrożni. Na pewno ożywi się rynek medyczny związany przede wszystkim z farmaceutyką, która zanotuje duże zyski. To będzie też dobry czas dla transportu, producentów zdrowej żywności i suplementów diety oraz firm deweloperskich.

Energetyka miesiąca może również odbić się w zjawiskach natury i możemy obserwować wydarzenia związane z osunięciami ziemi, siarczystym mrozem i obfitymi opadami śniegu, które mogą paraliżować ruch na drogach oraz uszkadzać energetyczne linie przesyłowe.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie miesiąca Wołu, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć specyficzne i zaskakujące wydarzenia, tym bardziej, że energie miesięczne zdublują energie roczne.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to styczeń zaznaczy się charakterem działania energii związanej z trygramem Grzmotu, związanej z mężczyznami w sile wieku. Biorąc pod uwagę miejsce występowania tej energii, nie trudno się domyślić, że najbardziej zaznaczy się jej działanie w sferach związanych z władzą. W Polsce będzie się to działo najprawdopodobniej za przyczyną ulubieńców sondaży, czyli np. Ryszarda Petru. Energia grzmotu jest kojarzona z wybuchem i gwałtownością, dlatego nie trudno się domyślić, że jego działania będą miały za zadanie szokować i będą przybierać postać dosyć agresywnych ataków. Tym razem jego uwaga może skupić się nie tylko na partii rządzącej, ale również na innym ważnym mężczyźnie naszej polityki, czyli na prezydencie. W centrum uwagi mogą się również pojawić inne agresywne ataki, które będą pokłosiem ujawnienia bardzo zaskakujących dokumentów, które mogą zniszczyć niejedną karierę. Możemy też słyszeć o wykradnięciu czegoś ważnego, co wstrząśnie opinią publiczną. Na świecie ta energia może przynieść też odzwierciedlenie w postaci błyskawic i grzmotów, czyli może to oznaczać występowanie gwałtownych burz i wichur. Możemy też słyszeć o wybuchach gazu i zawaleniu się budynków. Wybuchy mogą być tez zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki stycznia, czyli miesiąca Ziemnego Wołu w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie miesięczna „żółta piątka” zdubluje roczną „żółtą piątkę”, przez co efekty ich działania staną się bardzo silne. Musimy mieć na uwadze dni, które przyniosą ze sobą trzecią „żółtą piątkę”, ponieważ wtedy to zagrożenie może być bardzo niebezpieczne. Takimi dniami, które skumulują, taką potrójną energię, będą: 13, 22 oraz 31 styczeń. W tych dniach unikajmy podróży w kierunku zachodnim. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem oraz mogą nam się przytrafić rany głowy. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Z kolorów, przyda się tez coś granatowego na ten miesiąc. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. W zachodnich częściach kontynentów lub państw, może dojść do ataków terrorystycznych, zamieszek lub pojawią się zdarzenia związane z atakami za pomocą ostrych narzędzi.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj za sprawą energii miesięcznej i rocznej, skumuluje się tak zwana energia choroby, która może przynieść problemy zdrowotne związane przede wszystkim z osłabieniem immunologii, ale również problemami z układem pokarmowym. Powinniśmy w tej części naszych domów uważać na poślizgnięcia, ponieważ może dojść do stłuczenia dolnego odcina kręgosłupa. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Ta energia może przynieść również problemy małżeńskie, dlatego starajmy się w tym sektorze domu nie prowokować kłótni i nie prowadzić drażliwych rozmów. Najlepszym sektorem do tego będzie północno zachodnia cześć naszego domu. Również ta energia będzie miała „potrójne skumulowanie” w dniach: 13, 22 oraz 31 styczeń. W tych dniach unikajmy podróży w kierunku południowo wschodnim, ponieważ mogą przynieść jakieś przeszkody.

Trzecim newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie będzie działać miesięczna energia, która może przynosić problematyczne plotki i procesy sądowe, dlatego jeśli mamy tam drzwi wejściowe, miejmy na uwadze wszelkie zaległe sprawy o naturze prawnej, ponieważ teraz możemy zostać zmuszeni, aby to wyjaśnić. Również na południu krajów i kontynentów może dochodzić do wielkich pożarów, a jeśli mamy w tej części domu garaż, to zwróćmy uwagę na wszelkie składowiska substancji łatwopalnych i sprawdźmy tam instalację elektryczną.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin mogą nie mieć teraz łatwego życia w pracy a obowiązki mogą znacznie skomplikować im sytuację. Również w życiu codziennym powinny uważać na wszelkie uchybienia i płacić w terminie wszystkie rachunki. Warto zwrócić uwagę na zdrowie, ponieważ możliwa jakaś choroba. Uwaga na drodze, ponieważ możliwy mandat.

ren Wody Yang mogą być teraz bardzo zdeterminowane i chętne do działania, tym bardziej, że pojawią się moce decyzyjne i uda się załatwić pewne ważne sprawy. Również w sprawach zawodowych okoliczności będą sprzyjać poprawie finansów, które będą wymagały zakasania rękawów i pewnych wyrzeczeń. Koncentracja uwagi na pracy, to motto na nadchodzący miesiąc.

yiDrzewa Yin będą teraz zajęte planowaniem biznesowych zamierzeń, które pochłoną większość ich czasu. To może być trochę męczące, ale powinno się opłacić, tym bardziej, że w perspektywie tego miesiąca, będzie okazja na łatwe pieniądze. Warto teraz również wysłać totolotka lub pójść do kasyna.

jia Drzewa Yang będą mieć teraz strasznie intensywny czas w sprawach zawodowych, ale mogą być z tego atrakcyjne pieniądze, jednak trzeba będzie włożyć w to dużo wysiłków i zrezygnować ze swojego prywatnego czasu. Samotni panowie powinni teraz wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ na horyzoncie może się pojawić miłość ich życia.

ding Ognie Yin mogą być teraz zmuszone do zajęcia się sprawami zawodowymi, które nie przyniosą wymiernego efektu finansowego. Trzeba będzie popracować nad swoim wizerunkiem, i najlepiej, aby robić to według sprawdzonych metod. W tym miesiącu trzeba będzie więcej czasu poświęcić dzieciom i ich problemom.

bing Ognie Yang będą teraz musiały działać zdecydowanie i za pomocą nowoczesnych metod, ponieważ tylko takie przyniosą teraz efekt. Będzie szansa, aby zabłysnąć w środowisku zawodowym, ale trzeba będzie pokazać coś znacznie ciekawszego, niż konkurencja. Należy pamiętać, aby dotrzymywać obietnic, ponieważ łatwo będzie teraz o stratę zaufania.

ji Ziemie Yin będą mogły teraz osiągnąć bardzo dobre efekty, ale pod warunkiem, że wykorzystają do tego pomoc innych i wszelkie znajomości. Razem raźniej, to hasło na nadchodzący miesiąc. To będzie czas wielu spotkań towarzyskich. Jeśli chodzi o relaks, to najlepiej wybrać się na zaległy urlop z rodziną lub przyjaciółmi, a kierunek, wiadomo – góry!

wu Ziemie Yang w sprawach zawodowych będą odczuwały pewne niedowartościowanie i poczucie odsunięcia. Wszystko z powodu pojawienia się ludzi, którzy będą chcieli ich wygryźć ze stanowiska. Jeśli do tego dojdzie, trzeba będzie postawić wszystko na jedną kartę i być może zrobić coś bardzo nietypowego, ale gdy to okaże się skuteczne, zyskamy podwójnie.

xin Metale Yin mogą mieć teraz wymarzony czas do załatwiania wszelkiego rodzaju spraw czy zaczynania ważnych przedsięwzięć. Sprawy będą wręcz same posuwały się do przodu, dlatego warto to wykorzystać i zaplanować mały wypoczynek. Czas spędzony z rodziną da nam ogromne zadowolenie i energię do dalszego działania.

geng Metale Yang dostaną przysłowiowy wiatr w żagle i pokażą, na co je stać, dlatego warto teraz zaplanować zajęcie się bardzo trudnymi sprawami, ponieważ będzie szansa na ich całkowite załatwienie. Bardzo dobrze będzie teraz poświecić czas na naukę i poszerzanie naszych umiejętności, co da nam ogromną radość i stworzy bardzo ciekawe perspektywy na przyszłość.

 


Buliński Włodzimierz

2045