Prognoza na Marzec w roku Drewnianej Owcy

ji
krolikMarzec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Królika i będzie trwać od 6 marca do 5 kwietnia.

Marzec jak poprzedni miesiąc, będzie również czasem konfliktu energii, ale tym razem ten konflikt będzie miał mniejszą moc niż w lutym, dlatego to, co najgorsze, już chyba mamy z głowy. Należy jednak pamiętać, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, dlatego w marcu nie będzie okazji się nudzić.
Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Ziemi o polaryzacji Yin, czyli bardziej delikatną odmianę tego żywiołu, który możemy porównać do spulchnionej gleby lub piasku pustyni. Drugą część energii będzie stanowić żywioł Drzewa Yin, czyli również delikatniejszą polaryzację, którą można porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów. Ta energia jest związana z ziemskim konarem Królika, od którego nazwę bierze ten miesiąc.
Jak widzimy, w tym miesiącu będą tylko dwa konkretne składowe energii, nie tak jak w poprzednim, gdzie takich składowych energetycznych obserwowaliśmy więcej. Tak jak wspomniałem wcześniej, relacja energii miesięcznych jest konfliktem, ponieważ Drzewo atakuje Ziemię, jednak obydwa żywioły mogą ze sobą współpracować w pewnym stopniu. Może to przypominać wzrost zasianych ziaren w żyznej glebie, czego efektem jest wzrastająca roślina ponad powierzchnię gruntu. Ten wzrost może być dynamiczny, dlatego ta dynamika może udzielić się wydarzeniom, jakie będą miały teraz miejsce. Wypadkowa energia marca sprawi, że będziemy bardziej kreatywni w działaniach i podejmowaniu decyzji, oraz mniej uparci i skorzy na kompromisy. Druga część energetyki, czyli Drzewo wprowadzi chęć zmian, ale będą one wdrażane według jakiegoś z góry opracowanego planu, często tajnego a nawet podstępnego. Tak jak w zeszłym miesiącu, nadal będzie to konflikt między Drzewem a Ziemią, dlatego nadal możemy obserwować katastrofy zlokalizowane pod ziemią, mogą się zdarzać wybuchy metanu lub osunięcia w kopalniach. Tego typu reakcje mogą też się zdarzać na powierzchni ziemi, a zatem może dochodzić do jakichś eksplozji, a w naturze możemy obserwować jakieś zmiany wynikające z zakłócenia równowagi ekologicznej.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, tak jak w poprzednim miesiącu, możemy również obserwować więcej protestów i strajków, ale teraz mogą one przybierać bardziej pokojową formę. Niektóre z pozoru pokojowe rozwiązania, mogą być jednak przykrywką do dalszych konfliktów, dlatego nie wszystko, co będziemy teraz obserwować w mediach, traktujmy dosłownie. Taka kolej rzeczy wiąże się z charakterystyką Drzewa Yin, które jest na tyle „giętkie”, aby z powodzeniem prowadzić podwójną grę i może się to objawić właśnie w ludzkich charakterach, a szczególnie u ludzi, których żywioł osobisty do Drzewo Yin.

Efekty tego konfliktu będą też widoczne w świecie polityki i znowu pojawią się oznaki niezadowolenia społeczeństwa wobec władzy, jednak ta druga będzie chciała szybko ugasić emocje, używając półśrodków, które będą miały tylko na celu wyciszenie sprawy. Co ciekawe, to niezadowolenie może mieć też swoich inicjatorów z poza grupy samych niezadowolonych, co może oznaczać celowe podsycanie napiętej atmosfery. W Polsce zaobserwujemy tak zwaną przedwyborczą wojnę podjazdową, w której zostaną użyte metody wyciągania na światło dzienne nieznanych dotąd faktów, dokumentów. Również w światowej polityce może się objawić ten konflikt w postaci podziałów między państwami zaangażowanymi w konflikt Ukraiński, gdzie niektórzy będą chcieli się wyłamać z koalicji antyrosyjskiej i będą okazywać sygnały niezadowolenia i krytyki w stosunku do swoich politycznych partnerów. Jeśli chodzi o Rosję, to niewykluczone, że teraz będziemy mogli zobaczyć jej destabilizacyjne działania, w stosunku do innych państw. To może być wcześniej wspominany efekt podwójnej gry, gdzie małymi krokami będą próbować uwikłać inne państwa w konflikt o podłożu narodowościowym.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się konflikt Drzewa i Ziemi może spowodować jakieś zmiany prawa w zakresie budownictwa, przemysłu wydobywczego, rolnictwa czy bankowości. Energie miesiąca będą sprzyjać finansowo sektorom związanym z przemysłem wydobywczym, energiami odnawialnymi, rolnictwem, bankowością, budownictwem, handlem nieruchomościami i ziemią oraz żywnością ekologiczną czy naturalnymi suplementami diety.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, marzec może przynieść wydarzenia związane z kulturą i sztuką, modą, wydawnictwami, gazetami, książkami, rolnictwem. Będzie się teraz dużo mówiło o kontrowersyjnych artystach i ich dziełach, o romansach czy skandalach seksualnych z udziałem celebrytów, ale również o ich kunszcie i kreatywności. Będą też celowe prowokacje artystyczne, często kontrowersyjne, ale po to, aby zwrócić uwagę na sprawy ważne. Na światło dzienne wyjdą jakieś dokumenty, rękopisy, tajne notatki czy zdjęcia. Niekoniecznie dobrze, będzie się teraz mówić o pięknych kobietach lub ich życiu prywatnym. Niestety większość powyższych zapowiedzi będzie miało nerwowy i ostry charakter z uwagi na wpływ rocznej energii będącej w centrum wykresu energetyki.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki marca w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować kłopoty finansowe a nawet bankructwa. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północno zachodnim i aktualnie mamy jakieś zalegające raty kredytu, może się to skończyć nawet wizytą komornika. Niewykluczone, że nawiedzi nas kontrola albo nastąpią duże zmiany w funkcjonowaniu firmy, które mogą spowodować ogromne problemy. Pilnujcie głównie rachunków i poprawności dokumentów. Jeśli mamy sypialnie w tym rejonie domu lub mieszkania, możemy być narażeni na bóle i urazy głowy. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek południowego wschodu, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może powodować choroby nerek, pęcherza czy układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej. W tym sektorze mogą się też zdarzać awarie komputerów lub układów wodno kanalizacyjnych. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, która nie przyniesie im dobrych okoliczności a dodatkowo inni będą celowo dolewać oliwy do ognia. Mogą wystąpić problemy natury prawnej lub urzędowej, które mogą być bardzo nieprzyjemne w skutkach. Teraz lepiej się zbytnio nie wychylać, tylko grzecznie przeczekać ten nieprzyjazny czas.

ren Wody Yang po zeszłym męczącym miesiącu, będą mogły wreszcie głębiej odetchnąć za sprawą pojawienia się większych mocy decyzyjnych. Niekonwencjonalny styl działania będzie teraz przynosił dobre rezultaty i niewykluczone, że pewne sprawy nabiorą teraz zupełnie innego obrotu. W sprawach zawodowych możliwy awans a wolne panie mogą teraz poznać mężczyznę swoich marzeń.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz świetny czas w sprawach zawodowych a pieniądze mogą do nich teraz przychodzić łatwiej niż zwykle. Bedzie można nawet coś wygrać, dlatego koniecznie spróbujmy swoich sił w zakładach lotto. Działania zespołowe przyniosą teraz bardzo dobre rezultaty, ale gdy w grę wejdą duże stawki, możemy się spodziewać jakiejś dywersji ze strony wspólników.

jia Drzewa Yang mogą mieć teraz bardzo pracowity czas i spore możliwości na poprawienie finansów, dlatego wykorzystajmy teraz dobrze swoje znajomości. Dodatkowo przyjdzie się im zmagać z konkurencją, która może pokrzyżować im szyki. Dla wolnych mężczyzn będzie okazja na poznanie ciekawej kobiety, która może im zawrócić w głowie.

ding Ognie Yin będą teraz rozpieszczani przez ludzi, dlatego poczują wiatr w żaglach, ale nie powinny popadać w zbytnią euforię. Niewykluczone, że trzeba będzie zadbać o odpowiednie zaplecze i dokształcić się, ale to może być teraz świetne posunięcie. Trzeba się będzie zająć sprawami rodzinnymi, ale to może nam nać dystans do wielu spraw, których wcześniej nie mogliśmy zrozumieć.

bing Ognie Yang mieć teraz wsparcie ludzi i dzięki pewnym znajomościom, będzie okazja do załatwienia pewnych zaległych spraw. Prawdopodobnie trzeba będzie działać nietypowo a nawet trochę zaryzykować, aby wpasować się w okoliczności, które zaistnieją. Zmiana wizerunku i dobra reklama może teraz zdziałać cuda.

ji Ziemie Yin mogą liczyć na bardzo towarzyski miesiąc i wspólników do biznesu a będzie, o co walczyć, bo szykuje się tłusty miesiąc. Dzięki odpowiednim znajomościom będzie szansa na szybkie i łatwe pieniądze. Będzie szansa na premię, prezent a nawet wygraną, dlatego koniecznie pomóżmy szczęściu i odwiedźmy kasyno albo kolekturę lotto.

wu Ziemie Yang będą musiały się teraz zmierzyć z wyzwaniem, z którym jest związane powiedzenie o wróblu w garści i gołębiu na dachu. Albo się zdecydują na kooperację z innymi i podzielą się zyskami albo okazja przejdzie im obok nosa. To wszystko nam mówi, ze będzie szansa na poprawę finansów, ale trzeba będzie się znacznie wysilić i sami możemy nie dać rady.

xin Metale Yin będą miały wspaniały miesiąc, ponieważ wszystkiego, czego się dotkną, zostanie zamienione w złoto, niczym jak w opowieści o królu Midasie. Za sprawą silnie sprzyjających okoliczności oraz okazji do łatwych pieniędzy, będzie można teraz silnie podreperować budżet. Nawet będzie okazja coś wygrać, więc spróbujmy szczęścia w grach losowych.

geng Metale Yang mogą mieć teraz spokojny, ale zarazem pracowity czas, co świetnie odbije się na wydarzeniach w ich życiu. Dobra passa finansowa będzie wymagała wysiłku z naszej strony, ale przyjemnie będzie się teraz zmęczyć. To dobry czas na załatwianie wszelkich trudnych spraw, ponieważ okoliczności będą nas wspierać we wszystkich dziedzinach życia, więc działajmy!

 


Buliński Włodzimierz

1847