Prognoza na Luty w roku Drewnianej Owcy

wu
tygrysLuty według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Tygrysa i będzie trwać od 4 lutego do 6 marca.

Luty jako pierwszy miesiąc roku (jednocześnie zaczyna się nowy rok Drewnianej Owcy - prognoza roczna jest już dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, przyniesie nam tym razem energie występujące względem siebie w relacji kontrolującej.
Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Ziemi o polaryzacji Yang, czyli solidną i mocną odmianę tego żywiołu, który możemy porównać do twardej skały lub góry, która dzielnie stawia czoło przeciwnością natury. Drugą część energii będzie stanowić żywioł Drzewa Yang, który będzie zawierał jeszcze domieszkę żywiołu Ognia oraz Ziemi. Ta energetyczna mieszanka jest związana z ziemnym konarem Tygrysa, od którego nazwę bierze ten miesiąc.
Jak widzimy, w tym miesiącu znów będzie więcej składowych energetycznych, jak w poprzednim, a dodatkowo dwa główne żywioły, czyli Ziemia i Drzewo są w relacji kontrolującej (konflikt), dlatego może to zapowiadać bardzo intensywny a nawet niebezpieczny czas. Wypadkowa energia lutego sprawi, że będziemy bardziej ostrożni w podejmowaniu decyzji, nieufni oraz bardziej uparci. Druga część energetyki, czyli Drzewo wprowadzi chęć zmian i mogą to być nawet rewolucyjne zmiany, tym bardziej, że ten żywioł, jako jedyny, może próbować ingerować w poczynania silnej Ziemi. To jest silny konflikt, ponieważ mocne korzenie Drzewa Yang będą próbowały rozsadzić zwartą i twardą skałę, jaką jest Ziemia Yang. W praktyce efektem reakcji tych żywiołów mogą być nawet katastrofy zlokalizowane pod ziemią, dlatego obawiam się, że mogą się teraz zdarzać wybuchy metanu lub osunięcia w kopalniach. Tego typu reakcje mogą też się zdarzać na powierzchni ziemi, a zatem może dochodzić do jakichś eksplozji w wyniku, których mogą uszkadzać się budynki i ich fundamenty. Bardzo możliwe, że dojdzie też do tsunami w wyniku przemieszczania płyt tektonicznych na dnie oceanów.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, możemy teraz obserwować więcej protestów i strajków, które spotkają się z ostrą reakcją władz i niewykluczone, że dojdzie nawet do użycia siły. Wypadkowa energia miesiąca może też przynieść wiele dyskusji dotyczących sporu między ludźmi chcących zmian a tymi, którzy mają konserwatywne poglądy. Możemy też obserwować nacjonalistyczne demonstracje poglądów, które mogą wpłynąć na politykę zagraniczną innych państw. Trudno będzie teraz o kompromis we wszelkich sporach i nieporozumieniach a obie strony konfliktów lub konfrontacji będą walczyć do upadłego, trzymając się kurczowo swoich racji.

W świecie polityki ten konflikt będzie chyba najbardziej widoczny, ponieważ starcie tych dwóch żywiołów obrazuje niezadowolenie zdegustowanego i jednocześnie zdeterminowanego społeczeństwa w stosunku do władzy, która będzie twardo stać przy swoich racjach. Również w światowej polityce może się objawić ten konflikt i na pewno w Unii Europejskiej nastąpią pewne podziały i konflikty między jej politykami oraz państwami członkowskimi. Może też niestety nie być spokoju na Ukrainie, gdzie może dojść do zaostrzenia walk i kolejnych zniszczeń w wyniku wybuchów i ostrzałów.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się zalążek żywiołu Ognia, może wprowadzić trochę optymizmu, który poprawi ostatnią sytuację na rynku walut, ale to może nie uspokoić tak zwanych „frankowiczów”, którzy będą coraz częściej interweniować w wymiarze sprawiedliwości. Energie miesiąca będą sprzyjać finansowo sektorom związanym z show biznesem, reklamą, paliwami, usługowym charakterem biznesów oraz z produkcją elektroniki i AGD, sprzedażą samochodów, metalurgią, przemysłem militarnym, sprzętem medycznym oraz chemicznym.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, luty może przynieść wydarzenia związane z władzą centralną, głowami państw czy dużych firm, instytucjami zarządzającymi, światem sportu. Będzie wiele agresywnych ataków na wyżej wymienione osoby a ich przeciwnicy nie będą przebierać w środkach. Niewykluczone, że dojdzie do jakiegoś zamachu terrorystycznego, ewentualnie w ostatniej chwili służby specjalne to uniemożliwią. Będzie się teraz dużo mówiło o nieudolnej władzy, o korupcji wśród urzędników najwyższych szczebli oraz w organizacjach międzynarodowych. Na jaw mogą wyjść ogromne malwersacje i przestępstwa finansowe oraz korupcja. Jeśli chodzi o zdrowie, szczególnie w większych aglomeracjach miejskich możemy teraz mieć plagę infekcji grypy jelitowej. Będą też częste przypadki pogryzienia przez zwierzęta, również te dzikie.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lutego w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować katastrofy finansowe. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie zachodnim i aktualnie toczą się jakieś sprawy sadowe przeciwko nam, może się to nie skończyć dla nas dobrze. Niewykluczone też, że nawiedzi nas kontrola albo nastąpią duże zmiany w funkcjonowaniu firmy, które mogą spowodować ogromne problemy. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek naprzeciwny do poprzednio opisywanego, czyli wschód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież i komplikacje prawne. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się we wschodnim sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Dobrze będzie też mieć w odwodzie dobrego prawnika, gdy pojawią się na horyzoncie jakieś przeszkody natury prawnej. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południowy zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w zamówieniach i w spływaniu wierzytelności. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin będą teraz posiadać moce decyzyjne i uda się załatwić pewne ważne sprawy. W sprawach zawodowych będzie możliwość otrzymania awansu, ale trzeba będzie działać zdecydowanie a nawet nietypowo, aby wyróżnić się na tle innych. Szybka reakcja na występujące problemy pozwoli na uniknięcie komplikacji.

ren Wody Yang mogą mieć teraz trochę męczący czas z uwagi na przygniatającą ilość obowiązków, ewentualnie pojawią się osoby, które będą chciały za wszelką cenę im popsuć humor. Receptą na efekty tej energetyki będzie dobrze przemyślany plan działania oraz niezawracanie sobie głowy wybujałymi insynuacjami innych. Trzymajmy porządek w dokumentach, ponieważ możliwa kontrola.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz intensywny czas w sprawach zawodowych. Będą teraz dwoić się i troić, aby być atrakcyjniejszym od konkurencji. Będzie jednak o co walczyć, ponieważ będzie okazja na spore profity finansowe, ale trzeba będzie ostro przyłożyć się do pracy. Aby zwiększyć swoje możliwości, trzeba będzie działać w zespole, ale bądźmy czujni, z kim wchodzimy w spółki.

jia Drzewa Yang mogą mieć teraz fartowny czas, ponieważ będzie szansa na otrzymanie premii, prezentu a nawet wygranej, dlatego warto w tym miesiącu odwiedzić kolekturę lotto. To może być też czas obfitujący w liczne spotkania towarzyskie, które będzie można wykorzystać do poszerzenia kontaktów biznesowych. Jak widać może to być dobry okres, pełen możliwości i niespodzianek.

ding Ognie Yin mogą teraz działać zdecydowanie i nowocześnie, co też może się spotkać z uznaniem otoczenia. Pojawią się wokół nas osoby, które będą nas wspierać i dzięki czemu możemy załatwić niejedną trudną sprawę. W ferworze obowiązków trzeba będzie znaleźć też czas na sprawy natury rodzinnej, które od dawna odkładaliśmy na później.

bing Ognie Yang będą teraz miały bardzo silne poparcie ludzi, dzięki czemu ich notowania znacznie wzrosną. Muszą jednak pamiętać, aby zadbać o nienaganną opinię i nie angażowanie się w niewygodne dla nich sprawy. Dużo teraz będzie zależeć od ich predyspozycji zawodowych i niewykluczone, że w związku z tym trzeba będzie odbyć jakiś kurs lub szkolenie.

ji Ziemie Yin będą mogły teraz osiągnąć bardzo dobre efekty, ale pod warunkiem, że będą lepsi od konkurencji, której oddech na plecach teraz poczują. Jeśli będą mieć silne argumenty, wtedy mogą grać o najwyższe cele. W sprawach zawodowych możliwy awans. Samotne panie powinny mieć teraz oczy szeroko otwarte, ponieważ będzie szansa na spotkanie ciekawego mężczyzny.

wu Ziemie Yang będą teraz mieć bardzo ciekawe i intensywne życie towarzyskie, dlatego warto to wykorzystać do pozyskania nowych przydatnych kontaktów. Niestety na tym się kończą dobre zapowiedzi, ponieważ mogą się też pojawić problemy natury prawnej, dlatego dobrze będzie mieć wśród znajomych jakiegoś dobrego prawnika.

xin Metale Yin dostaną przysłowiowy wiatr w żagle i w sprawach zawodowych będzie możliwość osiągnięcia wyśmienitych efektów finansowych. Na tym nie koniec atrakcji. Pieniądze mogą teraz do nas przychodzić w zadziwiająco łatwy sposób, dlatego warto odwiedzić kasyno lub kolekturę lotto, aby pomóc szczęściu, ponieważ teraz może ono być wręcz na wyciągniecie reki.

geng Metale Yang mogą mieć teraz idealny czas do załatwiania nawet najtrudniejszych spraw czy zaczynania ważnych przedsięwzięć. Będą im sprzyjać i finanse, choć na pewno nie będzie taryfy ulgowej. Panowie mają szanse na spotkanie tej jedynej, która sprawi, że poczują się jak w niebie, dlatego muszą być przygotowani, wszak nie znają dokładnego dnia i godziny ;-)

 


Buliński Włodzimierz

2453