Prognoza na Sierpień w roku Drewnianej Owcy

jia
malpaSierpień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Małpy i będzie trwać od 7 sierpnia do 8 września.

Sierpień tak jak poprzedni miesiąc, będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji, czyli dojdzie do tak zwanego cyklu kontroli albo konfliktu, co oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale oczywiście nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te pierwsze mogą przeważać. Tym razem głównymi składnikami energetyki miesiąca będą Drzewo oraz Metal, a ich interakcja może być bardzo efektowna, ponieważ są to energie typu Yang, czyli dynamiczne w swoim stylu działania. Taka interakcja może z jednej strony przynieść dużą dysharmonię a z drugiej bardzo spektakularne efekty, ale mimo wszystko, zawsze będą jakieś niepożądane skutki uboczne.
Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji Drzewo Yang, które możemy porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem. Drugi rodzaj energetyki to żywioł Metalu, i ten również będzie posiadał polaryzację Yang. Ten rodzaj Metalu możemy porównać do potężnego ostrego miecza, który tnie wszystko, co spotka na swojej drodze. W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Wody i Ziemi, które będą miały dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Szczególny wpływ na wydarzenia będzie miała Woda, która w miesiącu Małpy rodzi się niejako na nowo w cyklu rocznym. Żywioł Wody będzie starał się pogodzić walczący Metal i Drzewo, jednak nie zawsze będzie mógł łagodzić ten konflikt.
Jak widzimy, w tym miesiącu, w stosunku do poprzedniego, zobaczymy całkowicie inny zestaw energii, dlatego ten czas może być przełomowy dla przyszłych transformacji, w wielu dziedzinach życia. Gdy rodzi się coś nowego, zazwyczaj wiąże się to z bólem i to z pewnością odzwierciedla interakcja między żywiołami miesiąca sierpnia. Silne Drzewo Yang kontra silny Metal Yang, to jak walka solidnego drzewa z drwalem, który chce je wyciąć za pomocą potężnej siekiery. Ta przenośnia pokazuje, jak wygląda sytuacja w nadchodzącej energetyce. Czy to oznacza, że z biegiem czasu drzewo skazane jest na klęskę? Niekoniecznie. Ta siekiera może się w międzyczasie stępić, ponieważ wszystko zależy od umiejętności drwala. Osoba drwala po części symbolizuje ludzi, wszak efekt działania energii zależy od tego, jak my ją wykorzystamy. Nawet, jeśli w prognozie piszę o zagrożeniach, to niektóre z nich wcale nie muszą mieć miejsca, gdy wiemy, czego unikać i na co uważać.
Wracając do naszych walczących żywiołów, Drzewo Yang oznacza między innymi konserwatyzm, twarde zasady, religię, natomiast Metal Yang oznacza agresywność w walce, nowatorstwo i kalkulację. Wspomniany konflikt energii będzie w dużej mierze oznaczał starcie dwóch przeciwstawnych obozów światopoglądowych i nie trudno się domyślić, że będzie to również dotyczyć Polski.
Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz dochodziło do wielu kłótni właśnie na tematy światopoglądowe związane z religią, wolnością, normami prawnymi. Ludzie, którzy dotąd się przyjaźnili, dzielili wspólne pasje i zainteresowania, będą się spierać o sprawy właśnie z tych dziedzin, co może teraz przekreślić niejedną przyjaźń. Co ciekawe, większość z nich będzie się spierać o rzeczy, które ich samych bezpośrednio nie dotyczą. To będzie na rękę politykom, którzy wykorzystują taki chaos, aby użyć manipulacji i rzucić kilka chwytliwych haseł i przekonać do siebie niezdecydowane społeczeństwo.

Jeśli już mowa o polityce, to połączenie Drzewa Yang i Metalu Yang, może wprowadzić do polskiego świata polityki dużo sporów, które (jak wspominałem wyżej) masowo przeniosą się na spory w samym społeczeństwie. Będziemy teraz obserwować konflikt między nowym prezydentem a parlamentem, a główna batalia i pokaz sił odbędą się właśnie w sierpniu. Andrzej Duda jest człowiekiem o konserwatywnych poglądach, natomiast frakcja rządząca w parlamencie jest ultraliberalna, co oczywiście nie gwarantuje konsensusu we współrządzeniu. Będziemy zatem obserwować spory na bardzo szerokim zakresie, od spraw światopoglądowych, po sprawy związane z gospodarką i polityką zagraniczną. Energetyka miesiąca może również dotknąć spraw związanych z prawem, sądami i prokuraturą. Prawdopodobnie będziemy mogli obserwować jakieś głośne apelacje i protesty w temacie niesprawiedliwych wyroków i niezgodnego z prawem działania instytucji związanych de facto z prawem.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Drzewa i Metalu może spowodować dalsze obniżenie trendów związanych z nastrojami inwestorów. Tak jak w zeszłym miesiącu, ale tym razem jeszcze mocniej, będziemy notować bardzo gwałtowne zmiany na rynku akcji oraz walut. Powodem tego stanu rzeczy jest odradzający się żywioł Wody, który przyniesie więcej pesymizmu i pasywności wśród inwestorów. Równolegle zacznie się zmniejszać wpływ żywiołu Ognia, który jest napędem dobrych emocji i optymizmu wśród inwestorów. Możemy zaobserwować bardzo ciekawe zjawisko związane z kursem naszej złotówki, która w brew pewnym trendom może się zacząć umacniać. Czyżby miało to związek z nową pomocą dla „frankowiczów”, która będzie polegała na przewalutowaniu kredytów zaciągniętych w szwajcarskiej walucie?
Największego rozpędu nabiorą teraz dziedziny gospodarki związane z rolnictwem, wydobyciem surowców, przemysłem drzewnym, meblarstwem, ziołami, modą, przemysłem odzieżowym czy sektorami związanymi z praca sezonową. Dużo może się dziać w świecie motoryzacji, przemyśle zbrojeniowym, stoczniowym, IT oraz w dziedzinach naukowych. Połączenie Drzewa i Metalu oznacza duet kreatywności i nauk ścisłych, dlatego możemy teraz usłyszeć o wielu wynalazkach i odkryciach. Nauka może się teraz również przyczynić do obalenia pewnych starych prawd i badań, a niektóre z nich będą związane z naturalnymi formami leczenia.

Energetyka miesiąca może zaznaczyć się również w pogodzie i bardzo prawdopodobne, że doświadczymy teraz więcej gwałtownych zmian pogody, którym mogą towarzyszyć burze z groźnymi wyładowaniami. Jest to właśnie związane z gwałtownością Drzewa Yang, które jest tak zwanym Niebiańskim Pniem, a którego energetyka przychodzi niejako z nieba i często związana jest z siłami wyższymi. Możemy również doświadczać przeróżnych wybuchów w różnych gałęziach transportu. Mogą eksplodować butle z gazem, zbiorniki z paliwem, rafinerie naftowe i uciekające opary przemysłowe.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie lipca, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć zaskakujące wydarzenia .

W centrum wydarzeń pojawi się energia, która w chińskiej metafizyce jest określana, jako najmłodszy syn, dlatego w centrum wydarzeń znajdą się teraz sprawy związane z dziećmi. W połączeniu z energią roczną wyłania się obraz zagrożenia dzieci, zatem możemy teraz częściej obserwować doniesienia o wypadkach i krzywdzie wśród dzieci. Może dochodzić do obrażeń dzieci, szczególnie w obrębie dolnych kończyn, ale również może dochodzić do porwań dla okupu oraz na punkcie seksualnym. Niewykluczone, że również głośno będzie w temacie dzieci chorych i ograniczeń, które muszą pokonywać ich rodzice w walce o ich zdrowie a nawet życie.
Energie w centrum mogą wywołać publiczne awantury i spory, które sięgną wysokich szczebli władzy. Metody walki mogą zostać sprowadzone do przysłowiowego rynsztoku, gdzie dostanie się również niewinnym ludziom. Niektórzy będą za wszelką cenę jednak unikać angażowania się w te konflikty i w międzyczasie stworzą coś, co później dla nich może przynieść zaskakujący efekt.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki sierpnia, czyli miesiąca Drewnianej Małpy w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy zachód, gdzie znajdzie się miesięczna tak zwana „żółta piątka”. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać na wypadki związane z kręgosłupem, dolną częścią pleców i udami. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Udając się w tym kierunku możemy napotkać problemy logistyczne i zagrożenia wypadkami, dlatego nie jedźmy bezpośrednio w tym kierunku. Szczególnie uważajmy podczas wakacyjnych wypraw w kierunku Chorwacji i okolic.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, ponieważ tutaj zjawi się tak zwana energia choroby. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu. Ta energia może przynieść problemy związane z rękami i placami, a zagrożenia będą dotyczyć głównie dzieci. Również podróżowanie w tym kierunku może powodować awarie i wypadki, dlatego nie jedźcie bezpośrednio w tym kierunku.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południowy wschód, ponieważ tamtejsze energie mogą powodować spięcia elektryczne oraz pożary, dlatego jeśli mamy w tym sektorze domu garaż, proponuję sprawdzić instalację elektryczną, zabezpieczyć przechowywane chemikalia oraz paliwa. Nie zdziwcie się jak w waszym samochodzie dojdzie do awarii, dlatego na wszelki wypadek zróbcie mu dodatkowy przegląd.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin będą mieć teraz bardzo nowoczesne a nawet czasami szalone pomysły, które mogą się zmaterializować, jeśli tylko starczy im determinacji. Niewątpliwie oprócz determinacji przyda się również pomoc innych a tutaj otworzą się przed nami możliwości, dlatego wypatrujmy wokół siebie pomocnych ludzi. Dobry czas na spędzenie miłych chwil w gronie rodziny.

ren Wody Yang będą teraz zajęte wieloma sprawami, które będą związane z ich wizerunkiem, dlatego działania powinny być wyważone i przemyślane, aby osiągnąć zamierzony skutek. Generalnie to powinien być bardzo dobry czas, ponieważ wokół nich pojawi się dużo przychylnych im osób, które będą służyły pomocą i ciekawymi ofertami biznesowymi.

yi Drzewa Yin będą musiały stawić czoła konkurencji, ale muszą to zrobić zgodnie z zasadami zdrowej rywalizacji, inaczej ich działania nie spotkają się z poparciem innych. Dzięki wpływowym znajomym, będzie można teraz wiele zdziałać, ponieważ ich moce decyzyjne wyraźnie wzrosną. Możliwe, że trzeba będzie się uporać z jakąś upierdliwą sprawą natury urzędowej.

jia Drzewa Yang mogą mieć teraz bardzo towarzyski czas i zawiązywać wiele nowych znajomości, które mogą być zaczątkiem ciekawie zapowiadających się biznesów. Nie powinny jednak ulegać zbyt dużemu wpływowi nowo poznanych osób, ponieważ mogą zostać wciągnięte w jakieś niesprzyjające wydarzenia. Będzie realne zagrożenie ze strony prawa, dlatego ostrożnie z podejmowaniem decyzji.

ding Ognie Yin będą mieć teraz wsparcie w postaci sprzyjających okoliczności, dlatego wszystko, za co się teraz wezmą, może przynieść dobre rezultaty. Z powodzeniem mogą teraz pomyśleć o rozwoju ich biznesu czy spółkach, ponieważ znajdą się osoby, które mogą ich naprowadzić na przysłowiową żyłę złota. Ciężka praca przyniesie teraz wymierne skutki w postaci finansów.

bing Ognie Yang mogą poczuć prawdziwy wiatr w żaglach, ponieważ okoliczności będą ich teraz wręcz rozpieszczać a efekty mogą się pojawić w jak najbardziej namacalnej formie. Mogą pojawić się osoby, które zaproponują nam możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Niewykluczone dostanie prezentu lub spadku a nawet wygranej, dlatego koniecznie próbujmy szczęścia w lotto.

ji Ziemie Yin mogą mieć teraz dobry czas w tematach zawodowych i możliwy jest awans, jednak nic za darmo. Trzeba będzie się wykazać sprytem i przebiegłością, co zostanie jednak dostrzeżone i nagrodzone. Samotne panie powinny wdrożyć mały program odnowy biologicznej i wietrzenie szaf, ponieważ w okolicy może się pojawić potencjalny kandydat na męża.

wu Ziemie Yang będą miały teraz pod górkę i wszystko może się układać nie po ich myśli, ponieważ okoliczności nie przyniosą niczego pozytywnego. Dodatkowo będzie zagrożenie ze strony prawa, dlatego uważnie czytamy umowy, nie wdajemy się w dziwne interesy a podczas jady samochodem, noga z gazu.

xin Metale Yin mogą mieć teraz swoje pięć minut w tematach zawodowych lub biznesowych, dlatego warto rozważyć nawet przesuniecie urlopu. Możliwy awans lub ciekawa propozycja biznesowa, jednak nic za darmo. Trzeba będzie się wykazać dobrą organizacją i umiejętnością pracy zespołowej i to na pewno zaprocentuje.

gengMetale Yang będą miały teraz przysłowiowy fart w sprawach finansów, dlatego warto próbować przez cały miesiąc grać w lotto. Bardzo dobrze zadziała w tym miesiącu reklama, jednak nie może być zbyt nachalna. Panowie będą mogli liczyć na wysyp potencjalnych wakacyjnych miłości, jednak niczego poważnego z tego nie będzie.

 


Buliński Włodzimierz

1919