Prognoza na Listopad w roku Drewnianej Owcy

ding
swiniaListopad według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Świni i będzie trwać od 7 listopada do 7 grudnia.

Listopad nawiąże do tendencji poprzednich miesięcy (z wyjątkiem października), czyli będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji. W listopadzie, tak zwany niebiański pień będzie atakowany przez ziemski konar, co może oznaczać, że ludzie będą starali się wykorzystywać okoliczności, nawet te nie do końca dobre, aby osiągać sukcesy, a ci najbardziej zaradni i przezorni, mogą odnieś bardzo dobre rezultaty. To tyle optymistycznego przekazu, ponieważ czas wrócić na ziemię i przyjąć do wiadomości, że energie miesiąca są ze sobą w konflikcie, a to zazwyczaj wprowadza dysharmonię. Ten układ oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale tak jak zaznaczyłem wcześniej, nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te drugie mogą niestety przeważać.

Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim miesiącu zobaczymy w akcji żywioł Ognia, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie moc naszej największej gwiazdy( Ogień Yang), tylko coś na rodzaj płomienia świecy, który odpowiada za tą polaryzację żywiołu Ognia. Ten Ogień będzie słaby nie tylko z faktu jego polaryzacji, ale przede wszystkim dlatego, że wchodzimy w sezon zimowy, gdzie Ogień jest wręcz w uśpieniu. Taki Ogień to symbol prawdziwej miłości, czyli takiej, która nie szuka poklasku i jest wrażliwa i delikatna. To może być znak, że w trudnych sytuacjach warto będzie po prostu zaoferować trochę dobrej woli, a sprawy nabiorą innego obrotu.
Drugi rodzaj energetyki to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem ziemskiego konaru Świni, a jej polaryzacja to Yang, jednak będzie zawierała w sobie również żywioł Drzewa Yang. To właśnie ten drugi rodzaj żywiołu będzie używany przez ludzi, aby próbować wykorzystywać to, co przyniosą nam okoliczności. Ten rodzaj Drzewa to przede wszystkim upór i kreatywność, dlatego taka taktyka się teraz przyda najbardziej. Wracając do głównego składnika ziemskiego konaru czyli Świni, to ten rodzaj Wody symbolizuje moc oceanu a nawet tsunami, dlatego może to oznaczać nagłe zaskakujące zmiany, ogromne emocje, wielkie przedsięwzięcia ale również spektakularne katastrofy. Ta energetyka również znajdzie swoje odniesienie w pogodzie, gdzie pojawi się więcej mokrych i zimnych dni, a cieplejsze dni policzymy dosłownie na palcach jednej dłoni.

Jak widzimy, w tym miesiącu nie będą działały tylko dwie konkretne składowe energii, ale takich składowych energetycznych będzie więcej, co urozmaici efekty działania tej energetyki i może zniwelować efekty wspomnianego konfliktu energetycznego. Jeśli użyjemy wspomnianego wcześniej żywiołu Drzewa, wówczas Woda nie będzie atakować Ognia, który stanie się energią wypadkową, która ogrzeje ten zimny sezon zimowy, jaki nas czeka. To może oznaczać w praktyce wykorzystanie zmian do osiągnięcia czegoś pozytywnego, na bazie czego, później będzie można dalej budować harmonię. Pamiętajmy, że nie zawsze globalne zmiany przynoszą dysharmonię. Wszystko zależy, jak się do tego nastawimy i to jest przesłanie tego miesiąca, które jak zrozumiemy, może nas obdarzyć ogromnym potencjałem do działania. Dni, które mogą przynieść jakiś przełom lub kompromis w wielu sprawach, to 11, 23 oraz 5 grudzień. Wykorzystajcie te dni na wszelkie pertraktacje i zawieszenia broni, również w sferach uczuć, chociaż w tym ostatnim przypadku może to zadziałać tylko na jakiś krótki czas.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że w stosunkach międzyludzkich górę wezmą emocje i to nie zawsze te pozytywne. Będzie również wiele zbiorowych obywatelskich akcji, z których jedne będą miały na względzie krytykę wszystkiego co nowe, natomiast drugie mogą mieć bardzo szczytne cele. Może się teraz pojawić wiele protestów związanych ze służbą zdrowia oraz tematem swobody obywatelskiej. Jeśli już mówimy o emocjach, to aby wspomóc w tym miesiącu sferę naszych uczuć lub poznać swoją przyszłą drugą połowę, warto swoje plany związać z kierunkiem południowo wschodnim. Tej części naszego domu będziemy mogli w tym miesiącu użyć do aktywacji energii, która sprzyja związkom, chociaż w tym miesiącu bardziej będzie przynosiła romanse, więc osoby w stałych związkach niech nie nadużywają tego sposobu ;-) Aby to zrobić, trzeba będzie umieścić tam wazon z kwiatami w wodzie. To miejsce będzie również dobre do nauki przed ważnymi egzaminami, dlatego warto się tam uczyć. Można do kompletu wykorzystać wyżej wspomniane trzy daty, dla wzmocnienia efektu.

W świecie polityki, połączenie Ognia Yin i Wody Yang, może przynieść czas zmian, ale również strachu, za co odpowiada dominująca energia miesiąca. Poza tym patrząc na obecny obraz energetyki miesiąca widać wyraźnie gasnący ogień pod silną kontrolą nadchodzącej Wody Yang. Taka sytuacja idealnie pokazuje obraz aktualnej sceny politycznej w Polsce. Specyfika zależności tych żywiołów pokazuje też kierunek, jaki obierze nowa rządząca formacja wobec swoich poprzedników i wszelkich nieprawidłowości, jakie po sobie zostawili. Będzie zatem wielkie sprzątanie i wyciąganie konsekwencji wobec osób, które dopuściły się działań na szkodę państwa. Nie zabraknie tez wątków iście kryminalnych, natomiast, jeśli chodzi o normalnych uczciwych obywateli, to nie grozi im absolutnie nic, dlatego nie wierzcie w plotki. Jeśli chodzi o strach, to będzie to temat numer jeden we wszelkich środkach masowego przekazu, które będą się prześcigać w pomysłowości. Zanosi się na wiele zmian, z którymi nie będzie się zgadzać część społeczeństwa, jednak niektóre z nich okażą się konieczne, ponieważ wiele faktów było wcześniej ukrywanych i teraz wyjdą na światło dzienne.
W polityce międzynarodowej może teraz dojść do wielu napięć na szczycie, z udziałem głów państw. Kością niezgody będą różnice poglądów, które tylko z pozoru będą dotyczyć sfery poglądów. Tak na prawdę będzie chodziło oczywiście o pieniądze i wpływy. W parlamencie europejskim może dojść do jakiejś awantury i nieporozumień, a najbardziej gorącym tematem będzie oczywiście problem imigrantów. W listopadzie może dojść do pojawienia się kolejnej dużej fali uchodźców, z których cześć może to przypłacić życiem i to może podsycić wcześniej wspomniane kłótnie. W tym miesiącu w europie może dochodzić do wielu manifestacji i protestów, które będą zarówno za przyjęciem imigrantów oraz przeciw emigracji. Wśród kilku państw europy może się zawiązać trwały sojusz przeciwko obecnej polityce imigracyjnej wspólnoty.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Wody, który przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie bierność w działaniu. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym. Teraz każda wiadomość będzie miała wpływ na kursy akcji i walut. Podane wcześniej terminy 11, 23 oraz 5 grudnia to dni, kiedy na giełdach może dojść do pewnych niespodzianek, dlatego inwestorzy powinni sobie zapisać te daty na wszelki wypadek.
Wpływ energii odczują również średni i mali przedsiębiorcy, którzy mogą teraz masowo zawieszać lub likwidować działalność. Na kanwie kłopotów finansowych firm, żniwo zbiorą teraz banki i wszelkie instytucje, które będą masowo udzielać kredytów. To będzie dobry czas nie tylko dla banków, ale również dla koncernów informatycznych, rynku RTV i AGD, mediów czy przemysłu farmaceutycznego oraz konsultantów i trenerów rozwoju osobistego. Ciekawe efekty mogą tez osiągnąć bardziej kreatywne firmy turystyczne, dlatego obserwujcie propozycje związane z przyszłymi wakacjami, ponieważ teraz już będzie można zabukować atrakcyjne okazje.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie listopada, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć zaskakujące wydarzenia.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to listopad może przynieść wydarzenia związane z władzą centralną, głowami państw czy dużych firm, instytucjami zarządzającymi, światem sportu. W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, prezesi rządzących partii i prezesi dużych firm. Będzie wiele agresywnych ataków na wyżej wymienione osoby a ich przeciwnicy nie będą przebierać w środkach i może dojść nawet do próby zamachu lub rękoczynów. Niewykluczone, że w którejś stolicy kraju lub siedziby rządu dojdzie do jakiegoś zamachu terrorystycznego, ewentualnie w ostatniej chwili służby specjalne to uniemożliwią. Będzie się teraz dużo mówiło o nieudolnej władzy, o korupcji wśród urzędników najwyższych szczebli oraz w organizacjach międzynarodowych. Na jaw mogą wyjść ogromne malwersacje i przestępstwa finansowe oraz korupcja. Jeśli chodzi o zdrowie, szczególnie w większych aglomeracjach miejskich możemy teraz mieć plagę infekcji wirusowych oraz będą się zdarzać uszkodzenia nóg. Będą też częste przypadki pogryzienia przez zwierzęta, również te dzikie. Miesiąc ognistej Świni oznacza tez zagrożenie dla wszystkich osób, które mają problemy z sercem, dlatego takie osoby powinny jak najwięcej mieć doczynienia z żywiołem Ognia. Może również dochodzić do zatruć alkoholem niewiadomego pochodzenia i w rezultacie uszkodzenia lub utraty wzroku.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki listopada, czyli miesiąca Ognistej Świni w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie znajdzie się miesięczna tak zwana gwiazda destrukcji, która w połączeniu z roczną „żółtą piątką”, może stworzyć trochę problematyczny alians. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem oraz zatrucia pokarmowe. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Z kolorów, przyda się tez coś granatowego na ten miesiąc. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy zachód, ponieważ tutaj zjawi się tak zwana energia choroby, która dodatkowo będzie podgrzewana przez ognistą energię roczną. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu. Ta energia może przynieść głupie decyzje, a u ludzi leczących się na depresję, nawet zaburzenia umysłowe. Tutejsze energie mogą również powodować stany zapalne, złą przemianę materii i przybieranie na wadze.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz skoncentrowane na pracy i walce z konkurencją, dlatego korzystne może być zawiązanie jakiegoś przymierza, aby nie stracić bardzo ciekawych okazji, jakie przyniosą nam okoliczności. W sprawach zawodowych pojawi się możliwość zarobienia tak zwanych łatwych pieniędzy, oraz będzie możliwość wygranej, dlatego próbujmy szczęścia w lotto.

renWody Yang będą teraz mogły wreszcie się zająć tym, co lubią i dzięki temu zyskają uznanie. Pojawi się dużo propozycji zawodowych, które mogą zmęczyć swoją intensywnością, ale za to efekty powinny być wyśmienite. To będzie czas wielu spotkań i poznawania ciekawych ludzi, a samotni panowie mogą nawet poznać miłość swojego życia.

yiDrzewa Yin mogą mieć znów bardzo twórczy czas, ale tym razem postawią na sprawdzone i stonowane pomysły. Może być potrzeba ingerencji w sprawy dzieci i poświęcenia im większej ilości czasu. Generalnie to może być bardzo rodzinny okres. Pojawią się ludzie, którzy wesprą nasze idee i mogą nam pomóc w pewnych pilnych sprawach.

jiaDrzewa Yang będą teraz wręcz noszone na rękach przez innych, ale niektórzy z nich będą mieli w tym jakiś swój interes, dlatego lepiej zachować umiarkowany entuzjazm. Pewność siebie może teraz wyzwolić w nas pokłady energii do śmielszego działania, a one będą miały teraz bardzo nowoczesny a nawet nietypowy charakter. Uwaga, aby nie przesadzić z fantazją.

dingOgnie Yin mogą mieć potrzebę bycia wśród ludzi i okoliczności będą ich wspierać w tej materii. Dzięki znajomościom będzie można teraz załatwić niejedną trudną sprawę, dlatego wykorzystajmy dobrze ten czas. Będziemy mieć moce decyzyjne oraz będzie okazja do sukcesu zawodowego lub awansu.

bingOgnie Yang będą zmuszone do konkurowania, dlatego jeśli nie czują się na siłach, to lepiej sobie odpuścić, tym bardziej, że to nie będzie pomyślny czas. Mogą mieć teraz trochę problemów, ponieważ pojawią się osoby, które będą chciały wyciągnąć od nich konsekwencje działań z przeszłości. Uwaga na drodze, ponieważ możliwy mandat lub groźny wypadek.

jiZiemie Yin otrzymają od okoliczności solidne wsparcie, a wydarzenia będą się toczyć wręcz same, dlatego warto ten czas przeznaczyć na sprawy trudne i za które dotąd baliśmy się wziąć. Jednocześnie na horyzoncie pojawią się okazje do poprawy sfery finansowej i jeśli chodzi o pracę, to na pewno jej teraz nie zabraknie.

wuZiemie Yang mogą dostać teraz zielone światło do realizacji swoich marzeń, dlatego to jest dobry czas do podejmowania odważnych decyzji. Będzie również możliwość jakiejś wygranej lub dostania bardzo atrakcyjnego podarku. To dobry czas na zaległe wakacje i podroż naszych marzeń, dlatego jeśli się nadarzy okazja, nie zawahajmy się ani na chwilę.

xinMetale Yin będą miały teraz bardzo niekorzystny okres, dlatego nie wolno ryzykować, ostrożnie za kółkiem oraz pilnujmy spraw natury prawnej. To może być męczący czas, ponieważ przyjdzie się nam zmierzyć ze sprawami, które od dawna spędzają nam sen z oczu, dlatego jeśli nie czujemy się na silach, odpuśćmy to teraz.

gengMetale Yang mogą mieć teraz pracowity czas, jednak ich działania powinny być poprzedzone starannym planem i lepiej teraz nie ryzykować. Zapowiada się na czas, kiedy będzie można wytężoną pracą zyskać premie lub awans. Samotne panie mogą mieć teraz niepowtarzalną okazję do poznania tego jedynego, który zawładnie ich sercem.

 


Buliński Włodzimierz

1782