Prognoza na Maj w roku Drewnianej Owcy

xin
wMaj według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Węża i będzie trwać od 6 maja do 6 czerwca.

Maj w przeciwieństwie do poprzedniego miesiąca, nie będzie już zawierał energii wspierających się, ale takie, które są wobec siebie w opozycji. Dojdzie więc do tak zwanego cyklu kontroli albo konfliktu, co oczywiście może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować. Głównymi składnikami energetyki miesiąca będzie Metal i Ogień, i to ten drugi będzie dominował, czyli będzie też można liczyć na nieco optymizmu, który towarzyszy temu żywiołowi. Generalnie taka energetyka oznaczać będzie dużą dynamikę w wydarzeniach na świecie i ten miesiąc nie będzie należał do monotonnych.

Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji Metal Yin, który można porównać do pięknej biżuterii, ale również do sztyletu czy noża. Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ognia o polaryzacji Yang, który symbolizuje wysoka temperatura i jest porównywany do naszej największej gwiazdy, czyli Słońca. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Ziemię i Metal, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas.
Jak widzimy, w tym miesiącu nie będą działały tylko dwie konkretne składowe energii, ale dojdzie jeszcze trzeci żywioł, czyli Ziemia, co urozmaici efekty działania miesięcznej energetyki mimo wszystko wprowadzi trochę stabilizacji. Tak jak wspomniałem wcześniej, układ energii maja jest w relacji tak zwanego konfliktu, ponieważ Ogień Kontroluje Metal, dlatego obydwa żywioły nie będą ze sobą współpracować. W wyniku tej energetycznej walki, dojdzie do stłamszenia żywiołu Metalu, ponieważ będzie on pod silnym wpływem żywiołu Ognia, jednak miesiąc Węża jest sezonem narodzin Metalu, dlatego można powiedzieć, że w bólach urodzi się nowy Metal, który z miesiąca na miesiąc będzie przybywał na sile. Czyżby to oznaczało, że narodzi się nowa idea, albo pojawią się ludzie, którzy zmienią dotychczasowy porządek?
Oczywiście w tym momencie nasuwa się tematyka związana z nadchodzącymi w Polsce wyborami prezydenckimi. Jak widać energetyka może wspierać dynamikę czyli zmiany a to oznacza ... to co oznacza :-) , ale o tym przy innej okazji. Biorąc pod uwagę specyfikę energetyki miesiąca, to będziemy mieli doczynienia również i w kampanii prezydenckiej z wbijaniem noża w plecy, czyli sztaby wyborcze mogą uprawiać swoistą partyzantkę, która będzie kierowała się przede wszystkim siłą rażenia, ale bez dbania o zasady i etykę. Przy okazji kilka rzeczy wyjdzie na jaw i świadomość ludzi może zostać obudzona, co przy wystąpieniu drugiej tury wyborów, może wywrócić wcześniejsze sondaże do góry nogami.
Jeśli już jesteśmy przy polityce, to energetyka miesiąca będzie mogła też wpłynąć na skalę międzynarodową i tak możemy obserwować jakieś tajne akcje militarne i jakieś zamachy terrorystyczne. Jeśli chodzi o te drugie, to części z nich będzie można zaradzić i w porę zostaną zneutralizowane. W pewnych krajach może też dojść do prowokacji politycznych a nawet militarnych, ale jeśli w porę zadziałają odpowiednie służby i sprawy zostaną szybko nagłośnione, problem może się rozwiązać bardzo szybko. Jeśli chodzi o spory i konfrontacje polityczne, to emocje mogą wziąć górę ponad logiką i przemyślanym działaniem. Takie sytuacje mogą pogrzebać szanse pewnych polityków na sukces a nawet skreślić ich ze sceny politycznej. Niestety możemy usłyszeć o zmianach prawa, które będzie można określić, jako buble, ponieważ zamiast poprawić, pogorszą dotychczasowy stan rzeczy.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Metalu i Ognia może spowodować jakieś zmiany prawa i przepisów, które mogą być związane z prawem pracy lub bankowością. Dzięki silnemu żywiołowi Ognia, giełdy mogą zwiększyć swoje obroty i wiele akcji zanotuje zwyżki. Najbardziej ożywią się teraz sektory związane z metalurgią, mechaniką, IT, robotyką, nowymi metodami leczenia w chirurgii, przemysłem stoczniowym oraz zbrojeniowym. Możemy obserwować wiele inicjatyw związanych z ulepszaniem komfortu życia a może to się objawiać w przedstawianiu wynalazków, nowych patentów, szczególnie z dziedziny mechaniki precyzyjnej, metalurgii, medycyny estetycznej oraz mało inwazyjnych metod operacyjnych (laparoskopia, chirurgia plastyczna, przeszczepy, laser). W tym miesiącu dużo się będzie dziać w temacie mody i być może usłyszymy o wydarzeniach związanych z drogą biżuterią. Niewykluczone, że dowiemy się też o jakiejś spektakularnej kradzieży klejnotów. Policja i służby śledcze mogą w tym miesiącu odnotować dużą skuteczność w zwalczaniu przestępstw oraz korupcji.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, będzie teraz dochodziło do wielu sprzeczek i wbijaniu sobie przysłowiowego noża w plecy. Ludzie oficjalnie będą się uśmiechać i czarować słowem oraz dyplomacją a za plecami, mówiąc kolokwialnie, będą obrabiać innym tyłki. Tacy ludzie muszą się jednak mieć na baczności, ponieważ właśnie w tym miesiącu mogą zostać zdemaskowani i ośmieszeni. Nawet największy tajny plan może teraz spalić na panewce, dlatego jeśli ktoś ma w planie grać nieczysto, niech lepiej przemyśli to dwa razy, zanim tego spróbuje. W tym miesiącu w cenie będzie dobra jakość oraz profesjonalizm, natomiast wszelkie odstępstwa od tej normy mogą zostać ostro piętnowane a przedstawiciele takiego działania stracą wiarygodność.

Energetyka miesiąca może zaznaczyć się w pogodzie i możemy doświadczyć bardzo ciepłych a nawet upalnych dni, dlatego nieostrożni mogą paść ofiarą pierwszych oparzeń słonecznych. Aura może również zaskoczyć gwałtownymi zmianami pogody z chwilowymi ochłodzeniami a nawet gruntowymi przymrozkami, dlatego zadbajcie o ochronę swoich ogródków. Mogą się również pojawić nagłe burze z gradobiciem włącznie.

Biorąc pod uwagę kierunkowe energie czasowe, maj w przeciwieństwie do kwietnia, ostudzi działanie energii rocznych, ponieważ energie roczne i miesięczne nie będą się już zdublować.

W centrum wydarzeń pojawi się energia, która w chińskiej metafizyce jest określana, jako matka, dlatego możemy się w tym miesiącu spodziewać licznych zdarzeń z kobietami (matkami) w tle. Sprawy mogą dotyczyć tematu In vitro, porodów, problemów z dziećmi czy prawa rodzinnego. Możemy też obserwować więcej wydarzeń związanych z bankowością, przemysłem wydobywczym, rolnictwem oraz medycyną. Energia roczna wraz z energia miesięczną utworzą pewien specyficzny układ, który wywoła wiele awantur, przemocy fizycznej i psychicznej oraz procesów sądowych. Te efekty w pierwszej kolejności mogą być związane z w/w sferami oraz ze światem polityki.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki maja, czyli miesiąca Metalowego Węża w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód gdzie znajdzie się miesięczna tak zwana „żółta piątka”. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać na problemy komunikacyjne. Udając się w tym kierunku możemy napotkać problemy logistyczne a w tym awarie i spóźnienia środków lokomocji. Mogą się nam przytrafiać kontuzje związane z rękami i palcami, dlatego ostrożnie podczas prac z ostrymi narzędziami. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj kombinacja energii może powodować choroby nerek i zapalenia układu rozrodczego, dlatego jeśli mamy tam sypialnię, warto zwracać uwagę na te rejony organizmu. W tej części naszych domów czy mieszkań, może dochodzić do awarii łączy internetowych, komputerów czy układów wodno-kanalizacyjnych. W tej części państw czy miast może dochodzić do większych awarii związanych z kablami teleinformatycznymi, wodociągowymi lub rurociągami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tamtejsze energie mogą wywołać wiele zamieszania i spowodować jakieś starcia, głośne procesy sądowe i skandale w związku z wybuchowym zachowaniem. Jeśli macie drzwi domu lub firmy w tym sektorze, uważajcie na złodzieja. Również podczas udawania się w tym kierunku trzeba uważać na złodziei i kieszonkowców.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin będą teraz wspierane a nawet rozpieszczane przez okoliczności, ale te, które lubią samodzielność, mogą się spotkać z przysłowiową „niedźwiedzią przysługą”. Na pewno nie będzie okazji się nudzić, a praca może ich przycisnąć do przysłowiowego parteru, dlatego jeśli się przyłożą, będzie nagroda w postaci poprawy finansów.

ren Wody Yang mogą być teraz na fali, jeśli wykorzystają w odpowiedni sposób potencjał okoliczności, jakie wyjdą im na przeciw. Dodatkowo pojawią się osoby, które mogą im zaoferować coś, co może znacznie zaprocentować finansowo. Będzie tez okazja na wygrane, dlatego warto skreślić kupon w lotto.

yi Drzewa Yin będą teraz na cenzurowanym i każde potkniecie może ich drogo kosztować, dlatego ostrożność to cecha, która powinna im stale towarzyszyć w tym miesiącu. Powinny również uważać na drodze i podczas uprawiania sportu związanego z szybkością, ponieważ istnieje możliwość ran ciętych i kontuzji.

jia Drzewa Yang mogą mieć teraz okazje do wykazania się i w związku z tym będzie okazja do awansu. Muszą jednak uważać na słowa, ponieważ mogą zostać źle zrozumiane i cały ich misterny plan spali na panewce w bardzo głupi sposób. Teraz lepiej działać standardowo i zbytnio nie wydziwiać.

ding Ognie Yin będą mieć teraz dużo okazji do rywalizacji, która może skutkować znaczną poprawą sytuacji finansowej. Będzie okazja na jakąś wygraną, dlatego koniecznie powinny próbować szczęścia w lotto lub innych grach losowych. Dla osób, które uprawiają zawodowo sport, ten miesiąc może być pasmem wielkich osiągnięć.

bing Ognie Yang mogą mieć teraz bardzo towarzyski czas i mogą spotykać wiele ciekawych osób, dlatego odpowiednie kontakty zaowocują nowymi kontraktami i umowami, co pozytywnie odbije się na finansach. Będzie sporo pracy, ale praca zespołowa przyniesie teraz świetne efekty, dlatego warto o tym pamiętać, aby podołać wyzwaniom.

ji Ziemie Yin mogą mieć teraz wsparcie za sprawą ludzi, którzy znajdą się wokół nich, chociaż na efekty przyjdzie trochę poczekać. Może być potrzeba poświęcenia czasu sprawom rodzinnym, co wytrąci niektórych z rytmu. Warto teraz zająć się poszerzaniem swoich predyspozycji i umiejętności, co niebawem zaprocentuje efektami.

wu Ziemie Yang będą musiały teraz postawić na nowoczesne a nawet nietypowe działania, a to przy silnym wsparciu innych da im teraz świetne rezultaty. Warto uruchomić odpowiednie znajomości, aby pchnąć sprawy do przodu, dlatego bywajmy wśród ludzi i miejmy oczy szeroko otwarte.

xin Metale Yin będą miały teraz dobry okres, aby znaleźć się w odpowiednim miejscu i wśród odpowiednich ludzi. Taki układ może im zapewnić spore moce decyzyjne oraz spektakularny awans. Ważne jest, aby trzymały wobec siebie dyscyplinę oraz działały zgodnie z wcześniej wytyczonym planem, co da spokój i pewność siebie.

geng Metale Yang mogą mieć teraz bardzo wytężony czas w sprawach zawodowych i być może trzeba będzie pokonkurować z innymi, aby nie zostać wygryzionym z dobrych układów. Trzeba uważać na drodze oraz w sprawach natury prawnej, ponieważ możliwe kłopoty. Jeśli sprawy zaczną się komplikować, nie róbmy nic na siłę.

 


Buliński Włodzimierz

2002